Nowe tłumiki

Sprawy związane z polskim i międzynarodowym speedway'em
Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-03-13, 12:07

Dobra, ale nie masz tutaj dokladnie opisanego kazdego zawodnika w ktorym biegu jechal na jakims tlumiku. Wiecej informacji mozna znalezc tez na forum Startu, ale byl to pierwszy sparing i nie ma co narazie porownywac. W sobote jedziemy z Gorzowem i wtedy zobaczymy "na zywo" jak to sie faktycznie prezentuje (moze tez beda pojedynki nowych ze starymi) :wink:

krystiand
szkółka żużlowa

Postautor: krystiand » 2011-03-15, 21:45

Po dzisiejszym treningu mogę się wypowiedzieć, szczególnie że było porównanie nowe-stare w tym samym czasie...

Jest ciszej, dźwięk jak ze skutera i te pierdzenie takie dziwne, ale da się przyzwyczaić (choć to może długo trwać), teraz czekam na sparing/KA/ligę kiedy to już po 4 pojadą i wtedy można już będzie wszystko o tym powiedzieć.

W kwestie bezpieczeństwa zawodników nie wchodzę, bo o tym to już zostało powiedziane wystarczająco.

Jednak żeby nie było - przeciwnikiem nowych jestem, stare są lepsze, bo głośniejsze ;)

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-03-15, 22:03

Na moje ucho to jakos tragicznie to nie brzmialo, a przynajmniej nie tak jak kilka miesiecy temu na pierwszych filmikach. No ale moze to tez dlatego ze przez ostatnie pol roku byla cisza :P

AKRAPOVIC http://img716.imageshack.us/img716/3411/akrapovic.jpg (nikt chyba nie uzywa, bo byly pierwsze i nie dopracowane)
DEP http://img705.imageshack.us/img705/3402/dept10.jpg
KING http://img16.imageshack.us/img16/3387/kingnowy.jpg
PRODRIVE http://www.falubaz.com/graphics/foto/tl ... ive003.jpg

Ptaszek
należy do PBNF

Postautor: Ptaszek » 2011-03-16, 12:26

Poinformowałem prezesa Witkowskiego, że mamy formalne oświadczenie w tej sprawie. Powiedziałem, że w tej sprawie możemy mieć do czynienia z popełnieniem czynu zabronionego. Poprosiłem prezesa Witkowskiego, aby w związku z tym podjąć działania, żeby nowe tłumiki nie zostały wprowadzone na terenie Rzeczpospolitej. Zaznaczyłem, że trzej najwybitniejsi zawodnicy w tej dyscyplinie informują o tym, że na tych tłumikach można się po prostu zabić. W związku z powyższym istnieje prawny obowiązek, w przypadku dopuszczenia nowych tłumików, zawiadomienia o tym fakcie prokuratury. W związku z tym ustaliliśmy z prezesem Witkowskim, że w dniu dzisiejszym prezes wystosuje pismo do FIMu, w którym poinformuje, że został nowe tłumiki mogą zagrażać zdrowiu i życiu zawodników. Poinformuje również, że w przypadku utraty mocy, silniki te na podstawie oświadczeń tracą moc i w związku z powyższym poinformuje, że zawody w Polsce mogą zostać odwołane, bo w przypadku nie przeprowadzenia ekspertyz i zawieszenia wprowadzenia nowych tłumików, zostaną o tym poinformowane organy ścigania wraz z wnioskiem o zawieszenie rozgrywania wszelkich zawodów na nowych tłumikach do momentu przeprowadzenia ekspertyz - powiedział dla SportoweFakty.pl Grzegorz Ślak.

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2011/03/16/bedzie-interwencja-pzmot-w-fim-w-sprawie-tlumikow/
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska

djkarol
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: djkarol » 2011-03-16, 13:26

i reszta Europy sie z nas smieje zawsze naszym gwiazdom cos nie pasuje
TEAM SPRITE NISZCZY!!!!

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-03-16, 14:35

Poinformuje również, że w przypadku utraty mocy, silniki te na podstawie oświadczeń tracą moc

Bardzo odkrywcza teoria :roll:
zawody w Polsce mogą zostać odwołane

Dotyczy to rowniez GP ?
_

Awatar użytkownika
moRRo
Brązowy Kask

Postautor: moRRo » 2011-03-16, 21:06

djkarol pisze:i reszta Europy sie z nas smieje zawsze naszym gwiazdom cos nie pasuje

Nie tylko gwiazdom... wszystkim nowe tłumiki nie odpowiadają.. Myślę że wyjdziemy z tego zwycięsko i w Polsce będziemy jeździć na starych tłumikach. Co news patrze to ktoś traci silnik, boi się o zdrowie, jak PZM kupi silnik to wystartuje..
POLONIA BYDGOSZCZ 2012

1. Sajfutdinow
2. A.Łaguta
3. Kościecha
4. Gapiński
5. Buczkowski
6. Curyło
7. Woźniak

Awatar użytkownika
Jonas
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Jonas » 2011-03-17, 17:28

Niesamowity obrót sprawy !
Decyzja PZMotu!!
Obrazek

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2011-03-17, 17:56

Pozdrowienia dla panów między innymi Marka C., Emila S. i Jasona C. Skoro według nich nowe tłumiki są bez zarzutu, to niech sobie w nim grzebią i jeżdżą :P

Ciekaw jestem czy inne kraje też będą protestować. Myślę że to może wywołać efekt domina i tą pierwsza kostką musiał być nikt inny jak właśnie Polska. Anglicy i Szwedzi pewnie czekali na nasz ruch.

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-03-17, 18:44

Podobno i Lindbaeckowi wybuchl (? w kazdym razie poszedl do kasacji) silnik podczas grzania na wczorajszym treningu w Rybniku :P

Awatar użytkownika
Marmar
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Marmar » 2011-03-17, 20:39

"Skoro według nich nowe tłumiki są bez zarzutu, to niech sobie w nim grzebią i jeżdżą"

No właśnie problem w tym że wg nowych wieści nie mogą sobie na nich jeździć... ciekawe co będzie jak złożą zawiadomienie w prokuraturze o narażeniu na straty finansowe :P

Parodia ten cały temat z tłumikami...
No i "nastraszenie" władz przez pełnomocnika Ślaka też co najmniej zastanawiające...
www.marmar.prv.pl - żużlowe zdjęcia i nie tylko!

Tomasz Gollob:
"Gdziekolwiek bym jednak nie startował, Bydgoszcz zawsze będzie w moim sercu."
"Kiedy zawodnik reprezentuje rodzinne miasto, zwykle daje z siebie dwa razy więcej."

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-03-17, 20:50

Jeszcze ciekawiej zrobilo sie po wypowiedzi Prota$a (czytaj wiecej), ze stare tlumiki nie maja homologacji FIM (bez tego moze byc tez problem z produkcja) wiec w razie kontuzji, bardzo prawdopodobne ze zawodnik nie otrzyma odszkodowania. Co na to wymysla Komarnicki i Ślak? :P

Awatar użytkownika
Lechu
szkółka żużlowa

Postautor: Lechu » 2011-03-17, 21:45

najdziwniejsze jest dla mnie to ze podpisane zostało porozumienie ze polscy zawodnicy nie mogą startować na nowych tłumikach w innych ligach coś czuje ze jaja jeszcze będą nie małe
czyli jak np. w Szwecji nie zgodzą się żeby Polacy jeżdzili na starych to Szwedzka liga trochę straci na wartości bez polaków
chyba ze źle rozumie ten zapis
Mama jak to się ma według ciebie ???
...są ludzie którzy twierdzą ze ZUZEL to 4 kolesi jezdzacy w kółko - zal mi ICH!!!

www.mikiteam.pl
www.gotcha.futbolowo.pl

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2011-03-17, 23:30

Jak zwykle maksymalny burdel ... Ogólnie czas na takie decyzje był w zeszłym roku (ale z założeniem obowiązywania od sezonu 2011), ewentualnie w przerwie zimowej ... Ale nie w momencie, kiedy zawodnicy rozpoczynają sezon! A szczególnie to zastrzeżenie, że jeśli zagraniczne federacje nie pozwolą zawodnikom startować w ich ligach na starych tłumikach, to PZMot nie wyda naszym zawodnikom zgody na starty (szczególnie, że będzie to sprzeczne z obowiązującymi regulaminami FIM, które są dla naszej federacji nadrzędne!).

Do tego dochodzi kwestia zaprzestania produkcji starych tłumików już przed sezonem 2010 - np. część naszych juniorów nie ma już na wyposażeniu starych tłumików! Stare tłumiki nie są i nie będą produkowane, bo FIM grozi odebraniem homologacji ...

I Polacy jak zwykle - zrobić dym, byle tylko coś zmienić, bez spojrzenia całościowego i myślenia o konsekwencjach ...
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-03-18, 15:51

W Szwecji na nowych tlumikach

Bedzie kolejne spotkanie przy okraglym stole i kolejna zmiana decyzji? Parodia to co sie dzieje w tym polskim zuzlu, ale to norma ze decyzje podejmowane sa u progu sezonu. Pare lat temu w podobnym terminie RKM Rybnik zostal wlaczony do ekstraligi, a w zeszlym sezonie rowniez w kwietniu-maju byla podobna sytuacja z tlumikami. Z reszta o powiekszeniu ligi tez rozmawia sie 2-3 miesiace przed sezonem.

Beny
szkółka żużlowa

Postautor: Beny » 2011-03-18, 18:58

Właśnie Holta pokazał jaki z niego Polak 8)

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2011/ ... zji-pzmot/

Norweski żużlowiec posiadający również polskie obywatelstwo i startujący w GP jako Polak Rune Holta z kolei zaznaczył, że bardzo mu zależy na startach w szwedzkiej lidze i serii GP. Dlatego rozważa starty z norweską licencją. - Wystartuję w GP oraz w szwedzkiej lidze. Mam podpisane kontrakty, które mnie do tego zobowiązują, a poza tym jest to mój priorytet - powiedział Holta agencji TT.

masik
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: masik » 2011-03-18, 22:51

Nie jest Polakiem ten Norweg nie jest Polakiem!potraktował nasze obywatelstwo jak zabawke!

Awatar użytkownika
moRRo
Brązowy Kask

Postautor: moRRo » 2011-03-18, 23:41

Chłopak będzie miał nie miły sezon przez Polskich kibiców... :twisted: zasłużył na to :!:
POLONIA BYDGOSZCZ 2012

1. Sajfutdinow

2. A.Łaguta

3. Kościecha

4. Gapiński

5. Buczkowski

6. Curyło

7. Woźniak

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-03-19, 00:45

W koncu jest z Torunia :twisted:

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2011-03-19, 08:06

Jest z Norwegii. Jeździ w Toruniu. Nie wiem dlaczego takie zdziwienie po całej tej jego akcji? Przecież obywatelstwo polskie zdobywał też dla korzyści (limit obcokrajowców w zespole). Przez kilka lat startował w GP jako norweg.

Wróć do „Generalnie o żużlu”