25.04.2010 (g. 17) Włókniarz Częstochowa - POLONIA Bydgoszcz

Moderatorzy: Huzar, Arturro, Wulfik, Mama

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2010-04-26, 07:10

Jeszcze kilka słów ode mnie o zawodnikach [w nawiasie moja subiektywna ocena w skali 1-6]...

Walasek - komentarz zbędny, najlepszy zawodnik na torze, SUPER! [6]
Kościecha - w parze z Gregiem świetnie, bez niego nieco gorzej, ale i tak uważam, że zrobił znacznie więcej niż się można było spodziewać, całość wrażenia nieco psuje wyścig 14 stąd ocena "tylko [5]
Lindbaeck - rzucało nim po torze niemiłosiernie (braki kondycyjne???), nawet jeśli wydawało się, że wystartował przyzwoicie to na 1 łuku tracił wszystko - [1]
Gizatullin - technicznie poprawnie, zwłaszcza w porównaniu z kolegą z pary, ale niestety bardzo wolny [1+]
Jonsson - pierwszy start słabo, potem chyba się przełożył i był dużo szybszy, staranowany przez Emila nadal prezentował się (w powtórce i pierwszym podejściu do biegu 15), ale ta taśma w powtórce decydującego biegu popsuła mocno ogólną ocenę [4-]
Woźniak - bardzo dobrze technicznie (nie rzucało nim na dziurach jak połowy pozostałych zawodników obu drużyn), świetnie gonił Miturskiego w biegu 12, ale szkoda, że nie próbował nieco wcześniej napędzić się "po dużej", bo był zdecydowanie szybszy od rywala, jak dla mnie podobnie jak kapitan [4-]
Sajfutdinow - pierwsze dwa starty bardzo szybki, wydawało się, że będzie świetnie, ale później... porażka z Holtą jeszcze OK, staranowanie Jonssona to wina w równej mierze dziury na łuku jak i chyba zbyt dużych ambicji zawodnika, wyścig 14 w ogóle szkoda komentować, ogólnie kiepsko [3]

kewałs
szkółka żużlowa

Postautor: kewałs » 2010-04-26, 07:20

ktoś napisał że przed meczem myśleliśmy "ostrożnie o zwycięstwie"-Chłopie , my ten mecz powinniśmy w cuglach wygrać!!
Jonsson i Emil do wielkiej poprawki , bo zawodnicy ze swiatowej czołówki powinni mieć większe ambicje ligowe.Choć widać że wszystko się może zdarzyć patrząc na zdobycze punktowe zwycięscy Crumpa do chyba 12 Golloba...Ale my nie możemy patrzeć na Crumpa , bo to nie nasz zawodnik.Nowe nabytki jak narazie robią więcej niż się od nich spodziewano .Niestety zawodzą ci co powinni napędzać ten cały wózek!!!!
wróciłem

Awatar użytkownika
Juras
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Juras » 2010-04-26, 09:12

Marmar pisze:W Cze-wie nie byłem, ale dziwi mnie, że ktoś też nie był, patrząc tylko na punkty, może być zadowolony z postawy Jonssona czy Emila... jak tego oczekuje się od zawodników z GP, to ja nie wiem, ale od Lindbaecka powinno oczekiwać się połowy (z 5 punktów :P), a od Kostka ze 2... bądźmy szczerzy dobrze, a nawet bardzo dobrze/rewelacyjnie (punktowo) pojechały nasze nowe nabytki: Walasek i Kostek... "zgodnie z planem" Szymon i Giza... reszta to cienizna straszna :(

Jednak Andreas w feralnym biegu chyba prowadził, więc miałby 12 punktów. Wynik oczywiście słaby ale postawa na torze chyba w granicach przyzwoitości, a mecz zawalił Lindbaeck.
Ja jakoś nie słyszałem, że zmieciemy Wlókniarza z powierzchni ziemi. Ja liczyłem na jakieś 47:43, a dużo gorzej nie było, choć bardzo boli brak punktów na koncie i oddanie prowadzenia pod koniec.

Awatar użytkownika
DR_MADRAF
egzamin na licencję

Postautor: DR_MADRAF » 2010-04-26, 09:16

Swoja droga....Jonas w XV biegu jakby nie patrzec znowu przyjechal ostatni :D Szkoda tylko ze tym razem zapunktowal jako ostati dla CKM...
Dumni po zwyciestwie, wierni po porazce!

Ptaszek
należy do PBNF

Postautor: Ptaszek » 2010-04-26, 10:10

Czy wygrasz czy nie
ja i tak kocham Cie
w moim sercu POLONIA!
to jedyna milosc ma!

szykujmy sie na derby 8)
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska

Leto II Atryda
Wiceprezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Leto II Atryda » 2010-04-26, 11:23

Ja ogólnej analizy robił nie będę. Rzucę tylko kilka uwag:
1. Taśma Jonssona to nie była taśma w rodzaju - zabrakło nerwów i ruszył zanim sędzia w ogóle odstawił kubek z kawą. Po prostu był o milisekundy za szybki - wiemy, że czasami potrafi idealnie się wstrzelić (za co sędziowie karali go powtórką startu) - tym razem się nie udało. Pokazuje to dużą motywację z jaką podszedł do biegu. Oczywiście, że mógł wystartować spokojniej i sądząc z przebiegu pierwszej odsłony XV biegu, bez problemu łyknąłby Davidssona na pierwszym łuku. Niestety.
2. Zachowane Karlssona kwalifikowało się do wykluczenia do końca zawodów. Nam by to nic nie dało, ale tak jawnie niesportowe zachowanie powinno zostać ukarane. Tym, którzy porównują sytuację do sytuacji Gizatulina zwracam uwagę, że motor Gizy wcisnęło pod bandę, więc chcąc nie chcąc nie był w stanie zebrać się z toru.
3. Sędzia dał dzisiaj doskonały pokaz niekompetencji dwa razy pozwalając, żeby obok leżącego zawodnika przejeżdżali na pełnym gazie inni - raz zbyt późno przerywając bieg, drugim razem nie przerywając go wcale. Generalnie wszystkie podjęte przez niego decyzje były pod gospodarzy - chociaż w ostatecznym rozrachunku na wynik IMO nie wpłynęły.

Niestety Częstochowa przegra prawdopodobnie wszystkie inne mecze, a my będziemy jedynymi, którzy przez kombinację żałosnej dyspozycji AL'a i Gizy, oraz błędów Emila i Kostka (w XIV jednak dał się zaskoczyć Bridgerowi, ale też uważam, że ogólnie to był jego dobry występ) i sytuacji które kwalifikują się na pograniczu błędu zawodnika i zwykłego pecha (to odnośnie AJ'a) starcą tam punkty.
"Jak złożymy wszystko, co wiemy, to widzimy tylko, że coś tu nie gra. Ale jak pięknie i ciekawie nie gra."

Awatar użytkownika
Kasia
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Kasia » 2010-04-26, 11:44

Leto, co do Gizatulina to mało tego co napisałeś. Sam Giza był przysypany bandą i się spod niej wyczołgiwał. Być może mógł szybciej, ale porównanie tej sytuacji ze "Sprawcą naszego upodlenia" PK :twisted: nie jest moim zdaniem właściwe
Ostatnio zmieniony 2010-04-26, 12:23 przez Kasia, łącznie zmieniany 2 razy.
Życie jest piękne :-D

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2010-04-26, 11:48

Leto pisze:2. Zachowane Karlssona kwalifikowało się do wykluczenia do końca zawodów.

To i tak był ostatni wyścig więc został wykluczony "do końca zawodów" :P

Kiedyś zwróciłem uwagę na dziwne (według mnie) zestawienie par. Dwóch najlepszych razem, a reszta to już zależy od dyspozycji w danym dniu (oczywiście to wszystko w teoretyce).
I mam wrażenie że to się trochę na nas zemściło. W zasadzie jak się okazało, zastrzeżeń nie można mieć tylko do pary Walasek-Kościecha. Para AJ-Emil, czyli ci co prezentują podobny styl jazdy, zbytnio nie okazała się strzałem w "10". 2 zwycięstwa na 4:2 i jedna porażka 3:2. No i para Toninho-Giza. Miałem jakieś przeczucia że ta para będzie słabym punktem w dzisiejszym meczu. Giza to wiadomo ale Lindbaeck... Nikt oczywiście nie przypuszczał że pojedzie tak słabo, jednak nie można zapominać że ten zawodnik jest nieobliczalny a jego dobrymi wynikami kierowaliśmy się tylko z meczów sparingowych.

Ja wiem że nie można przewidzieć kto jak pojedzie w danym meczu, ale takie zestawienie dla mnie od początku wzbudzało niepokój :)
Ostatnio zmieniony 2010-04-26, 11:51 przez Beny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wulfik
Prezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Wulfik » 2010-04-26, 11:50

Szkoda przegranej bo zwycięstwo było w zasięgu ręki ... mnie najbardziej ciekawią momenty, i chciałabym je obejrzeć na powtórkach, takich sytuacji jak: walka o 1 pkt. Szymka z Borysem, upadek PK i taśma AJ'a ...

Ukłony dla zawodników, że wyszli do nas po meczu. Rzucili szale i przybili "piątki".

Jak to mówią ... "pierwsze koty za płoty"
Obrazek

Zostań Net F@nsem --> Dowiedz się więcej ! :)

Bazz
miniżużlowiec

Postautor: Bazz » 2010-04-26, 11:58

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2010-04-26, 12:17

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2010-04-26, 12:19

Kasia pisze:[...]"Obiektem naszego upodlenia"[...]

Dla ścisłości - "Sprawcą naszego upodlenia, obiektem naszej zemsty" :twisted:
Beny pisze:
Leto pisze:2. Zachowane Karlssona kwalifikowało się do wykluczenia do końca zawodów.

To i tak był ostatni wyścig więc został wykluczony "do końca zawodów" :P[...]

To jednak niezupełnie to samo - PK został wykluczony Z BIEGU 15, ale NIE DO KOŃCA MECZU. To drugie skutkowałoby automatycznie zakazem startu w kolejnym spotkaniu ligowym Włókniarza. Nam nic by to i tak nie dało, ale chamstwo trzeba tępić, a sędziowie stanowczo za rzadko podejmują tego typu odważne decyzje i potem mamy takie właśnie akcje... :evil:

Awatar użytkownika
Wulfik
Prezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Wulfik » 2010-04-26, 12:23

Po obejrzeniu powtórki z całą stanowczością stwierdzam, że takie zachowania są niedopuszczalne. Ewidentny przekręt i tyle.

BTW - Kabacie powiem więcej :P "Wolimy kefir zamiast Maślanki" :wink: 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek » 2010-04-26, 12:28

Kasia pisze:"Obiektem naszego upodlenia"

Sprawca naszego upodlenia, obiekt naszej zemsty... Oj Lampeq się pewnie w pracy przewraca jak to czyta :twisted:

Generalnie tor tragiczny, niektórzy zawodnicy (doświadczeni) całkowicie sobie na nim nie radzili. Szkoda, wielka szkoda, bo już pomijając to, że mogło to wpłynąć na wynik meczu to po prostu mogło dojść do jakiejś tragedii... Nie pamiętam sytuacji, żeby jechało w biegu 3 zawodników, z wielkimi odległościami między sobą, a mi serce waliło, żeby tylko każdy dojechał do mety. Mimo wszystko zawody ciekawe i bardzo emocjonujące, szkoda tego meczu, bo mieliśmy kilka sytuacji, gdzie przegraliśmy minimalnie, albo na własne życzenie (bo Giza i Antonio jechali tragicznie i czasami nawet jak wyszedł im start to przypominali Jonasa z dwóch poprzednich sezonów...).

Pewnie w kolejnym meczu Antonio zrobi lepszy wynik, Walasek trochę gorszy. Ciekawe czy Kościecha dalej będzie robił swoje i co faktycznie z Gizą, czy chociaż na naszym torze będzie przywoził punkty.
Na koniec i tak łezka w oku lekko się kręci...

Awatar użytkownika
Zoom82
miniżużlowiec
Kontaktowanie:

Postautor: Zoom82 » 2010-04-26, 13:48

Fotki z meczu Częstochowa - Bydgoszcz znajdziecie
TUTAJ
Zapraszam do oglądania i komentowania.

Zapraszamy też do współpracy z naszym portalem.

Awatar użytkownika
pepe
egzamin na licencję

Postautor: pepe » 2010-04-26, 17:44

ALi zawalił mecz niestety/ Emil słabo uciekły 2 punkty szkoda wielka.

Szwagry elegancko połowe punktów w naszej drużynie zdobyli.
Greg - Kostek Jonsson - ALi Giza/Woźniak-Emil takie pary byłyby najlepsze.
19[P]20
,,Są ludzie, którzy twierdzą, że żużel to tylko czterech facetów jeżdżących w kółko - żal mi ich ..."

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-04-26, 18:04

Wulfik pisze:mnie najbardziej ciekawią momenty, i chciałabym je obejrzeć na powtórkach, takich sytuacji jak: walka o 1 pkt. Szymka z Borysem, upadek PK i taśma AJ'a

Mowisz, masz :P

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=0tJlbTRrMcg

Dlugo omawiana akcja po meczu, ze podobno dotknal tylko daszkiem, nie kolem, ze tasma po stronie AJ-a poszla w gore szybciej niz przy krawezniku. Hmm nawet na powtorce, nawet w zwolnionym tempie (Bestplayer) trudno ocenic. Mi po obejrzeniu powtorki kilka razy faktycznie wydaje sie jakby oba argumenty byly trafione, ale tu decydowala "miedzynarodowa zakała zuzla" grodzki.
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

Awatar użytkownika
Kasia
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Kasia » 2010-04-26, 18:16

Kabat, Krzyś - czepiacie się. To był skrót myślowy z wypowiedzi Lampqowej :wink: :twisted:
Życie jest piękne :-D

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2010-04-26, 18:28

Przem@s, a ja bez żadnych zwolnionych temp widzę wyraźnie, że AJ wystartował ZANIM taśma zaczęła się unosić. Jeden pasek zaczepiony daszkiem, drugi... znalazł się chyba pod błotnikiem. Niestety, OBIEKTYWNIE patrząc - AJ BYŁ WINNY. :(

Awatar użytkownika
Wulfik
Prezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Wulfik » 2010-04-26, 18:34

Ciężko z tej perspektywy ocenić czy dotknął taśmy czy nie. Sam AJ był przekonany, że pojedzie w powtórce ...
Obrazek

Wróć do „Mecze i zawody 2010”