30.07.06r. POLONIA BYDGOSZCZ- ATLAS WROCŁAW

Moderatorzy: Marmar, Huzar

Jakim wynikiem zakończy się mecz z Atlasem?

Czas głosowania minął 2006-07-28, 23:05

Zwycięstwo "za trzy" czyli 16+
4
13%
Zwycięstwo pewne ale "za dwa" czyli 11-16
6
20%
Niewysoka wygrana 1-10
15
50%
Remis
1
3%
Niska porażka 1-10
3
10%
Porażka wyraźna 11-20
0
Brak głosów
Pogrom Polonii czyli porażka 21+
1
3%

Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
jacogra
szkółka żużlowa

Postautor: jacogra » 2006-07-18, 09:35

Protaś miał jakiś wypadek w anglii ale do meczu z wrockiem chyba się wyliże.Żeby tylko w drużynówce pojechał,bo w angli jeździ dobrze.
I szkoda by było.Kto wogóle wymyślił że pierwszy mecz był w Rybniku.
Każdy inny tor tylko nie Rybnik.
Życie to nie bajka nie głaszcze cię po jajkach.

Awatar użytkownika
Krzysiek
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek » 2006-07-18, 10:08

Wypadek miał chyba jednak w Szwecji, ale spokojnie do meczu z Wrockiem powinno być ok. Nie wiadomo tylko co z SWC.
Na koniec i tak łezka w oku lekko się kręci...

Coolek
początkujący junior

Postautor: Coolek » 2006-07-18, 11:29

Co do mini-tabeli zamieszczonej na poprzedniej stronie przez Arturro, to wkradl sie maly blad. Otoz w dwumeczu Tarnow-Czewa minimalnie lepsi byli Unisci, wiec im nalezy sie bonus.

Sparcie dopisuje w tym sezonie szczescie, ponadto Andersen ma chyba sezon zycia, zreszta podobnie jak i Crump. Hampel nie jest pewnym punktem zespolu, jako chyba jedyny polski zuzlowiec potrafi jezdzic lepiej w Grand Prix niz w lidze. Nie mozna go jednak lekcewazyc, zreszta jak calej druzyny przeciwnika.

Dawno juz polska liga nie byla tak jednostronna. Zostalo siedem kolejek do konca, a my w zasadzie juz dzis wiemy, kto bedzie DMP. Na szczescie pozostaje b. emocjonujaca walka o pierwsza czworke.

Oby Polonia nas nie zawiodla i oby nie zawiedli kibice - mysle, ze 10 tysiecy luda na trybunach to powinno byc absolutne minimum.

Awatar użytkownika
Arturro
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Arturro » 2006-07-18, 11:44

No masz rację jednak Jaskółki w dwumeczu były lepsze zamieszczam poprawione:

1. Rzeszów: 2pkt (z Polonią) + 3pkt (z Tarnowem) + 5pkt (z Cz-wą) = 10 pkt
1. Tarnów: 5pkt (z Polonią) + 2pkt (z Rzeszowem) + 3pkt (z Cz-wą) = 10 pkt
3. Częstochowa: 4 pkt (z Polonią) + 2pkt (z Tarnowem) + 0 pkt (z Rzeszowem) = 8 pkt
4. Polonia: 0pkt (z Tarnowem) + 2pkt (z Rzeszowem) + 1pkt (z Cz-wą) = 3 pkt...

kurcze musimy wygrać za 3 jednak i liczyć że tarnów i czewa wygrają na swoim torze wtedy wchodzimy.
"Niejedną jeszcze paranoję przetrzymać przyjdzie robiąc swoje"

nogard
turysta rowerowy
Kontaktowanie:

Postautor: nogard » 2006-07-18, 12:32

Arturro pisze:No masz rację jednak Jaskółki w dwumeczu były lepsze zamieszczam poprawione:

1. Rzeszów: 2pkt (z Polonią) + 3pkt (z Tarnowem) + 5pkt (z Cz-wą) = 10 pkt
1. Tarnów: 5pkt (z Polonią) + 2pkt (z Rzeszowem) + 3pkt (z Cz-wą) = 10 pkt
3. Częstochowa: 4 pkt (z Polonią) + 2pkt (z Tarnowem) + 0 pkt (z Rzeszowem) = 8 pkt
4. Polonia: 0pkt (z Tarnowem) + 2pkt (z Rzeszowem) + 1pkt (z Cz-wą) = 3 pkt...

kurcze musimy wygrać za 3 jednak i liczyć że tarnów i czewa wygrają na swoim torze wtedy wchodzimy.

Jestem przekonany, że tak właśnie będzie, dla nas wygranie meczu to jedyna możliwość dalszej walki o medale. Cze-wa, podobnie, więc napewno nie odpuszczą. Do awansu potrzeba Polonii wygrać z Wrockiem, i niekoniecznie za 3 pkt ( o ile się nie mylę ), podobnie jak Cze-wie i Unii.
I tabela :
Wrocek 28 (+ 0) lub 29 (+1)
Cze-wa 22 (+ 1) lub 21 (+0)
Unia 19 (+ 1) lub 18 (+ 0)
Bydzia 18 (+ 0) lub 19 (+ 1) poz 3 i 4 obydwa warianty możliwe

Stal 16 lub 17
Unia L 16 lub 17
Apator 16
ROW 2
Czyli jeśli gospodarze wygrają, bonus i tak (narazie) nie ma znaczenia
Pozdrawiam :

Awatar użytkownika
gadget
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: gadget » 2006-07-18, 12:35

Jeżeli Tarnów i Częstochowa wygrają swoje mecze (nawet bez bonusów) to nam wystarczy zwycięstwo za 2 pkt :twisted:

nogard
turysta rowerowy
Kontaktowanie:

Postautor: nogard » 2006-07-18, 12:49

gadget pisze:Jeżeli Tarnów i Częstochowa wygrają swoje mecze (nawet bez bonusów) to nam wystarczy zwycięstwo za 2 pkt :twisted:

Problem może wyniknąć tylko wtedy, gdy (jak sugerują kibice obecnych 1-ligowców, z doświadczeń zeszłorocznych), Stal "dogada" się z np: Ułomnym (hm... podobno podatnym na rozmowy) i wygrają w Cze-wie. Ale, to tylko takie krakanie.... a przecież jaskóły nie kraczą. Powodzenia z Wrockiem, nawet z bonusem !!!
Pozdrawiam : :wink:

Awatar użytkownika
gadget
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: gadget » 2006-07-18, 13:56

Rzeczywiście, o ile jestem przekonany, że Tarnów wygra u siebie z Lesznem, to w Częstochowie mogą dziać się cuda i co niektórzy mogą chcieć zrobić wszystko, aby Polonia nie była w pierwszej czwórce. Tam może się zdarzyć wszystko i jakkolwiek będzie to dla mnie bardzo bolesne, jeżeli Polonia nie będzie "u góry", to zaskoczony nie będę...

Awatar użytkownika
Krzysiek
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek » 2006-07-18, 15:07

A ja właśnie nie jestem przekonany co do tarnowa. Drużyna robi w tym sezonie przedziwne rzeczy. o ile wygrana w Rzeszowie w tym składzie nie była praktycznie możliwa to walka o bonus pozostawała sprawą otwartą, dlatego trudno powiedziec jak zachowa się Tarnów w ostatnim meczu z Lesznem. Wydaje mi się, że Czewa jednak wygra, po co mają tracić punkty w stosunkowo łatwym meczu? Lepiej zdecydowanie odskoczyć i być faworytem w walce o srebro. Zresztą trudno na dzień dzisiajszy określić kto dla Częstochowian byłby gorszym rywalem, czy my czy może Rzeszów. W Rzeszowie bardzo ciężko wygrać, u nas też, chociaż w tym sezonie zdarzają się wpadki, jak chociażby właśnie z Włókniarzem. Myślę, że załatwienie Polonii nie będzie dla nich cenniejsze od odskoczenia pozostałym klubom, które znajdą się w pierwszej czwórce (poza Wrockiem, który ma już włąściwie tytuł DMP 2006).

nogard
turysta rowerowy
Kontaktowanie:

Postautor: nogard » 2006-07-19, 11:54

Krzysiek pisze:A ja właśnie nie jestem przekonany co do tarnowa. Drużyna robi w tym sezonie przedziwne rzeczy. o ile wygrana w Rzeszowie w tym składzie nie była praktycznie możliwa to walka o bonus pozostawała sprawą otwartą, dlatego trudno powiedziec jak zachowa się Tarnów w ostatnim meczu z Lesznem. Wydaje mi się, że Czewa jednak wygra, po co mają tracić punkty w stosunkowo łatwym meczu? Lepiej zdecydowanie odskoczyć i być faworytem w walce o srebro. Zresztą trudno na dzień dzisiajszy określić kto dla Częstochowian byłby gorszym rywalem, czy my czy może Rzeszów. W Rzeszowie bardzo ciężko wygrać, u nas też, chociaż w tym sezonie zdarzają się wpadki, jak chociażby właśnie z Włókniarzem. Myślę, że załatwienie Polonii nie będzie dla nich cenniejsze od odskoczenia pozostałym klubom, które znajdą się w pierwszej czwórce (poza Wrockiem, który ma już włąściwie tytuł DMP 2006).

Krzysiek, zapewniam Cię, że zawodnicy tarnowscy traktują bardzo poważnie mecz z Lesznem i jak twierdzą, nie ma mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu. Ma być pełna mobilizacja, pomimo prawdopodobnego braku Tośka, Unia ma się zrehabilitować za Rzeszów. Co do Cze-wy, to napewno będą woleli odskoczyć na kilka punktów Unii i Polonii, niż ryzykować ew. kopę w Rzeszowie ( Tomek dał sobie spokój, choć od początku jego kariery takiego numeru nie pamiętam, zresztą był szkolony na bydgoskiej kopie i nie powinien mieć problemów ). We wcześniejszym poście pisałem o "słabszej" formie jednego zawodnika, ponieważ, jak sugerowali kibice pokonanych przez Stal w PO 1 ligi 2005, właśnie to było przyczyną awansu Rzeszowa.
Życzę wygranej !!
Pozdrawiam : :D

Vector
rowerek trójkołowy

Postautor: Vector » 2006-07-20, 09:29

nogard pisze:Krzysiek, zapewniam Cię, że zawodnicy tarnowscy traktują bardzo poważnie mecz z Lesznem i jak twierdzą, nie ma mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu.

Lepiej żeby tak było, bo newsy mówią co innego.

Zawodnicy mistrza Polski strajkują?
Przegląd Sportowy/DB /07:32
W ostatniej kolejce żużlowej Ekstraligi Unia Tarnów przegrała w Rzeszowie 18:71. Okazuje się, że mógł to być strajk zawodników, którzy od dawna nie dostają pensji - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Z dobrze poinformowanych źródeł dziennikarze "Przeglądu Sportowego" dowiedzieli się, że mistrzowie Polski z 2004 i 2005 roku mają poważne kłopoty finansowe. A wszystko przez to, że przeszacowano tegoroczny budżet.

Zawodnicy nie dostają pieniędzy od kwietnia, niektórym nie wypłacono premii aż za 10 spotkań. Jeśli te długi nie zostaną zlikwidowane, to klub nie dostanie licencji i za rok nie będzie jeździł w Ekstralidze - powiedział "PS" anonimowo człowiek blisko związany z Unią.
- W Rzeszowie najważniejsi zawodnicy klubu między sobą podjęli decyzję o strajku - uważa informator "PS".

- To nie jest tak, że grozi nam finansowa zapaść - powiedział prezes klubu, Szczepan Bukowski. - Teraz mamy lekka zadyszkę, typową dla środka sezonu. Ale niedługo staniemy na nogi - dodał.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

nogard
turysta rowerowy
Kontaktowanie:

Postautor: nogard » 2006-07-20, 10:09

Jak w każdej plotce, napewno jest w tym ziarno prawdy, jednak PS ma trochę wpadek ( sprawa Kaczmarka ) więc sądzę że i tym razem robią "duży deszcz z małej chmury". Ostatnio przecież było mało sensacji w krajowym speedway-u.
Ja się opieram na tym co mówią sami zainteresowani, czyli zawodnicy.
Do zobaczenia w P-Off !!!!
Pozdrawiam : :D

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2006-07-20, 10:54

Osoba bardzo blisko związana z klubem potwierdziła mi w luźnej rozmowie, że zawodnicy z Tarnowa mają zapłacone tylko za kilka pierwszych spotkań, więc tym razem te informacje to nie plotka! (co jak na Przegląd Piłkarski ... tfu ... Sportowy jest aż dziwne :P)
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Huzar
Wiceprezes PBNF

Postautor: Huzar » 2006-07-20, 11:01

Hehe, ja zauważyłem taką prawidłowość. Tam gdzie Władysław G. tam klub upada (Bydgoszcz, Piła, Warszawa a teraz Tarnów :D). No to teraz go do naszych sąsiadów trzeba wysłać :D

Awatar użytkownika
eQ
szkółka żużlowa

Postautor: eQ » 2006-07-20, 11:29

u naszych sasiadów juz sie pozamiatało i to bezpomocy władzia :D

Awatar użytkownika
bzychol
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: bzychol » 2006-07-20, 11:45

Mama pisze:Sceniariusz na ostatnią kolejkę jest prosty:
- wygrywamy z Wrockiem "za 3"
- Leszno wygrywa w Tarnowie
- Rzeszów wygrywa w Częstochowie
- Toruń wygrywa planowo z Rybnikiem
No i sytuacja jest bardzo ciekawa - Wrocek daleko z przodu, ale kolejne 4 drużyny mają po 19 punktów z tym, że Leszno ma najgorszy bilans i leci do niższej czwórki. Walka o srebro i brąz toczy się między nami, Częstochową i Rzeszowem :P A Tarnów kończy rundę zasadniczą na 7 miejscu i może sobie zapikować do baraży :P

widze tu bardzo ciekawe i profesjonalne podejście do sprawy mysle że są szanse na takie rozstrzygnięcia i to by było całkiem miłe dla nas. Tarnów w Barażu hehehe to by było coś pięknego . Ale musimy jeszcze pamiętac aby polonia z wrockiem wygrala a co do tego to pewny nie jestem niestety :? :?

Junior Jack
rower treningowy

Postautor: Junior Jack » 2006-07-24, 15:06

Bez względu na wszystko my i tak jedziemy do Bydgoszczy po 3 punkty. Kiedy je zdobyć, jeśli nie teraz mając w składzie dwóch aktualnie najlepszych zawodników na świecie, wspartych jednym z najlepszych polskich żużlowców i silną drugą linią? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek » 2006-07-24, 18:56

Junior Jack pisze:Kiedy je zdobyć, jeśli nie teraz mając w składzie dwóch aktualnie najlepszych zawodników na świecie, wspartych jednym z najlepszych polskich żużlowców i silną drugą linią? :)

Kiedy? NIGDY :D Ten sezon jakoś nam nie wyszedł, ale jeszcze mam nadzieję wrócą czasy kiedy Bydgoszcz była niezdobyta twierdzą. W sumie to gdyby nie głupie błędy to byśmy mieli komplet punktów na swoim stadionie. Warto też zwrócić uwagę, że Jonsson radzi sobie ostatnio bardzo dobrze, w SWC wcale nie odstawał tak bardzo od waszych liderów, a tor bydgoski zna jednak lepiej. Myślę, że wywieziecie jeden punkt, ale i tak macie właściwie mistrza, więc nie macie powodów do zmartwień.

Awatar użytkownika
gadget
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: gadget » 2006-07-24, 22:55

Silną drugą linią? Może i ta druga linia jest silna, ale śmiem twierdzić, że jeżeli zawodnicy Polonii będą optymalnie spasowani z torem (tak jak chociażby w meczach z Lesznem i Toruniem) to żadna drużyna nie jest w stanie wygrać w Bydgoszczy choćby i miała trzech najlepszych aktualnie zawodników na świecie. A to dlatego, że w takiej właśnie sytuacji ta druga linia będzie miała ogromne kłopoty ze zdobywaniem punktów, co myślę, że dotyczyć też będzie Hampela. 10(6) to maks który może u nas osiągnąć.

Awatar użytkownika
_SCOOTER_
junior - ligowiec
Kontaktowanie:

Postautor: _SCOOTER_ » 2006-07-25, 05:45

Huzar pisze:Hehe, ja zauważyłem taką prawidłowość. Tam gdzie Władysław G. tam klub upada (Bydgoszcz, Piła, Warszawa a teraz Tarnów :D). No to teraz go do naszych sąsiadów trzeba wysłać :D

Zapomniales dodac o miescie Łódż ale tak z reszta sie zgadzam w 100% dlatego niechce Gollobow nawet za darmo w naszym kochanym klubie Polonii Bydgoszcz

Tak wogole to chyba nie ogladaliscie meczu ostatniego Wroclawia u siebie z Karwanowem .Dlaczego tak Atlas sie meczyl znimi otoz juz wam odpowiadam jechal na twardym torze .Wiec juz wtedy sie przygotowywal pod nas Sad Tak wiec ten mecz bedzie ciezki tak samo jak z Czewa .Choc jestem optymista i mysle ze wygramy cos w granicach od 8do 18 pkt przy dobrych wiatrach dla Buczka Emila Siopka no i Klechy bo dla Sawki to chyba halny by musial zawiac wiatr choc kto wie kto wie Very Happy Question
Obrazek

www.hattrick.org

Polecam :D
Jeżdzić do Torunia slużbowym autem na Krzyżackich tablicach a z przodu mniec szalik Polonii.
Widziec ich miny bezcenne :D

Wróć do „Mecze i zawody 2006”