19.09.2010 Polonia Bydgoszcz - Włókniarz Częstochowa

Moderatorzy: Huzar, Arturro, Wulfik, Mama

Awatar użytkownika
Drzewol
egzamin na licencję

Postautor: Drzewol » 2010-09-19, 21:44

Sporo osób z tego forum wie - w I lidze nie jest źle. 8)

Mówiąc jednak trochę poważniej, to chyba nie ma nic gorszego niż pisanie głupot w stylu: "nic się nie stało", "trzeba się z tym pogodzić", "nie ma co wracać do tego, co było"...
Właśnie przez takie myślenie "wiernych kibiców" w klubie wszystko tak naprawdę trzyma się po staremu i nic tu nie da zmiana prezesa, jeśli środowisko "leśnych dziadków" pilnuje interesu.

Czasami żeby coś porządnego zbudować, trzeba wszystko dobrze wyrównać, wykarczować do gołej ziemi, by ze starego układu nie został kamień na kamieniu. Jeden spadek niczego trzymających ten klub w garści nie nauczył, może nauczy kolejna klęska.

Na pocieszenie powiem, że nie ma co się martwić, bo nasz kapitan jutro publicznie ogłosi, że zostaje, by nam pomóc. Cóż, dobrze przecież wie, że I liga to dość łatwy chleb.
Polonia Bydgoszcz to nie tylko żużel :arrow: https://pl-pl.facebook.com/kppoloniabydgoszcz

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-09-19, 21:52

Beny pisze:Najgorsze dopiero przed nami, czyli "rozbiór" naszego składu.

Najgorsze? Obecnie to chyba najlepsze co mozna zrobic, chociaz trudno w tym momencie nawet typowac nastepcow, a juz czas najwyzszy na to...

Poza tym naprawde trudno cenzuralnie ocenic ten mecz, patrzac na nieudolnosc (to juz nie byla nawet slabosc) naszych zawodnikow. Mecz podobny do tego w Czewie, tor... musieliby zawodnicy ocenic czy taki chcieli. Czeste wyjscia spod tasmy na 5:1 by w polowie okrazenia bylo juz 3:3 czy nawet 2:4, zupelnie jak w Czewie.

Jeden Walasek pokazal poziom w dwumeczu. Reszta za malo, nawet chyba Kostek ktory 2 razy rowno pojechal. Najwieksza wine trzeba oddac naszemu 1-dniowemu mistrzowi Szwecji. Juniorow nie ma co obwiniac. Maja sprzet jaki maja, moze gdyby wzieli motory od ulamka, to wynik bylby lepszy :wink:.
Ciekaw jestem czy ktorys z zawodnikow korzystal dzisiaj w pomocy teamu Emila, czy tez jakis uwag Golloba, ktory podobno tez mial pomagac?

Gratulowac Czewie nie widze powodu. Lepiej kombinowali z 1 meczem i byli kolejna (tradycyjnie) druzyna ktora wykorzystala atut bydgoskiego toru. Zadna nowosc w tym sezonie, wlasciwie tylko Unibaxowi sie nie udalo.

Andreas Jonsson - DZIEKUJE za 7 lat startow w Polonii, uratowana ekstralige w 2004 roku (tego sie nie zapomina), wziecie na siebie odpowiedzialnosci za spadek w 2007 i pozostanie wtedy w 1 lidze (tego sie rowniez nie zapomina). Czas znalezc nowy klub, nowe srodowisko, nowe wyzwania co powinno obu stronom wyjsc na dobre. Od paru lat "kisi" sie w Polonii i ten jego wynik taki ciagniety na sile jest.

Grzegorz Walasek - Nie zwiazal sie z Polonia niczym, poza 2 letniem kontraktem i pewnie bez wahania teraz odejdzie. Mimo wszystko podziekowania, bo tez w paru meczach przejmowal role lidera i jeden medal (braz MPPK) dorzucil do historii Polonii w tym sezonie.

Robert Kosciecha - bywalo lepiej i gorzej, ale nigdy nie mial takiego odruchu ze wychodzil po przegranym meczu wyjazdowym i rozkladal rece w wymownym "znow nie wyszlo" :wink:. Mimo tylko jednego sezonu, to przysporzyl nam emocji m.in. 2 razy w Czewie i kilka razy na naszym torze. Dziekuje i powodzenia :)

Antonio Lindbaeck - NARESZCIE! Bo chyba po tym sezonie, mimo nie planowanego wyniku rozstaniemy sie z nim. Przez te 3 lata pare przeblyskow, zupelnie jak Jonas, chociaz jezdzil na nieco wyzszym poziomie. Nigdy jednak na dluzej (kilka meczow pod rzad) chyba nie spelnil pokladanych w nim oczekiwan. Jeden z najgorszych transferow Polonii w ostatniej dekadzie. Dziekuje.

Andrzej Polkowski - wyp Obrazek alaj a jesli mialo by ten fakt przyspieszyc, to rowniez dziekuje za dotychczasowe zaangazowanie w prace w Polonii. Czas pozegnac ostatni niebieski akcent minionej epoki :wink:

Do reszty jakos nie mam uwag, mlodzi w tym sezonie wielkich postepow w lidze moze nie zrobili, ale mieli sie uczyc. Przynioslo to efekt w rozgrywkach mlodziezowych, w przyszlym sezonie napewno bedzie mozna oczekiwac wyraznego postepu w lidze. Giza podobnie, nie byl zawodnikiem sciaganym by robil nam wynik. Raczej mial byc uzupelnieniem i punktowac chociaz na naszym torze.

Duzo tutaj tez opinii o pozegnaniu na rok i ponownym awansie. Awansowalismy w 2008, roku pozenij ledwo ujechalismy 6 miejsce po zasadniczej by w tym roku spasc z 7 miejsca. Pytanie wiec czy faktycznie warto nastawiac sie na szybki awans, czy moze lepiej rozpisac jakis 2-3 letni plan odbudowy Polonii by do tej e.ligi wrocila mocniejsza a nie znow awansowala na sile. Jest czas i material by popracowac z mlodzieza, moze lepiej na tym sie skupic niz skakac miedzy ekstra i 1 liga, albo awansowac i znow dramatycznie bic sie o 6 miejsce.

Biały_Wojownik pisze:Czestochowe uratował koles który w pomogł zniesc motor Bridgerowi??

Niestety, taka jego robota chociaz faktycznie mogl to robic tak nieudolnie, jak karlsson wstawal w Czewie w 15 biegu meczu otwarcia :P
krystiand pisze:tylko powiedzcie mi dlaczego pojechał Gizatullin, a nie Kościecha? Przecież Kostek miał więcej punktów :roll:

Giza jechal o wiele bardziej "z zębem" w swoich biegach, chyba dlatego zostal wystawiony w 14 mimo mniejszej ilosci punktow (poza tym chyba z biegu na bieg jechal lepiej, w przeciwienstwie do Kostka).
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

Pablos
miniżużlowiec

Postautor: Pablos » 2010-09-19, 22:02

Jan Krzystyniak (trener Włókniarza Częstochowa): Po przyjeździe na stadion byliśmy mile zaskoczeni nawierzchnią. Była taka sama, jak w ostatnim meczu rundy zasadniczej. Moi zawodnicy wykorzystali ustawienia z tamtego spotkania.
za express.bydgoski.pl
Działacze?? Trener?? {cenzura - mimo wszystko wulgaryzmy sbie daruj - Kabat}

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2010-09-19, 22:11

Przem@s pisze:
Beny pisze:Najgorsze dopiero przed nami, czyli "rozbiór" naszego składu.

Najgorsze? Obecnie to chyba najlepsze co mozna zrobic, chociaz trudno w tym momencie nawet typowac nastepcow, a juz czas najwyzszy na to...

Oczywiście że są zawodnicy których bez żalu należy się pozbyć, ale miałem na myśli głównie naszych liderów czyli Emil, Walasek i bądź co bądź Jonsson (tu już kwestia dyskusyjna). Ciężko będzie znaleźć następców.
Malutkie pocieszenie jest takie że w przyszłym roku awansują dwie najlepsze a trzeci ma baraż. Ale to już zależy od tego jaki będziemy mieć skład...

Jeśli chodzi o trenera Woźniaka to bardzo tutaj będą pasowały słowa Jana Tomaszewskiego na temat zwolnienia Smudy :P

Taka ciekawostka, wzięta ze Sportboard:

W dwumeczu liczba punktów przywieziona przez poszczególnych zawodników:

Włókniarz:
Karlsson 4(4)+ 9+2(5) = 13+2(9)
Drabik 7+2(5)+ 2(3) = 9+2(8 )
Szumina 12(5)+ 9(5) = 21 (10)
Bridger 7+1(5)+ 3(5) = 10+1(10)
Holta 9(5)+ 11(5) = 20(10)
Miturski 2+1(2)+ 2+1(2) = 4+2(4)
Woffinden 7+1(4)+ 7(5) = 14+1(9)

Polonia
Walasek 16+1(6)+ 15(5) = 31+1(11)
Kościecha 8+1(6)+ 7+1(4) = 15+2(10)
Lindbeack 1(2)+ 7+2(5) = 8+2(7)
Gizatulin 3+1(4)+ 7(5) =10+1(9)
Jonsson 11+1(6)+ 9+1(5) = 20+2(11)
Woźniak 3(5)+ 1(3) =4(8 )
Adamczak 0(1)+ 1(3) =1(4)

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-09-19, 23:04

sportowefakty.pl pisze:trener Woźniak. - Na temat toru już wypowiadał się nie będę, bowiem taka nawierzchnia jest położona od kilkunastu spotkań.

Czy to dobrze czy zle trudno ocenic :roll:

Mencel
kolarz torowy

Postautor: Mencel » 2010-09-19, 23:15

Zaraz po meczu chciałem tutaj napisać, że ten czy tamten zawodnik zawiedli i trzeba ich pogonić. To nic nie da łatwo jest krytykować ale wyciągnąc pomocną dłoń już nie. W tym momencie nie mamy kim ich zastąpić. Przyjdą tylko inny na bank gorsi. Teraz nie ma co jechać po każdym zawodniku trudo spadli ale jeśli ich wszystkich utrzymamy to awans mamy w kieszeni. Dajmy im szansę zmazać plamę z tego sezonu.

mkol
rowerek trójkołowy

Postautor: mkol » 2010-09-19, 23:38

Przegraliśmy bo byliśmy najsłabszą mentalnie drużyną SE. Finansowo i personalnie Włókniarz był daleko za nami, a jednak mieli ten błysk zawziętości co Polonia w 2004 r. Gratulacje,

Bardzo słuszne uwagi Przem@sa.

Należy się zastanowić jak zbudować solidne podstawy silnego żużla w Bydgoszczy na lata, a nie skupiać na szybkim awansie do SE.

Następny sezon powinien być wybitnie oszczędnościowy. Nie ma się co podniecać, że do SE awansują 2 lub 3 zespoły. Jeśli tak to musi to pociągnąć połączenie I i II ligi, a zatem nie ma strachu przed spadkiem.

Priorytetem powinno być utrzymanie w Bydgoszczy wszystkich młodych (nie zdziwiłbym się mocno gdyby ktoś zapukał po Woźniaka do nas) i zapewnienie im dobrych warunków rozwoju.

A zatem na przyszły sezon: Woźniak, Adamczak, Curyło to baza.
Prawdopodobnie Siopek - cudów oczekiwać nie należy, ale zawsze swój co będzie stanowić jakąś wartość dodaną.

Reszta składu w zależności od możliwości finansowych:

Walasek - w dwumeczu z Czwa super, ale jednak w przeciągu całego sezonu pieniądze zainwestowane w tego zawodnika nie zwróciły się. Nie trzymać na siłę. O ile zapisy kontraktowe na to pozwalają postarać się odzyskać nieco z włożonych środków za zwolnienie z kontraktu na następny sezon.

AJ - lider pary jest od tego by wygrywać biegi. W całym sezonie i w najważniejszym meczu tego zabrakło. Dziś nie brakowało ambicji, ale profesjonalizmu (strasznie wolny sprzęt). Drzewiej gdy W. Malak pokonał T. Knudsena śmiano się, że Duńczyk spaliłby się ze wstydu, gdyby wiedział z kim przegrał. Dwie porażki z R. Szombierskim... Dalsze przeprosiny są zbędne i puste. Przyzwoitość i honor nakazywałby zwrot części kasa zarobionej w tym sezonie (głównie za 2 na swoich i słabszej połowie pary przeciwnika) lub jazdę za pół darmo w przyszłym roku. Pytanie tylko czy ktoś chce jeszcze widzieć AJ w Bydgoszczy. Choć nigdy nie należy mówić nigdy.... Jeśli klubowi będzie się to wyjątkowo opłacało to czemu nie - w końcu należy pamiętać by nie było zamienił stryjek siekierkę na kijek (vide zamiana Buczka i Chrzanowskiego na Kościechę i Gizę).

Co do dwóch ostatnich Panów - jeśli radykalnie obniżą żądania finansowe to czemu nie - na 1 ligę jak znalazł. Nie oni są głównymi winowajcami spadku - a zwłaszcza w tym dwumeczu. Rolą drugiej linii i jest objeżdżanie zawodników z drugiej linii. Akurat dziś są z tym radzili (a Kostek nawet bardziej niż wskazywał na to sezon).

Zatem jeśli nie uda się skłonić do powrotu Buczkowskiego - mogą zostać. Zwłaszcza Giza - przynajmniej robi trochę wiatru na torze i widowisko nie straci.

Ostatnie to chyba jedyna atut Lindbacka (niestety głównie z ubiegłego sezonu). Jeśli nic sobie nie znajdzie i sam przyjdzie to Polonii rozważyć z tego samego powodu co Gizatullina.

Emil - okoliczności postawią go przed wyborem. Na ile Bydgoszcz to tylko pracodawca, na ile coś więcej. Jeśli pierwsze to żegnamy - chyba bez wielkiego żalu - bo podobnie jak Walasek - poziom finansowania nie przekładał się na zdobycz punktową (ok. 10 na wyjazdach, często w 6 startach, w tym jednym z juniorami to zdecydowanie za mało). Jeśli dwójki to będę miło zaskoczony. Pytanie tylko czy Polonię w obecnej sytuacji stać na Emila??

Aby klub nie pogrążył się całkowicie należy sobie chyba odpuścić licytowanie się o GP, pod warunkiem przekazania tej kasy przez miasto na klub. I zainwestowanie jej w swoich, a nie zaciężną armię.

Kończąc - może frekwencja na dzisiejszym meczu da do myślenia na ile jest skłonny zapłacić mieszkaniec Bydgoszczy za żużel i jak należy wyceniać ten towar.

Awatar użytkownika
Marmar
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Marmar » 2010-09-20, 07:15

Jak było wszyscy wiemy... jak ktoś chce obejrzeć parę ujęć z wczoraj, to zapraszam do mnie na stronę...

www.marmar.prv.pl
Obrazek
www.marmar.prv.pl - żużlowe zdjęcia i nie tylko!

Tomasz Gollob:
"Gdziekolwiek bym jednak nie startował, Bydgoszcz zawsze będzie w moim sercu."
"Kiedy zawodnik reprezentuje rodzinne miasto, zwykle daje z siebie dwa razy więcej."

Awatar użytkownika
pepe
egzamin na licencję

Postautor: pepe » 2010-09-20, 07:57

przegraliśmy przez TOR !!!
takiej kopyto ja nie wiedziałem chyba że za czasów Tomka Golloba u nas.Taki sam tor jest w Częstochowie. Tor praktycznie nie do walki. Kiedyś to był najlepszy tor do wyprzedzania a teraz?
Czewa wygrała bo jechała praktycznie jak u siebie. To był strzał samobójczy.
Jonsson- kapitan wielki co przegrywa z matołami jakimiś do odstrzału.
Lindback - do odstrzału nie wiem jakim cudem on się dostał do GP jak u nas nie potafi przywieźć dwucyfrowej zdobyczy
Emil- niech zostanie,ale to jest pobożne życzenie każdego,Emil jest związany z Polonią i będzie mu zależało przywrócić Polonię do E-ligi i licze głęboko że zostanie u NAS i nie pójdzie do krzyżakowa.
Walas - początek jak i końcówka sezonu wyśmienita
Kostek - waleczny średniak,który potrafi zaskoczyć pozytywnie i negatywnie
Giza- sezon bardzo przeciętny, pozytywnie kojarze go tylko z derbów w Toruniu.
Szymon- poczatek sezonu dobry,potem jak zmienili na przyczepny kompletnie sobie nie radzi.
Adamczak,Curyło mieli z 2-3 biegi dobre reszta to kiepścizna

Wreszcie dopisała frekwencja na stadionie, kolejki jak za dawnych czasów,widać że jak są bilety tańsze to ludzie odrazu biją rodzinami na stadion.

Nie wiem co teraz będzie z Polonią.Domagam się raportu prezesa na temat finansów i negocjacji z zawodnikami.
19[P]20
,,Są ludzie, którzy twierdzą, że żużel to tylko czterech facetów jeżdżących w kółko - żal mi ich ..."

Żabka
kolarz szosowy

Postautor: Żabka » 2010-09-20, 08:21

Myślę,że o tym jak się stało nie zadecydował tylko wczorajszy mecz i ostatni bieg , tylko całokształt postawy na torze naszej druzyny podczas tego sezonu...spójrzmy prawdzie w oczy,nasze "orły"cieniowały przez cały sezon,na wyjazdach nie wspomnę jak było ...więc w tym przypadku realizm był jak najbardziej wskazany.
6 pkt. jak pisałam niby mało a jak wiele...-okazało się niestety smutną prawdą.
Pozostaje nam tylko mieć życzenie,aby w 1 -lidze przyszli do nas zawodnicy,którzy będą w stanie sprawić,aby Polonia powróciła tam gdzie jest jej miejsce.

"Szanuj swojego wroga, nigdy go nie lekceważ. Lekceważąc sprawisz, że poczuje się bezkarny, szanując uśpisz jego czujność. ..."

Awatar użytkownika
Audiofil
egzamin na licencję
Kontaktowanie:

Postautor: Audiofil » 2010-09-20, 11:12

:evil: ... mam jedno pytanie : czy Emil S. był obecny na wczorajszym meczu i przynajmniej wspierał duchowo kolegów z klubu ? :roll:
Obrazek

Tomikx
kolarz torowy
Kontaktowanie:

Postautor: Tomikx » 2010-09-20, 11:52

Mam pytanie -nie znam dokładnie regulaminu, ale czy przy wykluczeniu zawodnika z zawodów nie odejmuje się jego punktów drużynie ?
http://www.espeedway.pl/news,bridger_wy ... 98,12.html
Najważniejsze to nie wierzyć politykom

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2010-09-20, 11:59

Nie, nie odejmuje się.

Tomikx
kolarz torowy
Kontaktowanie:

Postautor: Tomikx » 2010-09-20, 12:21

Szkoda :(
Najważniejsze to nie wierzyć politykom

Awatar użytkownika
DR_MADRAF
egzamin na licencję

Postautor: DR_MADRAF » 2010-09-20, 12:44

Audiofil pisze::evil: ... mam jedno pytanie : czy Emil S. był obecny na wczorajszym meczu i przynajmniej wspierał duchowo kolegów z klubu ? :roll:

Emila nie bylo wczoraj na meczu...byl tylko Susek ktory pomagal o ile sie nie myle przy sprzecie Gizatulina...a na pewno temperowal go po biegu 14 kiedy ruszyl w strone Bridgera i chcial mu wp... po rzuceniu kaskiem...
Dumni po zwyciestwie, wierni po porazce!

cropp
należy do PBNF

Postautor: cropp » 2010-09-20, 13:31

Awatar użytkownika
bzychol
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: bzychol » 2010-09-20, 15:58

Degrengolada ... zabrakło tak niewiele i to boli najbardziej. Całe nieszczęście zaczęło się od 1 wyścigu. Co prawda nie widziałem upadku Szymka i Damiana bo uwaga stałem w kolejce po bilety tak powinno być na każdym meczu panie prezesie ale to rozmowa na długie zimowe wieczory. Zrobiło się nagle 10 pkt do odrobienia i to mogło ich podłamać na początku zawodów. Próbowaliśmy gonić ale jak już nadrabialiśmy to czewa nam odskakiwała bo zawsze kto inny zawodził a to kostek a to toninho lub jonsson. Mecz ogólnie mógł się podobać atmosfera pod koniec była jak w gorącym kotle. Na moje trzeba zrobić porządek w zespole jak i samym klubie. Kościecha to nie jest równy zawodnik i za takie pieniądze jakie dostaje to powinien z tego klubu zniknąć. To samo powinien zrobić Jonsson , Lindbaeck. Czas dać sobie z nimi spokój i zacząć budować nowa drużyne a nie odgrzewać te kotlety. Nad Gizatulinem się zastanawiam bo on z jego walecznością i przy odpowiednim sprzęcie może być przydatny w I lidze. Naszą juniorkę oczywiście zostawić i porozmawiać z Walaskiem czy ewentualnie zostanie oczywiście w roli lidera na 1 ligowym froncie. Czas zbudować młodą przyszłościową drużynę bo jak nie to kiedy. Wolę kilka sezonów się przemęczyć w I lidze i wejść do eligi z wychowankami i zawodnikami przywiązanymi do klubu niż zlepiać coś na siłę żeby to wyglądało jak w tym sezonie. Co do Emila to droga wolna bo w I lidze na bank nie będzie jechał i tu temat można zamknąć. Co do osoby trenera to niech on się zajmie szkoleniem młodzików na minitorze. Nowej młodej mam nadzieje polonii jest potrzebny trener z osobowością i charyzmą a nie jakieś "ciepłe kluchy". Troszkę się rozpisałem mam nadzieje ,że znajdzie się na tym forum kilka osób co ma zdanie podobne do mojego że trzeba budować przyszłościowo polonię na swoich wychowankach i wejść z nimi do elity. To tyle pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
GOLLOB S2
turysta rowerowy

Postautor: GOLLOB S2 » 2010-09-20, 16:21

Co do Emila to nic pewnego jeszcze że odejdzie dostanie dobrą kasę to zostanie. Łatwiej zdobywa się punkty w 1 lidze i więcej można zarobić a mniej się namęczyć. Więc wszystko zależy od kasy !!!

Biały_Wojownik
miniżużlowiec

Postautor: Biały_Wojownik » 2010-09-20, 17:07

GOLLOB S2 zapomniałes o jednej rzeczy.
Jazda w 1 lidze to mniejsza kasa za reklamy na kevlarze czy to (bidon czy czapeczka pod czas wywiadu z logo sponsora). Bo nie ma meczy w TV.

zobaczcie jakim składem awansował Rzeszów. Tam chyba nikt nie miał kontraktu wyzszego niz 1 mln.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2010-09-20, 22:33

II mecz o 7 miejsce w Ekstralidze - Polonia Bydgoszcz - Włókniarz Częstochowa w obiektywie:

Obrazek

http://www.speedway-photography.pl

Zapraszam :-)
Ostatnio zmieniony 2010-09-20, 23:28 przez Lawrence, łącznie zmieniany 1 raz.
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:
Lawrence
Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl
"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,
Mój ojciec mnie zabrał,
Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

Wróć do „Mecze i zawody 2010”