16 maja 2010 /edit 7.07.2010 Polonia Bydgoszcz - Unia Leszno

Moderatorzy: Huzar, Arturro, Wulfik, Mama

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2010-07-07, 22:37

www.pomorska.pl pisze:- Przegraliśmy, ale jak mogło być inaczej, skoro pierwsze biegowe zwycięstwo moi zawodnicy wywalczyli w dziesiątym biegu.

Ale jeszcze wtedy była szansa, by odrobić straty. Dlaczego trener nie wprowadzał zmian? - Popełniłem błąd - przyznał. - To moja wina. Uważam jednak, że nic by to nie zmieniło. Oczywiście, trzeba było spróbować...

W życiu czasami trzeba próbować różnych rzeczy, panie Woźniak :roll:

Awatar użytkownika
Juras
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Juras » 2010-07-07, 22:52

Żal mi było prezesa Wojciechowskiego, który wdał się w dyskusję koło bramy parkingu. Wiadomo, że on odpowiada bardziej za sferę biznesową niż sportową. Co on miał tłumaczyć kibicom? Dlaczego nie było rezerwy taktycznej?
Troche smutny był obraz jak jakiś kibic rozwalił bramę od parkingu. Kilku zawodników jednak podeszło do bramy - Andreas, Giza, Szymon i na krótko Kostek. Poza tym Jarek Hampel. Śmieszne były teksty: "Szymek zmień nazwisko, bo wstyd" i "Jarek, zostaw w tym roku mistrza Tomkowi" :)
No cóż Jacka Woźniaka nic nie usprawiedliwia, z drugiej strony tak po ludzku mi go żal, bo to na pewno nie jest miłe, jak grupka osób pod parkingiem chce "twojej głowy".
W ogóle jakieś niemiłe myśli mi zaprzątały dziś glowę. mam wrażenie, jakby żuzel w Bydgoszczy sie kończył. Czy otrzebuje go jeszcze tylko 4 tysiące bydgoszczan?
Czy tajników przygotowania własnego toru nie może w klubie nikt opanować? Od 2007 roku mówi sięo kłopotach z torem i nikt ich nie rozwiązał: Rutecki, Plech, Woźniak, Wyrąbkiewicz, Polkowski, el kapitano Jonsson... Czy on nie ma w tym klubie nic do powiedzenia? Falubaz układa nowy tor w jeden dzień a u nas od 4 lat są teksty typu: "Właściwie to najlepiej zrobić kopę, ale się nie da, bo nie ma nawioerzchni..." Dowozili kilka razy i się nic nie zmieniło.

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2010-07-08, 02:48

Marudzicie z tymi taktycznymi ... Widocznie treneiro naczytał się wpisów Audiofila na naszym forum i też doszedł do wniosku, że to niesportowe ... No i chce grać fair :P
Ostatnio zmieniony 2010-07-08, 13:32 przez Mama, łącznie zmieniany 1 raz.
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2010-07-08, 03:01

Polonia Bydgoszcz 39:51 Unia Leszno w obiektywie:

Obrazek

http://www.speedway-photography.pl

Zapraszam :-)
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:
Lawrence
Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl
"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,
Mój ojciec mnie zabrał,
Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2010-07-08, 06:44

Przem@s pisze:Moze na nastepny mecz trzeba przygotowac transparenty z konkrenta rozpiska zmian i wywieszac na bierzaco :roll:

Nie głupie :) Tylko zwolnić trenera, a kasę dać kibicom na transparenty...

Pablos
miniżużlowiec

Postautor: Pablos » 2010-07-08, 08:04

A ja uważam, że trener Woźniak jest trenerem WYBITNYM, a jego nazwisko już niedługo znajdzie się w PANTEONIE SŁAW POLSKIEJ MYŚLI SZKOLENIOWEJ!!

Awatar użytkownika
gadget
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: gadget » 2010-07-08, 08:26

Wyczynów trenera nie będę komentował. Dobija mnie zawodnik Grzegorz "mogę przywozić dwójki do końca i będzie dobrze" Walasek. Kalectwo na torze. Koleś nie wie jak się w łuku złożyć.
Juras pisze:W ogóle jakieś niemiłe myśli mi zaprzątały dziś glowę. mam wrażenie, jakby żuzel w Bydgoszczy sie kończył. Czy otrzebuje go jeszcze tylko 4 tysiące bydgoszczan?

Mnie Juras też takie myśli ogarnęły. Po raz pierwszy szedłem wczoraj na mecz jakby "z obowiązku", bez tego ognia, bez wiary w zwycięśtwo. Wydarzenia na torze tylko umocniły te uczucia. W Bydgoszczy panuje chyba wypalenie tym sportem. Mam wrażenie, że aby to się zmieniło, trzeba by zbudować nową drużynę w oparciu o naszych juniorów i jednego lub dwóch doświadczonych seniorów, spaść (może nawet do 2 ligi) tak, aby ludzie utożsamili się z tą nową drużyną i na nowo poczuli głód wielkiego żużla...

I na koniec kilka słów Romka Jankowskiego o torze:

Roman Jankowski (trener Unii Leszno): Tym zwycięstwem realizujmy krok po kroku nasz tegoroczny plan. Wbrew pozorom nie było łatwo, bo ekstraliga jest bardzo wymagająca. Polonia na swoim torze jest zawsze trudnym przeciwnikiem. Dlatego ten mecz był jednym z najtrudniejszych, jakie odjechaliśmy w tym sezonie. Jeśli chodzi o nawierzchnię, to spodziewałem się takiego toru, który od kilku lat się nie zmienia. Z resztą niedawno startowaliśmy w Lidze Juniorów i wtedy był niemal taki sam.

no coments...
Ostatnio zmieniony 2010-07-08, 09:26 przez gadget, łącznie zmieniany 1 raz.

Huzar
Wiceprezes PBNF

Postautor: Huzar » 2010-07-08, 08:35

Dokładnie. Kilka lat w drugiej lidze. Zbudować drużynę od podstaw i ludzie znowu poczuli by głód sukcesów. Po jakimś czasie gdybyśmy walczyli o E-ligę stało by się tak jak to było np. w Rzeszowie czy Tarnowie, czyli znowu by był popyt. Niestety to jest jedyne rozwiązanie. Bo na razie na to reanimowany jest samochód z przebiegiem 500 tyśięcy... Naprawiany, naprawiany, a i tak już nie będzie dobrze jeździł.

Co do wyczynów trenera... Zachowuje się jak typowa smerfetka, daje każdemu po równo i nie ma jaj...

Co to w ogóle za decyzja o braku taktycznej ??? Toć każdy Plech by to zrobił !!!
Obrazek

Zostań Net F@nsem --> Dowiedz się więcej ! :)

Sławek
szkółka żużlowa

Postautor: Sławek » 2010-07-08, 09:44

Rzeczywistość jest smutna. W Toruniu trener popełnia błędy, we wtorek jeden ze sponsorów mini toru na spotkaniu z władzami klubu tłumaczył oficjelom co można było chociaż spróbować zrobić by Toruń miał przed nominowanymi ciepło, a dzień później podobne niezrozumiałe błędy.

Przeprosiny Jacek ( trener) to wiesz o kant spodni..... bracie. Może by się wczoraj udało doprowadzić rezultat na 2 oczka przed nominowanymi, może i tak by to nic nie dało, a może by dało, uratowałbyś twarz i może posadę w nowym sezonie, a tak Piotr walczy o kibica a ludzie patrząc na takie trenerskie decyzje zaczynają mocno powątpiewać w sens wspierania klubu, skoro sam klub nie pomaga sobie. Morale Polonii niestety upada.

W klubie trudno o konkrety bo tam siedzi nadal stara klika ludzi bezradnych, ludzi którzy nie pasują na nowe rynkowe czasy w sporcie.

Wymiana prezesa, który jest fajny na pogaduchy chłop, ale nie ma mentalności bossa, do tego nie zna się na żużlu zbyt wiele nie dała, bo to wszystko i tak rozstrzyga się gdzie indziej a tam inni po prostu nawalają.
Jacek (prezes) nie potrafi (nie chce?) wstrząsnąć ferajną. Jacek Woźniak ewidentnie nadaje się do wysłania na urlop. Wielki pozytyw zmian w Polonii to Piotr J. i jego robota, boję się jednak, że ta robota może rozbić się o realia, choć wczoraj niespodziewanie dla mnie było więcej kibiców niż na Unii Tarnów pomimo ciekawego meczu w TV. Ufam,że w niedzielę na Stali będzie z 7-8 tysięcy fanów

Darkpol
kolarz torowy
Kontaktowanie:

Postautor: Darkpol » 2010-07-08, 11:21

Może i będzie wiecej ludu niż na ostatnich meczach ale oni przyjdą nie dla Polonii tylko przyjdą zobaczyć Tomka Golloba.

Mencel
kolarz torowy

Postautor: Mencel » 2010-07-08, 12:23

Głowa do góry jeszcze sezon nie został stracony. Jeśli wejdziemy do play-off to Emil wraca i wtedy możemy być świadkami nowego oblicza naszych zawodników ale do tego potrzebne jest zwycięstwo z Gorzowem, Falubazem i Częstochową. Nie musimy rozwiązywać tego klubu i tracić dwa lata na ponowne wejście to e-ligi bo nowego prezesa i członków zarządu już mamy, wystarczy tylko po sezonie wymienić słabe ogniwa i po kłopocie.

Pomysł z wprowadzeniem RT z trybun byłby ewenementem na skalę światową i na pewno miałby efekt zaskoczenia rywala. Trener Woźniak przyznał się do błędu i moim zdaniem już nie zawacha się użyć RT. Bardziej martwi mnie kabaret z naszym torem bo w poprzednich latach każdy zawodnik wiedział czego ma się spodziewać bo naszym betonie ale wtedy nasi zawodnicy byli z nim spasowani i największe potęgi u nas przegrywały a obecnie wygląda to inaczej.

Awatar użytkownika
Marmar
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Marmar » 2010-07-08, 12:39

Darkpol pisze:Może i będzie wiecej ludu niż na ostatnich meczach ale oni przyjdą nie dla Polonii tylko przyjdą zobaczyć Tomka Golloba.

Dokładnie... przyjdzie 5 tyś na Polonię i 5 tyś na Golloba ;)... w sumie 10 tysi :)

Mencel pisze:wystarczy tylko po sezonie wymienić słabe ogniwa i po kłopocie

Dokładnie... toromistrza i trenera ;)... tylko dlaczego dopiero po sezonie? :P
www.marmar.prv.pl - żużlowe zdjęcia i nie tylko!

Tomasz Gollob:
"Gdziekolwiek bym jednak nie startował, Bydgoszcz zawsze będzie w moim sercu."
"Kiedy zawodnik reprezentuje rodzinne miasto, zwykle daje z siebie dwa razy więcej."

Mencel
kolarz torowy

Postautor: Mencel » 2010-07-08, 12:51

Toromistrza i trenera można już teraz a kilka z naszych gwiazdek po sezonie.

Awatar użytkownika
Juras
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Juras » 2010-07-08, 13:14

Wprowadzić na ten tor sprzęt i robotników z ZDMiKP - oni się na tym znają :D - rozkopać to wszystko, niech się na nowo zwiąże, nie mamy nic do stracenia. Tylko do zyskania! W końcu Bydgoszcz sponsoruje ten klub, to chyba może wsyłac trochę ciężkiego sprzętu w ramach sponsoringu? W Zielonej Górze to nie był kłopot.

Ten pomysł ze spadkiem do II ligi rzeczywiście bardziej dotyczy kibiców, bo można przecież wymienić Polkosia i Wyrąbka. Nie wiem, kogo Sławek ma jeszcze na myśli mówiąc, że siedzą tam ludzie z poprzedniej epoki. Oczywiscie prezes powinien mieć jakiegoś doradzcę, który zna sięna żużlu, mógłby być kierownikiem drużyny i selekcjonerem, a Woźniak niech szkoli młodych i kieruje warstwą sportową. Pewnie nawet Sawarski albo Bąkowski albo nawet Daria Kabała potrafiliby robić zmiany w meczu, a jednocześnie motywowac chłopaków i umiejętnie wystawiać pary.
Można wywalić po sezonei Walaska i Kościeche, można pozyskac sponsora tytularnego, o którym się ciągle mówi, można nawet kupić jakiegoś dobrego zawodnika w miejsce Grzegorza. Ale tu chodzi przede wszystkim o kibiców.
Gdyby nawet przebudować stadion, albo kupić Golloba, jak tych niedzielnych kibiców "zahaczyć" i zatrzymać na Sportowej na wieki wieków? W Toruniu sięnie udało, choć 7 tysięcy na każdym meczu to u nas by dobrze było. Płakać się chce!

Mencel
kolarz torowy

Postautor: Mencel » 2010-07-08, 13:29

Jeśli sponsor z dużą ilością gotówki jest już dogadany to mamy tylko jedno wyjście bo nikt inny oprócz Golloba nie przywróci nam kompletów publiczności na meczach i dobrego medalowego sukcesu klubu.

Awatar użytkownika
pepe
egzamin na licencję

Postautor: pepe » 2010-07-08, 13:57

żużel się kończy w Bydgoszczy...
19[P]20
,,Są ludzie, którzy twierdzą, że żużel to tylko czterech facetów jeżdżących w kółko - żal mi ich ..."

Damian
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: Damian » 2010-07-08, 14:23

Sławek pisze:(...)choć wczoraj niespodziewanie dla mnie było więcej kibiców niż na Unii Tarnów pomimo ciekawego meczu w TV. Ufam,że w niedzielę na Stali będzie z 7-8 tysięcy fanów

na moje to wczoraj było mniej kibiców niż na tarnowie....

a co do toru to do póki nie zaczniemy robic przyczepnego toru to jazda naszych kolarzy bedzie wygladać jak wygląda!! nie można zrobic? to zaprośmy po sezonie Cieślaka niech wpadnie na tydzien i pokaże Wyrąbkiewiczowi jakie cuda z tym torem można zrobić!!!
utrzymać raczej się powinniśmy w miarę spokojnie, jeśli w 2012 faktycznie liga bedzie powiekszona to proponuje, już jesienią przeorać tor dowieźć nawierzchni i niech się układa przez zimę, skład robimy w oparciu o Emila i Szymka,jak da rade to kogoś porządnego z GP (chyba ze AJ zgodzi się na duuuuuuuuuzo nizsze zarobki) bierzemy młodych i ambitnych, trenera z jajami i w przszłym sezonie bawimy się w żużel bo i tak nikt nie spadnie
"By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba" K.Staszewski

1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002,200?
lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem!!!!!!

Awatar użytkownika
Paweł
egzamin na licencję

Postautor: Paweł » 2010-07-08, 14:55

Ludzie co Wy ciągle z tym Gollobem? Temat ten jest już dawno zamknięty...
Nawet jeśli przyszedłby już ten Gollob to na ile? sezon? dwa?
Skład trzeba będzie budować w oparciu o Emila, Jonssona ( w jego przypadku za o wiele mniejszą kasę ) no i Walaska który i tak ma ważny kontrakt.
Wielkie Miasto...
Wielki Klub...
Większy od nas tylko BÓG...
POLONIA BYDGOSZCZ

Tomasz Gollob World Champion 2010 !!

Mencel
kolarz torowy

Postautor: Mencel » 2010-07-08, 15:19

Transfer Golloba przyciągnie kibiców, sponsorów i nawet tylko na dwa sezony z DMP jest opłacalny. Jeśli nie on to może Crump lub Pedersen czyli zawodnik z światowego topu. Bo AJ zarabia jak zawodnik z czołówki światowej a wozi po 8-9 punktów.
Szkoda, że nasi działacze przespali kontrakt Kołodzieja bo problem punktującego zawodnika mielibyśmy z głowy na długie lata. Nie od dziś wiadomo, że aby mieć wynik trzeba mocno osłabić rywali więc należy sypnąć kasą i szukać najlepszych.

Sławek
szkółka żużlowa

Postautor: Sławek » 2010-07-08, 15:24

Teraz optymistycznie.

Mecz z Unią pokazał, że my w cale nie mamy takiego cienkiego zespołu.

Zawodnicy poza kulisami mówią, że oczekują toru bardziej pod koło, a toromistrz nie jest w stanie takiego toru zrobić. Rywal kompletnie nie był zaskoczony naszą "nawierzchnią".

Do tego trener wyprawia takie numery,że w decydującym momencie nie robi RT, do tego zestawienie par, tak jak bractwo tutaj pisało w jednej parze 2 krawężnik owców, w drugiej 2 orbit owców. Mimo to jadąc bez swojego lidera doprowadzamy przed 13 biegiem stan meczu "dający nadzieję" z UL która niby nie ma słabych punktów, to jednak potencjał drzemie w tej drużynie.

Co zrobić by wejść do pierwszej gwarantującej spokojne utrzymanie szóstki?

Pisałem o urlopowaniu J Woźniaka. Skoro trener nie ma w sobie nawet "zawodowej nadziei" i nie wprowadzi swojej drużyny w stan niezrozumiałej ekstazy, że ci chłopcy naprawdę będą wierzyli,że mogą wygrać ze Stalą, Falubazem i pojadą do Tarnowa minimum po 1 punkt, to nie wymagajmy od zawodników (bynajmniej niektórych) by umierali za Polonię.

Jacek, w którego kilka miesięcy bardzo wierzyłem, niestety w trudnych sytuacjach kompletnie nie wytrzymuje ciśnienia, ale moim zdaniem zdecydowanie można się jeszcze do tej pierwszej szóstki wcisnąć.

Z innej beczki przewiew w Polonii - konieczny jest poważne zielone światło dla Polonii i żużla w UM, temat wałkowany wielokrotnie. Niektóre tematy panowie, panie nie są na forum.

Wróć do „Mecze i zawody 2010”