Nowe tłumiki

Sprawy związane z polskim i międzynarodowym speedway'em
Awatar użytkownika
Lechu
szkółka żużlowa

Postautor: Lechu » 2011-03-11, 11:22

po rozmowie z Jurkiem Kanclerzem i zawodnikami- po pierwszym dniu treningu w Krsko żaden z naszych zawodników nie miał powodów do narzekań na nowe tłumiki trening odbył się przy około 12 stopniowej temperaturze wszyscy zadowoleni z pierwszych jazd na owalu
w dniu dzisiejszym dobiega końca 1 sesja treningowa i na razie nikt nie zgłaszał żadnych problemów z tłumikami
...są ludzie którzy twierdzą ze ZUZEL to 4 kolesi jezdzacy w kółko - zal mi ICH!!!

www.mikiteam.pl
www.gotcha.futbolowo.pl

Ptaszek
należy do PBNF

Postautor: Ptaszek » 2011-03-11, 14:15

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska

masik
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: masik » 2011-03-11, 16:46

wiesz ale to tylko 12 stopni!gorzej bedzie latem przy temperaturach sięgajacych 30 stopni!na treningu pewnie tor jest betonowy!

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2011-03-11, 19:34

W zeszłym roku chociażby półfinał MEP w Opolu odbywał się przy temperaturze sporo przekraczającej 20 stopni i przy palącym słońcu, i zawodnicy też nie zgłaszali większych pretensji ...
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Awatar użytkownika
_SCOOTER_
junior - ligowiec
Kontaktowanie:

Postautor: _SCOOTER_ » 2011-03-11, 20:51

Andrzej to jak sie odniesiesz do tej wypowiedzi Janowskiego...??
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2011/ ... ie-do-str/
Obrazek

www.hattrick.org

Polecam :D
Jeżdzić do Torunia slużbowym autem na Krzyżackich tablicach a z przodu mniec szalik Polonii.
Widziec ich miny bezcenne :D

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2011-03-11, 21:20

Częściowo się z nią zgadzam :) Sam Maciej przyznaje, że na tych nowych tłumikach da się jechać, a nawet czasami ścigać :P

Jasne, że na mocno przyczepnych torach nowe tłumiki powodują sporo problemów, ale rozwiązanie jest proste - nie przygotowywać takich nawierzchni (na których i na starych tłumikach nie dało się walczyć).

Ja nie mówię, że te nowe tłumiki są jakieś super i że ich wprowadzenie to jakieś zbawienie dla żużla. Jednak jeśli już taka decyzja po wielu przebojach zapadła, a część zawodników potrafiła odpowiednio dopasować swoje motocykle, to reszta zamiast beczeć, powinna uczynić to samo. Wiadomo, że na początku będzie trochę problemów, bo poza dopasowaniem sprzętu, nowe tłumiki w pewnych sytuacjach wymagają trochę innej reakcji zawodnika, niż było to przy starych tłumikach. I tu chyba jest cały problem - niektórzy znaleźli pewne rozwiązania w swoich motocyklach przy zastosowaniu starych tłumików, do tego opanowali jazdę i różne tricki na torze w tamtych warunkach, a tu nagle zmiana i tracą swoją przewagę :P

Obrazek

Awatar użytkownika
_SCOOTER_
junior - ligowiec
Kontaktowanie:

Postautor: _SCOOTER_ » 2011-03-11, 21:57

Niewiem jak to ma do tego ale odp mi jeszcze .
Jak maja sie tlumiki z mini zuzla do teraz nowych tlumikow seniorach .
Czy tam zatem nie powinno sie zaczac tez wprowadzac nowe tlumiki ??
By nie byl to przeskok milowy z minizuzla do speedwaya??
Obrazek

www.hattrick.org

Jeżdzić do Torunia slużbowym autem na Krzyżackich tablicach a z przodu mniec szalik Polonii.

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2011-03-11, 22:00

W miniżużlu są stosowane zupełnie inne tłumiki, bo i silniki są inne :)

Obrazek

Awatar użytkownika
_SCOOTER_
junior - ligowiec
Kontaktowanie:

Postautor: _SCOOTER_ » 2011-03-11, 22:02

to ze sa inne silniki mniejsza pojemnosc skokowa towiem ale myslalem ze jest to cos porewnione ale rozumiem ze to dla juniorow nie bedzie mnialo znaczenie z minizula do speedwaya.
Spox Andrzej

edit Krzysiek: Postaraj się chociaż pisać poprawnie. Rozumiem problemy z polskimi znakami, jeśli jesteś za granicą, ale braki liter, braki spacji praktycznie w każdym poście? Znudziło mi się czytanie skarg użytkowników, którzy muszą po trzy razy czytać Twoje posty, żeby je zrozumieć. Nie będziesz pisał poprawnie to będę ciachał posty, wybacz.
Obrazek

www.hattrick.org

Awatar użytkownika
_SCOOTER_
junior - ligowiec
Kontaktowanie:

Postautor: _SCOOTER_ » 2011-03-12, 23:09

Hmm i co teraz powiecie na to ze PePe w dzisiejszym sparingu z Gnieznem.Wygral wszystkie swoje 4 wyscigi na nowych tlumikach mimo ze jezdzil przeciw zawodnikow z starymi tlumikami.
Hmm jednak da sie wygrywac na tych tlumikach przeciwko starym

Zeby nie bylo jestem przeciwnikiem wprowadzania nowych tlumikow.

Krzysiek nie produkuj sie. :evil:
Obrazek

www.hattrick.org

Awatar użytkownika
Lechu
szkółka żużlowa

Postautor: Lechu » 2011-03-12, 23:45

tak jak pisałem wcześniej po prostu trzeba się wziąść do roboty a nie narzekać Piotrek trenuje od jakiegoś czasu na nowych i wygląda na to że już jakieś ustawienia znalazł
...są ludzie którzy twierdzą ze ZUZEL to 4 kolesi jezdzacy w kółko - zal mi ICH!!!

www.mikiteam.pl

www.gotcha.futbolowo.pl

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2011-03-13, 00:42

Pozwolę sobie zacytować znajomego, który na ten temat rozmawiał z jednym zawodników, po testach motocykli z nowymi tłumikami:
Generalnie po wczorajszej rozmowie wnioski są takie, że problem leży w kwestii dostosowania poszczególnych podzespołów silnika, aby manetka gazu reagowała w odpowiednim momencie i prawda jest taka, ze tunerzy mieli to gdzieś. W momencie kiedy stało się jasne, iż mało prawdopodobne będzie odejście od tego pomysłu zaczęli się za to zabierać stąd już pierwsze głosy o poprawności działania tego układu choćby od Kargera. Na tym rynku może dojść do małej rewolucji i dlatego też wedle mojej dedukcji powoli poszczególni zawodnicy zwłaszcza zagraniczni zaczynają temat akceptować bo mają sygnały iż silniki zaczynają poprawnie pracować co na starcie w tym małym wyścigu technicznym da im przysłowiowy krok do przodu nad resztą. W zasadzie poprzez nowe dostosowywanie tłoków, pierścieni, gaźników, wałów korbowych a przede wszystkim krzywek fachowcy od silników będą mieli ogromne pole do popisów i kto pierwszy załapie o co chodzi tego zawodnicy będą na topie ... Jak na razie sporo zawodników wymienia nazwisko Kargera, który chyba najwięcej poświęcił się w tej sprawie i może być w tym sezonie oblegany ...

Obrazek

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2011-03-13, 00:51

A tak oto wyglada tlumik DEP 2011:

Obrazek
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:
Lawrence
Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl
"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,
Mój ojciec mnie zabrał,
Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2011-03-13, 00:54

Lawrencjuszu - to zwykły DEP, czy T10? :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2011-03-13, 00:55

Ganc nowka - z motocykla Piotra Swiderskiego

Lawrence

Mój ojciec mnie zabrał,

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2011-03-13, 00:57

Toć wiem, że nówka, bo DEP wcześniej nie robił tłumików ... Rozchodzi się o konkretny model, bo oni wypuścili 2, z czego 1 trochę gorszy :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2011-03-13, 00:59

Nie pamietam - musze sprawdzic w zalacznikach...

Edit

DEP T10

Lawrence

Mój ojciec mnie zabrał,

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2011-03-13, 07:30

Coś w tym jest Mama. Generalnie jeśli zawodnicy mieliby utracić przewagę to od razu rozpoczyna się lament. Pytanie tylko co mają na celu grajkowie typu Baran czy Puszakowski?

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-03-13, 09:32

_SCOOTER_ pisze:Hmm i co teraz powiecie na to ze PePe w dzisiejszym sparingu z Gnieznem.Wygral wszystkie swoje 4 wyscigi na nowych tlumikach mimo ze jezdzil przeciw zawodnikow z starymi tlumikami.

A dokladniej to na starych mogli mu sie trafiac juniorzy, bo w Gnieznie wiekszosc zawodnikow jezdzila na obu wersjach, nie wiadomo ktorzy przeciwnicy Prota$a w biegu jechali ze starym tlumikiem, a ktorzy z nowym :wink:

Przeciwnikom powoli zostaje juz tylko argument "co bedzie przy +30 stopniach w lecie", ale i ten problem mozna jakos rozwiazac, bo moze czesciej beda mecze przy sztucznym oswietleniu (wieczorem temperatura troche nizsza) :P

Awatar użytkownika
_SCOOTER_
junior - ligowiec
Kontaktowanie:

Postautor: _SCOOTER_ » 2011-03-13, 10:10

Przem@s pisze:
_SCOOTER_ pisze:Hmm i co teraz powiecie na to ze PePe w dzisiejszym sparingu z Gnieznem.Wygral wszystkie swoje 4 wyscigi na nowych tlumikach mimo ze jezdzil przeciw zawodnikow z starymi tlumikami.

A dokladniej to na starych mogli mu sie trafiac juniorzy, bo w Gnieznie wiekszosc zawodnikow jezdzila na obu wersjach, nie wiadomo ktorzy przeciwnicy Prota$a w biegu jechali ze starym tlumikiem, a ktorzy z nowym :wink:

Juz Ci odp.
Dodajemy, że podczas treningu punktowanego Startu z Falubazem tylko niektórzy zawodnicy korzystali z nowych tłumików przez całe zawody (m.in. Piotr Protasiewicz, Piotr Świderski i Kacper Gomólski). Inni albo w ogóle sobie je odpuścili (np. Kacper Rogowski i Oskar Fajfer), bądź sprawdzali je tylko w jednym lub maksymalnie w dwóch biegach (np. Rafał Dobrucki i Michał Szczepaniak).

1. Protasiewicz, Świderski, M.Fajfer (Lisiecki u), Strzelec 3:3
5. Protasiewicz, Pr.Pawlicki, Pi.Pawlicki, Strzelec 3:3 (14:16)
8. Protasiewicz, Strzelec, Szczepaniak, Gomólski 1:5 (21:27)
12. Protasiewicz, Pi.Pawlicki, Dudek, Gomólski 2:4 (30:42)

żródło.www.sportowefkty.pl
Obrazek

www.hattrick.org

Wróć do „Generalnie o żużlu”