Ekstraliga (Teraz i pierwsza :P) - przewidywania, prognozy..

Sprawy związane z polskim i międzynarodowym speedway'em
paraz2
szkółka żużlowa

Ekstraliga (Teraz i pierwsza :P) - przewidywania, prognozy..

Postautor: paraz2 » 2009-01-04, 13:00

Nie wiem czy to dobry wątek - ale chciałbym poruszyć tutaj temat prognozy i przewidywania e-ligi w 2009 roku. Wiemy, że Andersen nie dla Torunia to rzeczywiście sprawi, że liga będzie cholernie wyrównana. Chociaż jak dla mnie Gdańsk wygląda najsłabiej bo oprócz teoretycznie Andersena nie widzę tam zawodników którzy gwarantują wysoką zdobycz w każdym meczu. Liczę na powtórzenie zwycięstwa z tego sezonu w Gdańsku. Widzę to następująco:
1. Toruń - mimo wszystko uważam, że i tak obronią majstra.
2. Leszno - skład od 2 lat się nie zmienia, forma zawodników też nie bardzo, więc uważam że na pozycji medalowej będą
3. Częstochowa - z dwoma asami, do tego Richardson i Gapiński punktujący na poziomie 8 pkt w meczu powinien dać i medal.
4. Bydgoszcz - uważam, że z naszym młodym ambitnym składem możemy zajść bardzo daleko :)
5. Wrocław - Myślę, że wzmocnienie Nichollsa i Watta da dużo WTS-owi, mogą być nawet w "4"
6. Gorzów - dlaczego tak nisko? Nie wierzę w wielką formę Okonia, do tego kapryśny Zagar, uważam, że to będzie zawodnik z Torunia 2007, bo w słabym zespolem jakim był Rzeszów 2008 łatwiej o punkty, do tego emeryci T.Gollob, Karlsson i Holta nie wierzę że będą jeździli lepiej, po prostu nie wierzę w ten zespół
7. Zielona Góra - po prostu ich nie lubię
8. Gdańsk - mimo Andersena wydaję mi się, że to pewniak do spadku.

Paweł20
Brązowy Kask

Postautor: Paweł20 » 2009-01-04, 13:42

1.Leszno
2.Gorzów
3.Torun
4.Zielona Dziura
5.Polonia
6.Czewa
7.Wrocek
8.Gdansk
EKSTRALIGA EKSTRALIGA POLONIA!!!!!!

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2009-01-04, 14:01

Moze by jednak poczekac do konca stycznia, jak zamknie sie okno transferowe i wszystkie sklady beda zapiete :roll:. Nie wiem w kim widzisz teraz dwoch asow Wlokniarza (Pedersen i Mich. Szczepaniak? ), a Gdansk nie ma Andersena, tylko Bjerre jesli chodzi o dunczykow.
Poki co, swoimi typami mozesz sie dzielic w komentarzach na SF, w dziale :arrow: "sklady druzyn ekstraligowych" :wink:

paraz2
szkółka żużlowa

Postautor: paraz2 » 2009-01-04, 16:10

Przem@s pisze:Nie wiem w kim widzisz teraz dwoch asow Wlokniarza (Pedersen i Mich. Szczepaniak? ), a Gdansk nie ma Andersena, tylko Bjerre jesli chodzi o dunczykow.
Poki co, swoimi typami mozesz sie dzielic w komentarzach na SF, w dziale :arrow: "sklady druzyn ekstraligowych" :wink:

Dobrze to sobie czekaj na oficjalne info o Andersenie w Gdańsku i Hancocku w Częstochowie, siedź i męcz kompa odświeżając co 5 minut sportowefakty.pl być może to co jest dla innych oczywiste stanie się dla Ciebie faktem

Awatar użytkownika
Wulfik
Prezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Wulfik » 2009-01-04, 17:15

Pogdybać zawsze można :P a i tak zawodnicy na torze zweryfikują wszystko :wink: i mam nadzieję, że sezon 2009 będzie sezonem niespodzianek, wszak nazwiska same nie jeżdżą :wink: :P tym samym liga będzie ciekawsza ... :twisted:
Obrazek

Zostań Net F@nsem --> Dowiedz się więcej ! :)

Paweł20
Brązowy Kask

Postautor: Paweł20 » 2009-01-04, 19:10

Wlasnie niech sezon 2009 bedzie sezonem niespodzianek i taka niespodzianke sprawi nam Polonia :) z dobra forma chrzanka i antonio jest szansa wywalczyc wiecej jak 5 miejsce:)
(P)ozdro
EKSTRALIGA EKSTRALIGA POLONIA!!!!!!

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2009-01-04, 20:33

paraz2 pisze:siedź i męcz kompa odświeżając co 5 minut sportowefakty.pl być może to co jest dla innych oczywiste stanie się dla Ciebie faktem

Ja akurat nie z tych, a wrecz przeciwnie :P. Gdybys uwazniej czytal, to bys sie dowiedzial jakis czas temu, ze Kosciecha i Andersen, czy Kosciecha i Hancock sa w Gdansku, a Bjerre i Skornicki w Ostrowie, bo to tez nie dawno bylo oczywiste dla innych. Temat jest takim samym wrozeniem z fusow, jak typowanie skladu Polonii po zakonczeniu poprzedniego sezonu i wpisy beda sie zmieniac z kazdym podpisanym kontraktem, chociaz wielu znaczacych zawodnikow juz nie zostalo. Poza tym jakbys uwaznie czytal SF, to wiedzialbys ze powalczymy o utrzymanie, bo dla innych jest to oczywiste co mozna wyczytac w komentach :rotlf:
Na papierze zdecydowanym faworytem jest Leszno. Reszta niewiadoma, poki nie podziela sie zawodnikami.

Awatar użytkownika
Arturro
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Arturro » 2009-01-04, 22:07

paraz2 pisze:Dobrze to sobie czekaj na oficjalne info o Andersenie w Gdańsku i Hancocku w Częstochowie, siedź i męcz kompa odświeżając co 5 minut sportowefakty.pl być może to co jest dla innych oczywiste stanie się dla Ciebie faktem

No lepsze to niż opieranie się na wirtualnych doniesieniach portali, które nie raz juz puszczały kaczkę. Ile razy my już mielismy podpisac kontrakt z dobrymi zawodnikami a tu nagle niestety poszedł gdzie indziej.

na temat szans poszczególnych drużyn można się będzie wypowiedzieć po zamnkięciu transferów w klubach. o ile wiem to parę drużyn z Eksrtraligi jeszcze negocjuje pozatym jedna nawet nie ma jeszcze licencji przyznanej. poczekajmy a potem będziemy mogli właściwie ocenić potencjały drużyn a tym samym ich szanse w nadchodzącym sezonie. Oczywiście pamiętajmy że to jest też sport i nie wszystkim wszystko wyjdzie tak jak by chcieli.
"Niejedną jeszcze paranoję przetrzymać przyjdzie robiąc swoje"

Awatar użytkownika
Juras
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Juras » 2009-01-12, 13:40

A mnie naszła taka refleksja, żeby porównać skład Polonii z tym z sezonu 2006, kiedy to zjęliśmy wszak dobre 3. miejsce, no i wychodzi, że nie jest tak źle:
Pepe > Davidsson
Sawka = Lindbaeck (tym bardziej, że Sawka ponad pół sezonu miał do bani)
Kostek = Chrzanek
Emil < Emil
Jonsson = Jonsson (miejmy nadzieję, choć tendencje ma od dłuższego czasu zniżkową w ekstralidze)
Buczek = Buczek (tamten sezon był jego najlepszym w karierze i miejmy nadzieję że to powtórzy)
Siopek > Adamczak ( ale miejmy nadzieję że pozostała trójka będzie lepsza)
Wychodzi na to, że będzie ostra jazda, ale w wykonaniu wszystkich klubów bo każdemu zdarzą się wpadki. Nie zdziwie sie jak np. Gorzów przegra w Gdańsku a my wygramy w Lesznie albo coś w tym stylu.
Myślę, że Plech powinien postawić na ustalenie stałych par, potrafiących dobrze jechać w Bydgoszczy. I niech już wreszcie nie daje AJ z Emilem do jednej pary bo to jest nonsens. AJ powinien jeżdzić z najsłabszym z tej ekipy, czyli prawdopodobnie z Buczkiem.
Najważniejsze to wygrywać u siebie wszystko - wtedy nie będzie źle!!! U siebie powinniśmy być mocni, tylko problem może być z Jonasem...

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2009-01-12, 15:44

Taka mala roznica, ze Buczek wtedy jezdzil jako junior i jakos latwiej przychodzilo zdobywanie punktow (nie tylko jemu, ale tez innym zanim przeszli do seniorow). Druga wazna roznica, to ze liga sie mocno wyrownala i z tego powodu tez trudno o punkty i stabilny wynik na poziomie.
Co do AJ-a to powinien chyba jezdzic w parze z krajowym juniorem, bo od nowego sezonu mlody ma zagwarantowane 3 biegi, a w naszej sytuacji wiadomo ze taka para potrzebuje pewniaka :wink:
Wydaje sie jednak, ze w planach jest inne ustawienie par, ale jak bedzie to przekonamy sie dopiero po sparingach.
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

Awatar użytkownika
gadget
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: gadget » 2009-01-12, 15:48

Kilka zdań komentarza do poprzedniego posta.

Mecz Gdańsk - Gorzów: powiedziałbym bardziej dosadnie: będę ogromnie zdziwiony, jeżeli goście tam wygrają. W ogóle wydaje mi się (czytając również komentarze na sportsboardzie), że Stal Gorzów jest - jak na tą chwilę - najbardziej przecenianą drużyną ekstraligi (co - mam nadzieję - udowodnimy już w II kolejce sezonu :twisted: ). Na wyjeździe to oni będą mieli 1,5 zawodnika (Tomek + pół Holty), co niestety w naszym przypadku jest marnym pocieszeniem, bo Tomek z pewnością pomoże gorzowiakom się u nas dopasować.
Z kolei np. nasze zwycięstwo w Lesznie jest jednak bardzo mało prawdopodobne. Ale masz rację Juras: niespodzianek z pewnością nie zabraknie.
Kolejna sprawa: w minionym sezonie ekstraligi nie było drużyny, która wygrałaby wszystkie mecze na własnym torze - co daje dużo do myślenia. Kiedyś faktycznie Bydgoszcz była twierdzą bardzo trudną do zdobycia, ale w tej chwili nie nastawiałbym się na to, że wygramy wszystko u siebie - choć bardzo bym tego chciał.
I w końcu układ par: zgadzam się z przedmówcą, że AJ powinien jeździć z Buczkiem:
1. AJ
2. Buczek
3. Chrzan
4. Jonas
5. AL
6. Woźniak / Curyło
7. Emil

Awatar użytkownika
Juras
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Juras » 2009-01-12, 23:09

Właśnie taki skład rysował mi się w głowie. Z tym że, jeżeli rzeczywiście jest tak jak mówił Przem@s, że Adamczak musi pojechać juniorski +2 razy, to może rzeczywiście lepiej by było wymyślić coś innego. Ale szkoda też marnować Jonssona na 2 biegi z Emilem. TAki skład to jedynie w 15 biegu. Nie marnuje się przecież 2 najlepszych zawodników na jedną parę.
Ten przepis komplikuje sprawe bo jak tu kurcze ustalić ten skład a liderów za wiele nie mamy. Tylko czasem nie dawać Jonasa na prowadzącego... no chyba że w Częstochowie...
Poza tym co do Buczka to rzeczywiście istnieje coś takiego jak syndrom przejścia do seniora. Ale nie zapomnijmy, że wtedy miał tylko jeden łatwiejszy bieg, a reszta była taka sama, bo jeździł z seniorami tak jak inni. Kiedyś dawno było tak że junior jeździł tylko z juniorem i wtedy chyba przejście do seniora musiało być trudniejsze. Ja mam nadzieje że ta kontuzja i rehabilitacja wpłynie na niego tak, ze w pewien sposób wymarze wszystkie złe rzeczy z psychiki, ze po prostu wsiądzie i będzie śmigal jak w 2006.
A propos właśnie ktoś na SF napisał, ze Buczek to tak jakby w programie było puste miejsce. Nie no nóż się w kieszeni otwiera!!!...

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2009-01-12, 23:17

Juras pisze:[...]
A propos właśnie ktoś na SF napisał, ze Buczek to tak jakby w programie było puste miejsce. Nie no nóż się w kieszeni otwiera!!!...

Bo to pewnie "fahofiedz" jest.... :nonono: :killer:

Awatar użytkownika
Arturro
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Arturro » 2009-01-13, 16:22

Juras pisze:Poza tym co do Buczka to rzeczywiście istnieje coś takiego jak syndrom przejścia do seniora. Ale nie zapomnijmy, że wtedy miał tylko jeden łatwiejszy bieg, a reszta była taka sama, bo jeździł z seniorami tak jak inni. Kiedyś dawno było tak że junior jeździł tylko z juniorem i wtedy chyba przejście do seniora musiało być trudniejsze. Ja mam nadzieje że ta kontuzja i rehabilitacja wpłynie na niego tak, ze w pewien sposób wymarze wszystkie złe rzeczy z psychiki, ze po prostu wsiądzie i będzie śmigal jak w 2006.

No tyle że przejście z juniora Buczek ma już za sobą ( nastąpiło to w sezonie 2008) i jak na moje poradził sobie świetnie. Ja wolałbym żeby miał taki sezon jak 2008 i osiagnął zbliżoną średnią w ekstralidze. Serca i woli walki mu nie zabraknie a umiejętności techniczne Krzysiek przeciez ma duże. wierzę że będzie jednym z głównopunktujących dla Polonii w 2009 roku.
"Niejedną jeszcze paranoję przetrzymać przyjdzie robiąc swoje"

Awatar użytkownika
Juras
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Juras » 2009-01-13, 17:53

No tak ja nie wiem przecież że jest seniorem od roku, ale mój post odnosił się do jednego z powyższych. Porównywaliśmy obecny skłąd z tym z sezonu 2006.

Awatar użytkownika
ciuupa
miniżużlowiec

Postautor: ciuupa » 2009-01-16, 20:13

Moim skromnym zdaniem możemy zająć 3, jak również ostatnie miejsce. Mamy tyle niewiadomych, że trudno coś przypuścić. AJ i Emil sobie poradzą, Chrzanek myśle też. Za to jak Będzie jeździł JJ, Lindbaeck czy Buczek to tego nikt nie przepowie

Awatar użytkownika
DR_MADRAF
egzamin na licencję

Postautor: DR_MADRAF » 2009-01-22, 20:47

Ktos napisal ze nie dawac JD na prowadzacego pare....a ja sie zapytam dlaczego nie? W koncu to juz kolejny sezon Jonasa na naszym bydgoskim owalu i on z kazdym sezonem jezdzi lepiej...poza tym atmosfera za kadencji Zenka Plecha jest chyba jednak nieco bardziej zdrowa niz za kadencji Zdzislawa...chlopaki musza sie dotrzec...ja tylko mam nadzieje ze Chrzanek nie bedzie taki chimeryczny jak w poprzednich sezonach...co do Antonio jestem jakos dziwnie spokojny.....facet ma power do jazdy i zupelnie inna motywacje do startowania niz 2 lata temu...i powiem Wam ze szczerze licze na to ze Polonia bedzie nie tylko szwedzka kolonia ale rowniez szwedzka sila w polskiej lidze z jak najbardziej zadowalajacym zakonczeniem na finiszu rozgrywek:)

Pozdrawiam i pamietajcie....do sezonu coraz blizej a pierwszy mecz z Wrockiem u nas - bedzie na pewno mnostwo "adrenaliny":)
Dumni po zwyciestwie, wierni po porazce!

Biały_Wojownik
miniżużlowiec

Postautor: Biały_Wojownik » 2009-02-09, 15:18

Tabela Ekstraligi okiem Krzysztofa Cegielskiego:

1. Unia Leszno
2. Stal Gorzów
3. ZKŻ Zielona Góra
4. Unibax Toruń
5. Włókniarz Częstochowa
6. Atlas Wrocław
7. Lotos Gdańsk
8. Polonia Bydgoszcz

:D ja sie w prognozy nie bawię, bo to wszystko i tak wyjdzie w praniu;)
Ale typ Cegły mnie rozpiernicza. Na torach był dobry a jego typy to o kant ... roztrzaskać :D
Obrazek

Awatar użytkownika
bzychol
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: bzychol » 2009-02-09, 20:23

Dobrze prawisz biały wojowniku xD to nie może się sprawdzić :] Dla mnie 6msc to pewniak i zdanka nie zmienię :] Gdańsk jest od nas o jakieś 20% słabszy i Atlas również ciutkę słabszy jest. Będzie OK bo przy Sportowej będziemy rządzić i dzielić :) :roll:

Awatar użytkownika
maniasss
Brązowy Kask
Kontaktowanie:

Postautor: maniasss » 2009-02-09, 22:21

Atlas jak Atlas....ale nie wiem czy Czewa ma az taki przebojowy skład... oprócz dwóch pewniaków,dalej czarna dziura,chodzi o Gapińskiego,Drabika.......bo czasem Lee cos pojedzie.Reansumując,skład podobny do naszego,a wiec szykuje sie bardzo wyrównana walka o miejsce w 6 ,moze cos wiecej???
''Nasza Religia SPEEDWAY,nasze MOTTO zawsze w lewo.....''

''Lata temu gdy trafił mnie anioł w mym sercu narodził się speedway a w żyłach zaczął płynąć metanol''

''OKOŃ''-Panu już podziękujemy....[:]

Wróć do „Generalnie o żużlu”