ICE RACING

Sprawy związane z polskim i międzynarodowym speedway'em
paraz2
szkółka żużlowa

ICE RACING

Postautor: paraz2 » 2010-01-16, 22:42

Dzisiaj w Sanoku odbyła się runda kwalifikacyjna do IMŚ na lodzie. Co mnie zdziwiło, że Knapp po paru treningach tak śmiga jeśli by poprawił starty myślę, że byłby groźny dla najlepszych. A kolejną ciekawostką jest że kierownikiem zawodów był neseser.. Niedługo rusza cykl GP, gdzie stałą dziką kartę będzie miał Grzegorz Knapp więc warto oglądać. Fajnie że telewizja publiczna puszcza relację z takich imprez:)
Ostatnio zmieniony 2010-01-18, 15:11 przez paraz2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
inzynier
szkółka żużlowa

Postautor: inzynier » 2010-01-17, 00:21

Knapp był groźny ale w gronie zawodników, gdzie tylko 4-5 można zaliczyć do powiedzmy najlepszych... ponadto to nie jego pierwszy sezon w wyścigach na lodzie.

Neseser - to nie była jego premiera w tych zawodach ale tego mogłeś nie wiedzieć.

A skąd masz info, że w tym sezonie "publiczna" za przeproszeniem będzie jeszcze pokazywać zawody w tej dyscyplinie ???
Odnoszę wrażenie, że był to jedyny weekend w tym sezonie w tej tv ale może wiesz coś wiecej to się pochwal.
Nie patrz na zegarek i tak nie odzyskasz czasu straconego w pracy.

paraz2
szkółka żużlowa

Postautor: paraz2 » 2010-01-17, 09:13

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, gdzie ja napisałem że publiczna będzie transmitowała na żywo GP na lodzie? Tylko odniosłem się że fajnie że takie imprezy pokazują. :) Zadzwoń do redakcji tvp sport i się spytaj czy będą czy nie. Z reguły leciało na eurosporcie..

Awatar użytkownika
inzynier
szkółka żużlowa

Postautor: inzynier » 2010-01-17, 22:13

"Fajnie że telewizja publiczna puszcza relację z takich imprez" -

kłania się raczej rozumienie tego co się napisało jeśli już takiś szczegółowy. Takich imprez - panimajesz czy niet ?
Nie patrz na zegarek i tak nie odzyskasz czasu straconego w pracy.

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Re: ICE RACING

Postautor: Mama » 2010-01-18, 14:30

paraz2 pisze:Dzisiaj w Sanoku odbyła się runda kwalifikacyjna do IMŚ na lodzie. Co mnie zdziwiło, że Knapp po paru treningach tak śmiga jeśli by poprawił starty myślę, że byłby groźny dla najlepszych.

Jak już wspomniał inżynier - te "parę treningów" to kilka lat startów w tej odmianie sportów motorowych!

paraz2 pisze:A kolejną ciekawostką że kierownikiem zawodów był neseser..

Gdybyś choć trochę orientował się w kulisach żużla (tego klasycznego i lodowego), to byś wiedział, że neseser jest jedną z dwóch osób w Polsce, które posiadają uprawnienia kierownika zawodów międzynarodowych (rangi Mistrzostw Świata i Europy)!

paraz2 pisze:Niedługo rusza cykl GP, gdzie stałą dziką kartę będzie miał Grzegorz Knapp więc warto oglądać.

Nie ma czegoś takiego jak cykl GP na lodzie! Ta nazwa w żużlu jest zarezerwowana dla klasycznej odmiany. Na lodzie odbywa się cykl finałów IMŚ!
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

paraz2
szkółka żużlowa

Postautor: paraz2 » 2010-01-18, 14:37

no to Mama (gwiazdo telewizyjna) co Twój post wniósł do tego wątku.. ?
Mama pisze:
paraz2 pisze:A kolejną ciekawostką że kierownikiem zawodów był neseser..

Gdybyś choć trochę orientował się w kulisach żużla (tego klasycznego i lodowego), to byś wiedział, że neseser jest jedną z dwóch osób w Polsce, które posiadają uprawnienia kierownika zawodów międzynarodowych (rangi Mistrzostw Świata i Europy)!

Ja podałem to jako ciekawostkę, a Ty sugerujesz mi niewiedzę:) Rozumiem sodówka po 3 połowie..:)

Awatar użytkownika
Krzysiek
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek » 2010-01-18, 15:54

paraz2 wyluzuj, bo generalnie post Mamy jest na temat i wnosi coś do dyskusji. Bez prywatnych wycieczek, bo ostatnio tego za dużo na forum.

Mama - inna sprawa, że co do samej ciekawostki to paraz ma rację. Dla jednego to będzie ciekawostka, dla innego normalka i nie będzie się tym interesował, nie musi to mieć nic wspólnego z wiedzą na dany temat. Oczywiście komentarz paraza o sodówce już niepotrzebny.

Panowie mniej wzajemnej niechęci, więcej luzu i zrozumienia dla innych ;)
Na koniec i tak łezka w oku lekko się kręci...

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2010-01-19, 00:59

Byłoby to "ciekawostką", gdyby sam fakt występował incydentalnie - neseser obsługuje w tej funkcji przez ostatnie lata co najmniej połowę mistrzowskich zawodów międzynarodowych rozgrywanych w całej Polsce, więc nie jest to żadna "ciekawostka"!

Zresztą inżynier już chyba doszedł do sedna:
inzynier pisze:kłania się raczej rozumienie tego co się napisało jeśli już takiś szczegółowy.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek » 2010-01-19, 06:51

Tym bardziej dodatkowy komentarz tego typu do sprawy był zbędny, jeśli ktoś już doszedł do sedna ;)

Jeżeli ktoś się nie interesuje zimową odmianą tego sportu (jak pewnie większość użytkowników tego forum) to informacja o tym, że Neseser obsługuje również takie zawody może być dla wielu osób ciekawostką. To, że Twoja wiedza mama na tematy żużlowe jest wielka i trudno Cie czymś zaskoczyć i wzbogacić czymś Twoją wiedzę nie znaczy, że każdy tak ma. A brak tej wiedzy nie jest powodem, aby kogoś wytykać palcem czy wyśmiewać. Dla mnie osobiście taka informacja o Neseserku jest ciekawa, więc fajnie, że ktoś o tym napisał. Ten fragment wypowiedzi paraza nie mówi jednak nic o jego wiedzy na temat tego sportu.

Mama chcesz coś wyjaśnić, sprostować to bardzo proszę. Masz wiedzę i super, że ktoś taki komentuje różne sprawy na forum. Można to jednak robić w odpowiedniejszy sposób, a nie tak, żeby wyglądało jak personalna wycieczka w kierunku innego użytkownika forum. Po co te wykrzykniki po każdym zdaniu? Jak ktoś poda złą nazwę zawodów to jest powód do krzyków?

Ja proszę jedynie o spokój, bo agresja rodzi agresję, a tej na forum być nie może.

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2010-01-19, 12:42

paraz2 pisze:
Rozumiem sodówka po 3 połowie..:)

Od kiedy połowy są 3?

Awatar użytkownika
OKI
egzamin na licencję

Re: ICE RACING

Postautor: OKI » 2010-01-19, 13:30

Mama pisze:
paraz2 pisze:Niedługo rusza cykl GP, gdzie stałą dziką kartę będzie miał Grzegorz Knapp więc warto oglądać.

Nie ma czegoś takiego jak cykl GP na lodzie! Ta nazwa w żużlu jest zarezerwowana dla klasycznej odmiany. Na lodzie odbywa się cykl finałów IMŚ!

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2010/01/19/lista-startowa-gp-knapp-rezerwowym/

SportoweFakty.pl pisze:Grzegorz Knapp nie znalazł się wśród szesnastu zawodników, którzy będą rywalizowali w Grand Prix w wyścigach motocyklowych na lodzie. Dziką kartę otrzymał Holender Sven Holstein. Knapp będzie drugim rezerwowym. Nie oznacza to jednak, że nie będzie jeździł w GP.

a trochę poniżej...

SportoweFakty.pl pisze:Terminarz GP:
06-07.02 - 1. i 2. runda GP w Togliatti (Rosja)
13-14.02 - 3. i 4. runda GP w Sarańsku (Rosja)
20-21.02 - 5. i 6. runda GP w Innsbrucku (Austria)
13-14.03 - 7. i 8. runda GP w Assen (Holandia)
20-21.03 - 9. i 10. runda GP w Berlinie (Niemcy)

:wink:
3.0 V6 i`m lovin`it! :)

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2010-01-19, 14:07

SFiM to sobie mogą pisać co tam im się żywnie podoba :arrow: TUTAJ można sobie zobaczyć jak wygląda oficjalne nazewnictwo i jakoś ani słowa o Grand Prix "lodożużlowców" tam nie ma...

Awatar użytkownika
Krzysiek
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek » 2010-01-19, 15:48

kitas tutaj zapewne chodzi o nazwę programu sportowego bodajże na bydgoskiej, ale pewności nie mam ;)

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2010-01-19, 16:20

OKI - niestety w naszym pięknym kraju używa się bardzo często tej nieprawidłowej nazwy - stąd moje wyjaśnienie.

Zresztą Kabat już wkleił źródło, które wszystko wyjaśnia :) Proponuję także zapoznanie się z kalendarzem FIM -> http://www.pzm.pl/userfiles/2009-pliki/ ... lendar.pdf i porównanie nazewnictwa mistrzostw na lodzie i klasycznym torze.

Obrazek

Awatar użytkownika
OKI
egzamin na licencję

Postautor: OKI » 2010-01-19, 17:07

Mama to jak Ty ich tam kontrolujesz, że takie babole upubliczniają :)
3.0 V6 i`m lovin`it! :)

paraz2
szkółka żużlowa

Postautor: paraz2 » 2010-01-19, 21:16

Mama pisze:OKI - niestety w naszym pięknym kraju używa się bardzo często tej nieprawidłowej nazwy

A ja myślę, że to była wycieczka osobista. Takich przykładów jest mnóstwo, że kibice używają nieprawidłowych nazw. Już nie tylko nazwy jakiś imprez, ale np czy kibice Apatora używają nazwę Unibaxu? Nie bardzo. Czy my używamy ŻKS czy BKS? Takich przykładów jest mnóstwo. A mało tego zanim kogoś zaczniesz pouczać to proponuję spojrzeć na swój portal.

edit Krzysiek: Daj już też spokój tej sprawie, bo nigdy nie skończycie. Skupmy się na temacie.

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2010-01-25, 20:09

W dniu 24.01.2010 w Toruniu odbyła się siódma edycja Mistrzostw Torunia na lodzie. Po raz kolejny zwyciężył w tej imprezie Sławomir Drabik. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć:

Obrazek

http://www.speedway-photography.pl
Ostatnio zmieniony 2010-01-26, 22:13 przez Lawrence, łącznie zmieniany 1 raz.
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:
Lawrence
Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl
"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,
Mój ojciec mnie zabrał,
Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2010-01-25, 20:18

Dzisiaj o 21:40 w TV Polonia prawie 2-godzinna relacja z eliminacji IMŚ w wyścigach na lodzie w Sanoku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Zoom82
miniżużlowiec
Kontaktowanie:

Postautor: Zoom82 » 2010-01-25, 22:26

Fotki z VII Mistrzostw Torunia w Speedway'u na Lodzie
TUTAJ
Zapraszam do oglądania i komentowania.

Zapraszamy też do współpracy z naszym portalem.

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2010-01-26, 14:01

Kolejna powtórka relacji z Sanoka w TVP Polonia dzisiaj o 14:20.

Obrazek

Wróć do „Generalnie o żużlu”