1.07.2010 POLONIA BYDGOSZCZ -vs- Unia Tarnów

Moderatorzy: Huzar, Arturro, Wulfik, Mama

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2010-07-01, 20:10

Ja myślę że z takiego rezultatu bardziej Tarnów może być zadowolony niż my. Nie wiem może przesadzam, ale mnie te zwycięstwo w ogóle nie przekonuje. 6 punktów nad (podobno) "cienkim jak barszcz" Tarnowem to raczej za mało by myśleć o bonusie więc uważam że górą niestety będzie nasz rywal. Chyba że Emil wróci, ale szanse na to są małe...

pepe pisze:Bohaterem tego meczu był Lindbaeck.

Dla mnie głównie za wyprzedzenie Kasprzaka i Pedersena w 13 biegu w momencie, gdy przegrywaliśmy 5:1. Gdyby ta akcja zakończyła się niepowodzeniem, mogło być dla nas bardzo źle.
Ostatnio zmieniony 2010-07-01, 20:15 przez Beny, łącznie zmieniany 1 raz.

bart89
miniżużlowiec

Postautor: bart89 » 2010-07-01, 20:13

Przed meczem typowałem 47-43 dla nas, ale po cichu liczyłem, że przekroczymy 50 punktów - niestety. Na chwilę obecną tylko na tyle nas stać. Boję się o bonus w Toruniu...

Awatar użytkownika
bzychol
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: bzychol » 2010-07-01, 20:51

Dobry mecz nareszcie na sportowej po długim okresie oczekiwania ;) Giza dziś walczył niemiłosiernie i akcje toninha również były ozdobą tego spotkania ;) Nie jest to wynik tragiczny ale myślałem ,że będzie lepiej spodziewałem się 52-38 a w najlepszym wypadku 54-36. Jednak Tarnów swoje zrobił i dobrze wykorzystali rezerwy taktyczne. Kostkowi dziś mecz specjalnie nie wyszedł ale ważne ,że punktował na przeciwnikach z reguły. Myślę, że bonus bez emila w Toruniu jest poza naszym zasięgiem niestety. No ale cóż trzeba walczyć 8)

Kartas
Srebrny Kask
Kontaktowanie:

Postautor: Kartas » 2010-07-01, 21:03

Super mecz. Wynik niestety nie za dobry. Bez Emila w rewanżu nie ma szans na bonus(nawet z nim byłoby ciężko) Niby każdy pojechał na swoim poziomie ale uzbieraliśmy tylko 48 oczek...Mógł Kostek dołożyć kilka punktów więcej ale dziś był wolny na trasie i na starcie i chyba więcej nie mógł zrobić :)

Dlaczego Unia 4 razy korzystała z rezerw taktycznych?(Kasprzak, Ułamek, Pedersen, Vaculik)? Przecież można tylko 3 razy..
Obrazek

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2010-07-01, 21:04

Mecz szału nie zrobił. Zawodnicy wygrywali, ale te wygrane były szarpane. Jazda naszych zawodników mnie nie przekonuje do ich powrotu do formy. Śmiem twierdzić, że Tarnów jest aż tak słaby, że przegrał z Polonią.
Tuż przed rozpoczęciem meczu typowałem 46:44 lub 47:43. Wiele się nie pomyliłem. Gdy dotarłem na swoje miejsce usłyszałem kilka ciekawostek jak to zawsze z serii: "Tata, a Marcin powiedział". Otóż mówi się, że Andreas ma już teraz ciekawą propozycję z Leszna, z której zamierza skorzystać, a Grzegorz Walasek ma konflikt z trenerem i po sezonie rozwiązuje kontrakt. Ciekaw jestem tych rewelacji na ile są prawdziwe. Walasek już teraz nie daje z siebie 100%, przyjeżdża na mecze jak za karę.
Jestem ciekawy jak nasz zespół negocjacyjny pracuje. Bo transfery i podchody w innych klubach pewnie trwają na dobre. Mam nadzieję, że prezes nie prześpi wakacji i nie założy kółka graniastego w grudniu.

Troszkę jednak na temat. Zaległy mecz z Unią Tarnów wygrany, można powiedzieć zgodnie z planem 2 oczka więcej. Styl wygranej już gorzej.

Kostek słaby występ, wręcz fatalny. Co jest przyczyną takich wahań formy?
Andreas punkty jak na lidera zespołu, ale czy to oznacza wzrost formy? Wątpię... Vaculik wracający po kontuzji moim zdaniem nie powinien objechać Andreasa na torze w Bydgoszczy. Zwycięstwa w biegach nie były takie łatwe. Mimo, że rywal niezbyt wymagający.
AliBaba- oby tak zawsze na sportowej. Ciekawe co było przyczyną, że te rowery zaczęły tak jechać? Kapitalny wyścig 13. Akcja na pierwszym łuku bardzo ładna.

Walasek powinien się bardziej postarać.

Przyjedzie Gorzów i Leszno to smary jak ta lala będą.

Ps. Pozdrowienia dla "Parasolkowej ekipy" :D
Ostatnio zmieniony 2010-07-01, 22:19 przez kitas, łącznie zmieniany 1 raz.

Mencel
kolarz torowy

Postautor: Mencel » 2010-07-01, 21:18

Mecz wygrany ale po dużej męczarni. Dobrze, że dwa duże punkty są u nas bo bonus pojedzie do Tarnowa no chyba, że Emil już wróci :D
Jeśli chodzi o postawę zawodników to tylko Antonio można wyróżnić i Gize, bo Kostek tłem dla rywali, Walasek jak nie był z przodu po starcie to nie potrafił walczyć a Jonsson no cóż dla kogoś kto tylko spojrzy w program to kapitalnie 14 punktów robi swoje. Natomist jego jazda była zbyt indywidualna, gdyby pomógł kilka razy parterowi z pary wygrana byłaby większa i raczej jego dorobek indywidualny nie na tym stracił.

Jeśli chodzi o złote myśli dotyczące plotek transferowych to lepiej wymienić trenera niż wyrzucić Walaska a Jonsson jeśli chce to dziękujemy za lata robienia przynajmniej mnie w balona, że I love Bydgoszcz bez trudu go zastąpimy. Jeśli Tomasz G. wróci na sportową to kto będzie płakał po AJ ja napewno nie. Priorytetem na kolejne sezony jest pozostawienie Emila i budowania składu wokół niego.

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2010-07-01, 21:36

Jeszcze troszkę w kwestiach dopingu. Przy parkingu grupa młodych dziewczyn jak zwykle aktywnie.
Prośba mała do was: Jarek Hampel moim zdaniem ten doping jak już bardzo chcecie zachowajcie na Grand Prix, obecnie troszkę nie na miejscu. Co miał ten zawodnik do tego meczu? Krzyczeć coś byle krzyczeć?
Ekipa przed nimi rozpoczęła wtedy doping Tomka Golloba. Przekrzykiwania zakończyło dopiero wywołanie największego Asa bydgoskiego obiektu: Darek Rzeźnik Darek....
Po tym nastała cisza :D

Ogólnie piknik.

Cóż to za akcja przed samym meczem na wysokości budki z kiełbasą ? Jakoś taniej poszły kiełbaski czy jak ?:)

Leto II Atryda
Wiceprezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Leto II Atryda » 2010-07-01, 21:38

Zwycięstwo Polonii nie było wymęczone. Od drugiej serii startów było w miarę jasne, że wygramy. Niestety na koniec pogubiliśmy punkty potrzebne do wywalczenia bonusa. Unia wyciągnęła co się dało z RT.
Niestety również nie widzę na chwilę obecną pewności w zawodnikach, która będzie potrzebna, żeby wygrać z Lesznem, czy Gorzowem. To co AJ'owi i AL'owi udawało się w konfrontacji z Kasprzakiem, Ułamkiem i B.Pedersenem, to za mało, żeby pokonywac Golloba, N.Pedersena, J.Hampela, czy L.Adamsa. Ale jeżeli w końcu wszyscy zawodnicy się umówią na dobry występ w jednym meczu, a nie na zmianę (raz AJ, raz Kostek, raz AL), to może nam się uda.

Jacek Woźniaknie sprawia wrażenia, jakby mógł się z kmś do tego stopnia skłócić, żeby trzeba było rozwalać drużynę. Z resztą, zdaje się, że to on z Walaskiem rozmawiał dzisiaj na torze i nie wyglądało to na kłótnię.
Myślę, że plotka o AJ też była wymyślona. On już miał doskonałe oferty i je odrzucał. Napisałem, że była wymyślona, bo o tym jak został potraktowany po meczu z Wrocławiem, jego przywiązanie do Bydgoszczy miało prawo osłabnąć.
"Jak złożymy wszystko, co wiemy, to widzimy tylko, że coś tu nie gra. Ale jak pięknie i ciekawie nie gra."

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-07-01, 21:55

pepe pisze:W końcu wygrana naszych Polonistów. Musieliśmy trochę poczekać na nią.

Troche... dokladniej prawie 2 miesiace ale jednoczesnie tylko 2 mecze u nas :P
Jazda duzo lepsza od wyniku. Niby wszyscy pojechali na poziomie (poza Kostkiem), a wynik jakis taki nie wyrazny. Bohaterow meczu bym sie nie doszukiwal. Zawodnicy chyba dostali taki tor, jakiego oczekuja (trudno go ocenic z trybun) i najwazniejsze ze potrafili to wykorzystac. Mi najbardziej podobal sie Giza. Nie wiem czy to silniki Emila, czy co, ale widac ze ta przerwa wyszla mu na dobre bo az milo sie ogladalo jak w pierwszym starcie gonil Ulamka, az ten malo w gacie nie narobil ze strachu :wink:, a w trzecim z latwoscia pożarł na dystansie Ulamka i ostro zabieral sie za Pedersena. Poza tym w jednym z biegow tez ostro napedzil sie na prostej i nie zamknal nawet na moment gazu mimo ze za duzo miejsca pod banda nie bylo. Oplacilo sie jednak.
Takze bohater meczu - Giza, a akcja meczu to Lindbaeck w 13 wyscigu gdzie zapowiadalo sie nie ciekawie (Tarnow mogl dojsc na 4 punkty), ale po jednym ataku wszystko sie uspokoilo :).

Nie ma sie co jednak zachwycac, chociaz po ostatnich meczach to zwyciestwo i styl cieszy. Moze nie bedzie juz tlumaczenia, jak wspomnial Susi w ostatnim wywiadzie, ze zawodnicy nie wierza w siebie i po kazdej porazce przyczyn upatruja w braku Emila.
Wazne zwyciestwo w waznym momencie. Przed Toruniem troche humory powinny sie poprawic (Jonsson, Lindbaeck) i moze jakos to bedzie z tym bonusem.

A ze bonusa nie mamy z Tarnowem? Nie mamy, bo dopiero jeden mecz sie odbyl :wink:

Kartas pisze:Dlaczego Unia 4 razy korzystała z rezerw taktycznych?(Kasprzak, Ułamek, Pedersen, Vaculik)? Przecież można tylko 3 razy..

Gdzie to jest napisane?
kitas pisze:Przekrzykiwania zakończyło dopiero wywołanie największego Asa bydgoskiego obiektu: Darek Rzeźnik Darek....

hehe, pewnie to pokolenie nie zna tego zawodnika, albo swoja slawa przycmil on nawet Golloba, ze nikt nie odpowiedzial :wink:
Leto pisze:Z resztą, zdaje się, że to on z Walaskiem rozmawiał dzisiaj na torze i nie wyglądało to na kłótnię.

Grzes potrafi ze spokojem wyrazac swoja "sympatie" wobec innych (vide Nicki Pedersen, albo gdy przyznal na ŻW ze ciesza go poazki Falubazu :wink:), wiec z wygladu trudno poznac jak jest naprawde :twisted:
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

Damian
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: Damian » 2010-07-01, 22:09

no cóż mecz wygrany ale niedosyt pozostaje, powiem szczerze ze liczyłem ze uda sie nam 55 pkt ukulać, niestety dzisiaj zabrakło punktów Kostka,napewno na plus AJ, AL i Giza, swoje zrobił Szymek, szkoda ze Walasek nie czaił że dzisiaj trzeba było miajć rywali po dużej.....

niby 2 pkt dzisiaj zdobyliśmy, ale niestety ja poki co jakiegoś przełomu nie widze i możemy się powoli szykować na batalię z Włókniarzem o 7 miejsce i udział w barażach.....
"By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba" K.Staszewski

1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002,200?
lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem!!!!!!

Kartas
Srebrny Kask
Kontaktowanie:

Postautor: Kartas » 2010-07-01, 22:23

Spoko, coś mnie się pomieszało z tymi trzema taktykami :P
Obrazek

paraz2
szkółka żużlowa

Postautor: paraz2 » 2010-07-02, 08:51

Myślę, że głównym powodem naszej tak niskiego zwycięstwa jest Andrzej rolnik. Ten koleś potrafi przygotować tylko jeden rodzaj toru. Co do postawy naszych Anton wreszcie pojechał tak jak w ubiegłym roku. Giza waleczny ale wynik gorszy. Walasek słabiutko, Kostek beznadzieja, Szymon troszkę na więcej liczyłem, a AJ tak jak musiał. Słyszałem, że na rewanż na wrócić Emil więc tam trzeba szukać punktów.

Biały_Wojownik
miniżużlowiec

Postautor: Biały_Wojownik » 2010-07-02, 09:04

Tor był robiony tak samo jak jak na mecz z Unibaxem mocno zlany ale widaomo ze slonce go wysuszyło wiec zawodnicy napewno w tym meczu nie wykorzystali atutu własnego toru . Chodz paru się przelamało i wykorzystało usypana zewnetrzna.
Były biegi w których widac było ze duza napedza a potem to sie zmieniało.

Przem@s pisze: Zawodnicy chyba dostali taki tor, jakiego oczekuja (trudno go ocenic z trybun) i najwazniejsze ze potrafili to wykorzystac.

Kod: Zaznacz cały

Okazuje się, że taka nawierzchnia nie odpowiada niektórym zawodnikom Polonii. Grzegorz Walasek mówił po meczu: - Tor był obficie polany, ale był bardzo twardy. Nie wiem, czy taka nawierzchnia nam służy. Wydaje mi się, że nie wszyscy zawodnicy lubią taki tor.

Kod: Zaznacz cały

Podobnego zdania jest kapitan zespołu Andreas Jonsson: - Mimo dobrego występu ciężko mi się jechało. Nie lubię takiego toru. To na pewno nie jest to, czego oczekujemy. Teraz musimy usiąść i porozmawiać o tym, na jakiej nawierzchni chcielibyśmy jeździć.

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2010/ ... ospodarzy/

A co do meczu . Ogladalem jeszcze raz w tv.
I powiem ze chyba mieliśmy troche szczescia :)
Bieg 4 upadek Kiełbasy, który o mały włos nie wyprzedził Andreasa. szedł jak burza :)
Defekt Hougaard
I chyba decyzja sędziego o dopuszczenie całej 4ki do jazy po tym wywiózł Walasek Kosciechę.

Było ciezko, dobrze ze Szymon wygrał bieg z takimi zawodnkami jak Vaculik, Kiełbasa. A Lindbaeck wdarł sie na 1 pozycje w 13 biegu. Ogólnie cała drużyna była waleczna :)

Kielbasa był szybki i to był bład ze nie dostał szansy od Mariana Wardzały :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2010-07-02, 12:32

Mecz Polonia Bydgoszcz - Unia Tarnów - 1 lipca 2010 [48:42] w obiektywie:

Obrazek

http://www.speedway-photography.pl

Zapraszam :-)
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:
Lawrence
Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl
"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,
Mój ojciec mnie zabrał,
Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-07-02, 19:51

To oni chyba sami nie wiedza jaki tor by chcieli, albo nie potrafia sie dogadac w tej kwestii. Podobno mieli siasc i pogadac jaka nawierzchnia ma byc na nastepny mecz (wspominal o tym bodajze Jonsson), ale widac bylo to chyba bardziej zagranie pod publike po 4 czy 5 porazkach niz realne checi. Poza tym jak ktos nie ma czasu, albo checi na treningi przed meczem, to niech pozniej nie narzeka ze tor nie byl taki jaki by chcial.

Chyba ze dzieje sie podobnie jak w czasach duetu tillinger - plech, bo tam rowniez zawodnicy narzekali na tor a jakos nikt z osob "odpowiedzialnych" nie chcial tego uporzadkowac. Co na to trener Wozniak? Czyzby znow kibice musieli narobic szumu, by zauwazyl swoj blad (bo to chyba do niego nalezy zebranie druzyny i pytanie "panowie co robimy z torem?", tak ciezko to zrobic?) :roll:
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

Awatar użytkownika
inzynier
szkółka żużlowa

Postautor: inzynier » 2010-07-02, 23:06

A może jest tak, że część zawodników chce tor na miękko, inna część na twardo a jeszcze inni chcą... jajecznicę... i stąd te dylematy ????
Tak czy siak zawsze jakaś szansa jest, że jednemu podpasuje...
Nie patrz na zegarek i tak nie odzyskasz czasu straconego w pracy.

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2010-07-03, 00:57

Najlepszymi zawodnikami meczu byli Jonsson i Lindback, którzy ... nie uczestniczyli w środowym treningu! Przypadek?
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2010-07-03, 07:09

W ich przypadku myślę, że przypadek. Raz 5 raz 11. Karuzela się kręci.

Awatar użytkownika
leroy
szkółka żużlowa

Postautor: leroy » 2010-07-04, 10:04

Przypadek czy nie,swoje punkty zrobili co przyczynilo sie do wygranej.
Moze tego bylo trzeba,przelamania.Dziwi troche jazda Kostka,to jest dla mnie zagadka,na wyjazdach waleczny ,u siebie cos nie gra.
Wlasciwie to nie wiadomo jaka jest jego dyspozycja.
Miejmy nadzieje ze nie bedzie tak tragicznie.

Wróć do „Mecze i zawody 2010”