1.08.2010 Polonia Bydgoszcz - Włókniarz Częstochowa

Moderatorzy: Huzar, Arturro, Wulfik, Mama

krystiand
szkółka żużlowa

Postautor: krystiand » 2010-08-02, 21:23

No to zaczynam modlić się o jutrzejsze duże opady deszczu... no cóż żniwa i ciezko się urwać z domu, a jakby jutro popadało to w środę będę miał wolne :)

Awatar użytkownika
pepe
egzamin na licencję

Postautor: pepe » 2010-08-04, 20:52

jaki tu spokój na na na....
19[P]20
,,Są ludzie, którzy twierdzą, że żużel to tylko czterech facetów jeżdżących w kółko - żal mi ich ..."

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2010-08-04, 20:58

pepe pisze:jaki tu spokój na na na....

yyy baraże będą bardzo ciężkie :P
Z punktu widzenia Częstochowian, całkiem niezły wynik mimo braku Holty.
Cieszy dobra forma Emila.

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-08-04, 21:04

Pewnie wszyscy fetuja zwyciestwo do poznych godzin nocnych, w koncu nie czesto mieli do tego okazje w tym sezonie :wink:

A o meczu moze pozniej, teraz jest czas swietowania bo wreszcie odbilismy sie od dna (w tabeli) :twisted:

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2010-08-04, 22:05

Beny pisze:

yyy baraże będą bardzo ciężkie :P
Z punktu widzenia Częstochowian, całkiem niezły wynik mimo braku Holty.
Cieszy dobra forma Emila.

Cus slabo slabo... ja sie zastanawiam czemu Emila nie dal trener pod 15? moze dlatego zeby sie objezdzil, ale IMHO - Szymek jest juz na tyle rozjezdzony ze te 5-6 pkt w meczu by przywiozl a Emila mozna by wstawiac za np Gize/Kostka/Antka gdyby taka potrzeba zaszla co bylo w tym meczu widoczne. A nawet raz za Szymka jakby pojechal to tez nic by sie nie stalo, a tak i szymek mialby spokojnie 4-5 biegow odjechane i Emil tez..no ale moze tak mialo byc...
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:
Lawrence
Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl
"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,
Mój ojciec mnie zabrał,
Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

jacek2
turysta rowerowy

Postautor: jacek2 » 2010-08-04, 23:06

wypowiedz trenera gości (za sportowymi faktami)
Przyjechalismy do Bydgoszczy po części po to, żeby poznać teren, na którym będziemy walczyć o utrzymanie. Jestem trochę zaskoczony nawierzchnią toru, jaką zastaliśmy w Bydgoszczy. Jeżeli na spotkania barażowe gospodarze przygotują taki tor, to mamy spore szanse na końcowy sukces.
i trudno się z tymi slowami nie zgodzić, przeciętny kibic wie, że Tai , jonas, bridger i prawdopodobnie Szombierski tracą 80 % wartości na twardym torze, a i Holta też jest słabszym grajkiem. Co zyskuje Polonia - trochę lepszą jazdę AJ, Walasek wbrew pozorom, czy na twardym czy miękkim strasznie kaleczy jazdę u nas i nie potrafi rozszyfrować optymalnych ścieżek, Szymon jest zdecydownie slabszy(Adamczak wyglądał lepiej, ale jest już po zabawie), bardzo męczy się Antonio(czy to on czy jego sprzęt)Giza tez poważnie stracił - prawdopodobnie stracił atut dobrego spasowania z poprzednim torem, co przynajmniej kilka razy zademonstrował poprzednio, kierownictwo klubu chce uszczęsliwić
tym nowym torem kilku naszych zawodników, a przy okazji toczyć wyrownany boj z czewą - czy pomyślnie zakończony , niestety nie jestem do końca przekonany przy takiej nawierzchni

Awatar użytkownika
Wulfik
Prezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Wulfik » 2010-08-04, 23:23

Mnie ciekawi co było powodem defektów Kościechy ...

Mam nadzieję, że na mecze o 7 miejsce nie będzie już takich jajec z defektami czy myleniem okrążeń przez naszych zawodników.

Podsumowując dzisiejszy mecz to powiem jedno ... całe szczęście, że wrócił EMIL :)
Obrazek

Zostań Net F@nsem --> Dowiedz się więcej ! :)

jacek2
turysta rowerowy

Postautor: jacek2 » 2010-08-04, 23:26

I jeszce jeden kwiatek fragment piątkowego wywiadu Pana Koselskiego (express) nowego mentora naszych asów:
Wierzy pan w utrzymanie?

Oczywiście. Nasz skład jest lepszy od częstochowskiego. We Włókniarzu groźny jest tylko Rune Holta.

no to wszystko mamy jasne , tylko dlaczego ten beznadziejny Włokniarz prawie nam wlał na własnym torze.........

Awatar użytkownika
Wulfik
Prezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Wulfik » 2010-08-04, 23:33

Bo na papierze skład mamy lepszy :P tylko, że wygrywa się na torze.
Nic innego nam nie pozostało jak wierzyć w utrzymanie. Na pewno nie będzie łatwo, baa, będziemy się pewnie męczyć do ostatniego biegu w dwumeczu ale wierzę, że chłopaki dadzą radę.

Już teraz mogę zachęcić wszystkich aby wybrali się z nami do Częstochowy 29 sierpnia i kibicowali Polonii w walce o utrzymanie.
Szczegóły zapisów, koszt itd. podamy niebawem.
Obrazek

Zostań Net F@nsem --> Dowiedz się więcej ! :)

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-08-04, 23:41

Wulfik pisze:Mnie ciekawi co było powodem defektów Kościechy ...

Juz wszystko jasne, ze trafil jakas felerna serie czesci do sprzegla :roll:. Dziwnie to wygladalo, jeden, drugi bieg ten sam scenariusz, pozniej pewna "trojka" i w czwartym podejsciu znow nie ujechal nawet pol okrazenia. Troche byl zly Kostek, jak rzucal motorem, a pozniej szarpal dmuchana bande schodzac do parkingu :oops:
Wynik pozwalajacy nadal marzyc o pozostaniu w e.lidze, bo na tle oslabionego (dla odmiany przeciwnika) Wlokniarza wypadlismy bardzo bladow w pelnym skladzie. Niestety gdyby Wlokniarz mial mozliwosci finansowe by stosowac rezerwy taktyczne, to moglo sie skonczyc duzo gorzej dla nas. Szczesliwie jest wygrana, chociaz wynik nie pokazuje tego co dzialo sie na torze. Teraz czeka nas ciezka walka o utrzymanie, bo wiadomo jak radzimy sobie na wyjazdach a pojecie "atut wlasnego toru" u nas niestety nie istnieje.

Jeszcze jedna mala uwaga. Szkoda ze nasi zawodnicy jako monolit prezentuja sie tylko "pod publike". Dzisiaj juz nie bylo jednakowych koszulek klubowych przy sprawdzaniu toru przed meczem, (tak jak to bylo przed Tarnowem) a tylko nasz 100%-owy wychowanek Szymon Wozniak okazal prawdziwe przywiazanie do barw i pojawil sie wlasnie w tej polowce z logo Polonii :). Szkoda, bo ladnie to wygladalo w poprzednim meczu, ale jesli ma to byc robione "na sile", to faktycznie nie ma sensu.

jacek2
turysta rowerowy

Postautor: jacek2 » 2010-08-05, 08:08

miejsce w pierwszej 6 stracili juz przez ten tor stracili - mecz z falubazem i np. wyniki Antonio i Lingrena w tym spotkaniu na nowej nawierzchni, teraz koniecznie chcą umoczyć z czewą, normalnie sabotaż

Awatar użytkownika
Juras
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Juras » 2010-08-05, 20:42

Jak był beton to cały stadion mówił, że trzeba zrobić kopę, jest kopa - wszyscy chcą betonu. :D
Według mnie bez sensu jest wystawianie pary Jonsson - Sajfutdinov, bo jak tu wymagać od obu liderów robienia 14 punktów w meczu. Przypominam, ze bonusy nie liczą się do wyiku drużyny. Jonsson w parze z Kostkiem zrobiłby więcej punktów i per saldo my też byśmy ten mecz wyżej wygrali.
Najwyższy czas rozdzielić Kościechę i Walaska.
Wyniku Davidssona na przyczepnym bydgoskim torze można się było spodziewać.
Mnie martwi to, że w tym sezonie czy kopa czy beton mecze sąnudne jak flaki z olejem. Nie wiem czy to wina tego ,ze zamiast fightera Buczkowskiego mamy Walaska? Czy rzeczywiście coś w przygotowaniu toru? W każdym razie w Bydgoszczy i na kopie były super mecze za dawnych czasów i na betoni9e choćby w zeszłym roku mecze ze Stalą albo Wybrzeżem, a teraz jakiś taki antyżużel i to uparte trzymanie kredy. Dopiero od 11 biegu za sprawą Emila i Andreasa sobie przypomniałem ,ze te zawody odbywają się w Bydgoszczy, bo wreszcie jeździli na I łuku pod sam płot.

Bleemek
Mistrz Polski Juniorów
Kontaktowanie:

Postautor: Bleemek » 2010-08-05, 21:50

Z obserwacji warunki zawodów zmieniły się gdzieś w przerwie na równanie toru w okolicach połowy meczu. Po tej zmianie mieliśmy czasy gorsze o +/- 1 sekundę. Odsypała się luźna-kopna nawierzchnia i pokazał się beton. Zmianę widać zwłaszcza po wyniku i jeździe Jonasa Davidssona. ;-)

(P)ozdro
Siłą klubu są jego kibice
www.GdyIdziePolonia.prv.pl

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2010-08-06, 23:30

Galeria z meczu Polonia Bydgoszcz - Włókniarz Częstochowa:

Obrazek

http://www.speedway-photography.pl

Zapraszam :-)
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:

Lawrence

Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl

"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,

Mój ojciec mnie zabrał,

Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

Awatar użytkownika
leroy
szkółka żużlowa

Postautor: leroy » 2010-08-09, 12:21

Fotki jak zwykle super. Szkoda tylko ze nie uchwyciles swoistej ciekawostki na pierwszym luku kociego kibica.Kociak zwinnie paradowal po dmuchanej bandzie tuz przed startem do kolejnego biegu.
Bylo to niesamowite a zarazem z trwoga patrzylem w ktora strone ten maluch chycnie.Skonczylo sie dobrze.

Wróć do „Mecze i zawody 2010”