wrzesień-koniec sezonu

Moderatorzy: Marmar, Huzar, Arturro

jap
rower treningowy

wrzesień-koniec sezonu

Postautor: jap » 2007-09-21, 16:43

Od kilku lat Grand Prix kończy sezon żużlowy w Bydgoszczy.W całym 2007 roku odbyło się 7 meczów ligowych, baraż, Kryterium Asów,Złoty Kask,MDMP i Grand Prix-może o czymś zapomniałem,ale około 12 zawodów-na rok! To kpina z Kibiców. I proszę nie mówić o braku terminów lub braku pieniędzy. We wrześniu lub październiku poszedłbym nawet na zawody juniorów. W całej Polsce coś sie dzieje (Gdańsk, Leszno,Ostrów itd.),jeździ liga,tylko u nas cisza i spokój do marca. Pomysłów na zawody może byc wiele,trzeba tylko chcieć,ale pewnie sie nie opłaca(działaczom).Kto pamieta jeszcze Memoriały Raniszewskiego lub mecze ze Szwedami? A prosto z Polonii szło się na Torbyd na hokej. To były czasy! I do tego piłka w I lub II lidze. Przykre jest to ,czego doczekaliśmy. Bydgoszcz miastem sportu?-bzdura.

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2007-09-21, 21:29

Święte słowa... Gdzie Pomorska Liga Młodzieżowa??? Gdzie jakiś memoriał, czy turniej indywidualny??? Wszędzie się opłaca organizować zawody młodzieżowe, szkoleniowe lub towarzyskie, a u nas NIE... Kolejny dowód nieudolności pewnych osób w klubie... :x

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2007-09-22, 04:37

Jeśli spojrzeć na "oszałamiającą" ilość widzów na ostatnim finale IMP rozegranym w Bydgoszczy, czy też tegorocznym Złotym Kasku, wcale się nie dziwię, że nie organizuje się u nas dodatkowych turniejów ...

BTW - meczów ligowych było w tym sezonie u nas 8!
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Marmar
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Marmar » 2007-09-22, 09:54

Mama: ale jakby na to nie spojrzeć, 12 czy też 14 zawodów żużlowych rocznie to chyba ciut mało... dlatego jestem za większą ilością spotkań ligowych, bo to one ściągają najwięcej publiki... dlatego powiększenie ilości spotkań w sezonie do 40 to byłoby to! Fakt, wówczas część musiałaby się odbywać poza niedzielami... ale dla chcącego nic trudnego... tylko chcących brak :P

No a na turniej towarzyski to trzeba mieć POMYSŁ żeby ludzie przyszli, a nie tylko zaprosić kogokolwiek :P
www.marmar.prv.pl - żużlowe zdjęcia i nie tylko!

Tomasz Gollob:
"Gdziekolwiek bym jednak nie startował, Bydgoszcz zawsze będzie w moim sercu."
"Kiedy zawodnik reprezentuje rodzinne miasto, zwykle daje z siebie dwa razy więcej."

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2007-09-22, 15:36

Z turniejami towarzyskimi zgoda - dlatego podałem przykład zawodów mistrzowskich, które też nie ściągnęły zbyt dużej ilości widzów - a to w końcu były FINAŁY !! Finału MDMP czy Srebrnego Kasku nie będę już przez szacunek przytaczał :P

Niestety - taka rozpuszczona w Bydgoszczy jest widownia ... Z 1 strony miauczy, że za mało imprez, a z 2 jeśli już są jakieś imprezy, to zaczynają wybrzydzać i wybierać sobie te, na które pójdą ... Żeby ściągnąć w Bydgoszczy ponad 10.000 luda na liście startowej musiała by być przynajmniej czołowa 8 GP, a do tego bilety po 10 zł, bo już przy 15 zaczęło by się marudzenie ...

Obrazek

dreh
początkujący junior

Postautor: dreh » 2007-09-22, 17:25

dorzucilbym do tego jeszcze kwestie zwyklej reklamy.
samo pisanie o meczu w gazecie to troche malo moim zdaniem.

a co do ilosci zawodow w sezonie w bydgoszczy - trzeba sie zgodzic - jest ich za malo.

Awatar użytkownika
Marmar
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Marmar » 2007-09-23, 09:35

A może sam żużel to nie wszystko?
Z jednej strony reklama (a raczej jej brak), z drugiej zakaz picia piwka do tego dochodzi jeszcze kiepska widoczność, wysoki płot i taki sobie komfort oglądania zawodów... i czemu się tu dziwić, że spora grupa woli obejrzeć sobie żużel w TV, popić piwkiem, albo posiedzieć nad wodą... pasjonaci, tacy jak ty Mama, czy ja i tak przyjdą... pytanie co zrobić żeby przyciągnąć na stadion innych?
www.marmar.prv.pl - żużlowe zdjęcia i nie tylko!

Tomasz Gollob:

"Gdziekolwiek bym jednak nie startował, Bydgoszcz zawsze będzie w moim sercu."

"Kiedy zawodnik reprezentuje rodzinne miasto, zwykle daje z siebie dwa razy więcej."

Awatar użytkownika
leroy
szkółka żużlowa

Postautor: leroy » 2007-09-23, 15:04

:D :D :D Mysle zeby posadzic palme kokosowa na murawie i w tedy ludzie przyjda ja podziwiac. :D :D

Scorpion
egzamin na licencję

Postautor: Scorpion » 2007-09-23, 18:19

To co jest najgorsze to to, że na następny mecz Polonii przyjdzie nam poczekać pół roku! Straszna perspektywa :cry: Co do zakończenia sezonu to jest jeszcze kilka imprez na, które można się wybrać Puchar Gdańska, Stal-Iskra, GP Niemiec,Zlata Prilba :D Zgadzam się z poprzednikami, że gdyby Polonia zorganizowała jakiś dodatkowy turniej w trakcie sezonu to ciężko byłoby o dobro frekwencję jeżeli nie jeździła by w nim czołówka światowa, chociaż ja osobiście chętnie bym poszedł na turniej w którym jeździł by nawet Jeleniewski,Trumiński,Staszek,Dym byle by można pooglądać żużel :D
Bene mori praestat, quam túrpiter vívere.

Awatar użytkownika
Drzewol
egzamin na licencję

Postautor: Drzewol » 2007-09-23, 19:26

Proponuję co niektórym już od dziś zacząć wrzucać do skarbonki po kilka złotych. Potem, jak przyjdzie sezon, nie będzie płaczu, że brakuje pieniędzy na wyjazdy, a i przez te wyjazdy imprez zrobi się nagle więcej. :D
Polonia Bydgoszcz to nie tylko żużel :arrow: https://pl-pl.facebook.com/kppoloniabydgoszcz

Adi
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » 2007-09-23, 19:38

A najlepsze jest to, że niektórzy kretyni nadal nie chcą powiększenia Ekstraligi, gdyż ich zdaniem ilość nie przejdzie w jakość :evil: :evil: :evil: i potem przegadaj takim do rozsądku
Ostatnio zmieniony 2007-09-23, 19:39 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.

Bazbi
turysta rowerowy

Postautor: Bazbi » 2007-09-23, 19:39

Mama pisze:Jeśli spojrzeć na "oszałamiającą" ilość widzów na ostatnim finale IMP rozegranym w Bydgoszczy, czy też tegorocznym Złotym Kasku, wcale się nie dziwię, że nie organizuje się u nas dodatkowych turniejów ...

Bo jak sie wybiera taka godzine ze ludzie siedza jeszcze w pracy, to potem taki jest tego efekt!

Awatar użytkownika
leroy
szkółka żużlowa

Postautor: leroy » 2007-09-25, 13:57

To u nas zawsze kulalo.

Awatar użytkownika
Shoshone
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: Shoshone » 2007-09-25, 14:43

a co u nas ostatnio nie kuleje ?????
Czy wiesz, że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2007-09-26, 02:15

Taaa ... o 18:00 "wszyscy" ludzie siedzą jeszcze w pracy ... może w ogóle zawody mają się rozpoczynać o północy? (ale wtedy też trochę ludzi przecież siedzi w pracy ...)

Obrazek

jap
rower treningowy

Postautor: jap » 2007-09-26, 20:48

Witam! Wywołałem ten temat ,ponieważ nie mogę pogodzić się z tym,że mimo sprzyjających warunków sezon żużlowy trwa u nas właściwie 5 i pół miesiąca (od końca marca do początku września).Czyli mamy 6,5 miesiąca przerwy w zawodach,czas na ciężką pracę(społeczną?) działaczy Polonii. Faktycznie w sezonie trudno ściągnąć większą ilość widzów na inne zawody niż liga lub SGP. Ja jednak chciałbym zdecydowanie częściej oglądać żużel,dlaczego mam zazdrościć kolegom,którzy mieszkają w Anglii.Wniosek 1-większa ilośc meczów ligowych.Zamiast play-off pełna liga od kwietnia do października.Mogą być cztery rundy lub więcej drużyn.Myślę,że drużyna ,która uzbierałaby w całym sezonie najwięcej punktów bardziej zasługiwałaby na Mistrzostwo Polski niż zwycięzca play-off-systemu ,który obarczony jest błedem fuksa.Wystarczy 1 kontuzja i po zawodach!A co do frekwencji,to wiadomo,że są Kibice,którzy przyjdą na wszystko-z szacunku też im się coś należy. Wniosek 2-Powodzeniem zawodów jest wyrównana stawka i zacięta rywalizacja.Gollob+15 juniorów=klapa,16 juniorów =może być ciekawie.Myślę ,że działacze powinni być elastyczni-jest pogoda (w ubiegłym roku była aż do grudnia)-jedziemy! A koszty organizacji zawodów powinny być zaplanowane w działach :promocja,szkolenie,marketing,testy do drużyny itp.Dzieci szkolne ,panie,emeryci-gratis.
P.S.Czy w tym roku w finale Złotego Kasku jeździł zawodnik z Polonii? Stąd frekwencja.
P.S.2 Chodziłem kiedyś na koszykówkę w 1-szym sezonie po otwarciu Łuczniczki.W drugim sezonie grali już całkiem inni zawodnicy,itd.Teraz kosz jest na dnie. Tak oto wygląda oparcie drużyny na armii wyrobników.Dlatego zazdroszczę Toruniowi ich wychowanków. Należy rozliczyć działaczy ze szkolenia, to musi sie zmienić.Nie wierzę bowiem,aby np.Polonista Holta(przykład całkiem teoretyczny) "zabijał się" dla Polonii w meczu ligowym,a ja np.wybrałbym kibicowanie w SGP np.Holcie , anie tarnowianinowi Gollobowi.Myślę,że każda drużyna powinna mieć zawodników związanych z Klubem na dobre i na złe,ale sam nie wiem ,czy w dobie komercji jest to mozliwe.

Bleemek
Mistrz Polski Juniorów
Kontaktowanie:

Postautor: Bleemek » 2007-12-26, 16:54

Skróty meczów w Polsacie Sport Extra

Czwartek
9:00 Ekstraliga - mecz: Marma Polskie Folie Rzeszów - Unia Leszno
12:00 Ekstraliga - mecz: Marma Polskie Folie Rzeszów - Atlas Wrocław
12:30 Ekstraliga - mecz: ZKŻ Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz
17:00 Ekstraliga - mecz: Unibax Toruń - Unia Leszno
17:30 Ekstraliga - mecz: Unia Tarnów - Marma Polskie Folie Rzeszów

Pi±tek