REGULAMIN SPEEDWAY TYPERA 2012

Kolejny sezon popularnej zabawy.... :)
Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Posty: 4536
Rejestracja: 2005-05-12, 06:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

REGULAMIN SPEEDWAY TYPERA 2012

Postautor: Kabat » 2010-04-02, 07:59

Speedway Typer jest zabawą internetową, rozgrywaną w obrębie struktur strony internetowej i forum Polonia Bydgoszcz Net F@ns. W zabawie brać udział mogą wszyscy, prawo do udziału w zabawie może być jednak odebrane za nieprzestrzeganie regulaminu Speedway Typera lub naganne zachowanie na forum PBNF. Podczas rejestracji należy posługiwać się loginem i adresem e-mail identycznymi z zarejestrowanymi na forum PBNF. Użytkownik rejestrujący się z wykorzystaniem nicka innego użytkownika forum PBNF zostanie z gry wykluczony (a jego dotychczasowe typy skasowane), jeśli użytkownik forum PBNF o tym samym nicku w dowolnym momencie zgłosi organizatorom chęć przystąpienia do gry. W przypadku chęci rejestracji w grze pod innym nickiem istnieje możliwość zmiany nicka używanego przez użytkownika na forum PBNF, tak by oba był identyczne - prośbę taką należy kierować do administratorów forum PBNF.

Speedway Typer 2012 będzie rozgrywany w następujących kategoriach:
Speedway Typer DMP
Speedway Typer DM1
Speedway Typer DM2
Speedway Typer SGP (możliwe jest odstąpienie od prowadzenia tej klasyfikacji, bądź prowadzenie jej wyłącznie poprzez forum PBNF)
SUPER SPEEDWAY TYPER (klasyfikacja łączna)

We wszystkich kategoriach będą prowadzone rankingi i według nich na zakończenie gry zostanie ustalona ostateczna kolejność. Mistrzem Speedway Typera 2012 zostanie osoba, która wygra klasyfikację generalną Super Speedway Typera 2012.

Zasady ogólne:
- Typowanie rozpoczyna się w momencie kiedy organizatorzy Speedway Typera założą odpowiedni temat na forum bądź udostępnią formularz typowania na stronie www.
- Typowanie kończy się o godz. 00:00 w dniu zawodów (chyba, ze organizatorzy postanowią inaczej - informacja taka zawsze znajdzie się w temacie typowania na forum PBNF)
- W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i ewentualnych problemów należy się zgłaszać do organizatorów Speedway Typer'a (Kabat)

Zasady Speedway Typer DMP, Speedway Typer DM1 i Speedway Typer DM2:
- Typować należy wyniki meczów ligowych wyłącznie poprzez przeznaczoną do tego stronę www. Typy wysłane w innej formie nie będą przyjmowane, chyba że organizatorzy postanowią inaczej.
- Typować można wyniki w zakresie sumy punktów: 0-90 punktów (wynik musi być możliwy do osiągnięcia – chociażby czysto teoretycznie). Typy niezgodne z tymi zasadami zostaną anulowane.
- W skład Speedway Typer DMP, Speedway Typer DM1 i Speedway Typer DM2 wchodzą odpowiednio wszystkie mecze Ekstraligi, I ligi i II ligi oraz mecze barażowe, chyba że organizatorzy postanowią inaczej.
- Punktacja:
0 punktów - błędnie trafiony zwycięzca
1 punkt - za trafienie zwycięzcy (lub remisu) przy zsumowanej różnicy "małych" punktów > 10 pkt.
3 punkty- za trafienie zwycięzcy (lub remisu) przy zsumowanej różnicy "małych" punktów 5 - 10 pkt.
5 punktów - za trafienie zwycięzcy (lub remisu) przy zsumowanej różnicy "małych" punktów 1 - 4 pkt.
10 punktów – za trafienie dokładnego wyniku

Zasady Speedway Typer SGP:
- Typować należy nazwiska zawodników, którzy znajdą się w wielkim finale i kolejność, w jakiej dojadą na metę.
- W przypadku kiedy w zawodach startuje kilku zawodników o takim samym nazwisku należy podać skrót imienia lub nawet całe imię, jeżeli jest to konieczne do ustalenia tożsamości zawodnika, którego obstawiamy.
- Punktacja:
0 punktów - brak trafienia (zawodnik nie awansował do półfinału)
1 punkty – zawodnik typowany odpadł w półfinale
3 punktów - trafienie finalisty
5 punktów - trafienie miejsca zawodnika w finale

Wszelkie niejasności rozstrzygać będzie Komisja Speedway Typera w składzie:
Kabat

Komisja Speedway Typera zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu i w razie nagłej potrzeby zmiany zasad Speedway Typera dla dobra graczy.

Uwagi!
- Typy mogą być dowolnie modyfikowane do godziny zamknięcia typowania.
- Typy edytowane po terminie wyznaczonym na typowanie nie będą liczone (za edytowanie typów po czasie zamknięcia typowania grożą surowe kary).
- Wszelkie uwagi dotyczące Speedway Typera należy zgłaszać członkom Komisji Speedway Typera w prywatnej wiadomości lub na forum w wyznaczonym do tego temacie.
- Jeżeli z przyczyn leżących po stronie organizatora (awaria strony www i/lub forum PBNF) niemożliwe będzie wytypowanie wyników na stronie lub na forum, to należy swoje typy wysłać na adres e-mail: kabat@pbnf.bydgoszcz.pl (konieczne jest poinformowanie o tym fakcie Kabata – najlepiej przez PW na forum, jak tylko możliwy będzie ponowny dostęp). Typy muszą być podpisane, aby możliwa była identyfikacja typującego. W przeciwnym wypadku typy nie będą uznane.

--------------------------------------------------

Zasady podliczania punktów w rozgrywkach DMP, DM1 i DM2 ligi.
Liczy się różnica punktów (różnica oznacza sumę różnic miedzy zdobyczą a typem obu drużyn).
Np. Wynik meczu to 50 : 40, a nasz typ 47: 43
Różnicę liczymy następująco (50-47)+(43-40)=6
Jakby się uprzeć to liczymy to inaczej, bo powinniśmy odejmować zawsze pierwszą liczbę od drugiej i wrzucić wartość bezwzględną, ale nie będę Wam mieszał w głowach lepiej. :wink: Tak jak napisałem jest najłatwiej do zrozumienia. 8)
W przypadku meczu zweryfikowanego inaczej niż wynika z rozstrzygnięcia na torze do klasyfikacji liczony jest OSTATECZNY, zweryfikowany wynik.

W najbliższym czasie w regulaminie mogą zajść kosmetyczne zmiany. :wink:

Wróć do „Speedway Typer”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron