25.04.2010 (g. 17) Włókniarz Częstochowa - POLONIA Bydgoszcz

Moderatorzy: Huzar, Arturro, Wulfik, Mama

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2010-04-02, 06:56

Na ten moment prognozy pogody na Częstochowę do niedzieli wyglądają TAK, więc ja bym się zbytnio nie martwił... gdzie żeś Ty Audiofilu znalazł deszcze od piątku do poniedziałku??? :shock:

Awatar użytkownika
Audiofil
egzamin na licencję
Kontaktowanie:

Postautor: Audiofil » 2010-04-02, 07:03

Na razie oglądałem na Polsat Info i TVN24 i zaraz będę sprawdzał na TVP Info :?
Obrazek

Bleemek
Mistrz Polski Juniorów
Kontaktowanie:

Postautor: Bleemek » 2010-04-02, 07:35

TVN oglądasz mówisz? :D
Siłą klubu są jego kibice
www.GdyIdziePolonia.prv.pl

Awatar użytkownika
Audiofil
egzamin na licencję
Kontaktowanie:

Postautor: Audiofil » 2010-04-02, 07:44

Tak Bleemek, ale tylko prognozę pogody :twisted: z tych "trzech" rzeczy czasami zdarza mi sie popełnić ten grzech :D
A w poniedziałek zobaczymy, co z pogodą, bo nie chciałbym wracać w połowie drogi z powrotem do domku :? Najlepiej lookac na stronę CKM Włókniarz na bieżąco.
Obrazek

Awatar użytkownika
moRRo
Brązowy Kask

Postautor: moRRo » 2010-04-02, 09:36

Najlepiej zajrzeć chyba na pogodę w Czewie w niedziele wieczorem i poniedziałek z rana :P
POLONIA BYDGOSZCZ 2012

1. Sajfutdinow
2. A.Łaguta
3. Kościecha
4. Gapiński
5. Buczkowski
6. Curyło
7. Woźniak

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2010-04-02, 11:33

moRRo pisze:5. Andreas Jonsson
6. Szymon Woźniak

Z tego wynika iż Jonsson ma jeździć w parze z Emilem. Dziwnie to trochę wygląda by dwójka najlepszych miałoby jechać przez cały mecz razem. Widać że trener postanowił trochę eksperymentować ze składem.

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2010-04-02, 11:52

Czy eksperymentalny to nie wiem. podczas ostatniego meczu w Cz-wie w zeszlym roku, bedacym ostatnim meczem w sezonie Szymek tez byl pod 6 a Emil pod 7. Zreszta Emil byl na pozycji glownego juniora tylko w meczu z Atlase Wroclaw a potem jezdziel z 7/15 prez caly sezon.
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:
Lawrence
Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl
"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,
Mój ojciec mnie zabrał,
Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

Leto II Atryda
Wiceprezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Leto II Atryda » 2010-04-02, 12:29

Chodzi o to, że przy takim zestawieniu AJ jeździ w domyśle w parze z Emilem. Podczas ostatniego meczu w Czewie AJ jeździł z 1, a z 5. jeździł Davidsson.

"Nam chodziło o odgłos paszczą" ;) :P
"Jak złożymy wszystko, co wiemy, to widzimy tylko, że coś tu nie gra. Ale jak pięknie i ciekawie nie gra."

Awatar użytkownika
Marmar
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Marmar » 2010-04-02, 14:35

Czemu dziwnie?
Na razie po wynikach przedsezonowych patrząc, to Jonsson i Giza są najsłabsi ;)

A na poważnie, to skąd wiecie, że Emil będzie zastępował Szymona?
www.marmar.prv.pl - żużlowe zdjęcia i nie tylko!

Tomasz Gollob:
"Gdziekolwiek bym jednak nie startował, Bydgoszcz zawsze będzie w moim sercu."
"Kiedy zawodnik reprezentuje rodzinne miasto, zwykle daje z siebie dwa razy więcej."

chrzan
miniżużlowiec

Postautor: chrzan » 2010-04-02, 15:55

Że tak z głupia frant zapytam - wydawało mi się, że w żużlu punkty zdobywa się za wyprzedzenie przeciwnika, a nie za zremisowanie biegu; czy coś się zmieniło w tym zakresie?
Ja bym ustawiał pary tak, aby sobie zawodnicy nie przeszkadzali, a wręcz pomagali, uzupełniali się. Ale ja się na żużlu nie znam...

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2010-04-02, 18:07

Nie wygra się jednak meczu, jeśli pary ustawi się tak, że jedna super silna będzie zazwyczaj podwójnie wygrywała, a dwie pozostałe będą każdorazowo dostawać w tyłek! Dlatego optymalne ustawienie jest takie, żeby wszystkie pary PRZYNAJMNIEJ remisowały swoje biegi - w takim wypadku wystarczy jeden wygrany wyścig i cały mecz jest wygrany :P
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Marmar
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Marmar » 2010-04-02, 20:02

Mama... teoretycznie, jeżeli super-para będzie wygrywać zawsze 5:1, a pozostałe dwie przegrywać 3:2, to mecz można wygrać :D

Ja tam zawsze jestem za tym żeby zawodnicy jeździli z takimi partnerami w parze żeby się rozumieli, pomagali sobie nawzajem, lubili ze sobą jeździć... a przynajmniej żeby sobie nie przeszkadzali :P i w sumie to jest nieistotne czy to będzie dwóch najlepszych w parze i dwóch najgorszych w drugiej parze czy jakaś inna konfiguracja... wiele to w teorii nie zmienia :]

dajmy na to:

Aj+Emil 5:1
Szymon+Giza 1:5

Jakby te pary zestawiać inaczej, to zawsze wyjdzie sumarycznie 6:6 :twisted:
www.marmar.prv.pl - żużlowe zdjęcia i nie tylko!

Tomasz Gollob:

"Gdziekolwiek bym jednak nie startował, Bydgoszcz zawsze będzie w moim sercu."

"Kiedy zawodnik reprezentuje rodzinne miasto, zwykle daje z siebie dwa razy więcej."

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-04-03, 06:32

Beny pisze:Dziwnie to trochę wygląda by dwójka najlepszych miałoby jechać przez cały mecz razem.

Najlepszych? Z sezonu 2009 chyba. Obecnie takie zestawienie wydaje sie najbardziej sensowne, bo i Walasek i Toninho pokazali sie kilka razy na wysokim poziomie. AJ chyba tylko w sparingu u nas z Gorzowem, wiec trudno ocenic. Poza tym conajmniej raz Emil pewnie zastapi Gize :wink:
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2010-04-03, 11:37

MECZ W CZESTOCHOWIE ODWOLANY I RPZELOZONY NA 25 KWIETNIA - info z klubu
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:

Lawrence

Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl

"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,

Mój ojciec mnie zabrał,

Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

Awatar użytkownika
moRRo
Brązowy Kask

Postautor: moRRo » 2010-04-03, 12:39

W Częstochowie nie pojadą

Niekorzystna prognoza pogody jest przyczyną odwołania poniedziałkowego meczu CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi pomiędzy Włókniarzem Częstochowa, a Polonią Bydgoszcz. Nowy termin meczu został ustalony na 25 kwietnia, godzina 17.00.
Poniedziałkowe spotkanie Włókniarza z bydgoską Polonią zostało odwołane za porozumieniem działaczy obu klubów ze względu na niekorzystną prognozę pogody. - Prognozy na święta są niekorzystne, dlatego za porozumieniem stron z bydgoskimi działaczami postanowiliśmy odwołać poniedziałkowe zawody - powiedział rzecznik Włókniarza, Michał Świącik. Mecz ten został przełożony na 25 kwietnia (niedziela), na godzinę 17.

sportowefakty.pl
POLONIA BYDGOSZCZ 2012

1. Sajfutdinow

2. A.Łaguta

3. Kościecha

4. Gapiński

5. Buczkowski

6. Curyło

7. Woźniak

chrzan
miniżużlowiec

Postautor: chrzan » 2010-04-03, 12:49

Oj, Mamo...
Mecz wygrywasz wtedy, kiedy więcej razy wyprzedzasz rywala niż on Ciebie. To naprawdę jest takie proste. Przeanalizuj sobie poszczególne wyniki biegów.
Tymczasem Twój przykład jest z góry fałszywy, ponieważ zakłada obecność w składzie dwóch zawodników, którzy wygrywają ze wszystkimi i czterech, którzy ze wszystkimi przegrywają. Przy "remisowym" ustawieniu masz dwie pary na 3:3 i jedną na 1:5. Nigdy tego nie wygrasz.

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2010-04-03, 13:26

Tyle, że przy takim założeniu NIEWAŻNE staje się ułożenie par - jakkolwiek nie będziesz kombinował wynik zawsze będzie taki sam. :wink:
Zresztą zakładając, że mamy 3 zawodników wygrywających wszystko i 4 nie wygrywających nic możesz kombinować ze składem jak koń pod górkę, a efekt zawsze będzie taki sam - 45:45. Takie dywagacje zatem czy ustawiać Emila w parze z AJ'em czy inaczej też są bez sensu. Na szczęście to jest sport i nie można z góry nic zakładać, a pary powinny być ustalane nie "lider z liderem" albo "lider ze słabszym" ale na zasadzie "rozumieją się na torze - jadą razem". To powinna być najważniejsza, jeśli nie jedyna wykładnia. 8)

Awatar użytkownika
Audiofil
egzamin na licencję
Kontaktowanie:

Postautor: Audiofil » 2010-04-03, 13:58

No i meczyk odwołany. Wyrocznia Delficka Audiofila jednak zadziałała :!: Wychodzi na to, że debiut wyjazdowy w tym sezonie zaczniemy w Gorzowie Wlkp, 18 kwietnia. Ten mecz z SUPER LIDERAMI Staleczki pokaże potencjał Naszej drużyny. Moim zdaniem, bardzo dobrze, że tak się stało. Włokniarz 18 kwietnia jedzie u siebie arcyważny mecz z Unią Tarnów, i to będzie doskonały przegląd, praktyczna ocena możliwości częstochowskich lwów na ich torze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2010-04-03, 17:54

Audiofil pisze:debiut wyjazdowy w tym sezonie zaczniemy w Gorzowie Wlkp, 18 kwietnia. Ten mecz z SUPER LIDERAMI Staleczki pokaże potencjał Naszej drużyny.

Faktycznie wyjazdy zaczynamy w Gorzowie, podobnie jak w zeszlym roku. Oby tylko z lepszym wynikiem niz wtedy, ale na rozmowe o tym meczu przyjdzie czas za jakies 10 dni :P
No i meczyk odwołany. Wyrocznia Delficka Audiofila jednak zadziałała

Przed nastepnym meczem zbanowac go na 72h. zeby nam zlych wiesci na forum nie przynosil, albo chociaz kablowke odciac zeby za duzo pogody nie ogladal :twisted: :wink:
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

chrzan
miniżużlowiec

Postautor: chrzan » 2010-04-04, 11:37

Kabat,
oczywiście, że przyjęcie 2 (3) zawsze wygrywających jest absurdalne i nierealne. Chociaż przy trzech można już pomyśleć o delikatnym odpuszczeniu jednego z biegów, taktyku i zwycięstwie. Taka dygresja...
W rzeczywistości jednak mamy do czynienia z niepewnością skutecznie niweczącą wszelkie aprioryczne założenia taktyczne. Można bowiem kombinować z podziałem pól startowych (np. Toninho i tak wygra, więc niech startuje z zewnętrznych, a Gizie wewnętrzne pole może pomóc, etc.); przydziałem rywali (pole do popisu w czwartej serii!, np. Giza z Kostkiem na Golloba i Pedersena, Toninho z Walaskiem na Ruuda i Gustafssona, a AJ i Emil na Gapę i Zagara); wystawieniem w 13 biegu najmocniejszej pary (żeby uzyskać przewagę przed nominowanymi) lub wręcz przeciwnie - najsłabszą (prawo do taktycznej w nominowanych); etc. Kombinacji jest całe mnóstwo i praktycznie każdą da się uzasadnić jak i... obalić. Poza tym niepewne przesłanki w niepewnej sytuacji dają bardzo niewiarygodne rezultaty, a jeśli komuś się wydaje, że ustawienie równych par jest optymalne to niech lepiej nie kombinuje za dużo...

Wróć do „Mecze i zawody 2010”