17.04.2006 18:00 - DMP Polonia Bydgoszcz - Unia Leszno

Moderatorzy: Marmar, Huzar

Awatar użytkownika
Fighter
miniżużlowiec

Postautor: Fighter » 2006-04-17, 23:11

Dobrze że nie było więcej upadków, bo jakby sędzia jeszcze raz zachował się tak jak w Biegu Klechy z Loramem to Stracił bym wiarę w Polski Żużel.
Dla niewtajemniczonych, Klecha ewidentnie przewrócił Lorama czytaj spowodował jego upadek..
Nie miało to większego wpływu na rezultat tych zawodów więc to mało istotne..
POZDRAWIAM
"Lepiej byśmy stojąc umierali niż na klęczkach mamy żyć"

Awatar użytkownika
Stanley1986
kolarz szosowy
Kontaktowanie:

Postautor: Stanley1986 » 2006-04-18, 00:37

No nie wiem, czy kasowanie postów jest czymś porządanym. Uzerzy wypowiadają się na tym co na meczu było. I nie wiem jaki cel jest w "ukrywaniu" prawdy.

Mecz z Unią zapamiętamy jako świetna i ambitna jazda młodzieży (do której zaliczyć można także Klechę). Bezsilność motorów Sawiny. Niemrawą Kościechy. Perfekcyjną Jonssona i (już nie pierwszy raz) indywidualną Protasiewcza.
No i oczywiście o czymś jeszcze... ale o tym pisać nie mogę... wolność słowa w rozumieniu Kaczej RP.

a tak na marginesie...
siedziałem akurat w najwyższym rzędzie, co bieg ludziska z niższych rzędów wstawały. Ale jedyne co robiliśmy... to tylko "SIADAĆ!!!". Żadnych palców, paluchów czy paluszków nie pokazywaliśmy tym z dołu...

oby takich - sportowych - meczów jak najwięcej :)
----------------------------------------
http://stanley1986.blog.onet.pl

Awatar użytkownika
bartekdm
szkółka żużlowa

Postautor: bartekdm » 2006-04-18, 09:15

Mecz dobry, wynik wysoki, ale nie odzwierciedla tego, co dzialo sie na torze! Dosc powiedziec, ze nasi mieli wiekszosc startow w plecy, a potrafili kapitalna jazda na dystansie wyprzedzac rywali!
Jonsson jezdzi z taka swoboda, jak niegdys Tomek (Protas w ten sposob jezdzic nie bedzie nigdy!), jazda czasami na pol gazu nie pozostawial zludzen! Poza tym zawsze spojrzy na partnera z pary (wlasnie tak trzeba robic Panie Protasiewicz, a nie uciekac do przodu, badz blokowac swojego zawodnika!). Klecha to straszny zadzior, dwukrotnie podjezdzal Lorama i sedzia mogl spokojnie, moim zdaniem wykluczyc go z biegu, badz dac chociaz upomnienie! Oby tylko kiedys taka jazda nie obrocila sie przeciw Klesze! Sawina i Kosciecha pokazali, ze beda najslabsza nasza para! Potwierdzilo sie to, ze Kosciecha nie potrafi wyprzedzac, i jak wyjdzie ze startu, tak przyjedzie do mety! Sawina czasami zbyt kurczowo trzyma sie kraweznika (powinien uczyc sie jazdy przy plocie od Jedrzejewskiego!). Juniorzy rewelacja! Trudno mi teraz powiedziec, ktory jest lepszy! Buczek jest mniej efektowny od Siopka - to na pewno! To co Marcin zrobil z Kasprzakiem to byl majstersztyk! Tak jedzil Tomek Gollob! Jesli juniorzy beda sie tak spisywac, to zmiany w meczach za Sawine, czy Koscieche sa jak najbardziej mozliwe!
Zadyme widzialem z daleka! Grupa dzieciakow w kapturach wszczela awanture, a mocni byli do momentu, az ochrona otworzyla brame i dostala sie na trybuny! Zalosne!

Czekam juz na Tarnow! 8)

Lewy
miniżużlowiec

Postautor: Lewy » 2006-04-18, 09:24

siedziałem akurat w najwyższym rzędzie, co bieg ludziska z niższych rzędów wstawały. Ale jedyne co robiliśmy... to tylko "SIADAĆ!!!". Żadnych palców, paluchów czy paluszków nie pokazywaliśmy tym z dołu...

W sektorze tym zawsze były zgrzyty dotyczące zasłaniania widowiska przez stojących kibiców. Jeżeli dojdzie do momentu że zrozumiecie że ten sektor to sektor kibiców organizujących doping dop€ty bedziecie oglądać ich plecy. Choć gdyby zajmowali miejsca od góry to moglibyście oglądać w miare normalnie mecz . Uparcie jednak siadacie w tym miejscu aby potem ponarzekać . Jakoś nie zauważyłem aby ktoś miał pretensje do kibiców przy parkingu którzy też przez cały mecz stoją i robią doping.

Awatar użytkownika
Brian25
szkółka żużlowa

Postautor: Brian25 » 2006-04-18, 09:30

Świetny mecz naszych zuzlowcow, az zal ze nie moglem byc na stadionie. Teraz czas na Tarnow jestem ciekawy jak wypadna nasi ulubiency ?

Awatar użytkownika
Brian25
szkółka żużlowa

Postautor: Brian25 » 2006-04-18, 10:14

wiksmig pisze:Kiedy Ci ludzie zrozumieją? To sektor dopingujący i tam się stoi. Ja mam miejsce na prostej, ale troche dalej od młynu i zawsze wszyscy stoją, cała prosta stoi więc nie rozumiem pretensji. Chyba hooliganom trzeba więcej walk organizować, bo potem na meczach się wyżywają :D. Jednak nie możemy w ten sposób robić, że swój bije swojego, to katastrofa :!: Rozumiem, że jacyś hooligani czy ktoś, by wzieli tego pana wyrzucili z sektora, ale żeby zaraz bić :shock: . Jednak chuligan, to chuligan i on nie zrozumie. Szkoda.

Bradzo madre slowa !! Ale ja mam tylko jedno pytanie skad ci chuligani sie wzieli na tym stadionie ??

Awatar użytkownika
Brian25
szkółka żużlowa

Postautor: Brian25 » 2006-04-18, 10:38

Szkoda ze Emil nie pojechal chociac jednego wyscigu :(

Huzar
Wiceprezes PBNF

Postautor: Huzar » 2006-04-18, 10:45

Brian25 pisze:Szkoda ze Emil nie pojechal chociac jednego wyscigu :(

Wiadomo, mecz juz był wygrany mogli dać mu szanse, ale jednak teraz strasznie liczą sie małe pkt aby zdobyć bonus.

Awatar użytkownika
bartekdm
szkółka żużlowa

Postautor: bartekdm » 2006-04-18, 10:46

Brian25 pisze:Ale ja mam tylko jedno pytanie skad ci chuligani sie wzieli na tym stadionie ??

Kibic, czy huligan, czy nie, ma takie samo prawo wejscia na stadion! Zreszta huliganem okazuje sie dopiero w trakcie meczu, bo i jak sprawdzic, czy to huligan, wpuszczajac go na stadion?
A ow hool'si to mlodzi chlopcy, w kapturach (na glowie jednego z nich widzialem tez komimiarke :D ), chodzacy na mecze tylko po to, by wszczynac burdy! Nie wiem, czy zdaja sobie sprawe z tego, ze tylko szkodza swojemu klubowi! Jest wielce prawdobodobne, ze nie wiedza oni nawet, w jakich nasi zawodnicy jezdza kaskach! :D

Bleemek
Mistrz Polski Juniorów
Kontaktowanie:

Postautor: Bleemek » 2006-04-18, 11:04

Nie będę wypowiadał się na temat zadymy. Brawo Jurek Matuszak. Mam nadzieję, że nie ucierpi na tym Polonia Bydgoszcz, bo kary finansowe mogą zostać na klub nałożone. Tego teraz najbardziej można się obawiać.

pzdr.
Ostatnio zmieniony 2006-04-18, 11:08 przez Bleemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fighter
miniżużlowiec

Postautor: Fighter » 2006-04-18, 11:05

Bleemek pisze:Nie będę wypowiadał się na temat zadymy. Brawo Jurek Matuszak. Mam nadzieję, że nie ucierpi na tym Polonia Bydgoszcz, bo kary finansowe mogą zostać na klub nałożone. Tego teraz najbardziej się obawiam.

pzdr.

Za co kary finansowe???Za to że Panowie w Czrnych kaskach stali w pasie bezpieczeństwa??Czy za Popalone Kurtki Koleżanek??
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
gadget
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: gadget » 2006-04-18, 11:09

bartekdm pisze:Mecz dobry, wynik wysoki, ale nie odzwierciedla tego, co dzialo sie na torze! Dosc powiedziec, ze nasi mieli wiekszosc startow w plecy, a potrafili kapitalna jazda na dystansie wyprzedzac rywali!
Jonsson jezdzi z taka swoboda, jak niegdys Tomek (Protas w ten sposob jezdzic nie bedzie nigdy!), jazda czasami na pol gazu nie pozostawial zludzen! Poza tym zawsze spojrzy na partnera z pary (wlasnie tak trzeba robic Panie Protasiewicz, a nie uciekac do przodu, badz blokowac swojego zawodnika!). Klecha to straszny zadzior, dwukrotnie podjezdzal Lorama i sedzia mogl spokojnie, moim zdaniem wykluczyc go z biegu, badz dac chociaz upomnienie! Oby tylko kiedys taka jazda nie obrocila sie przeciw Klesze! Sawina i Kosciecha pokazali, ze beda najslabsza nasza para! Potwierdzilo sie to, ze Kosciecha nie potrafi wyprzedzac, i jak wyjdzie ze startu, tak przyjedzie do mety! Sawina czasami zbyt kurczowo trzyma sie kraweznika (powinien uczyc sie jazdy przy plocie od Jedrzejewskiego!). Juniorzy rewelacja! Trudno mi teraz powiedziec, ktory jest lepszy! Buczek jest mniej efektowny od Siopka - to na pewno! To co Marcin zrobil z Kasprzakiem to byl majstersztyk! Tak jedzil Tomek Gollob! Jesli juniorzy beda sie tak spisywac, to zmiany w meczach za Sawine, czy Koscieche sa jak najbardziej mozliwe!
Zadyme widzialem z daleka! Grupa dzieciakow w kapturach wszczela awanture, a mocni byli do momentu, az ochrona otworzyla brame i dostala sie na trybuny! Zalosne!

Czekam juz na Tarnow! 8)

Podzielam w 100% tę opinię. Andreas jest wielki, Pepe ma momenty, tak jak by jeździł w turnieju indywidualnym:( Juniorzy - bomba!!! W Bydgoszczy nikt im nie podskoczy!!! Siopek miał opnię startowca, ale to co wczoraj robił na dystansie - bajka!!!! Ale do zwycięstwa nad tarnowem będziemy potrzebowali koniecznie liderów, którymi mieli być Sawka i Kostek. Miejmy nadzieję, że się w końcu odnajdą.

Huzar
Wiceprezes PBNF

Postautor: Huzar » 2006-04-18, 11:19

Bleemek
Mistrz Polski Juniorów
Kontaktowanie:

Postautor: Bleemek » 2006-04-18, 11:27

Fighter pisze:Za co kary finansowe???Za to że Panowie w Czrnych kaskach stali w pasie bezpieczeństwa??Czy za Popalone Kurtki Koleżanek??
POZDRAWIAM

Regulamin sportu żużlowego. Przepisy dyscyplinarne sportu żużlowego. art. 322; pkt. t.

t) za powstałe z winy lub niedopatrzenia klubu organizatora zawodów
naruszenie porządku, które spowoduje:
- przerwanie zawodów na czas do 30 minut - kara finansowa od 4000
zł do 10000 zł oraz zamknięcie toru na 1 do 3 meczów ligowych
- przerwanie zawodów na czas powyżej 30 minut - walkower na rzecz
drużyny gości (gdy mają zastosowanie przepisy Art. 320), kara
finansowa 10000 zł oraz zamknięcie toru na 1 do 3 zawodów
- za naruszenie przepisów Art. 306 i 307 - kara finansowa 12000 zł
oraz zamknięcie toru na 1 do 3 zawodów

pzdr.

Lesiu
rowerek trójkołowy

Postautor: Lesiu » 2006-04-18, 11:29

Mecz EKSTRA!!!! Chłopaki pokazali miejsce w szeregu Unii :D Martwi mnie niestety postawa Sawiny który jest jak narazie cieniem siebie z zeszłego sezonu. Bez jego punktów może być ciężko wskoczyć na pudło. Kostek też jak narazie nie może się odanaleźć. Młodzież za to rewelacja. Nie spodziwałem się aż tak wspaniałem postawy. Oby tak dalej!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Fighter
miniżużlowiec

Postautor: Fighter » 2006-04-18, 11:35

Bleemek pisze:
Fighter pisze:Za co kary finansowe???Za to że Panowie w Czrnych kaskach stali w pasie bezpieczeństwa??Czy za Popalone Kurtki Koleżanek??
POZDRAWIAM

Regulamin sportu żużlowego. Przepisy dyscyplinarne sportu żużlowego. art. 322; pkt. t.

t) za powstałe z winy lub niedopatrzenia klubu organizatora zawodów
naruszenie porządku, które spowoduje:
- przerwanie zawodów na czas do 30 minut - kara finansowa od 4000
zł do 10000 zł oraz zamknięcie toru na 1 do 3 meczów ligowych
- przerwanie zawodów na czas powyżej 30 minut - walkower na rzecz
drużyny gości (gdy mają zastosowanie przepisy Art. 320), kara
finansowa 10000 zł oraz zamknięcie toru na 1 do 3 zawodów
- za naruszenie przepisów Art. 306 i 307 - kara finansowa 12000 zł
oraz zamknięcie toru na 1 do 3 zawodów

pzdr.

CHyba Byliśmy na Innym meczu , bo na meczu na którym ja byłem zawody nie były przerwane...

Bleemek
Mistrz Polski Juniorów
Kontaktowanie:

Postautor: Bleemek » 2006-04-18, 12:02

Sędzia włączył czerwone światło oznaczające przerwanie wyścigu. Sam incydent na pewno znalazł swoje miejsce w protokole zawodów, który sędzia sporządził.

pzdr.

scopi
rowerek trójkołowy

hmmm

Postautor: scopi » 2006-04-18, 12:19

co do kurtek kolezanek to wiem o co chodzi bo to moje kolezanki i naprawde jesli juz trzymacie siwece to w kierunku toru a nie jak widac na zdjeciach http://www.robertsawina.com.pl/gal_foto ... 0417234139 (mam na mysli tego pana cojest najblizej) co do meczu nie zawiodlem sie na niczym, obstawialem taki wynik i trafilem, niech tylko ktos mi wytlumaczy, dlaczego jakis malolat skakal pzez plot a inny wyrwal sie z piesciami na czlowieka ktory wiedzial co to zuzel zanim tamten byl wplanach swoich rodzicow ?? Z tarnowem bedzie taki sam mecz, mam na mysli zawody i doping, a jesli bedzie lepiej to chce wracac do domu 2 dni pozniej ;) pozdro dla ekipy z 94 :] KUJAWIAK TO SPEEDWAYA ZNAK ;) :)

Mateusz
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz » 2006-04-18, 12:48

Ten pan co jest najblizej czyli ja - przyznaje sie do bledu i przeprasza. Zawsze jednak tak trzymalem race i nigdy nie bylo zadnych problemow. Wiatr byl slaby i wial od strony toru co widac na zdjeciach po dymie. Nie sadze, aby nachylenie racy - pionowo do gory czy troche do tylu (ale nie ewidentnie pod katem prostym, tylko tak jak na zdjeciu) mialo az taki wplyw - i tak wszystko zalezy od wiatru. Jezeli zawieje mocniej to i tak caly syf poleci do tylu, nawet jak sie ma race pod duzym katem nachylona do przodu.
Te 3 wolne lawki roznicy wydawaly nam sie jak najbadziej bezpieczna odlegloscia. Jak sie jednak okazalo - bylo to chyba jednak za malo. Wniosek na przyszlosc jest taki zeby odpalac z ploty i tyle.
Jeszcze co do rac to sprawa jest tez taka, iz mimo ze wszystkie sa tej samej produkcji to czasem roznie sie pala, a konkretniej mowiac to chodzi mi wlasnie o te male gowienka (pyłki), ktory z nich wylatuja. Przez ostatni sezon odpalilem sporo rac i zdarzaly sie takie, z ktorych lecialo naprawde sporo syfu (pare razy wpadlo mi do oczu) oraz takie, z ktorych nic nie lecialo. Tak wiec to takze moglo miec znaczenie, aczkolwiek nie zmienia to faktu ze wina najczesciej lezy po stronie odpalacych a nie rac.

Awatar użytkownika
jacogra
szkółka żużlowa

Postautor: jacogra » 2006-04-18, 13:09

Brian25 pisze:
wiksmig pisze:Kiedy Ci ludzie zrozumieją? To sektor dopingujący i tam się stoi. Ja mam miejsce na prostej, ale troche dalej od młynu i zawsze wszyscy stoją, cała prosta stoi więc nie rozumiem pretensji. Chyba hooliganom trzeba więcej walk organizować, bo potem na meczach się wyżywają :D. Jednak nie możemy w ten sposób robić, że swój bije swojego, to katastrofa :!: Rozumiem, że jacyś hooligani czy ktoś, by wzieli tego pana wyrzucili z sektora, ale żeby zaraz bić :shock: . Jednak chuligan, to chuligan i on nie zrozumie. Szkoda.

Co do hooliganów BRIAN zgadzam się z toba w całej rozciągłości ale co do tego sektora dopingującego to równie dobrze można krzyczeć na siedząco nie zasłaniając widowiska innym.A po za tym po to są ławki by na nich siedzieć.A jak już ktoś tak bardzo musi stać to na korone no ludzie.Albo niech zrobią sektor bez ławek skoro to taki problem USIĄŚĆ. :D
Na mecze przychodzą nie tylko zagorzali kibice ale równierz rodziny z dziećmi nie odstraszajmy ich.
Życie to nie bajka nie głaszcze cię po jajkach.

Wróć do „Mecze i zawody 2006”