23 maja 2010 FALUBAZ Zielona Góra - POLONIA Bydgoszcz

Moderatorzy: Huzar, Arturro, Wulfik, Mama

Mencel
kolarz torowy

Postautor: Mencel » 2010-05-23, 23:05

Naszym pierwszym transferem na nowy rok powinien być nowy manager tak manager od taktyki układania par a nie jakiś tam trenejro zaślepiony wizją Plecha. Gorzów dzisiaj wygrał bo Czernicki ich odpowiednio ustawił a Pawlicki wchodził do składu tam gdzie go potrzebowali. Jonsson powinien jechać z Wożniakiem w parze a sam Szymon conajmniej cztery biegi w każdym meczu bo Emil z ławki powinien wchodzić za seniorów w różnych momentach, szczególnie w biegach 11,12,13 kiedy pary się mieszają a wynik jest niepewny.

Brak wstawienia z/z za Emila to wielki błąd bo Walasek+AJ+Antonio+Kostek powinni zdobyć chociaż z 5 punktów a tak mamy kolejne zero Gizy. jesli chodzi o postawe dzisiaj to AJ i Walasek nie zawiedli ale reszta to dno.

Wiem, że to teraz nie pora ale jestem przeciwny kupowaniu zawdników z niższych lig na ekstralige.

Awatar użytkownika
leroy
szkółka żużlowa

Postautor: leroy » 2010-05-23, 23:31

OJ kolego to bardzo senne marzenie.
Chyba ze sie cud stanie i trener Ryszard Niescieruk zmartwych wstanie.
To byl czlowiek menager i trener ktory Polonie do sukcesow prowadzil.
Dzisiaj takich trzeba ze swieca szukac w bialy dzien.

Awatar użytkownika
moRRo
Brązowy Kask

Postautor: moRRo » 2010-05-23, 23:57

Ktoś chyba pisał że tor był nie dobrze przygotowany czy mi się wydaję?? a Walasek w wypowiedzi powiedział: "Tor był jednak naprawdę super przygotowany. " więc na tor niema co zwalać.. ale brak Emila naprawdę spowodował taki, a nie inny wynik. Gdyby jeździł myślę i jestem tego pewien że Falubaziaki wygrali by minimum 10 punktami.. bo nie było by 29 a z 40 na pewno.. więc niech się tak nie cieszą.. Ale spokojnie jak to mawiali Motomyszki którzy byli po 4 meczach bez zwycięstwa:) To dopiero początek sezonu :P a sezon zacznie się dopiero w play-offach , choć bez Emila ciężko to będzie, mam nadzieje że wykuruje się szybciej niż innym się to wydaje ( 6-8 tyg. ) POLONIA jedziemy dalej!!! Za tydzień zwycięstwo !!! :bc_raca:
POLONIA BYDGOSZCZ 2012

1. Sajfutdinow
2. A.Łaguta
3. Kościecha
4. Gapiński
5. Buczkowski
6. Curyło
7. Woźniak

Marcin G.
szkółka żużlowa

Postautor: Marcin G. » 2010-05-24, 00:00

Mencel pisze:AJ i Walasek nie zawiedli

Jeśli dwaj liderzy jadą po 6 razy i są w stanie wygrać jeden bieg to wg Ciebie nie zawodzą?! Obaj pojawili się łącznie w 10 biegach, z czego 8 Polonia przegrała, jeden wygrała i jeden zremisowała. Zawiodła dziś cała drużyna i dziwię się aż takiej krytyce kierowanej pod adresem Woźniaka. Kto miał jechać jako z/z, Jonsson walczący z Loktajewem czy Walasek przegrywający z Zengotą? Z g*wna bata się nie ukręci, co to za porównanie do Czernickiego, który miał pod 'siódemką' skutecznego Pawlickiego? Chyba że chcieliście częściej oglądać Curyło, to OK. Wina leży po stronie zawodników, teraz pod nieobecność Emila muszą się ogarnąć. I bez zbędnej paniki, szóste miejsce będzie a w play-off wszystko zaczyna się od nowa.
Obrazek

Kartas
Srebrny Kask
Kontaktowanie:

Postautor: Kartas » 2010-05-24, 00:02

Mencel pisze: Emil z ławki powinien wchodzić za seniorów w różnych momentach, szczególnie w biegach 11,12,13 kiedy pary się mieszają a wynik jest niepewny.

Nie wyobrażam sobie sytuacji gdy Emil po pierwszym biegu pauzuje 9 kolejnych biegów żeby ponownie wyjechać na tor. Taka przerwa rozstraja nawet największych mistrzów a warunki torowe bardzo szybko się zmieniają i cieżko by mu było z marszu o dobry wynik(szczególnie na wyjeździe)

Szkoda, że na wyjazdach naszym nie idzie. Jednak to przyzwyczajenie do betonu i nieporadność przy ustawianiu sprzętu jest aż nadto widoczne. Wiadomo, zawodnik jeżdżący na torach przyczepnych do toru twardego dostosuje się dosyć szybko na odwrót już jest tragicznie. Tor twardy słabe silniki, na przyczepne z kolei muszą być bardzo mocne. Jak mawia polewaczkowy" Pojedziesz na kopie pojedziesz wszędzie"!
Obrazek

Bleemek
Mistrz Polski Juniorów
Kontaktowanie:

Postautor: Bleemek » 2010-05-24, 02:03

Trzeba było jechać na wyjazd to byście sobie po torze pochodzili i sprawdzili czy był on ciężki czy nie. :D
Siłą klubu są jego kibice
www.GdyIdziePolonia.prv.pl

Awatar użytkownika
Juras
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Juras » 2010-05-24, 09:04

Nie każdy może jechac na wyjazd...
A co do Gizy to jedynie przypome, że na razie zrobił 6 punktów w 4 meczach. Więc nie wiem w którym miejscu wam się wydaje słabszy od Jonasal Szczerze to ten mecz był nie miarodajny, bo z Emilem wynik byłby pewnie w miare przyzwoity. A tak po prostu mamy pecha w tym sezonie: z pogodą, z kontuzjami... I naprawdę możemy wypaść z PlayOff jak tak dalej pójdzie.
Po prostu Falubaz się obudził i zobaczycie, że Krzyżaki też tam nie wyjdą z 40.
Szkoda bo nasz pech odbije się na frekwencji. Oby czasem nie był to tryumf Leszka T. zza "grobu", bo coś mi się wydaje, że taraz Leszek se mysli: " Ha widzicie, i macie te swoje marketingi, a tu dupa, Emil się rozbił, kilka przegranych z rzędu, kibice nie przyjda na mecze i za rok Dombrowicz was wywali, tak jak zrobił ze mną".
Mam nadzieję, że to się nie sprawdzi, ale jakby nie było nowy zarząd ma pod górkę o wiele bardziej niż Lechu, który w roku 2008 i 2009 miał non stop farta. Jak w 2007 nie przyfarcił to polecieliśmy...
W sumie można uznać, że Polonia limit szczęścia wyczerpała w zeszłym sezonie.

Awatar użytkownika
DR_MADRAF
egzamin na licencję

Postautor: DR_MADRAF » 2010-05-24, 09:22

Nowy sezon , nowy limit szczescia...
Ja powiem tak - na wyjezdzie nie bylem bo praca nie pozwolila ale...mecz juz za nami, nie ma co plakac, stalo sie i tyle...
Teraz trzeba myslec o meczu z myszami u nas...my jako kibice mozemy zrobic dwie rzeczy dla klubu zeby miec czyste sumienie:
po pierwsze przyjsc na mecz i dopingowac, po drugie przyprowadzic ze soba tylu znajomych i nowych osob chcacych zarazic sie zuzlem ile tylko sie da...
W koncu spiewamy: CZy wygrywasz czy nie ja i tak kocham Cie... Czyzbysmy tylko spiewali tak sobie?
Ja na mecz sciagam znajomych ktorzy jeszcze nigdy nie byli na zuzlu...lacznie bedzie to na razie 9 nowych osob...bo zamiast marudzic ze na Sportowej slabo z frekwencja wole zaczac dzialac....tak samo z dopingiem...idziemy na stadion nie tylko ogladac mecz i pasjonowac sie walka na torze ale rowniez bawic na trybunach...a wiec...BAWMY SIE :)
Bedzie dobrze...plan na razie jest taki zeby dostac sie do Play-Off i tyle
A co do zlamania Emila to takie urazy leczy sie 6-8 tygodni....no chyba ze beda kombinowac i cudowac z magicznymi miksturami,czarami i ziolami medycznymi:) Emil WRACAJ DO PELNEGO ZDROWIA TYLE CZASU ILE TRZEBA!!!!
Dumni po zwyciestwie, wierni po porazce!

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2010-05-24, 11:05

Całe szczęście że takie mecze jak...
- u siebie z Wrocławiem, Czewą i Tarnowem (walka o bonus)
- u siebie z Gorzowem i Lesznem
- wyjazd do Torunia (obrona bonusa)

...mamy dopiero pod koniec czerwca i w lipcu (z Czewą 1 sierpnia). Mam nadzieje że do tego czasu Emil zdąży się wyleczyć.
A 6 czerwca na mecz w Lesznie. Strach myśleć o wynik :roll:

Awatar użytkownika
leroy
szkółka żużlowa

Postautor: leroy » 2010-05-24, 11:17

Gdzie by nie jezdzili bedzie ciezko.
Co dzieje sie z Antonem,Kostkiem.Totalna katastrofa Giza i u nas i gdze kolwiek.

Leto II Atryda
Wiceprezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Leto II Atryda » 2010-05-24, 11:35

Wczoraj najpierw byłem zdziwiony, że nie wstawili Emila-Z/Z zamiast Gizatulina, później (w czasie meczu) stwierdziłem, że niewiele by to zmieniło. Dzisiaj się zastanawiam czy taki ruch był możliwy. Czy nie ma tutaj takiej sytuacji, jak w przypadku odwoływania meczu (vide, Pavlic musiał być od razu zgłoszony pod 6, żeby mecz z Unią był przełożony - nie można go było przewidywać pod 7 i w dzień zawodów wymyślać zmiany pod nr-y 1 - 5, żeby wymusić zmianę terminu). Co prawda w przypadku Z/Z nie ma obaw o takie kombinacje, jakie by odchodziły w przypadku odwoływania meczu, ale interpretacje przepisów mogą być podobne.
Ale to tylko moje domysły, bo z regulaminu bezpośrednio nie da się tego wyczytać.
"Jak złożymy wszystko, co wiemy, to widzimy tylko, że coś tu nie gra. Ale jak pięknie i ciekawie nie gra."

Mencel
kolarz torowy

Postautor: Mencel » 2010-05-24, 11:39

Co do Pawlickiego to trzeba było go brać za 200 tys. na wypożyczenie i teraz byśmy romawiali o pewnym miejscu w 6 a przy pełnym składzie o DMP ale nie teraz czas na takie fantazjowanie.

Jęsli chodzi o obecną sytuację to jest nie wesoło bo Anton to cień samego samego siebie, Kostek cieszy się, że w ogóle ktoś go zakontraktował i już to jemu wystarczy. Natomiast Giza jedzie swoje on już lepszy nie będzie na wyjazdach a u nas te 5-6 punktów musi robić.

Teraz nie wyobrażam sobie nie wstawienia z/z za Emila na mecze chociaż u nas bo wyjazdy mamy grubo w plecy.

Leto II Atryda
Wiceprezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Leto II Atryda » 2010-05-24, 11:51

Co do meczu:
Naszą drużynę zabił tor. Notorycznie przegrany moment startowy. Nawet jak wygrany to na dojściu do łuku już byli z tyłu. Na dystansie właściwie nic się nie dało zrobić - no coś tam wskórali AJ i Walasek, ale też tylko na zawodnikach 2 kategorii (Protasiewicz :twisted: ).
Jak to jest, że zawodnicy z doświadczeniem z GP nie potrafią znaleźć (kolejny sezon) ustawień na tor - mnie nie pytajcie.
Mam nadzieję, że wynik zadziała mobilizująco przed rewanżem i spokojnie wygramy na własnym torze, chociaż o bonusie nie ma co marzyć. Oczywiście Emil za Gizę (mimo, że w meczu z Apatorem pokazał się z nienajgorszej strony) i ZZ.
"Jak złożymy wszystko, co wiemy, to widzimy tylko, że coś tu nie gra. Ale jak pięknie i ciekawie nie gra."

Awatar użytkownika
leroy
szkółka żużlowa

Postautor: leroy » 2010-05-24, 11:56

LETO ma mysle niezly pomysl odwolac mecz.przeciez mamy szpital .
Inne kluby chyba bardziej znaja regulamin i wiedza jak go interpretowac.Moim zdaniem Polonia dala sie wydymac przez Leszno,glupie tlumaczenia ze decyzja nalezala do nich to bzdura my bylismy gospodarzem nasze byly warunki.Tego wlasnie nie rozumiem.Inni moga a w Bydgoszczy nie.

Leto II Atryda
Wiceprezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Leto II Atryda » 2010-05-24, 12:43

leroy pisze:LETO ma mysle niezly pomysl odwolac mecz

:shock: Que?

Nie przypominam sobie :P .

Odwołanie meczu, to bardzo prawdopodobne straty finansowe. Ja tylko zastanawiałem się na powodem nie wstawienia Emila-ZZ do składu i porównywałem sytuację do odwoływania meczu z powodu przełożenia zawodów rangi międzynarodowej.

Awatar użytkownika
leroy
szkółka żużlowa

Postautor: leroy » 2010-05-24, 12:49

Leto pisze:
leroy pisze:LETO ma mysle niezly pomysl odwolac mecz

:shock: Que?

Nie przypominam sobie :P .

Odwołanie meczu, to bardzo prawdopodobne straty w finansowe. Ja tylko zastanawiałem się na powodem nie wstawienia Emila-ZZ do składu i porównywałem sytuację do przekładania meczu z powodu przełożenia zawodół rangi międzynarodowej.

:D O to mi chodzilo Twoje przemyslenia z godz 11,35 to moze byc nie wykonalne OK szkoda forsy,ale jakos to dziwne u jednych idzie u innych nie.Moze sie myle.

krystiand
szkółka żużlowa

Postautor: krystiand » 2010-05-24, 12:52

leroy pisze:LETO ma mysle niezly pomysl odwolac mecz.przeciez mamy szpital .
Inne kluby chyba bardziej znaja regulamin i wiedza jak go interpretowac.Moim zdaniem Polonia dala sie wydymac przez Leszno,glupie tlumaczenia ze decyzja nalezala do nich to bzdura my bylismy gospodarzem nasze byly warunki.Tego wlasnie nie rozumiem.Inni moga a w Bydgoszczy nie.

Tylko z Lesznem to nawet komisarz się wypowiedział... jak mamy odwoływać mecz, jak Emil NIE BYŁ w składzie? A poza tym z powodu kontuzji meczów się nie odwołuje... a w Lesznie kontuzji nie było :evil:

Może odwołajmy wszystkie mecze do połowy czerwca, bo Emil jechać nie może, bo inne kluby odwołują, a w Bydgoszczy nie znają regulaminu... nie załamuj mnie

Awatar użytkownika
leroy
szkółka żużlowa

Postautor: leroy » 2010-05-24, 13:07

Nie oto chodzi zeby mecze odwolywac.Gdzies zostal popelniony blad,jak juz gdzies ktorys z kolegow zauwazyl.Nie jestem az tak wybitnym znawca kruczkow i przepisow prawnych i regulaminow.Obchodzi mnie tylko jedno jako normalnego zjadacza chleba dlaczego to jakos w innych klubach jest poukladane a w naszej Poloni zawsze musi kulec.Podobno nowy pan prezes to jest naprawde osoba kompetentna i wie czego chce,a moze nie o to chodzi?
Z lezka w oku wspominam Polonie gdy menagerem byl pan Ryszard Niescieruk to bylo to.Byl to czlowiek ta dyscyplina sportu zyjacy oddany az do bulu.Takie to byly czasy ooh hm.

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2010-05-24, 14:10

Nie przesadzajmy, na moje aż tak źle nie jest. Patrze z optymizmem na przyszłość :)
Lada chwila powinien wrócić Woźniak więc brak jednego zawodnika to nie taki szpital. Ja wiem, lider... Ale w tym roku sytuacja kadrowa jest, moim zdaniem, nieco lepsza niż rok temu czy w 2007.
W rewanżu z Falubazem nie jesteśmy na straconej pozycji. Z/Z za Emila, Giza out. Słabi na wyjazdach Kostek i Toninho są u siebie w stanie wykręcić dobry wynik. Trzeba mieć tylko nadzieję, że trener Woźniak trochę pomyśli i zrobi te z/z ;)
Za tydzień do Leszna, ale tam i tak nawet w pełnym składzie byśmy przegrali i bonusa też byśmy nie mieli więc strata żadna. A następny mecz dopiero 20 czerwca z Wrocławiem, więc jeśli Bóg będzie łaskawy, może już Emil będzie z nami :roll:
Nie patrzmy na tabele, nasz cel to awans do play-off a potem to już loteria ;)

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-05-24, 18:00

Mencel pisze:nie jakiś tam trenejro zaślepiony wizją Plecha. Gorzów dzisiaj wygrał bo Czernicki ich odpowiednio ustawił a Pawlicki wchodził do składu tam gdzie go potrzebowali.

Gdyby Gorzow przegral, to dlatego ze Czernicki robil dziwne zmiany, zamiast gdy byla okazja wstawic Tomka do Nickiego i odwrotnie. Ale wygral i zwyciescow sie nie rozlicza.
Co do Wozniaka i jego wizji Plecha, to spokojnie z ocenami, bo bedzie na to czas po sezonie. Wazne zeby wyciagnal wnioski z wczorajszej kleski, kolejnej kolekcji zer Gizy i w nastepnych meczach eliminowal te bledy (w wiadomy sposob). Nie kazdy trener to Mourinho, ze czego sie dotknie to zmienia w zloto :wink:

Trafnie napisal Marcin G., wygrywa i przegrywa cala druzyna, nie wybrani zawodnicy.
Mencel pisze:Co do Pawlickiego to trzeba było go brać za 200 tys. na wypożyczenie

Trzeba bylo zaniesc te 200 tys. do klubu, to pewnie nawet na kevlarze Pawlickiego wyszyli by zlotymi literami Twoje nazwisko jesli mialbys takie zyczenie :roll:
Ciekawe czy po wczorajszym meczu w klubie byla jakas "burza", czy raczej wladze ograniczyly do komentarza w stylu Jonasa "shit happens" i "jedziemy dalej" :P. Ja Gorzow w zeszlym sezonie przegral w takim samym stylu chyba w Lesznie (61:29), to Wladek nie zalowal swoim zawodnikow i dostalo sie nawet pupilkowi Tomaszkowi. Podzialalo czy nie, to nie wiadomo (pozniej przegrali jeszcze w ZG 63:27) ale przynajmniej pokazal otwarcie, ze on sie na taka jazde nie godzi.

W ZG nie bylem, ale w niedzielnym rewanzu chce zobaczyc zaangazowanie jak w meczu z Toruniem, mimo braku Emila i Szymona :wink:. Mecze z Falubazem sa chyba dla kibicow jednymi z wazniejszych w sezonie i ta plame trzeba zmazac.
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

Wróć do „Mecze i zawody 2010”