Skład Polonii na sezon 2012

Pablos
miniżużlowiec

Skład Polonii na sezon 2012

Postautor: Pablos » 2011-09-20, 09:45

Sezon ogórkowy dla nas tak naprawdę już się zaczął...

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2011/ ... -w-ekstra/

Zaczynamy "gdybanie" o składzie??
Moja wizja składu na następny sezon
Walasek
Buczkowski
Grisza Łaguta
Gapiński
Emil
Curyło
Woźniak

rez
Kościecha
i z tego co słyszałem to Adamczak odchodzi, więc musimy szukać juniora na rezerwę, ale pomysłu to ja nie mam, bo kto będzie chciał oddać jakiegoś sensownego młodego juniora...

Myślę, że skład, który podałem jest realny, a co ważne dla nas przy nowym regulaminie pozwala nam spokojnie walczyć o pierwszą czwórkę!! No i zawodnicy gwarantujący emocje na torze :)

masik
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: masik » 2011-09-20, 10:36

oczywiście Wyborcza zawsze wszystko wie najlepiej!tak samo grzmocili o Gapie,że odejdzie do Piły a zdementował ta plote tak samo zaczynaja teraz pieprzyć o Walasku.To jak są tacy zaje... to niech mi powiedzą kto zostanie Mistrzem Polski 2012.

bart89
miniżużlowiec

Postautor: bart89 » 2011-09-20, 10:44

1. Sayfutdinov
2. Buczkowski
3. Gapiński
4. Jonasson/Bogdanovs
5. Walasek
6. Curyło
7. Woźniak

Priorytetem powinno być zatrzymanie Walaska, Emila i Gapy. Uzupełnienie składu zależy już od $$$.
Ostatnio zmieniony 2011-09-20, 14:27 przez bart89, łącznie zmieniany 1 raz.

masik
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: masik » 2011-09-20, 10:47

a Łaguta na 100% zostaje w Czewie więc nie ma sie co łudzić,że przyjdzie do nas.a po drugie możliwe,że dostanie dziką karte na GP 2012 wiec odpada.

paraz2
szkółka żużlowa

Postautor: paraz2 » 2011-09-20, 14:22

Trochę spadnie poziom sportowy e-ligi, ale dla nas to trochę lepiej.
Skład byłbym widział taki, w plotki z wyborczej nigdy nie uwierzę:
1. Walasek
2. Bogdanovs
3. Buczkowski
4. Gapiński
5. Sayfutdinov
6. Woźniak
7. Curyło

Kartas
Srebrny Kask
Kontaktowanie:

Postautor: Kartas » 2011-09-20, 14:49

Grigorij i tak jest dostępny tylko w pakiecie z bratem :) Nie ma co się nastawiać się na jakiś super skład, więc będzie pewnie tylko zmiana Buczek za Gizę. To, że Walas ma oferty z innych klubów to oczywista oczywistość, kto by nie chciał takiego zawodnika u siebie? Znów pewnie Rzeszów i Gorzów tak jak w ubiegłym roku chcą nam podkupić kapitana i kto wie czy im się to nie uda. Tam by zapewne miał spokój o pieniądze i na czas, u nas chyba były jak zwykle jakieś przeciągnięcia. Wierzę jednak, że Grzesiu zostanie u nas, przecież na jednym z ŻW mówił coś, że jak będzie ok(a chyba jest ok poza jakimiś tam przesunięciami) pojeździ do końca kariery u nas(jego słowo chyba znaczy dużo więcej jak u Pipusia) :oops:

Walasek
Buczkowski
Gapiński
Kościecha
Sayfutdinov
Woźniak
Curyło

Niezły jest Nick Morris, chłopak kosi w Anglii, chętnie widziałbym go na rezerwie. Mógłby to byś strzał w dziesiątkę. Jeśli jednak Buczek czy Kostek z jakiś względów nie startowaliby w Polonii to można uderzy w Kasprzaka, swoje by robił.
Obrazek

Kuba14
rower treningowy

Postautor: Kuba14 » 2011-09-20, 15:14

Ja bym widział taki skład:
Emil
Buczek
Walas
Gapa
Jonasson
Curyło
Woźniak

Rezerwa
Kościecha

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2011-09-20, 19:40

Jeśli nie mamy kasy to zawodnicy typu Kostek na rezerwie pozostają w sferze marzeń. Rezerwy nie mieliśmy od lat i wątpię, aby w tej materii cokolwiek uległo zmianie.

Moja wizja składu:

Walasek
Emil
Gapa
L. Madsen/Buczkowski
G. Laguta
Woźniak
Curyło

@Pablos
Adamczak odchodzi, więc musimy szukać juniora na rezerwę,

Z juniorów na rezerwę mamy Jóźwika i masę innych. Adamczak wirtuozem nie jest. Im szybciej odejdzie z klubu tym lepiej.

@masik
Łaguta na 100% zostaje w Czewie

Nie widziałem żadnej informacji o podpisie. Pamiętaj, że PePe też na 100% był w Polonii. Nawet konferencja prasowa była :)

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Re: Skład Polonii na sezon 2012

Postautor: Przem@s » 2011-09-20, 19:49

Pablos pisze:http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2011/09/20/jerzy-kanclerz-chcemy-miec-zespol-ktory-bedzie-mogl-w-ekstra/

Za duzo tego "chcemy" u Kanclerza. Przypomina bruskiego sprzed wyborow, a wiadomo co stalo sie z jego "chcialbym" gdy zostal juz prezydentem.
Jesli faktycznie Walas odejdzie, a na jego miejsce (a wlasciwie na miejsce Gizy) przyjdzie Buczek to liczyc mozna co najwyzej na szostke.
Pablos pisze:i z tego co słyszałem to Adamczak odchodzi, więc musimy szukać juniora na rezerwę, ale pomysłu to ja nie mam, bo kto będzie chciał oddać jakiegoś sensownego młodego juniora...

Zacznijmy od tego, ktory sensowny junior przyjdzie grzac lawe. W zupelnosci wystarcza Jozwik i Wielinski. Regularne starty w zawodach mlodziezowych, moze jakies goscinne w nizszych ligach i w razie trudnej sytuacji kadrowej w ekstralidze.

Najlepszym rozwiazaniem bylo by sciagniecie Lagutow (o ile Grisza nie trafi do GP), ale chyba podoba im sie w Czewie i trudno ich bedzie wyciagnac (tak jak wczesniej z Daugavpils).
Inna opcja to Harris (DK raczej nie dostanie), ktory kiedys juz byl przymierzany do Polonii. Nasz tor zrobil sie w tym sezonie bardziej przyczepny, wiec moglby sie tu sprawdzic. Nermark tez niezle przyjal sie w ekstralidze, a nie jest to chyba najwyzsza polka finansowa, wiec warto sie zainteresowac :wink:

Podoba mi sie sklad kitasa. Dorzucil bym jeszcze tego Nermarka (jak nie uda sie z Lagutami, to moze jego chociaz uda sie wyrwac z Czewy) i wygladalo by tak:

- Walasek
- Emil
- Gapa
- A.Laguta / Buczkowski
- G. Laguta / Nermark lub Madsen
- Woźniak
- Curyło
.

Biały_Wojownik
miniżużlowiec

Postautor: Biały_Wojownik » 2011-09-20, 21:03

Dlaczego nie widzicie w składzie Roberta Kościechy ??
Myślicie ze jak przyjdzie ktos nowy na Sportową to bedzie robil dwucyfrówke ?

Dojazdy zagranicznych kosztuja :) no ale pomijając finanse .

Klub nie ma szczescia do zagranicznych zawodników na 2ga linie. Jonas i Giza.
Okonieskiego tez klub skreslił i pisaliscie ze sie nie nadaje na ekstaraligę. a ma lepsza średnia od wspomnianego Harris .

Ja myśle ze Kosciecha na te 5-8 można liczyć.
Inaczej patrze na Juniorów i tu widzialbym problem. Nie wiem czy pociagna wynik tak jak to robi np. Tobiasz Musielak. Bartosz Zmarzlik, Łukasz Cyran, Patryk Dudek.
Ktorzy potrafia wygrac bieg z uczestnikami GP.
Szymon mnie w tym sezonie nie zaskakuje. Słabo jezdzi. Moze 2 ostatnie mecze cos mu sie udaje.

- Walasek
- Emil
- Gapa
- Buczkowski
- Kościecha
- Woźniak
- Curyło

Przede wszystkim musi byc w Drużynie rezerwowy zawodnik aby inni wiedzieli ze jak sie nie przyłoża straca miejsce w składzie.

Zagraniczny zawodnik szczescia nie daje, np Edward Kenneth którego nazwisko kiedyś padało tutaj jako wzmocnienie. W lesznie cienizna.
Mroczka cienizna tez go widzieliście w składzie.

Dlatego wole postawic na sprawdzonego Kostka :)

sorry za błedy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
gadget
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: gadget » 2011-09-20, 21:53

Trzeba realnie patrzeć na sprawę transferów. Wyciągnięcie jakiegokolwiek zawodnika z innego klubu moim zdaniem graniczy z cudem, także radzę zapomnieć o Łagutach, Nermarkach i innych podobnych zawodnikach spoza cyklu GP.
Ogromnym sukcesem w mojej ocenie będzie zatrzymanie Walasa (wierzę, że Gapa zostanie). Skład taki jak w poście powyżej.

Marcin G.
szkółka żużlowa

Postautor: Marcin G. » 2011-09-20, 23:21

Przede wszystkim trzeba pamiętać o KSM, którego górny limit ma wynosić w przyszłym sezonie 41 pkt dla ekstraligi. No i drugi czynnik - kasa, której jak wiadomo za dużo nie mamy. Obecnie nasi zawodnicy legitymują się takimi Kalkulowanymi Średnimi Meczowymi (statystki za: sportowefakty.pl, każdemu podzieliłem średnią przez 1,3 jako przelicznik dla zawodników "przechodzących" z I ligi do e-ligi):

1. Emil Sajfutdinow 7,84
2. Grzegorz Walasek 7,22
3. Tomasz Gapiński 6,91
4. Robert Kościecha 6,55
5. Denis Gizatullin 4,92
6. Mikołaj Curyło 4,1
7. Szymon Woźniak 3,86
8. Damian Adamczak 2,92

Wiadomo, że odchodzi Giza. Sugerowany w jego miejsce Buczkowski ma na dziś KSM dla e-ligi 7,03.

1. Emil Sajfutdinow 7,84
2. Krzysztof Buczkowski 7,03
3. Tomasz Gapiński 6,91
4. Robert Kościecha 6,55
5. Grzegorz Walasek 7,22
6. Mikołaj Curyło 4,1
7. Szymon Woźniak 3,86

KSM drużyny = 39,65 (liczy się 6 najwyższych średnich, więc w tym przypadku bez Szymona). Tak więc taki skład mógłby być, oczywiście trzeba poczekać na ostatnią kolejkę i oficjalne KSM, no ale za wiele już się nie zmieni. Trzeba przyznać, że najgorzej to nie wygląda a przelicznik 1,3 jest dla nas w miarę korzystny. Gdyby było w klubie więcej $, to w miejsce Gizy zamiast Buczka (sympatyczny i waleczny, ale co tu dużo mówić bardzo niepewny w e-lidze szczególnie na wyjazdach) możnaby zaproponować takie nazwiska jak Ułamek KSM 7,57 / Holta 7,44 / Kasprzak 6,93 (wiem, że wszyscy to "złotówy" :P ) czy Kołodziej 6,85 :o
Oczywiście są to mało realne transfery, chcę tylko pokazać, że limit KSM jakoś nie powinien nas bardzo ograniczać i jest pole do popisu dla p. Kanclerza i spółki. Tak samo w miejsce Kościechy możnaby sprowadzić bardziej 'pewnego' zawodnika.

Dream Team 2012

1. Emil Sajfutdinow 7,84
2. Tomasz Gapiński 6,91
3. Grzegorz Walasek 7,22
4. Przemysław Pawlicki 6,93
5. Janusz Kołodziej 6,85
6. Mikołaj Curyło 4,1
7. Szymon Woźniak 3,86

KSM 39,85

Bracia Pawliccy też będą łakomym kąskiem, przelicznik 1,6 ładnie zbije ich KSM (Piotr Pawlicki 5,98). Ciekawym zawodnikiem o w miare niskim KSM dla e-ligi (5,2) może być Linus Sundstroem, który miał już u nas kiedyś podpisany kontrakt. W barwach Orła może za bardzo nie błyszczał, ale w Elite League i Elitserien radzi sobie dobrze (kto oglądał dzisiejszy półfinał Piraterna - Elit Vetlanda coś o tym wie :) ).
Obrazek

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-09-21, 06:03

Marcin G. pisze:Obecnie nasi zawodnicy legitymują się takimi Kalkulowanymi Średnimi Meczowymi (statystki za: sportowefakty.pl, każdemu podzieliłem średnią przez 1,3 jako przelicznik dla zawodników "przechodzących" z I ligi do e-ligi):

Odejmij punkty z biegu juniorow + najlepszy i najslabszy wystep, wtedy dopiero beda to wlasciwe KSM-y na przyszly sezon.

paraz2
szkółka żużlowa

Postautor: paraz2 » 2011-09-21, 09:03

Kościecha może zostać, w sumie to krzyżak ale po kontuzji naprawdę wyjaśnia w 1 lidze. Biorąc pod uwagę to, że poziom sportowy e-ligi się obniży to warto go jednak zatrzymać, ale cały czas powtarzać by ściągnąć Nick Morrisa !! Nawet jako rezerwowy w razie kontuzji czy coś.. Oglądałem jego występy w drużynie Coventry i to może być drugi Holder czy Crump..

MICH@Ł
okres próbny w PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: MICH@Ł » 2011-09-21, 10:13

1.Emil
2.Buczek
3.Kosciecha
4.Nermark
5.Walas
6.Miki
7.Curylo

rez. Jonasson

edit ktos sie orientuje co z tym mlodym czechem , ktory podpisal z nami w tym roku zdaje sie , ze byl to kontrakt warszawski

cropp
należy do PBNF

Postautor: cropp » 2011-09-21, 10:39

Ten czech to Eduard Krcmar ale z tego co pamietam był w Bydgoszczy na treningu ale nie podpisał zadnego kontraktu :wink:

paraz2
szkółka żużlowa

Postautor: paraz2 » 2011-09-21, 14:27

Ten Czech nie prezentował się lepiej od naszych juniorów z głębokiej rezerwy, więc nie podpisali z nim kontraktu.

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-09-21, 17:03

paraz2 pisze:cały czas powtarzać by ściągnąć Nick Morrisa !!

Dobrze mi sie wydawalo, ze byl on juz laczony z Polonią :P

:arrow: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /585610019

Bylo to w czasach prezesa Wojciechowskiego, a nie wiadomo czy obecni dzialacze maja w ogole jakis kontakt z tym poszukiwaczem talentow na Wyspach. Oby jednak nie skonczylo sie jak z Sundstroemem, ktory rok spedzil na lawie w Polonii (nie dostal zadnej szansy), a punktowac zaczal dopiero jak odszedl do innego klubu (zaczal jezdzic w Anglii).

paraz2
szkółka żużlowa

Postautor: paraz2 » 2011-09-21, 17:53

Tak, ale z Morrisem Polonia by mogła podpisać 3letni kontrakt i jeśli nic nadzwyczajnego by się nie działo np. w 2012 to wypożyczyć go do jakiegoś Rawicza czy innego klubu, a też może startować jako gość w innych drużynach. Wojciechowski dał dupy z Morrisem, ale mam nadzieję że duet Kanclerz-Dering widzą potencjał w chłopaku.

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-09-21, 20:50

paraz2 pisze:a też może startować jako gość w innych drużynach.

Chyba w Anglii.

Wróć do „Polonia Bydgoszcz archiwum”