REGULAMIN SPEEDWAY TYPER 2009

Moderatorzy: gadget, Kabat

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Posty: 4536
Rejestracja: 2005-05-12, 06:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

REGULAMIN SPEEDWAY TYPER 2009

Postautor: Kabat » 2009-03-30, 21:33

REGULAMIN SPEEDWAY TYPER 2009

Speedway Typer jest zabawą internetową, rozgrywaną w obrębie struktur forum Polonia Bydgoszcz Net F@ns. W zabawie brać udział mogą wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum, prawo do udziału w zabawie może być jednak odebrane za nieprzestrzeganie regulaminu Speedway Typera lub naganne zachowanie na forum.

Speedway Typer 2009 będzie rozgrywany w następujących kategoriach:
Speedway Typer DMP 2009
Speedway Typer DM1 2009
Speedway Typer DM2 2009
Speedway Typer SGP 2009
SUPER SPEEDWAY TYPER 2009 (klasyfikacja łączna)

We wszystkich kategoriach będą prowadzone rankingi i według nich na zakończenie gry zostanie ustalona ostateczna kolejność. Mistrzem Speedway Typera 2009 zostanie osoba, która wygra klasyfikację generalną Super Speedway Typera 2009.

Zasady ogólne:
- Typowanie rozpoczyna się w momencie kiedy organizatorzy Speedway Typera założą odpowiedni temat na forum.
- Typowanie kończy się o północy w noc poprzedzającą zawody (chyba, ze organizatorzy postanowią inaczej - informacja taka zawsze znajdzie się w temacie typowania)
- Zabrania się używania wulgarnych określeń, w szczególności w stosunku do innych graczy.
- W zabawie podobnie, jak na forum, obowiązuje kultura wypowiedzi, za niestosowanie się do niej będą nakładane surowe kary.
- W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i ewentualnych problemów należy się zgłaszać do organizatorów Speedway Typer 2009 (Kabat, Krzysiek)

Zasady Speedway Typer DMP 2009, Speedway Typer DM1 2009 i Speedway Typer DM2 2009:
- Typować należy wyniki meczów ligowych w kolejności podanej przez organizatora zabawy, nazwy drużyn powinno się podawać w takiej postaci, w jakiej poda je organizator w typowaniu. Niedopuszczalne są nazwy, które nie określają jednoznacznie, o jaką drużynę chodzi lub mogą obrazić uczucia kibiców innych drużyn.
- Typować można wyniki w zakresie sumy punktów: 0-90 punktów w przypadku typera DMP lub 0-96 punktów w przypadku typera DM1 i DM2 (wynik musi być możliwy do osiągnięcia – chociażby czysto teoretycznie)
- W skład Speedway Typer DMP 2009, Speedway Typer DM1 2009 i Speedway Typer DM2 2009 wchodzą odpowiednio wszystkie mecze Ekstraligi, I ligi i II ligi oraz mecze barażowe, chyba że organizatorzy postanowią inaczej.
- Punktacja:
0 punktów - błędnie trafiony zwycięzca
1 punkt - za trafienie zwycięzcy (lub remisu) przy różnicy > 10 pkt.
3 punkty- za trafienie zwycięzcy (lub remisu) przy różnicy 5 - 10 pkt.
5 punktów - za trafienie zwycięzcy (lub remisu) przy różnicy 1 - 4 pkt.
10 punktów – za trafienie dokładnego wyniku

Zasady Speedway Typer SGP 2009:
- Typować należy nazwiska zawodników, którzy znajdą się w wielkim finale i kolejność, w jakiej dojadą na metę.
- W przypadku kiedy w zawodach startuje kilku zawodników o takim samym nazwisku należy podać skrót imienia lub nawet całe imię, jeżeli jest to konieczne do ustalenia tożsamości zawodnika, którego obstawiamy.
- Punktacja:
0 punktów - brak trafienia (zawodnik nie awansował do półfinału)
1 punkty – zawodnik typowany odpadł w półfinale
3 punktów - trafienie finalisty
5 punktów - trafienie miejsca zawodnika w finale

Wszelkie niejasności rozstrzygać będzie Komisja Speedway Typera w składzie:
Kabat
Krzysiek

Komisja Speedway Typera zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu i w razie nagłej potrzeby zmiany jego zasad dla dobra graczy.

Uwagi!
- Typy mogą być dowolnie modyfikowane do godziny zamknięcia typowania
- Posty edytowane po terminie wyznaczonym na typowanie nie będą liczone (za edytowanie postów po czasie zamknięcia typowania grozą surowe kary).
- Wszelkie uwagi dotyczące Speedway Typera należy zgłaszać członkom Komisji Speedway Typera w prywatnej wiadomości lub na forum w wyznaczonym do tego temacie.
- Jeżeli z różnych przyczyn niemożliwe będzie wytypowanie wyników na forum np. z powodu awarii forum albo braku dostępu do forum to należy swoje typy wysłać na adres e-mail: admin@derbypomorza.pl (konieczne jest poinformowanie o tym fakcie Kabata – najlepiej przez PW na forum, jak tylko możliwy będzie ponowny dostęp)
- W przypadku braku dostępu do internetu swoje typy można wysłać sms'em do Kabata na nr tel. +48 888 181 051. Typy muszą być podpisane, aby możliwa była identyfikacja typującego. W przeciwnym wypadku typ nie będzie uznany. Typy sms'em można wysyłać tylko w przypadku braku dostępu do internetu w godzinach 23:00 - 24:00 w dniu zamknięcia typowania (w przypadku typowania sms'em użytkownik zobowiązany jest poinformować w PW Kabata, z jakiego numeru wysyłał typy – najpóźniej 3 dni po wysłaniu sms’a).

Wzór sms'a:
rodzaj typera (SGP, DMP, DM1 lub DM2)
nick (np. Kabat)
typy:
Bydgoszcz - Toruń 75-15
...... itd.

Zasady podliczania punktów w rozgrywkach DMP, DM1 i DM2 ligi.
Liczy się różnica punktów (różnica oznacza sumę różnic miedzy zdobyczą a typem obu drużyn).
Np. Wynik meczu to 50 : 40, a nasz typ 47: 43
Różnicę liczymy następująco (50-47)+(43-40)=6
Jakby się uprzeć to liczymy to inaczej, bo powinniśmy odejmować zawsze pierwszą liczbę od drugiej i wrzucić wartość bezwzględną, ale nie będę Wam mieszał w głowach lepiej :wink: Tak jak napisałem jest najłatwiej do zrozumienia :wink:

W najbliższym czasie w regulaminie mogą zajść kosmetyczne zmiany. :wink:

Wróć do „Speedway Typer 2009”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron