Nowe tłumiki

Sprawy związane z polskim i międzynarodowym speedway'em
masik
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: masik » 2011-03-03, 17:58

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2011-03-03, 18:08

I bardzo ważne zdanie Piotra Szymańskiego:
Myślę, że 95 procent kibiców i tyle samo działaczy sportu żużlowego nie była jeszcze na zawodach z nowymi tłumikami.

Oczywiście wśród tych 95% są ci, którzy najgłośniej protestują ...
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2011-03-03, 19:34

Mama, a co z zawodnikami, którzy używali tych tłumikó i też głośno krzyczą, że to zwykły bubel?

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2011-03-03, 20:11

Mogę odbić piłeczkę - a co z zawodnikami, którzy sprawdzili nowe tłumiki i potrafili odpowiednio dopasować swoje motocykle, a teraz nie płaczą, tylko robią swoje?

Oczywiście ten "okrągły stół" powinien mieć miejsce, ale główny głos w dyskusji powinni mieć fachowcy, a nie lobbyści!

Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
szkółka żużlowa

Postautor: Lechu » 2011-03-03, 22:07

nie sposób nie zgodzić się z mama
a najwięcej narzeka tak naprawdę 2 linia
...są ludzie którzy twierdzą ze ZUZEL to 4 kolesi jezdzacy w kółko - zal mi ICH!!!

www.mikiteam.pl
www.gotcha.futbolowo.pl

Ptaszek
należy do PBNF

Postautor: Ptaszek » 2011-03-03, 22:52

ale teraz powiedzcie mi dlaczego chcą wprowadzić te nowe tłumiki? bo już sam sie pogłubiłem...

Może żeby ograniczyć hałas, bo dyrektywa unijna na nas to nakłada?
chyba nie bo okazało się, że UE nie nakłada obowiązku zmniejszenia hałasu...
Poza tym Susi na ZW stwierdzil, że na starcie jest taki sam hałas jak przy starych tłumikach, więc zmiana dla samej zmiany jest dziwna...

To może dlatego, że owe tłumiki się mniej nagrzewają....
Susi też stwierdził, że starym można sie oparzyć. To jak te nowe nagrzewają sie jeszcze bardziej i szybciej to po co wprowadzać taki produkt...

Gollob, Hampel i Kołodziej nie są "raczej" osobami jeżdżącymi w drugiej linii a nie podoba im się ten genialny pomysł.
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska

Awatar użytkownika
Audiofil
egzamin na licencję
Kontaktowanie:

Postautor: Audiofil » 2011-03-03, 23:05

Jest filmik z Krsko, gdzie teraz trenują Motomyszy na tych nowych tłumikach...popatrzcie i posłuchajcie. Ja , póki nie zobaczę na żywo, nie skomentuję tego...ale po pierwszych wrażeniach jestem niemile zaskoczony.
http://www.youtube.com/watch?v=psqNSlfd ... =topvideos
Obrazek

Huzar
Wiceprezes PBNF

Postautor: Huzar » 2011-03-03, 23:11

Nie no co z nimi nie tak ??? :twisted: Mi się to kojarzy z dzieciństwem u babci, z koszeniem tam trawy :P

A poważnie to też poczekam do pierwszych treningów, ale na filmiku jak to słychać każdy wie :?
Obrazek

Zostań Net F@nsem --> Dowiedz się więcej ! :)

Ptaszek
należy do PBNF

Postautor: Ptaszek » 2011-03-03, 23:18

jeżeli w realu będzie tak sam dźwięk to kluby powinny puszczać z głośników dźwięk starych tłumików :twisted:
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska

Awatar użytkownika
Lechu
szkółka żużlowa

Postautor: Lechu » 2011-03-03, 23:34

ja byłem na zawodach z nowymi i jeżeli chodzi o dźwięk to po 2 -3 biegach nie będziesz czuł różnicy jedynie co jest innego to po starcie jak puszczają sprzęgło zanim motocykl wchodzi na obroty jest specyficzne przejście reszta przyzwyczaicie się
a dodam ze zawody na których byłem rozgrywane były przy + 30 stopni i zaledwie 1 defekt ale chyba z tego co pamiętam nie był spowodowany przez tłumik po zawodach tez nikt nie narzekał
nie rozumie dlaczego niektórzy tak "płaczą" jak skóra ze jak się odsypuje to"ćiągnie" jak ktoś potrafi jechać to pojedzie na wszystkim
a teraz tez się odsypywało i wciągało !
...są ludzie którzy twierdzą ze ZUZEL to 4 kolesi jezdzacy w kółko - zal mi ICH!!!

www.mikiteam.pl

www.gotcha.futbolowo.pl

masik
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: masik » 2011-03-03, 23:40

bedziemy komentowac dzwiek tych tłumikach na treningach i sparach!ale po tym filmiku można zdefiniować,że naprawde dzwięk jest tragiczny!

Ptaszek
należy do PBNF

Postautor: Ptaszek » 2011-03-03, 23:43

Lechu zgadzam się, że jak ktoś potrafi to pojedzie na wszystkim.
ale co komu szkodziły te stare tłumiki? :roll:
jeżeli te nowe tłumiki byłyby lepsze od starych to pewnie zawodnicy sami by przechdzili na nowe.
pożyjemy zobaczymy....

Leto II Atryda
Wiceprezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Leto II Atryda » 2011-03-04, 07:27

Jak nie wiadomo o co chodzi... To już wiemy, czemu FIM to forsuje.

Przyczyny różnego odbioru nowości wśród zawodników też już się w wypowiedziach przewinęły. Ci którzy są aktualnie na szczycie obawiają się, że tłumiki zamieszają w ustawieniach na tyle, że zniwelują ich przewagę, a ci którzy są w peletonie liczą właśnie na "wyrównanie" szans.
"Jak złożymy wszystko, co wiemy, to widzimy tylko, że coś tu nie gra. Ale jak pięknie i ciekawie nie gra."

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-03-04, 12:05

po treningu w Gnieznie, sportowefakty.pl pisze:Z obecnych zawodników jedynie Michał Szczepaniak trenował przy użyciu nowego modelu tłumika. Obiektywnie trzeba stwierdzić, że w porównaniu do starego typu tłumików różnica w rodzaju wydawanego dźwięku i poziomu głośności jest istotna!

Nie pierwsza nowosc i nie ostatnia, bedzie sie trzeba przyzwyczaic. Dzwiek napewno jest gorszy, bo nawet filmiki ktore przedstawiaja jazdy na nowych tlumikach nie mogly znieksztalcic go az tak mocno, skoro na filmach ze starymi tlumikami dzwiek jest bardziej podobny do tego co slychac na stadionie. Zobaczymy jak to bedzie brzmialo przy 4 zawodnikach, bo narazie to poza Herning prezentuje sie przyklady jak jezdzi jeden.

A ten okragly stol Komarnickiego tez raczej nic nie zmieni w tej kwestii (ew. powrot do starych w naszej lidze, moze sie pozniej zle odbic na wynikach zagranicznych).

masik
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: masik » 2011-03-10, 10:41

Awatar użytkownika
Lechu
szkółka żużlowa

Postautor: Lechu » 2011-03-10, 11:37

śmieszne nigdy nie było , silniki nie wybuchają od dziś takie rzeczy dzieją się często często przed samymi zawodami podczas grzania tylko o tym się nie mówiło niema dowodu ze to przez tłumik
ciekawy jestem czy jak znowu się trafi partia felernych łańcuszków sprzęgłowych jak 2 lata wstecz czy tez obwinią za to tłumiki
parodia panowie żużlowcy do roboty a nie bzdury wypisywać

www.mikiteam.pl

www.gotcha.futbolowo.pl

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2011-03-10, 13:10

No właśnie rozwala mnie to, że teraz każda awaria, jakieś nietypowe zdarzenie, będą przypisywane negatywnemu działaniu nowych tłumików ... Tak jak Lechu pisze - takie rzeczy zdarzały się już wcześniej, ale nie robiono z tego od razu jakiejś medialnej szopki, bo to niestety ryzyko związane z dyscypliną, jaką jest żużel. Ile razy zdarzało się, że nowiutki silnik, dopiero co odebrany od tunera, nagle eksplodował podczas pierwszego grzania? To niestety jest wliczone w koszty uprawiania żużla ...

Od razu dla wyjaśnienia - nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem nowych tłumików, bo ich wprowadzenie nie przyniesie zapowiadanych skutków dla zmniejszenia rzeczywistego poziomu hałasu, ani nie przyczyni się w kwestiach ekologicznych (dlatego nie rozumiem samego ich wprowadzenia). Jeśli jednak taka decyzja została podjęta, a ich działanie (po odpowiednim dopasowaniu silników :!: to jest podstawa jakiejkolwiek dyskusji o skutkach) nie sprawia jakichś wyjątkowych problemów, to zamiast robić takie szopki już po decyzji o wprowadzeniu tych tłumików, zawodnicy z ich tunerami i mechanikami powinni robić wszystko, żeby te tłumiki zgrać jak najlepiej z silnikami! Ciekawe, że niektórzy zawodnicy (i o dziwo sporo w tym gronie jest zawodników ze światowej czołówki) nie płaczą na lewo i prawo, tylko robią swoje ...

Obrazek

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2011-03-10, 13:12

Lechu pisze:niema dowodu ze to przez tłumik

To moze Lindbaeck znow zacznie jezdzic obwieszony elektronika, powtyka wszedzie czujniki jak kilka lat temu gdy jezdzil we Wlokniarzu, a w parkingu sztab specjalistow wyposazonych w laptopy bedzie analizowal odczyty z zachowania jego sprzetu :wink:

Juz drugi zawodnik (wczesniej Baran) ktory powiedzial ze z nowym tlumikiem nie pojedzie. Zobaczymy jacy beda konsekwentni i zobaczymy tez co zrobia Kolodziej, Gollob i reszta ktorzy tak sie mocno odgrazaja ze zbojkotuja GP.

Ptaszek
należy do PBNF

Postautor: Ptaszek » 2011-03-10, 13:30

Może Ci z czołówki tak nie srają ogniem, bo ich zarobki są kilka razy większe i mają więcej silników?

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2011-03-10, 13:35

W zeszłym roku wszystkie imprezy o Mistrzostwo Świata (poza GP i DPŚ) i Mistrzostwo Europy - w sumie kilkadziesiąt imprez - rozgrywane były na nowych tłumikach i jakoś wszyscy je przeżyli ... a czasami zdarzały się naprawdę kosmiczne temperatury powietrza ...

Ci z czołówki "nie srają ogniem", bo ich tunerzy przysiedli fałdów i w końcu dopasowali odpowiednio silniki i tłumiki ...

Obrazek

Wróć do „Generalnie o żużlu”