2011.06.26 Polonia Bydgoszcz - Start Gniezno

Moderatorzy: Huzar, Arturro, Wulfik, Mama

paraz2
szkółka żużlowa

2011.06.26 Polonia Bydgoszcz - Start Gniezno

Postautor: paraz2 » 2011-06-20, 18:47

Do meczu jeszcze trochę, ale zapowiadają się emocje w meczu. Rozpalone głowy z Gniezna zobaczą co to ekstraliga:P Osobiście obstawiam 53:37 :)

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-06-20, 19:54

Zwycieski sklad z treningu (jak to trafnie okreslil kitas) raczej zostanie nie zmieniony. Kwestia czy znow bohaterem (Polonii czy Gniezna?) meczu bedzie Kosciecha :wink:
Szymon powinien jechac bo gwarantuje ok. 5 pkt. punktow na naszym torze, czego nie gwarantuje zaden inny zawodnik drugiej linii.
Gniezno nawet z Woffindenem nie powinno u nas poszalec, chociaz z Gdanskiem tez szlo latwo a skonczylo sie na wyrwaniu bonusa w 15 biegu (szczesliwy dla nas defekt Jonassona).

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2011-06-20, 20:31

Przem@s to nie jest mecz gdzie "powinno" wyjść. Patrząc na skład Gniezna i nasz to poza Tajskim nie ma czego się bać. Na własnym torze wygrać z drużyną Startu, to obowiązek... Wyczynem i osiągnięciem byłoby przegrać. Te mecze na bank będą potraktowane priorytetowo. Raczej amatorki jak w meczu z ROWem nie będzie. Zaangażowanie od początku do końca.
Szymon, a może Miki na torze w Bydzi? Tutaj dałbym szansę na treningach obydwóm zawodnikom. Adamczakowi po ostatniej kolejce miejsce się należy, więc na tej pozycji już grajek jest.

Kartas
Srebrny Kask
Kontaktowanie:

Postautor: Kartas » 2011-06-20, 21:15

Para juniorska na ten mecz Adamczak - Woźniak. Curyło spuścił z tonu i coś nie bardzo mu ostatnio szło w lidze. Damian na szanse na pewno zasługuje i niech jeździ, Szymon z kolei jest gwarantem na te minimum 4pkt w 3 biegach. Potem wyjazd do Grudziądza i chyba wracamy do pary Curyło - Woźniak, gdyż Adamczak raczej w Grudziądzu za dobrze nie śmiga :P

Mecz wcale taki łatwy nie będzie jak Wam się wydaje. Może być różnie, ale powinniśmy wygrać podobnym stosunkiem jak z Gdańskiem, może ciut więcej ..ale po zaciętym mimo wszystko meczu :)
Obrazek

Beny
szkółka żużlowa

Re: 2011.06.26 Polonia Bydgoszcz - Start Gniezno

Postautor: Beny » 2011-06-20, 21:45

paraz2 pisze:Rozpalone głowy z Gniezna zobaczą co to ekstraliga:P Osobiście obstawiam 53:37 :)

No może właśnie kolego dałbyś sobie spokój z pisaniem na forum Startu? Niech się cieszą, wygrali w Grudziądzu (z liderem 1 ligi) więc mają ku temu powody oraz by patrzeć trochę optymistycznie na najbliższy mecz.
O to, kto będzie lepszy zweryfikuje tor oraz dyspozycja zawodników a nie jakieś porównania czy statystyki w którym się Ty i kibice Startu wzajemnie napinacie...
Niech wierzą że Start jest w stanie zrobić dobry wynik, po co im w tym przeszkadzasz?

Co do meczu... Niespodziewane zwycięstwo nad Grudziądzem, na dodatek z dużą przewagą, na pewno doda im trochę wiary. Dziś wydają się być mocniejszą drużyną niż wtedy gdy z nimi jechaliśmy w Gnieźnie. Całe szczęście że w rundzie zasadniczej mecz u nich mamy za sobą bo dziś byłoby cięższej tam wygrać.
Cóż, Tajski najwyraźniej okazuje się być pewnym punktem drużyny tak jak Ward w Gdańsku czy Walasek u nas. Myślę że 40 punktów Start jest w stanie zrobić. No i mam nadzieję, że jak nasi zaczną ostro (choć Gniezno też pewnie będzie chciało tak zrobić jak w Grudziądzu) to również ostro skończą. Żebym później nie widział 1:5, 2:4, 1:5 i tak dalej :P
Zostaliśmy jedyną drużyną w 1 lidze która nie przegrała u siebie. Naszym zadaniem byłoby utrzymać tą serię aż do końca sezonu ;)

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Re: 2011.06.26 Polonia Bydgoszcz - Start Gniezno

Postautor: Przem@s » 2011-06-20, 21:58

Beny pisze:kto będzie lepszy zweryfikuje tor oraz dyspozycja zawodników a nie jakieś porównania czy statystyki w którym się Ty i kibice Startu wzajemnie napinacie...

To samo bylo w zeszlym sezonie na forum Wlokniarza, tez sypanie statystykami i po spadku slad po parazie zaginal (a muuu czeka chyba nadal na flaszke za wygrany zaklad :P). Takze paraz skorzystaj z tej rady poki nie jest za pozno i daj spokoj statystykom, juz raz Cie oklamaly :wink:

kitas, po meczu z Gdanskiem i zachwytach Sawiny nad tym bonusem na konferencji ("o co panu chodzi, mamy bonus czy nie?!"), to pewne zwyciestwo mozemy prognozowac juz chyba tylko u nas z Rybnikiem. Reszta to liczenie ze jakos sie uda, dwoch seniorow nie spier... meczu, jeden z nich nie da sie 3 razy minac po malej i jakos to bedzie. Na szczescie o bonus z Gnieznem troche latwiej niz w poprzednim meczu z Gdanskiem.

Awatar użytkownika
pepe
egzamin na licencję

Postautor: pepe » 2011-06-20, 23:08

ja temu parazowi radziłbym się uspokoić na wszelakich forach kibicowskich bo się napina jak stare kalesony i robi wiochę .

Co do meczu myślę, że będzie to jeszcze ciekawszy mecz niż z Gdańskiem. Chciałbym,aby była walka na torze jak za dawnych lat, żeby w ostatnim wyścigu Polonia zapewniła sobie zwycięstwo oraz żeby kibiców było przynajmniej te 10 tys... ciekawi mnie fakt, kiedyś była podobna cena na 1 łuk(nie mówię o dawnym sektorze A) i był full ludzi zawsze tam na meczach ( pamiętam sam siedziałem na 2 rzędzie od dołu na derbach z Apatorem chyba w 2005 lub 06r.) teraz cena jest taka sama jak na B i bida z nyndzą...
19[P]20
,,Są ludzie, którzy twierdzą, że żużel to tylko czterech facetów jeżdżących w kółko - żal mi ich ..."

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2011-06-21, 06:52

pepe pisze:[...]Chciałbym,aby była walka na torze jak za dawnych lat, żeby w ostatnim wyścigu Polonia zapewniła sobie zwycięstwo [...]

Moze tak byc, jednak trzeba by przygotowac nie taki tor jak jrst teraz ale twardy z odsypujaca sie nawierzchnia na calej szerokosci. Nie taka kopka jak jest teraz, bo tylko start i do mety 2 sciezkami, nie beton jaki byl przez ostatnie 2 lata, ale twardow jak w latach 2001-2006. I wroca mecze z ladnymi biegami, walka itp. Moze sie zdarzyc mecz ze bedzie wynik 60-30, ale po fajnej walce i wydarzeniach na torze. Przykladow takich meczow w Bydgoszczy mozna podac mnostwo.
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:
Lawrence
Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl
"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,
Mój ojciec mnie zabrał,
Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

Awatar użytkownika
Adal
miniżużlowiec
Kontaktowanie:

Postautor: Adal » 2011-06-21, 12:49

tez bym chcial wynik 46:44. Walka do ostatniego biegu ;-D

Ale wygrana oczywiscie
Obrazek
Polonia Bydgoszcz!

Awatar użytkownika
Ghoust
miniżużlowiec
Kontaktowanie:

Postautor: Ghoust » 2011-06-21, 12:53

No ja wam powiem ze chcialbym zeby wynik tego meczu byl jak najnizsza roznica dla nas wygrany :) dlaczego a no wcale nie dlatego ze mam znajomych w Gnieznie i nie chcialbym zeby im bylo mocno przykro :P ale dlatego zeby nasza ksiegowa mogla odetchnac :P w koncu co to za roznica dla klubu czy wygramy 20 czy 2 ?? skoro i tak mamy 3 duze pkt :) ale wtedy mniej trzeba wyplacic naszym zawodnikom :P
Obrazek

29.08.1958-25.06.2009

Awatar użytkownika
pepe
egzamin na licencję

Postautor: pepe » 2011-06-21, 13:32

Lawrence pisze:
pepe pisze:[...]Chciałbym,aby była walka na torze jak za dawnych lat, żeby w ostatnim wyścigu Polonia zapewniła sobie zwycięstwo [...]

Moze tak byc, jednak trzeba by przygotowac nie taki tor jak jrst teraz ale twardy z odsypujaca sie nawierzchnia na calej szerokosci. Nie taka kopka jak jest teraz, bo tylko start i do mety 2 sciezkami, nie beton jaki byl przez ostatnie 2 lata, ale twardow jak w latach 2001-2006. I wroca mecze z ladnymi biegami, walka itp. Moze sie zdarzyc mecz ze bedzie wynik 60-30, ale po fajnej walce i wydarzeniach na torze. Przykladow takich meczow w Bydgoszczy mozna podac mnostwo.

Gdyby robiono taki tor myślę, że frekwencja by się poprawiła, to właśnie dlatego tyle ludzi przychodziło na Polonię, bo każdy wyścig był emocjonujący. Kto ma dojścia niech podpowie o tej rzeczy...
19[P]20

,,Są ludzie, którzy twierdzą, że żużel to tylko czterech facetów jeżdżących w kółko - żal mi ich ..."

Awatar użytkownika
Ghoust
miniżużlowiec
Kontaktowanie:

Postautor: Ghoust » 2011-06-21, 16:23

Czy to prawda ze ten niedzielny mecz ma byc na zywo w tv ??
Jezeli tak to jest to jakas kpina ze klub sie zgodzil na to przeciez to obierze nam kibicow ...czyzby komus nie zalezzalo na tym zeby zarobic ??

A tak wogole przed chwila na Kacper zaliczyl dzwon i podejrzewaja u niego zlamanie obojczyka ... jezeli to sie potwierdzi to znacznie obnizy mozliwosci Startu w meczu z nami ...
Obrazek

29.08.1958-25.06.2009

bydgoszczanin
kolarz szosowy

Postautor: bydgoszczanin » 2011-06-21, 20:11

cos wiecej wiadomo juz na temat zdrowia gomolskiego? na pewno jakby nie pojechal bedzie to oslabienie startu ale my tez musimy pamietac ze emila mamy mocno poobijanego i z jego dyspozycja rowniez nie wiadomo jak bedzie.
jestem tez ciekawy ktorzy juniorzy wystartuja. cala nasza trojka niezle ostatnio jezdzi a przeciez miejsca sa tylko dwa wiec ktorys z mlodych pogrzeje lawe w niedziele. postawilbym tym razem na pare adamczak-curylo. ale wiadomo sklad i tak ustala trener. do zobaczenia na meczu.

a gazeta wyborcza pisze tak na temat niedzielnego meczu

"Adamczak wykorzystał swoją szansę
mpa
20.06.2011 aktualizacja: 2011-06-20 20:49

Dobrym występem w Łodzi junior Polonii Damian Adamczak wywalczył sobie miejsce w składzie na niedzielny mecz ze Startem Gniezno. - Muszę wykorzystać jego formę - mówi trener bydgoskich żużlowców Robert Sawina.

Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Poloniści na razie nie zawodzą

Forma Adamczaka nie jest dziełem przypadku. Młody polonista już w czwartek pokazał, że jest mocny, wygrywając w Łodzi półfinał Srebrnego Kasku.

W niedzielę, w meczu z Orłem, po raz kolejny potwierdził swoją wysoką dyspozycję, zdobywając 11 punktów, zwyciężając też w biegu nominowanym.

Nagrodą jest miejsce w składzie na kolejny mecz. W niedzielę Polonia w Bydgoszczy zmierzy się ze Startem Gniezno. - Muszę wykorzystać jego formę - nie kryje zadowolenia Robert Sawina. - Damian ma zwyżkę i jest przesądzone, że w niedzielę będzie podstawowym juniorem - dodaje.

Który z dwójki Mikołaj Curyło - Szymon Woźniak będzie rezerwowym, który będzie mógł zastępować seniorów - okaże się po dzisiejszych Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski w Lesznie.

W pojedynku ze Startem na pewno w składzie pojawi się Denis Gizatullin. Dla Rosjanina mecz z Orłem miał być sprawdzianem. Ostatecznie na swoim koncie zapisał 9 punktów. - Denis ani mnie nie zaskoczył, ani nie rozczarował swoją postawą - przyznaje Sawina. - Jeżeli nie będzie spisywał się w meczu, zawsze może zastąpić go junior. Nie widzę natomiast powodów, aby odsuwać go od składu, zwłaszcza na tak ważne spotkanie - dodaje.

Najbliższy pojedynek może być dla Polonii bardzo trudny, bo zespół Startu wygrał w niedzielę na wyjeździe z GTŻ-em Grudziądz. Właśnie to pozwoliło bydgoszczanom wrócić na fotel lidera. - Powoli, małymi kroczkami realizujemy nasz cel - zaznacza Sawina. - Warunki są ciężkie, ale to dobre przygotowanie przed naszymi długoterminowymi, ekstraligowymi zadaniami - dodaje.

Mecz ze Startem będzie trudny także z powodu niepewnej dyspozycji Emila Sajfutdinowa. Rosjanin doznał upadku w 6. biegu niedzielnego meczu. Choć wstał o własnych siłach i odjechał jeszcze jeden bieg, okazało się jednak, że ma silny wstrząs mózgu. Z tego powodu zrezygnował ze startu w lidze angielskiej w tym tygodniu. - Emil niestety nie czuje się najlepiej - mówi Tomasz Suskiewicz, menedżer żużlowca. - Ma silny wstrząs mózgu i jest mocno poobijany, jednak mamy nadzieję, że do sobotniego Grand Prix zdoła się wykurować - podsumowuje.

Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz"

Awatar użytkownika
Jonas
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Jonas » 2011-06-21, 20:35

bydgoszczanin pisze:cos wiecej wiadomo juz na temat zdrowia gomolskiego?

SportoweFakty pisze:Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o kontuzji Kacpra Gomólskiego. Pierwsze badania przeprowadzone w szpitalu wykazały złamanie obojczyka.
Dodajmy, że bolesny uraz jest efektem upadku na torze w Poznaniu podczas rundy MDMP.

Kacper Gomólski obecnie nadal znajduje się w szpitalu w Poznaniu, gdzie przechodzi dalsze badania. Dopiero po nich będzie wiadomo, jaka dokładnie
czeka go przerwa w startach. Nieoficjalnie mówi się o 6 tygodniach.
Obrazek

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2011-06-21, 21:25

Szkoda że bez Gomólskiego przyjadą.
W sumie to raczej Gniezno bardziej skupia się na walce o 2 miejsce czyli w meczach z GTŻ i Wybrzeżem. Dlatego też dla nich najważniejsze jest to żeby jeszcze przed play-off Kacper był zdrowy na mecz z Wybrzeżem którego mają w ostatniej kolejce.

Ghoust pisze:Jezeli tak to jest to jakas kpina ze klub sie zgodzil na to przeciez to obierze nam kibicow ...czyzby komus nie zalezzalo na tym zeby zarobic ??

Decydujący mecz Zawiszy o awans też był transmitowany na żywo, a mimo to na stadionie było sporo ludzi. Nie zwalajmy wszystko na telewizję, jak ktoś chce to przyjdzie jak nie to trudno. Przynajmniej dowiesz się ilu kibiców sukcesu przeszło na stronę Zetki a ilu zostało w Polonii :P

Awatar użytkownika
Audiofil
egzamin na licencję
Kontaktowanie:

Postautor: Audiofil » 2011-06-22, 22:24

Awizowane składy:

Start Gniezno:
1. Krzysztof Jabłoński
2. Adrian Gała
3. Mirosław Jabłoński
4. Michał Szczepaniak
5. Scott Nicholls
6. Oskar Fajfer

Polonia Bydgoszcz:
9. Emil Sajfutdinow
10. Tomasz Gapiński
11. Robert Kościecha
12. Denis Gizatullin
13. Grzegorz Walasek
14. Damian Adamczak

Początek meczu: 18.00

Nie wiem, co wymyślił Sawina. ale ustawienie w parze Kostka z Gizą, to jakaś masakra normalnie :roll:
Bardzo obawiam sie o ten mecz. Start po pozyskaniu Woffindena to zupełnie inny zespół. Na całe szczęćie dla nas kontuzjowany jest młody Gomólski, bo już obawiałem sie o bieg młodzieżowy.
Zawsze jest jakis mecz ligowy w sezonie , gdzie gospodarz ma słabszy dzień, kto wie , czy to nie będzie w niedzielę. Może być tak, że losy meczu roztrzygną się w ostatnim biegu.
Start tez kombinuje z ustawieniem Woffindena pod 2 lub 7. W Grudziądzu był na pozycji juniorskiej i tego chyba będą się dalej trzymać. Typuje wynik 46:44 dla Nas.
Obrazek

bydgoszczanin
kolarz szosowy

Postautor: bydgoszczanin » 2011-06-22, 22:33

jakos te pary musial ustawic a niestety tomek gapinski nie jest az tak pewnym punktem zespolu. dlatego tez zostal zestawiony z emilkiem. walas jako lider zespolu z mlodziezowcem. no i zostal kosciecha z denisem i tutaj nigdy nie wiadomo jak oni pojada. bo moga osiagnac swietny wynik a moga sie wozic za rywalami. mecz pewnie bedzie zaciety bo kazda z druzyn wie o co walczy a wcale nasza polonia nie ma zagwarantowanego pierwszego miejsca i pewnego awansu. kazdy punkt na wage zlota. moj typ to 50:40 dla nas.

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-06-23, 09:41

Kosciecha wozil juz po plotach Gape i Emila, to teraz sawina zmienil pary by mogl powozic Gize i juniora :wink:. Juz mnie nie dziwi ze nie poprowadzil Gdanska w ekstralidze po tym jak z nimi awansowal i mam nadzieje ze Polonii tez nie poprowadzi. Polonia cos nie ma szczescia do trenerow/menadzerow, moze dlatego w ostatnich latach balansuje miedzy ekstra i 1 liga.
Kosciecha dostal w tym zestawieniu jakies 5-6 punktow (chyba ze przegra z Adrianem Gałą :P), z czego 3 na Gizie i reszta na juniorach takze sawka powinien byc zadowolony po meczu z jego postawy, nie zaleznie od wyniku druzyny.

Awatar użytkownika
Audiofil
egzamin na licencję
Kontaktowanie:

Postautor: Audiofil » 2011-06-23, 14:57

Czyżby Emil miał poważne problemy po tym upadku w Łodzi ? :
http://sport.wp.pl/kat,32392,title,Klop ... omosc.html

Nawet jak byśmy mieli wykorzystać z/z za Emila to i tak byłoby to spore osłabienie w tak ważnym meczu :?
W sobote okaże się, czy i jak pojedzie w GP w Cardiff ...
Obrazek

MICH@Ł
okres próbny w PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: MICH@Ł » 2011-06-24, 08:55

Cardiff , moze nie byc dobrym wyznacznikiem formy osobiscie wydaje mi sie , ze Emil troche spuscil z tonu , jesli chodzi o grand Prix prawdopodobnie obawia sie kolejnej niepotrzebnej kontuzji :roll:

Wróć do „Mecze i zawody 2011”