SGP Toruń 19 czerwca 2010

Moderatorzy: Huzar, Arturro, Wulfik, Mama

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

SGP Toruń 19 czerwca 2010

Postautor: Lawrence » 2010-06-18, 15:52

Kolega z Lublina ma na sprzedanie bilet na SGP w Toruniu.

Miejsce stojace, strefa niebieska, 90 pln. Wykruszyl mu sie znajomy i ma 1 bilet do odsprzedania. Informacja - pod moim numerem 606 79 88 55 - podam wtedy namiar do kolegi jesli ktos bylby zainteresowany.
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:
Lawrence
Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl
"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,
Mój ojciec mnie zabrał,
Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

Awatar użytkownika
OKI
egzamin na licencję

Postautor: OKI » 2010-06-18, 21:36

3.0 V6 i`m lovin`it! :)

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2010-06-19, 21:29

Jak my, Polacy, nie wykorzystamy takiej szansy w tym roku to będziemy frajerami.

Występ naszych, masakra. Tomek to już w ogóle nie z tej ziemi. Hampel świetnie wytrzymał presję lidera, choć ją stracił. Holta mimo wszystko gratulacje w końcu w GP startuje jako Polak :)

Andreas słabiuuuutko. Przynajmniej nie będzie miał powodów do balowania tylko się skupi na jutrzejszy ważny mecz :twisted:

No i Protas, mimo wszystko godne pożegnanie. Dwa i trzy punkty w ostatnich startach. W końcu człowieka się poznaje po tym jak kończy. I tak zdobył więcej od Andreasa :twisted: Zanosiło się na drugi turniej z zerowym dorobkiem, ale widać że Toninho nadal zostaje pod tym względem rekordzistą :P

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-06-19, 21:56

Beny pisze:No i Protas, mimo wszystko godne pożegnanie.

Oby faktycznie pozegnanie i by nie kaleczyl juz swiatowego zuzla na nastepnym turnieju w Anglii :twisted:
Gollob dzisiaj mistrzostwo swiata pokazal. Nawet ja chociaz nie jestem jego fanatykiem cieszylem sie z tego duzego kompletu :oops:. Szkoda tylko ze po tak znakomitym wystepie przewaga nad Hampelem wynosi ledwo 3 pkt. ale jednek to Gollob teraz jest liderem i dyktuje warunki. Jesli tytul ma trafic do Polaka, to napewno zasluguje on bardziej niz Hampel swoim stylem jazdy, wynikami no i tym jak nie raz dzwigal presje wyniku w klubie czy ostatnio w DPŚ. Dobre tez dzisiejsze 20 pkt. przewagi nad Bjerre, ale wydawalo sie ze Crump moze wlaczyc sie do walki po dzisiejszym dobrym wystepie jednak narazie walczyc moze tylko o braz, daleko za plecami Polakow :shock:

Aktualna klasyfikacja generalna:

1. Tomasz Gollob 78
2. Jarosław Hampel 75
3. Kenneth Bjerre 59
4. Jason Crump 58
5. Rune Holta 48
6. Andreas Jonsson 46
7. Hans Andersen 46
8. Nicki Pedersen 44

Co prawda nie jest to nawet polmetek (5 z 11 turniejow), ale 20 pkt. daje jakby nie patrzac ~2 turnieje przewagi, a final w Bydgoszczy gdzie Polacy napewno beda mocni.

Do objechania zostalo jeszcze:

10.07 - Cardiff (Wielka Brytania)
14.08 - Malilla (Szwecja)
28.08 - Gorican (Chorwacja)
11.09 - Vojens (Dania)
25.09 - Terenzano (Włochy)
09.10 - Bydgoszcz (Polska)
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

bart89
miniżużlowiec

Postautor: bart89 » 2010-06-19, 22:08

W Terenzano Gollob też może być mocny, rok temu tam wygrał :) Z resztą ten tor jest bardzo twardy, a więc pasuje Tomaszowi. Jeśli teraz nie będzie mistrzem świata (słabsza forma Pedersena i Crumpa), to już chyba nigdy tego upragnionego tytułu nie wywalczy.

Awatar użytkownika
moRRo
Brązowy Kask

Postautor: moRRo » 2010-06-19, 22:09

Tomek będzie mistrzem :bc_flagaduza:
POLONIA BYDGOSZCZ 2012

1. Sajfutdinow
2. A.Łaguta
3. Kościecha
4. Gapiński
5. Buczkowski
6. Curyło
7. Woźniak

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2010-06-19, 22:37

Przem@s pisze:10.07 - Cardiff (Wielka Brytania)

I to jest chyba już jedyny turniej gdzie poważnie się boję o dorobek naszych reprezentantów, bo nasi tam mają kiepskie występy a Rudemu ten tor bardzo odpowiada. Już dziś pokazał że jeszcze będzie groźny.
Dla porównania Gollob vs Crump

2006 - Gollob 7 : Crump 25 (za zwycięstwo 25pkt)
2007 - Gollob 3 : Crump 15
2008 - Gollob 4 : Crump 22
2009 - Gollob 9 : Crump 24

Natomiast Hampelowi udało się w 2005 i 2006 stanąć na podium a w 2007 zdobył 8 punktów.

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2010-06-20, 02:36

Jednym z gosci w Toruniu byl dziś Mark Webber :-) Niesamowie przezycie - byl na zaproszenie Red Bulla, z ktorym umowe sponsorska ma podpisana Jason Crump i rozmawiali dlugo u Jasona w boksie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Calosc fotorelacji z Grand Prix Polski w Toruniu wkrotce na www.speedway-photography.pl - zapraszam niebawem :-)

PS:
Obrazek

Lawrence

Mój ojciec mnie zabrał,

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-06-20, 08:25

Lawrence pisze:Jednym z gosci w Toruniu byl dziś Mark Webber :-)

Przyjechal byczym bolidem czy bardziej incognito? :twisted:

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2010-06-20, 08:45

Incognito :-)

Lawrence

Mój ojciec mnie zabrał,

Ptaszek
należy do PBNF

Postautor: Ptaszek » 2010-06-20, 09:08

nie do konca, bo w przerwie wyszedl i udzielal wywiadu a potem prowadzil szkocje :)

a samo GP to bajka... nasi wymiatali tzn. Gollob, Hambpel i "holtanski". Pepe jak na niego pojechal dobrze, a dal dupy w polfinale Miedziak.
Ale koo tam nie bylo niech zaluje! Polacy dzis pokazali, ze na tym torze da sie scigac :)
Bylo zajebiscie !

I slowa Golloba na koniec, ze w tym roku zdobedzie mistrza :) zyczye mu to z calego serca!
i tez milo slyszec w radio jak mowia, ze BYDGOSZCZANIN wygral w Toruniu! :twisted:
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska

krystiand
szkółka żużlowa

Postautor: krystiand » 2010-06-20, 11:52

Tomek widać bardzo nakręcony, skoro już zapowiada, że będzie mistrzem świata ;)

Piękne zawody i pod względem sportowym i organizacyjnym... no cóż, przy całej sympatii do Bydgoszczy... organizacja GP u nas to dno, tyle co ratuje te GP to dobry tor, gdzie zawsze jest walka

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-06-20, 12:38

krystiand pisze:Tomek widać bardzo nakręcony, skoro już zapowiada, że będzie mistrzem świata

No wlasnie, oby nie za bardzo bo juz na SF powtarzaja slowa Plecha, ktory tez mowi ze tytul IMŚ zostanie w Polsce :roll:. Jesli sytuacja sie utrzyma, to przed ostatnim turniejem, albo dwoma w ogole media beda trabic ze Gollob w Toruniu obiecal mistrzostwo i musi je zdobyc. Wtedy bedzie dzwigal presje z calej swojej kariery, bo ile to juz razy mial zostac mistrzem a w tym roku bedzie najwieksza i moze nawet ostatnia w karierze szansa.
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2010-06-20, 22:00

SGP Polski w obiektywie:
Czesc I - Kibice
Czesc II - Zawody

Obrazek

http://www.speedway-photography.pl

Zapraszam :-)

Lawrence

Mój ojciec mnie zabrał,

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2010-06-21, 22:45

krystiand pisze:Piękne zawody i pod względem sportowym i organizacyjnym... no cóż, przy całej sympatii do Bydgoszczy... organizacja GP u nas to dno, tyle co ratuje te GP to dobry tor, gdzie zawsze jest walka

Pod względem sportowym zgoda, ale organizacyjnym?? Buahahahaha!
Proponuję zapytać o to dziennikarzy i fotoreporterów! Rozpoczęło się od szopek związanych z miejscami, w których można robić zdjęcia. Na treningu fotopstryki mogli robić zdjęcia z pasa bezpieczeństwa (jak to ma miejsce na KAŻDYCH zawodach Grand Prix), ale już w sobotę dostali kategoryczny zakaz (wymysł jakiegoś niedowartościowanego matołka z Torunia?). Przygotowano dla nich DWA miejsca (na kilkadziesiąt osób!) na wysokości tradycyjnego parku maszyn (generalnie denne miejsca jeśli chodzi o robienie zdjęć!). Kolejny wymysł niedowartościowanych toruńskich matołków, to wygnanie dziennikarzy na pół godziny przed treningiem (na KAŻDYCH zawodach GP dziennikarze mogą bez problemu przebywać w parkingu w trakcie treningu). Kolejna szopka - tradycyjną trybunę prasową (wyposażoną w podstawki do laptopów) "znakomici" organizatorzy przeznaczyli dla jakichś burków, a dziennikarzy wygnali na drugi poziom ... No i przejście z trybuny na konferencję prasową, którą zdecydowano zrobić w parkingu! Na dojście było kilka minut, a dziennikarzom kazali latać pasażem dookoła trybun, przeciskając się między wychodzącymi ludźmi! Początek konferencji - kolejna wtopa ... mikrofony są, ale wyłączone, a żaden z obecnych "organizatorów" nie wie, jak je włączyć! Mało tego - zawodnicy zmęczeni po ciężkich zawodach nie dostali nawet głupiej butelki wody mineralnej! Kolejna wtopa - podczas KAŻDYCH zawodów GP oficjalne wyniki zawodów dziennikarze otrzymują tuż po zawodach - zazwyczaj pod koniec konferencji prasowej już są dostępne - tymczasem na trąbkoarenie "świetni organizatorzy" mieli to głęboko w poważaniu ... łaskawie dostarczyli wyniki do biura prasowego po wielkiej burzy, jakieś ... 2 godziny (!!!) po zawodach! Do tego dochodzi sprzedaż biletów za 145 zł na miejsca za jakimś betonowym słupem, który zasłania praktycznie cały widok na tor (znajomi takie dostali) ... no i "super" zadaszony park maszyn pod trybunami, który okazał się za mały i zawodników wyrzucono na niezadaszone miejsca na zapleczu stadionu ... Po prostu "gratuluję" świetnej organizacji!!!
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

rogal
miniżużlowiec
Kontaktowanie:

Postautor: rogal » 2010-06-22, 09:57

Jasne... dużo lepsza była organizacja w Bydgoszczy w 1998, gdy jeden z angielskich kibiców dostał zawału przeciskając się (a raczej będąc przeciskanym) do wejścia.

Na debiutanckim GP w Bydgoszczy miejsca za słupem były znacznie droższe niż 145 zł. Pamiętasz starą trybunę główną?

Na GP w Toruniu:
1 przyszedłem godzinę przed zawodami (6 godzin zaoszczędzonych)
2 kibice siedzący obok byli trzeźwi, a w konsekwencji nie agresywni
3 z łuku widziałem wyścigi zawodników na motocyklach, a nie tylko przesuwające się kaski
4 wyścigi oglądałem jak człowiek, a nie jak niedźwiedź w zoo przez klatkę
5 nikt nie zgasił papierosa na moich plecach (w Bydgoszczy tak)

Awatar użytkownika
gregor
miniżużlowiec
Kontaktowanie:

Postautor: gregor » 2010-06-22, 10:06

A ja jeszcze wspomne o za malej ilosci
TOI TOI i punktow gastronomicznych!!!
Ale poza tym zawody BAJKA!!!!

krystiand
szkółka żużlowa

Postautor: krystiand » 2010-06-22, 11:34

Ja tam do TOI TOIów kolejek nie widziałem.
Nie wiem jak było z traktowaniem dziennikarzy, bo tego nie wiem. Ale jeśli chodzi o organizacje dla kibiców była o niebo lepsza niż w Bydgoszczy...

Sprzedaż biletów za 145zł za filarem? A w Bydgoszczy to za ile się sprzedaje na dolne miejsca na sektorze A?

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2010-06-22, 13:22

Czy my tutaj rozmawiamy o GP w Bydgoszczy, czy raczej w Toruniu?

BTW - sam byłem świadkiem, jak "wspaniali, trzeźwi" kibice lali się na stadionie w Toruniu podczas GP, co skończyło się zrzucaniem ze schodów!

Z wielu stron zawody były OK, ale nie idealizujmy czegoś, co takie nie było!
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2010-06-22, 19:35

Oczywiscie balagan z fotoreporterami byl niemaly. Stalismy w liczbie okolo 30-35 ludzi na szerokosci 2 boksow - zwykle podczas ligi Wieska Jagusia i Adriana miedzinskiego - na podestach szyumnie zwanych "platformą" o wysokosci ok 40 -50 cm. O ile ktos mial drabinke to bylo dobrze jednak jesli ktos nie mial to byla padaka. Zastrzezono ze nie mozemy wyjsc poza ten teren, jednakz nauczony meczami ligowymi w Toruniu - poszedlem po I serii na trybuny i zostalem tam do polfinalow nie zaslaniajac ludziom wodoku co nie bylo roblemem bo glownie ludzie stali. Fakt ze moze pas bezpieczenstwa byl za maly - ale te 3 metr to tam jest spokojnie. Stadion za prawie 100mln PLN ale takie szczegoly powinny byc uwzgledniane. Podobnie ze stanowiskiem TV - Stanowisko C+ bylo umieszczone niedaleko nas tez na szerokosci 2 boksow.
O wynikach przemilcze bo ludzie czekaja w redakcjach na oficjane protokoly ktore nie wiadomo gdzie sie podziewaly, poniewaz po prosbie o oficjalne rezutaty, szefowie biura prasowego rozplyneli sie w powietrzu i przez dluzszy czas nie mozna bylo ih zlokalizowac nigdzie.

Miejmy nadzieje ze te szczegoly zostana za rok dopracowane.

Lawrence

Mój ojciec mnie zabrał,

Wróć do „Mecze i zawody 2010”