Maciej Korda - zwycięzca II konkursu o fotel prezesa

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Maciej Korda - zwycięzca II konkursu o fotel prezesa

Postautor: Przem@s » 2012-11-22, 17:01

:arrow: http://www.polonia.bydgoszcz.pl/blog/1_ ... oszcz.html

Jak podaje radio PiK, ma 48 lat, jest szefem tucholskiej spółki "Tuchmet", byłym naczelnikiem Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego Starostwa Powiatowego w Tucholi.

Awatar użytkownika
Arturro
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Re: Maciej Korda - zwycięsca konkursu o fotel prezesa ;)

Postautor: Arturro » 2012-11-22, 17:10

a o Spółdzielni Tuchmet gdzie Pan Korda jest Prezesem możemy się dowiedzieć więcej stąd
"Niejedną jeszcze paranoję przetrzymać przyjdzie robiąc swoje"

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Re: Maciej Korda - zwycięsca konkursu o fotel prezesa

Postautor: Mama » 2012-11-22, 17:13

Nie ma to jak ekspresowe prześwietlenie :P
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Wulfik
Prezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Wulfik » 2012-11-22, 23:40

Przegląd pierwszych wywiadów z nowym prezesem:

Pomorska pisze:Nowy prezes Polonii: - Nie jestem Harrym Potterem

Maciej Korda został szefem bydgoskich żużlowców. - Mam pomysły i zapał do pracy. Jestem gotowy na to wyzwanie - zapewnia.

Ma 48 lat i mieszka w Gostycynie. Był m.in. naczelnikiem Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego Starostwa Powiatowego w Tucholi, a także prezesem tucholskiego "Tuchmetu”, Spółdzielni Inwalidów Branży Metalowej.

- Nigdy nie działałem w żadnych strukturach żużlowego klubu, ale jestem kibicem tego sportu i fanem bydgoskiego klubu - dodaje nowy szef Polonii. - Wiem, z jakimi problemami boryka się ten sport. W Bydgoszczy największy kłopot to brak gotówki i z tym w pierwszej kolejności muszę się zmierzyć. Nie będzie to łatwe zadanie. Nie jestem Harrym Potterem i nie mam czarodziejskiej różdżki, którą można wyczarować miliony. Mam jednak pomysły, jak w tych trudnych czasach pozyskać jak najwięcej środków.

Korda przyznał, że wyborem był zaskoczony. - Jak każdy z kandydatów, liczyłem na pozytywny finał, ale kiedy poznałem decyzję Rady Nadzorczej, mimo wszystko była dla mnie niespodzianką. Cieszę się, że zostałem dostrzeżony. Pojawiły się oczywiście wątpliwości, bo to trudne wyzwanie, ale wierzę, że sobie poradzę. Jestem gotowy do pracy. Najpierw spotkam się członkami rady, bo nie znam wszystkich szczegółów funkcjonowania klubu, kontraktów, spraw księgowych. Chcę jak najszybciej zacząć pracę w Polonii, bo czasu jest mało, a spraw do załatwienia całe mnóstwo.

W konkursie ogłoszonym przez klub Korda pokonał sześciu innych kandydatów.

- Wypełnił wszystkie kryteria postawione przez Radę Nadzorczą przed kandydatem na stanowisko prezesa zarządu - czytamy w komunikacie. - Przedstawił koncepcje budowy budżetu i zespołu na sezon 2013, które spotkały się z aprobatą Rady Nadzorczej. To odpowiedni kandydat, który dostosował swój program do obecnej sytuacji rynkowej w kraju.

Jak poinformował przewodniczący RN Józef Gramza, kandydatura została przyjęta jednogłośnie. - Nie był to jednak oczywisty wybór od samego początku - dodał. - Kilku kandydatów miało naprawdę dobre pomysły. Każdy przedstawił jednak inną wizję na funkcjonowanie klubu, jego budżet i skład drużyny. Wybraliśmy pana Kordę, bo jego koncepcje uznaliśmy za najlepsze.

Express pisze:Rozmowa z Maciejem Kordą, nowym prezesem Polonii

- Boję się. Strach jest nieodzowną częścią piastowania każdej ważnej funkcji. Osoba, która się nie boi, bardzo źle kończy - mówi w rozmowie z Krzysztofem Wypijewskim nowy sternik bydgoskich żużlowców.

Na początek proszę przedstawić się kibicom żużla w regionie...

Mam 48 lat, jestem żonaty, mam dwóch synów. Urodziłem się w Tczewie, potem mieszkałem na Dolnym Śląsku, a od dwudziestu lat mieszkam w Gostycynie (powiat tucholski). Pracowałem m.in. jako naczelnik wydziału promocji i rozwoju starostwa powiatowego w Tucholi, obecnie jestem zatrudniony w spółdzielni inwalidów branży metalowej TUCHMET w Tucholi. Wiem, że to ostatnie zajęcie będę musiał porzucić, ale nie mogę tego zrobić z dnia na dzień.

Dlaczego zdecydował się pan kandydować na stanowisko prezesa Polonii?

Jestem kibicem Polonii od wielu lat. Nie ukrywam, że przychodząc na mecze irytowały mnie pewne sprawy organizacyjne, np. kolejki przed kołowrotkami. Pomyślałem, że mógłbym coś zmienić. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że dla kibica i tak najważniejszy jest wynik sportowy. Mam różne pomysły i chęć do pracy. Pierwszy konkurs przegapiłem, ale na moje szczęście rada nadzorcza nikogo nie wybrała. Kiedy rozpisano drugi, postanowiłem wysłać swoją aplikację.

Dobrego wyniku sportowego nie da się osiągnąć bez pieniędzy. Akurat finanse to od lat największa bolączka bydgoskiego klubu...

Stworzyłem sobie budżet minimalny oraz maksymalny i w tych widełkach musimy się jakoś zmieścić. Pamiętać przy tym należy, że klub żużlowy nie funkcjonuje rok, a przez wiele lat i trzeba myśleć długofalowo. Sytuacja w całym polskim żużlu nie jest najlepsza. Kto wie, może trzeba usiąść z zawodnikami i poważnie o tym z nimi porozmawiać?

W toku postępowania konkursowego kandydaci na prezesa musieli przedstawić swoje koncepcje funkcjonowania klubu z wizją składu włącznie. Czy w pana wizji jest drużyna z Emilem Sajfutdinowem i Tomaszem Gollobem?

Mam swoje „chciejstwa” dotyczące zawodników. Więcej będę mógł jednak powiedzieć po zapoznaniu się z wysokościami kontraktów, jakie Polonia podpisywała w ubiegłych latach. W czasie trwania konkursu, co zrozumiałe, nie miałem dostępu do tych dokumentów.

Trzech poprzednich prezesów zostawiało klub z długami, a kibice nie mają o nich dobrego zdania. Nie boi się pan?

Hmm... Boję się. Strach jest nieodzowną częścią piastowania każdej ważnej funkcji. Osoba, która się nie boi, bardzo źle kończy.

Dziękuję za rozmowę.

Wyborcza pisze: Nowy prezes Polonii: Nie mam pieniędzy na klub. Mam pomysł

Maciej Korda opowiedział, jak przekonał do siebie radę nadzorczą Polonii: Wydaje mi się, że swoją wizją budżetu i rozwoju klubu.

Nowy prezes z Gostycyna, który pracował w kilku firmach w Tucholi i był urzędnikiem starostwa powiatowego, opowiada portalowi bydgoszcz.sport.pl:

- Czym przekonałem do siebie radę nadzorczą? Przedstawiłem kilka wariantów budżetu. To, jaki zostanie wdrożony, zależy oczywiście od sytuacji. W piątek spotkam się z radą, a później będę oczywiście chciał się zapoznać ze wszystkimi dokumentami, w tym także z kontraktami zawodników.

O swoich biznesowych kontaktach mówi:

- Nie jestem przedsiębiorcą i nie mam pieniędzy, które mógłbym wyłożyć na klub, ale mam pomysły na ich pozyskanie. Można je zdobywać z różnych źródeł. Na razie jednak nie chcę mówić o szczegółach. Dla mnie ważne są rozmowy, podejmowanie działań, tak by przekonać nieprzekonanych do tego, że warto inwestować w sport żużlowy.

O rozmowach z zawodnikami opowiada:

- Jak przekonać ich do pozostania w Bydgoszczy? Ważny będzie argument finansowy, ale nie tylko. Liczyć się też będzie perspektywa, jaka będzie przez żużlowcami i Polonią. Chciałbym, że zawodnicy czuli się związani z klubem. Na pewno będę z nimi o tym rozmawiał i argumentami przekonywał ich do pozostania.

O swoich związkach z żużlem mówi następująco:

- Pochodzę ze Zgorzelca, ale od 21 lat związany jestem z Tucholą. W dzieciństwie, gdy przyjeżdżałem do Bydgoszczy na wakacje, to zawsze na stadionie Polonii oglądałem mecze żużlowe. To były piękne widowiska z udziałem chociażby Henryka Gluecklicha. Potem pracując już w urzędzie w Tucholi, organizowałem spotkania młodzieży z naszymi zawodnikami Marcinem Jędrzejewskim i Szymonem Woźniakiem.

Rozmowa z prezesem również na itv24.com.pl
Obrazek

Zostań Net F@nsem --> Dowiedz się więcej ! :)

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2012-11-23, 15:06

Przem@s:

http://www.sjp.pl/zwyci%EAzca

Prezesowi życzę dużo wytrwałości i twardej d..y.
Panie Marku niech Pan tylko robi swoje - załatwia pieniądze na klub.

Moim zdaniem powinien wrócić Jurek Kanclerz na stanowisko jako osoba doradzająca i menago zespołu.

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Re: Maciej Korda - zwycięzca konkursu o fotel prezesa

Postautor: Przem@s » 2012-11-23, 16:41

Nie pamietam nigdy, a akurat nie chcialo mi sie sprawdzac :oops:. Polska język - trudna język, bo skoro pisze sie zwycięstwo, to po co bylo utrudniac i przy odmianie slowa zmieniac s na z :roll:

Chyba nigdy tego języka nie pojmę bezbłędnie :wink:

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2012-11-23, 17:10

ZwycięŻać ;P

Ja sobie nie utrudniam. Wkleiłbym inny temat i po kłopocie :)
Koniec OT.

Mam nadzieję, że od poniedziałku Prezes zacznie ostro działać. Oby nie wyglądało to tak jak w przypadku poprzednich:
"Marian masz taki skład i jedziesz". Po sezonie pogadamy ;)

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2012-11-23, 17:40

Optymistyczne jest to, ze nowy prezes nie ma szerokich znajomosci w swiecie biznesu, jak mowilo sie o poprzedniu, ale przynajmniej sam mowi ze ma pomysły jak sciagnac pieniadze do klubu. A ile pieniedzy beda warte te pomysly? Oby nie minus 2 miliony, czyli tyle co znajomosci Mariana :oops:

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2012-11-23, 17:43

Prezes powinien być wybrany znacznie wcześniej. Szopki z konkursami mogli robić już w czerwcu. Wtedy to dwukrotnie próbowano Mariana "odstrzelić".
Jednak Bruski i Chamara wówczas szukali następcy na własną rękę... Koledzy jednak nie chcieli.

Awatar użytkownika
OKI
egzamin na licencję

Postautor: OKI » 2012-11-28, 19:32

temat już raczej do archiwum :wink:
3.0 V6 i`m lovin`it! :)

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2012-11-28, 19:55

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/32568 ... ez-prezesa
Długo nowy prezes nie wytrzymał ...
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Biały_Wojownik
miniżużlowiec

Postautor: Biały_Wojownik » 2012-11-28, 20:20

no to niektórzy dzielni kibice zaoszczędzili troszkę kasy!
Nie będziecie musieli kupować taczki dla prezesa ...

PS. nie mam nic przeciwko abyście teraz zrzucili się na kwiaty i poszli przeprosić bo jak narazie okazuje się ze był to najlepszy Prezes, były długi i afery ale nie było pośmiewisko.

Dziękuje i życzę miłej nocy po takich newsach ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2012-11-28, 21:07

A przynajmniej zdążył splacic wszystkie zaleglosci zawodnikom? :wink:
-
To tylko pokazuje, jak wspaniali i kompetentni ludzie przeprowadzali i nadzorowali konkurs na stanowisko prezesa. Znali kandydatow i ich obecne zajecia, ale zapomnieli zastrzec ze objecie stanowiska prezesa spolki, bedzie wymagalo rezygnacji czy tez ograniczenia dotychczasowej dzialalnosci wlasnej.
Radio PiK podalo wlasnie, ze Korda chcial oprocz prezesowania Polonii zajmowac sie tez swoimi sprawami w Tucholi, na co nie zgodzil sie pan z Ratusza (pewnie ten ktory jednego z kandydatow nazywal gowniarzem :P).

Super, czekamy na kolejny konkurs :lol:

Wróć do „Polonia Bydgoszcz archiwum”