Zmiany w Speedway Ekstralidze dot. kibiców

Sprawy związane z polskim i międzynarodowym speedway'em
Bleemek
Mistrz Polski Juniorów
Posty: 2168
Rejestracja: 2005-05-12, 08:41
Kontaktowanie:

Zmiany w Speedway Ekstralidze dot. kibiców

Postautor: Bleemek » 2008-01-04, 15:08

Zarząd Speedway Ekstraligi w trosce o bezpieczeństwo na trybunach i jasne określenie odpowiedzialności za zachowanie się widzów podczas ligowych spotkań przygotował projekt zasad przyjmowania kibiców drużyny gości. Projekt będzie konsultowany w gronie wspólników Speedway Ekstraligi.

Projekt jest jednym z elementów uwzględniania nowych wymogów wprowadzonych przez znowelizowaną Ustawę o imprezach masowych, która zakłada obowiązek identyfikacji osób przebywających na trybunach stadionach sportowych.

Według założeń projektu, za postępowanie grup zorganizowanych mają odtąd odpowiadać kluby wysyłające kibiców na inne stadiony. Nie da się, oczywiście, objąć kontrolą kibiców indywidualnych, jednak, jak uczy doświadczenie, to właśnie zorganizowane grupy stanowią potencjalnie większe źródło ewentualnych niepokojów.

Grupy te organizator zawodów przyjąć będzie musiał, jednak tylko w określonej liczbie, odpowiadającej 5 proc. ogólnej liczby miejsc na stadionie. Liczba ta może ulec zwiększeniu (na wniosek klubu wysyłającego pod warunkiem akceptacji przez jednostkę policji na terenie rozgrywania zawodów), bądź zmniejszeniu (na wniosek gospodarzy, ale tylko w sytuacji wyjątkowej, niezależnej od klubu i po uzyskaniu akceptacji Speedway Ekstraligi), ale wnioski w tej sprawie złożone być muszą juz na dwa tygodnie przed terminem meczu.

Obowiązkiem klubu wysyłającego kibiców będzie złożenie zapotrzebowania na bilety tydzień przed zawodami, dystrybucja biletów i sporządzenie dokumentacji dotyczącej „swoich” kibiców. To klub gości będzie musiał również „prześwietlić” członków grup pod kątem wyeliminowania osób mających tzw. zakazy stadionowe. Organizatorem wyjazdu może być natomiast osoba indywidualna lub organizacja typu fanklubu. Będzie na niej ciążył obowiązek złożenia szczegółowego raportu o terminach i trasie podróży, a także sporządzenie imiennej listy uczestników grupy z danymi jak imię i nazwisko oraz numer PESEL. Lista taka będzie musiała dzień przed zawodami trafić do klubu – gospodarza imprezy.

Organizator wyjazdu będzie musiał też zadbać o przybycie na stadion w wyznaczonym czasie, tj. dla grup liczących do 200 osób – nie później niż godzinę przed zawodami, dla grup liczących od 200 do 400 osób – półtorej godziny, a dla ekip większych – dwie godziny. Do zadań gospodarzy będzie z kolei należało zapewnienie możliwości korzystania przez zorganizowaną grupę przyjezdną z toalet i bufetu, znajdujących się w ich sektorze, ale również obowiązek dopilnowania, by w wydzielonym sektorze znalazły się wyłącznie osoby znajdujące się na imiennej liście organizatora wyjazdu.

Propozycje te muszą zostać zatwierdzone przez zgromadzenie wspólników Speedway Ekstraligi.

za: SportoweFakty.pl
Siłą klubu są jego kibice
www.GdyIdziePolonia.prv.pl

Awatar użytkownika
Drzewol
egzamin na licencję
Posty: 503
Rejestracja: 2006-10-16, 21:03

Postautor: Drzewol » 2008-01-04, 15:22

Wszystko zmierza do tego, co mamy obecnie na stadionach piłkarskich. Niby ma to zwiększyć porządek i bezpieczeństwo, ale jeszcze 2-3 lata i się może okazać, że wzgledów bezpieczeństwa na derby w Bydgoszczy i Toruniu kibice gości będą dostawać po 350 biletów, bo na więcej się policja nie zgodzi, jak to było ostatnio na piłkarskich derbach Trójmiasta.
Polonia Bydgoszcz to nie tylko żużel :arrow: https://pl-pl.facebook.com/kppoloniabydgoszcz

Arias
należy do PBNF
Posty: 341
Rejestracja: 2005-06-13, 18:43

Postautor: Arias » 2008-01-04, 15:26

Hmm ...czyli kluby mają wziąć niejako "pod opiekę " zorganizowane grupy kibiców ? ;) .

" (...)ale również obowiązek dopilnowania, by w wydzielonym sektorze znalazły się wyłącznie osoby znajdujące się na imiennej liście organizatora wyjazdu. "
No dobra , a co z tymi ,którzy jadą na własną rękę ? ;) . Też będą musieli się na jakąś listę wpisywać ? :)

Poza tym, wydaje mi się ,że jednak większy problem jest z mniejszymi , niezorganizowanymi grupami ;) , których danych kluby raczej mieć nie będą ;).

pozdr
"Gdy idzie "Polonia" z Bydgoszczy,
To w każdym podnosi się duch ! "

Awatar użytkownika
Paweł
egzamin na licencję
Posty: 519
Rejestracja: 2007-01-23, 14:41
Lokalizacja: Biało - Czerwonej Bydgoszczy

Postautor: Paweł » 2008-01-04, 15:37

ale jeszcze 2-3 lata i się może okazać, że wzgledów bezpieczeństwa na derby w Bydgoszczy i Toruniu kibice gości będą dostawać po 350 biletów

A powiedz mi kiedy w ostatnich czasach bylo nas w Toruniu wiecej niz 350 ;>?
Wielkie Miasto...
Wielki Klub...
Większy od nas tylko BÓG...
POLONIA BYDGOSZCZ

Tomasz Gollob World Champion 2010 !!

thorn
miniżużlowiec
Posty: 119
Rejestracja: 2005-08-02, 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Kontaktowanie:

Postautor: thorn » 2008-01-04, 15:40

Niech mnie w d... pocałują. Od dłuższego czasu funkcjonuje w Polsce ustawa o ochronie danych osobowych i nikt poza kilkoma służbami mundurowymi nie ma prawa ich żądać. Jeżeli uczestnik zorganizowanego wyjazdu jest osobą pełnoletnią to jedyną listą na jaką musi się zapisać jest lista w kolejce po piwo :wink:

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Posty: 5640
Rejestracja: 2005-07-13, 12:04
Lokalizacja: z pikniku
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2008-01-04, 18:47

thorn pisze:Od dłuższego czasu funkcjonuje w Polsce ustawa o ochronie danych osobowych i nikt poza kilkoma służbami mundurowymi nie ma prawa ich żądać.

Nikt nie bedzie zadac, ale jesli nie przedstawisz dokumentu tozsamosci, to tez nie zadaj zeby wpisano Cie na liste uczestnikow wyjazdu :wink:. Takie sa wymogi bezpieczenstwa i nic na to nie poradzisz. Zawsze mozna jechac na wlasna reke (indywidualnie).

Glupszy przepis jest dla mnie ten :arrow: o imiennych karnetach (klik) :o
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Posty: 4042
Rejestracja: 2005-05-12, 00:11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2008-01-04, 19:25

W "cywilizowanych" krajach imienne karnety to norma - mało tego, w liczących się klubach piłkarskich w Europie "karnetowcy" stanowią zdecydowaną większość publiczności na widowni, a żeby otrzymać karnet, czasami trzeba poczekać ładnych kilka lat!

Nasze stadiony nie są na razie technicznie przygotowane do tego, ale niedługo nas czeka to samo. Te imienne karnety i obostrzenia wobec kibiców gości w Speedway Ekstralidze to początek drogi do tego, by wprowadzić imienne bilety, gdzie każdy kibic będzie miał jasno przypisane swoje miejsce na stadionie.
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Posty: 4536
Rejestracja: 2005-05-12, 06:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2008-01-04, 19:26

A wszystko to jest krokiem w BARDZO DOBRĄ stronę :!:

Coolek
początkujący junior
Posty: 975
Rejestracja: 2005-06-22, 14:10
Lokalizacja: CB

Postautor: Coolek » 2008-01-04, 19:52

Mama pisze:Nasze stadiony nie są na razie technicznie przygotowane do tego, ale niedługo nas czeka to samo. Te imienne karnety i obostrzenia wobec kibiców gości w Speedway Ekstralidze to początek drogi do tego, by wprowadzić imienne bilety, gdzie każdy kibic będzie miał jasno przypisane swoje miejsce na stadionie.


Mam gleboka nadzieje, ze ten "angielski system", wedlug ktorego nie mozna usiasc nawet na krzeselku obok jesli te jest wolne, nigdy w Eksralidze Zuzlowej obowiazywac nie bedzie.

Awatar użytkownika
Drzewol
egzamin na licencję
Posty: 503
Rejestracja: 2006-10-16, 21:03

Postautor: Drzewol » 2008-01-04, 20:21

Kabat pisze:A wszystko to jest krokiem w BARDZO DOBRĄ stronę :!:


A jaki jest punkt docelowy?
Wiem, że niektóre z tych rozwiązań mogą podnieść komfort oglądania spotkań, że np. nie będzie problemu z biletami na wyjazdach, ale może warto byłoby takie ustalenia konsultować także z oficjalnymi fanclubami? Z pewnością ludzie, którzy "zawodowo" zajmują się kibicowaniem u siebie i na wyjazdach, mogliby coś ciekawego w tej materii dopowiedzieć. Oby przez nadgorliwość kilku ludzi nie poszło to nadmiernie w stronę jakiś sztucznych i sztywnych przepisów. Spóźniasz się dziesięć minut na mecz wyjazdowy, bo autokar miał awarię, a organizator zaczyna strzelać fochy, bo jest przepis... itp. itd.

No ale koniec biadolenia, trzeba też dostrzegać pozytywne strony. :wink:
Polonia Bydgoszcz to nie tylko żużel :arrow: https://pl-pl.facebook.com/kppoloniabydgoszcz

zabka
miniżużlowiec
Posty: 229
Rejestracja: 2006-04-07, 21:32
Kontaktowanie:

Postautor: zabka » 2008-01-04, 21:20

Całkowicie się z Tobą Mama zgadzam!.Uważam,że wprowadzenie imiennych karnetów to bardzo mądry pomysł,skoro sprawdził się on na najlepszych stadionach świata<piłkarskich>i kibice są z tego bardzo zadowoleni.Każdy kibic piłkarski ma karnet,ma swoje miejsce,nie ma niedomówień a każda próba wtargnięcia na płytę boiska jest surowo karana.I co?jak sami widzimy efekty tego są!

PS. Myślę,że organizator jeśli zostanie poinformowany o takowej przyczynie spóźnienia nie będzie robił problemów ale wiesz zawsze możesz wyjechać dzień wcześniej.....będziesz miał pewność,że się stawisz na określoną godzinę na stadionie...ale poczekajmy,zobaczymy kogo to nasze oczy tak naprawdę na tych meczach zobaczą a później gdybajmy co by było gdyby...

Awatar użytkownika
Drzewol
egzamin na licencję
Posty: 503
Rejestracja: 2006-10-16, 21:03

Postautor: Drzewol » 2008-01-04, 21:34

Póki co numerowane miejsca na stadionie nam nie grożą. Na pewno nie w tym sezonie. :D

PS. Wiem, piłka to piłka, żużel to żużel, a Anglia to nie Polska, ale jeśli już przywołano przykład najlepszych stadionów świata <piłkarskich>, to trzeba dodać, że na niektórych z nich poszło się już o krok dalej i nie można nawet wstawać z miejsc pod groźbą usunięcia ze stadionu. :roll:
:arrow: http://www.sport.pl/pilka/1,65080,4804132.html
Polonia Bydgoszcz to nie tylko żużel :arrow: https://pl-pl.facebook.com/kppoloniabydgoszcz

zabka
miniżużlowiec
Posty: 229
Rejestracja: 2006-04-07, 21:32
Kontaktowanie:

Postautor: zabka » 2008-01-04, 22:12

Może bardziej skupimy sie na nadchodzącym sezonem niż nad gdybaniem,będą miejsca numerowane czy też nie;)bo co ma być to i tak będzie,czy nam się to podoba,czy też nie! :D

PS. Jasne, niedługo może sie dowiem,że na niektórych stadionach świata jest zakaz oddychania;) to,że jest zakaz wbiegania na murawę stadionu,to bardzo mądre posunięcie i akurat również u nas by się coś takiego przydało!!!Sami dobrze wiemy jak to czasami bywa(przykład 1 mecz z ZG w 2007r.)!.Może Anglia to nie Polska ale czasami warto czerpać dobre przykłady i choć się nad pewnymi rozwiązaniami zastanowić,zanim je przekreślmy,ponieważ mogę przynieść bardzo pozytywne wnioski.Ale Polak jak to Polak...zawsze wie lepiej! :wink: :wink:

Coolek
początkujący junior
Posty: 975
Rejestracja: 2005-06-22, 14:10
Lokalizacja: CB

Postautor: Coolek » 2008-01-05, 00:22

Drzewol pisze:PS. Wiem, piłka to piłka, żużel to żużel, a Anglia to nie Polska, ale jeśli już przywołano przykład najlepszych stadionów świata <piłkarskich>, to trzeba dodać, że na niektórych z nich poszło się już o krok dalej i nie można nawet wstawać z miejsc pod groźbą usunięcia ze stadionu. :roll:
:arrow: http://www.sport.pl/pilka/1,65080,4804132.html


Jak sobie pomysle, ze kiedys w przyszlosci gora moga byc ludzie, ktorzy dzisiaj w strone entuzjastycznie i emocjonalnie reagujacych kibicow potrafia jedynie krzyknac "siadaj k...a", to az mna wzdryga :/

Awatar użytkownika
Krzysiek
należy do PBNF
Posty: 2773
Rejestracja: 2005-08-28, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek » 2008-01-05, 08:29

Jak to wszystko czytam to tak sobie myślę i myślę i chyba wzrośnie ilość kibiców z rezerwacją na miejsca przed telewizorem.
Na koniec i tak łezka w oku lekko się kręci...

Awatar użytkownika
Marmar
należy do PBNF
Posty: 2576
Rejestracja: 2005-05-12, 22:00
Lokalizacja: ze wsi :)
Kontaktowanie:

Postautor: Marmar » 2008-01-05, 10:05

Hehe, Krzysiek, dokładnie to samo pomyślałem ;)
Zakaz wstawania na stadionie = ja przed telewizorem (przynajmniej sobie piwko wypiję, pokrzyczę i wstanę jak będę miał ochotę) :D

Niektóre zmiany mają sens, ale inne wprowadzą tylko niepotrzebne kłopoty i myślenie "skoro tak ciężko jest się wybrać na wyjazd, to ja nie jadę"... takie obostrzenia można wprowadzać na stadionach gdzie i tak chodzą tłumy (dziesiątki tysięcy karnetów + pełne trybun), to co pisze Mama o zagranicznych (jak mniemam angielskich) stadionach piłkarskich tam może i było dobrym rozwiązaniem u nas może zabić żużel dokumentnie... czytaj ponownie myślenie "skoro tak ciężko jest pójść na mecz to p...olę to i obejrzę w TV, w radiu, albo lepiej pójdę do kina, na basen, czy na piwo"
www.marmar.prv.pl - żużlowe zdjęcia i nie tylko!

Tomasz Gollob:
"Gdziekolwiek bym jednak nie startował, Bydgoszcz zawsze będzie w moim sercu."
"Kiedy zawodnik reprezentuje rodzinne miasto, zwykle daje z siebie dwa razy więcej."

Bleemek
Mistrz Polski Juniorów
Posty: 2168
Rejestracja: 2005-05-12, 08:41
Kontaktowanie:

Postautor: Bleemek » 2008-01-05, 10:07

I jeszcze te listy imienne na tydzień przed meczem ...
Siłą klubu są jego kibice

www.GdyIdziePolonia.prv.pl

Coolek
początkujący junior
Posty: 975
Rejestracja: 2005-06-22, 14:10
Lokalizacja: CB

Postautor: Coolek » 2008-01-05, 10:09

Powiem Wam, ze cale szczescie, ze jezdzimy w tym roku w I lidze i nas te zmiany nie obejma, czyz nie?

zabka
miniżużlowiec
Posty: 229
Rejestracja: 2006-04-07, 21:32
Kontaktowanie:

Postautor: zabka » 2008-01-05, 12:07

Coolek,więc nie mamy sie co martwić!:) i oby było nas jak najwięcej na tych meczach na stadionach a nie przed tv;))

kibicPolonii
turysta rowerowy
Posty: 47
Rejestracja: 2005-06-02, 12:38

Postautor: kibicPolonii » 2008-01-05, 13:59

żabka pisze:Całkowicie się z Tobą Mama zgadzam!.Uważam,że wprowadzenie imiennych karnetów to bardzo mądry pomysł,skoro sprawdził się on na najlepszych stadionach świata<piłkarskich>i kibice są z tego bardzo zadowoleni.Każdy kibic piłkarski ma karnet,ma swoje miejsce,nie ma niedomówień a każda próba wtargnięcia na płytę boiska jest surowo karana.I co?jak sami widzimy efekty tego są!


Jeśli komuś chodziło o to żeby stadion wyglądał jak teatr, a zamiast kibiców byli na nim oglądacze, wycieczki z Azji, to rzeczywiście efekty tego są.

Na przykładzie Chelsea.
Tak było kiedyś:
http://i12.tinypic.com/6o65a3d.jpg
http://i16.tinypic.com/7yovx1w.jpg
Tak jest teraz:
http://i10.tinypic.com/7xtaxl5.jpg

W dzisiejszych czasach prawdziwi kibice na wyspach zmuszeni są do oglądania meczów w pubach.


Wróć do „Generalnie o żużlu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron