16 maja 2010 /edit 7.07.2010 Polonia Bydgoszcz - Unia Leszno

Moderatorzy: Huzar, Arturro, Wulfik, Mama

Awatar użytkownika
Fajdel
rower treningowy

Postautor: Fajdel » 2010-07-07, 11:24

Ja się melduję punkt 17 na Sportowej 2 :D Uważam, że sprawimy sobie niespodziankę :D
Biało - Czerwona siła !!!

Awatar użytkownika
Wulfik
Prezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Wulfik » 2010-07-07, 12:21

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspomóc żużlowców dopingiem do sektora zajmowanego przez naszą grupę lub w jego okolice. Dziś gardeł szczędzić nie będziemy :)
Obrazek

Zostań Net F@nsem --> Dowiedz się więcej ! :)

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2010-07-07, 19:34

Niestety z przyczyn zawodowych musiałem opuścić ten mecz ale nie zaszkodziło mi zajrzeć na aktualny stan naszego meczu. I od razu nasuwa mi się jedno pytanie:
Czy "trener" Woźniak wie, że jest coś takiego jak rezerwa taktyczna? Odpowiedź zna chyba tylko osobiście nasz "trener". A może ktoś z forumowiczów ma sporą wiedzę na ten temat i ta osoba mogłaby wytłumaczyć temu Panu :P

39:51. Jak na Leszno i nasze osłabienie to nie jest aż tak źle, a że porażka to było do przewidzenia. Unia na wyjazdach potrafiła wygrywać o wiele wyżej. Zawsze można ponarzekać że np. zabrakło punktów Kościechy, ale nie wszystko potrafi być idealne :P
Ostatnio zmieniony 2010-07-07, 19:41 przez Beny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pepe
egzamin na licencję

Postautor: pepe » 2010-07-07, 19:40

no to sprawiliśmy niespodzianke...
żaden 10 punktów nie przekroczył
19[P]20
,,Są ludzie, którzy twierdzą, że żużel to tylko czterech facetów jeżdżących w kółko - żal mi ich ..."

Tomikx
kolarz torowy
Kontaktowanie:

Postautor: Tomikx » 2010-07-07, 20:32

Czy ktokolwiek mi wytłumaczy, dlaczego w 13 biegu nie było taktycznej? ku..a, ku..a, ku..a mać. Pewnie większość z was się ze mną nie zgodzi, ale była szansa na o wiele lepszy wynik niż osiągnęliśmy, może nawet zwycięstwo, ale do trzeba by było skorzystać z RT, a może Woźniak też dostał sms-a żeby trochę kasy klubowej zaoszczędzić...
Najważniejsze to nie wierzyć politykom

Kartas
Srebrny Kask
Kontaktowanie:

Postautor: Kartas » 2010-07-07, 20:34

Na gorąco po meczu..

Nie wiem czym trener się sugerował nie stosując taktyka za Kościechę...Być może tym, że Robert był dziś w miarę szybki w trasie? ale za to na dystansie tracił pozycje i przeszkadzał Grzesiowi. Porażka!

Lindbaeck - to już norma, że po starcie jest ostatni i musi się potem przebijać na punktowane miejsca. Szału nie było ale tragedii też nie

Gizatullin - super występ, waleczny jak zawsze. Gdyby miał zawsze przynajmniej u siebie robić 8 pkt to biorę to w ciemno!

Walasek - był dosyć szybki, gdyby w jednym z biegów Kościecha go nie zablokował na prostej to wynik punktowy mógłby mieć lepszy. Chciało by sie więcej ale nie było najgorzej

Kościecha - hmmm, nie wiem co napisać? Popełniał błędy, spokojnie mógł mieć więcej pkt na swoim koncie. Jego punktów zabrakło do wygrania meczu!

Jonsson- troszkę zagubiony na pierwszym łuku ale bardzo waleczny. Serce zostawił na torze, a już bieg 15 poezja no i ten szaleńczy potem atak na Hampela :twisted: Mimo wszystko powinien dorzucić ze 2 oczka więcej

Woźniak - super!

Curyło - pozostawił po sobie dobre wrażenie po biegu młodzieżowym
Obrazek

bartekstachu
miniżużlowiec
Kontaktowanie:

Postautor: bartekstachu » 2010-07-07, 20:45

Nie wiem co powiedzieć... Mecz w plecy, choć tliła się we mnie iskierka nadziei po 11 biegu... Ale na przeszkodzie stanęły bardzo rozważne decyzje Pana trenera Woźniaka. Osobiście nie rozumiem, dlaczego nie było rezerw taktycznych??? Przecież były dwie świetne okazje! W 13 biegu bezproblemowo mogłaby być podwójna zmiana. Za Lindbecka i Kościechę wstawić Jonssona i Gizę. Przecież ta ostatnia dwójka dwa biegi wcześniej wygrała podwójnie! A potem w 14. Również do Gizy trener mógł dorzucić Jonssona, ale nie... bo Toninho bieg wcześniej wygrał i chyba się przebudził... Po raz kolejny trener nie korzysta z regulaminowych zapisków. Także przypominam panu, panie trenerze. W lidze polskiej istnieje takie coś jak REZERWA TAKTYCZNA i można to wykorzystywać, gdy przegrywa się minimum 6 punktami. Nie wiem, czy trener boi się powiedzieć zawodnikowi, który jest o kilka lat młodszy: "Słuchaj stary, jesteś dziś za słaby, zmieniam Cię." Każdy zawodnik to raczej zrozumie... Ale ja nie potrafię zrozumieć takiego zachowania pana Jacka.
Nie chcę porównywać dwóch sytuacji, ale w Krakowie trener i menedżer zostali posądzeni o działanie na niekorzyść klubu...

PS. Drugi mecz z rzędu słyszałem jak jest przerwany hymn: " W Gdy będzie zębiska śmierć szczerzyć,
Rycerski pokażem jej gest." słowo rycerski jest takie jakby troszkę ucięte.
Jesteś Obrazek osobą odwiedzającą mój profil :).

Darkpol
kolarz torowy
Kontaktowanie:

Postautor: Darkpol » 2010-07-07, 20:57

ku..a jak mają problem ze słońcem i nie wiedzą co mają z torem zrobić niech zawody rozpoczynają o 21 lub nawet 23.
Trener Wożniak to najwiekszy niewypał tegorocznego sezonu, daj se chłopie już z seniorami spokój - Polonia jest cieńka zagubiona a Ty trenerze jesteś jej najsłabszym ogniwem - ja po Tobie płakał nie będe. Mam nadzieje ze masz trenerze jaja i podasz się do dymisji. 3/4 kibiców na stadionie potrafi podjąć lepsze decyzje od Ciebie.

Tomikx
kolarz torowy
Kontaktowanie:

Postautor: Tomikx » 2010-07-07, 20:57

bartekstachu pisze: W 13 biegu bezproblemowo mogłaby być podwójna zmiana. .

Pojedyńcza też by mogła być ,za Kościechę Giza lub AJ i podejrzewam, że byłoby 5-1 dla nas.
Panie trenerze walczy się do końca !!!!!!!

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-07-07, 21:19

MICH@Ł pisze:Mnie na meczu zabraknie , gdyż moja babcia obchodzi urodziny

I nie zaprosiles babci na zuzel, w tak uroczysty dzien? :twisted:
Tomikx pisze:Czy ktokolwiek mi wytłumaczy, dlaczego w 13 biegu nie było taktycznej?

Dobre pytanie, ktore zadawalo sobie pewnie z 80% kibicow na stadionie, jak nie wiecej. Trudno odpowiedziec, trzeba czekac na opinie trenera. Nie trzeba byc trenerem by ocenic ze dwojki i trojka Gizy + dwojki AJ-a lepiej prezentuja sie w programie niz jedynki Toninho i Gizy. Walasek z reszta tez lepiej wygladal, wiec bylo z czego wybierac. Az prosilo sie o podwojna zmiane, ale po co? Przed meczem bylo widocznie powiedziane ze przegramy, powinnismy przegrac i nie mozna stworzyc niebezpiecznej sytuacji ze nagle kibice zaczna liczyc na zwyciestwo. Pewnie Wozniak powie ze nie zrobil taktycznej, bo... zawodnicy byli zmeczeni po wczesniejszym biegu, a czekal ich jeszcze start w nominowanych :wink:. Raz juz takie wymowki uzyl wiec mozna spodziewac sie powtorki.
Kartas pisze:Nie wiem czym trener się sugerował nie stosując taktyka za Kościechę...Być może tym, że Robert był dziś w miarę szybki w trasie?

Co z tego ze byl szybki? To nie jest lyzwiarstwo, plywanie czy gimnastyka gdzie punkty dostaje sie za styl :!:. Toninho tez jechal na jedynkach z bonusami, ale te bonusy dawaly nam ledwie remisy w biegach, a w tym momencie potrzebowalismy zwyciestwa!

Rece opadaja jak sie oglada te nasze mecze w ostatnim czasie. Jak jeden jedzie, to drugi zawala, jak jeden i drugi jada, to trzeci zawala. Jak druzyna za bardzo wychylila sie w meczu z liderem, to trener dal dupy i zastopowal ich zapal :(. Czym Wozniak jest zajety podczas takiego meczu jak dzisiaj? Chodzi po parkingu, od boksu do boksu i mobilizuje zawodnikow, ze nie ma czasu obejrzec biegu i spojrzec w program? Moze powinien z wysokosci trybun ogladac, bo tam dobrze widac nie tylko kto jak punktuje, ale jak sobie radzi na tym torze. Moze wtedy latwiej bedzie wyciagac wlasciwe wnioski? :roll:

Co do oceny zawodnikow, to przede wszystkim wolal bym nie czytac znow wypowiedzi pana X czy Y ze cos mu tor nie pasowal. Unia Leszno jezdzi po calej Polsce, zawodnicy przejda sie przed meczem po torze i bez zadnego treningu robia punkty az milo! Dlatego wolalbym raczej przeczytac/uslyszec ze Unia byla poprostu lepsza. Ma lepszych zawodnikow, bo tak prawda, dlatego wygrala. Przeciez oni nie maja po 10 motorow, kazdy przygotowany na inny obiekt, stad te ich zwyciestwa. A u nas albo tor byl za dlugi, albo za twardy, albo dziurawy, albo ze nie bylo Emila... :roll:.
bartekstachu pisze:Nie chcę porównywać dwóch sytuacji, ale w Krakowie trener i menedżer zostali posądzeni o działanie na niekorzyść klubu...

Tez mi sie nasuwa jedno slowo tlumaczace dzialania trenera... SABOTAŻ :oops:, bo jak to inaczej wytlumaczyc?
Jesli jest to nieudolnosc, to powinien conajmniej wziac przyklad z Plecha (tak jak robi to podczas meczu, nie dokonujac zmian) i oddac sie do dyspozycji zarzadu.

Co do zawodnikow, to wlasciwie wszyscy pozytywnie. Leszno to wymagajacy przeciwnik, co sie dzisiaj potwierdzilo chociaz troche dziwnie to wyglada, jak przez pierwsze 9 biegow na swoim torze, nie mamy w programie zadnej trojki :?. Mecz troche przypominal spotkanie z Unia Tarnow sprzed tygodnia. Tam jechalismy bardzo dobrze, malo „zer” po naszej stronie a ledwo wygralismy. Dzisiaj z kolei malo trojek, a wynik mogl byc podobny gdyby nie bledy trenera...
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

Kartas
Srebrny Kask
Kontaktowanie:

Postautor: Kartas » 2010-07-07, 21:27

Ja i tak jestem dumny z Polonii, że mimo osłabienia dotrzymywała kroku Unii. Inne drużyny w pełnych składach przegrywały wyżej więc my nie wypadliśmy dzisiaj najgorzej.

Widzów około 5.000 czyli Ci najwierniejsi :wink:
Obrazek

Damian
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: Damian » 2010-07-07, 21:34

nie no to co wyprawia trener Woźniak (a w zasadzie nie wyprawia) to po prostu śmiech na sali!!!! ku...a może on nie wie jak działa taktyczna? albo może myślał że jest na meczu wyjazdowym i Polonia jeździ w żółtych i białych kaskach?!??!!!!!!!!!!!!
niech mu ktoś jak najprędzej podziękuje za prace w Polonii !!!! przecież on się do tego nie nadaje!!!
zestawienie par też do dupy i tylko on tego nie widzi!!! kuźwa jak można kolejny mecz ustawiać w pary 2 lubiących poszaleć po dużej (Giza i Anton) i 2 trzymających krawężnik (kostek i Walas "2punkty")???????? czy on tego naprawde nie widzi że oni sobie tylko przeszkadzają na torze?
"By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba" K.Staszewski

1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002,200?
lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem!!!!!!

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2010-07-07, 21:45

[quote=Przem@s]albo tor byl za dlugi, albo za twardy, albo dziurawy, albo ze nie bylo Emila... [/quote]

Coś pogoda się załamała, może to przez to.

Z taktykami, mógł Woźniak smsa dostać podobnego do Żyto i oszczędza ;p
Co do wypisywania programów, nie zabierajcie roboty naszemu etatowemu "Długopisowi". Andrzej nauczył się pisać i poza wypełnianiem programów nie umie nic. Kiedyś kur...a kredki mu kupie i kolorowanki to na płycie boiska będzie malował.
Walasek sinusoida, chimeryczny strasznie. Raz ładny występ, raz dno. Szkoda, że do jego chyba nawet przyzwoitego występu dziś nie dorzucił kilku oczek Kostek. Ten pan z kolei od eligii już może odpocząć... na dobre.
Andreas oj Andreas na własnym torze lider nie potrafi wygrać biegu? Może kogoś cieszy te 9 punktów, mnie nie.

Z 15 biegów na własnym stadionie wygrywamy indywidualnie 3 gonitwy... Z czego 2 razy parowo wygrane.
Obraz nędzy i rozpaczy.

Wielkie brawa dla Gizy :) Widać, że chłopak ma ambicje i się stara.

Tomikx
kolarz torowy
Kontaktowanie:

Postautor: Tomikx » 2010-07-07, 21:48

Troche nie na temat, pamiętacie mecz Polonia - CKM 2009 play off-y mecz o 3 miejsce - chodzi mi o to, że mieliśmi przewagę chyba ponad 10 pktów, a trener CKM-u tak poprowadził taktycznie koncówkę meczu, że prawie przegraliśmy... - kilka biegów z rzędu jechali na zmianę Pedersen i Hancock i ledwo co wygraliśmy wynik chyba 46-44.
Panie trenerze Woźniak tak się prowadzi drużyne !!!!!!!!

krystiand
szkółka żużlowa

Postautor: krystiand » 2010-07-07, 21:58

13 bieg - trzeba było dać podwójną zmianę! A na pewno Kostka trzeba było zmienić...
14 bieg - ja wiem, że głupio się wywala zawodnika, który bieg wcześniej wygrał, ale... ODWAGI trzeba, to był bardzo ważny bieg i nie można było ryzykować, tylko dawać Walaska/AJ!

Dwie świetne okazje na wykorzystanie rezerw... a ten nic nie robi... chyba przejdę się do klubu i zgłoszę się jako wolontariusz do pomocy panu Woźniakowi w ustalaniu zmian :twisted:

Mecz był ciężki do wygrania, ale te 42/43 punkty mogliśmy mieć po zrobieniu zmiany w 13 biegu...

No cóż, ważne że walczyliśmy, oby w niedziele też było podobnie, bo w niedziele będzie chyba jeszcze trudniej.

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-07-07, 22:03

kitas pisze:Kiedyś kur...a kredki mu kupie i kolorowanki to na płycie boiska będzie malował.

ojjjj przestrzegam, bo jeszcze nowego koguta zmaluje dla spolki :P. Chyba ze kredki beda tylko biale, podobnie jak kartka (Andrzej sie nie polapie, tak bedzie zachwycony prezentem od kibica) :wink:

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2010-07-07, 22:07

Andrzej lub Tołdi ;p

Jeśli w 13 by taktyk przyniósł skutek, to w 14 nie byłoby odpowiedniej przewagi Leszna by ją wprowadzić. Tak w gwoli ścisłości dla rozważań co by było gdyby na d...e rosły grzyby.

Mencel
kolarz torowy

Postautor: Mencel » 2010-07-07, 22:15

Kolejny mecz, który Polonia przegrywa dzięki naszemu trenerowi a nie z winy zawodników. Woźniak zamiast robić taktyczne pewnie znowu popija coca-cole siedząc w krzesełku. Cały mecz przegrywamy, nawet przez większośc czasu rożnicą 6 punktów i co i nic żadnej taktycznej nie ma bo po co. Takie oszdzędzanie pieniążków moze odbić się spadkiem w e-ligi bo w barażach pewnie też o taktycznej zapomnieć możemy.

Tłumaczeniem naszych kolarzy to pewnie będzie inny tor niż zawsze lub brak Emila.

Leszno łupie wszystkich i wszędzie ale dzisiaj oprócz meczu w Gorzowie była największa szansa aby ich przystopować. Nic teraz musimy czekać do potyczki z Gorzowem bo jeśli w niedzielę nie wygramy to będzie z nami cienko w tabeli. Rozumiem będzie baraż, zapewnie wygrany przez nas ale co mi po takim sezonie gdzie zamiast jechać w play-off mamy atrakcje w postaci wyjazdu do Rzeszowa lub Grudziądza z powodu szkolnych blędów trenera.

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2010-07-07, 22:17

Co do trenera to w tle można posłuchać kibiców:

http://www.youtube.com/watch?v=45li6O_lq14

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-07-07, 22:24

kitas pisze:Jeśli w 13 by taktyk przyniósł skutek, to w 14 nie byłoby odpowiedniej przewagi Leszna by ją wprowadzić.

To bardziej takie Plechowe rozumowanie :wink:. "Nie zrobie zmiany w 13, bo jak wygraja to bede mial klopot. Zostawie lepiej taktyka na 14 bieg". Po przegranym 13-stym okazuje sie ze juz moze w d... sobie wsadzic ta teorie. Plech byl wlasnie takim trenerem "mecz przegrany, robie zmiany" :P

Dzisiaj nawet w sektorze Net F@ns krzyczelismy "rezerwa taktyczna", ale ze megafonu nie bylo to widac trener nie slyszal :oops:
Moze na nastepny mecz trzeba przygotowac transparenty z konkrenta rozpiska zmian i wywieszac na bierzaco :roll:
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

Wróć do „Mecze i zawody 2010”