Polscy sędziowie

Sprawy związane z polskim i międzynarodowym speedway'em
Bleemek
Mistrz Polski Juniorów
Kontaktowanie:

Postautor: Bleemek » 2005-06-13, 18:31

Mama pisze:Bleemuś - Darago my było ... Istvan zresztą :P

Wiedziałem, że Mama będzie pamiętał. ;-)

pzdr.
abk
Siłą klubu są jego kibice
www.GdyIdziePolonia.prv.pl

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2005-06-14, 00:57

Kasiu - jeśli sędziowie mieliby wykluczać tylko za "złośliwe faule", to bardzo rzadko by z tej możliwości korzystali, a wylatywał by głównie Nicki :P
Jeśli sędzia może wskazać winnego zaistniałej sytuacji (a szczególnie upadku), ma OBOWIĄZEK go wykluczyć. I nie ważne, czy to był faul złośliwy, czy też "tylko" przypadkowy. Faul jest faulem i wykluczenie się należy.
A że Wojaczek był wyjątkowo mało pobłażliwy i do bólu konsekwentny ... no cóż ... takie jego prawo. Można go porównać do sędziego piłkarskiego, który widząc, że gra może się zaostrzyć, "profilaktycznie" na początku meczu pokaże kilka żółtych albo i czerwonych kartek :P
Powtórzę się - w Cardiff Wojaczek nie popełnił ŻADNEGO błędu! Jeśli ktoś choć trochę zawinił, wylatywał. Sędzia był po prostu wyjątkowo mało pobłażliwy!

Bleemek pisze:
Mama pisze:Bleemuś - Darago my było ... Istvan zresztą :P

Wiedziałem, że Mama będzie pamiętał. ;-)

Tym łatwiejsze to było, że ten jegomość trochę namieszał w żużlu :P
A teraz jest członkiem Komisji Wyścigów Torowych w Europejskiej Unii Motocyklowej (UEM)! Jeśli ktoś chciałby dokładniejsze namiary - zapraszam na priva :P
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Marmar
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Marmar » 2005-06-14, 06:44

Pozwolę się sobie z Mamą nie zgodzić, moim zdaniem Wojaczek był beznadziejny i popełniał błędy (pierwsze wykluczenie Crumpa, to moim zdaniem ewidentny błąd)... poza tym Mama ma racje, jeżeli sędzia widzi czyjąś winę, to nie ważne jaka by ona nie była i w którym miejscu toru, to wywala gościa i finito :)... Wojaczek (i Mama też) mieli prawo widzieć inaczej niż ja, to się zdarza :D:D:D

Brawo Jarek :D
Brawo Tomek :D
Brawo Tomek :D
www.marmar.prv.pl - żużlowe zdjęcia i nie tylko!

Tomasz Gollob:
"Gdziekolwiek bym jednak nie startował, Bydgoszcz zawsze będzie w moim sercu."
"Kiedy zawodnik reprezentuje rodzinne miasto, zwykle daje z siebie dwa razy więcej."

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2005-06-14, 11:36

Marmar - masz prawo się ze mną nie zgodzić :P

Jednak jeśli faktycznie jest tak, jak napisałeś w pewnym wątku (a w to nie wątpię :P ), to mogłeś nie zauważyć przewinienia :P Zresztą na pierwszy rzut oka faktycznie ciężko było to przewinienie zauważyć - dopiero jedna z powtórek pokazała, że Crump wyraźnie potrącił kołem lewą nogę Andersena. Sędzia miał tutaj 2 możliwości - wywalić Crumpa albo powtórzyć w 4 - wybrał rozwiązanie nr 1, do czego miał prawo.

Wykluczenie Norrisa za przyczynienie się do upadku Rickiego spowodowane zostało tą samą przyczyną, z tym, ze akcja odbywała się na 5 łuku, więc ktoś musiał zostać wykluczony, a tym kimś był winowajca upadku :)

Odnośnie upadku Crumpa na wyjściu z 1 łuku - już wcześniej pisałem - Crump pchał się tam, gdzie nie było miejsca i upadł przez nikogo nie potrącony. Sędzia mógł puścić w 4 albo wykluczyć Crumpa - i ponownie wybrał wykluczenie (do czego miał pełne prawo!).

Upadek Bjarne w kolejnym biegu i nie wykluczenie nikogo - 3 zawodników znalazło się praktycznie w 1 miejscu na wejściu w 1 łuk, co spowodowało kolizję i upadek - jak najbardziej słuszna decyzja o powtórce w pełnym składzie.

Wykluczenie Nickiego za spowodowanie upadku Hancocka (i pośrednio Chrzanka) - Nicki startując z 1 pola przemknął przed kołem przeczuwającego co się święci Andersena i na wejściu w 1 łuk znalazł się na środku toru, kosząc przy okazji Hancocka - jak najbardziej słuszna decyzja o wykluczeniu!

Wykluczenie Crumpa po skoszeniu na wyjściu z 1 łuku Lindbacka i Nickiego - jak najbardziej słuszna - Crump został z tyłu, zaatakował przy krawężniku, gdzie go pociągnęło i wpadł w resztę zawodników - żadnych wątpliwości!

To tyle ode mnie w kwestii sędziowania podczas GP w Cardiff. A kto się nie zgadza - trudno, takie jego prawo :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Marmar
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Marmar » 2005-06-14, 12:02

Mama: powiem tylko tyle: pierwsze wykluczenie Crumpa było na początku... mam nadzieję, że jako inteligentny człowiek dopiszesz sobie, to co w innym wątku ;)

Tomasz Gollob:

"Kiedy zawodnik reprezentuje rodzinne miasto, zwykle daje z siebie dwa razy więcej."

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2005-06-14, 12:06

No i tylko dlatego, że to było na początku, mam pewne wątpliwości - później już bym nie miał :P Poza tym wiem, jak się ogląda zawody (a szczególnie niektóre powtórki) w pubach :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2005-06-14, 21:12

Tak sobie czytam te cale dywagacje na temat sedziowania przez Wojaczka, i tu, i na PZLD ,ale z drugiej strony nikt tego nie bedzie pamietal za pol roku czy za rok [no chyba ze ktos bedzie mial to nagrane] ale zauwazmy fakt - w tym roku w GP sedziuje trzech arbitrow z czego DWOCH POLAKOW

Jeszcze sie nie zdarzylo, zeby w SGP bylo dwoch naszych arbitrow i to jest uwazam powod do dumy........Nasza narodowa cecha jest to ze chcemu zeby bylo tak jak sobie wymarzymy, ale jak juz to jest to tez szukamy dziury w calym.......wiec cieszmy sie poki co z faktu ze jest jak jest, bo nie wiadomo co bedzie za rok i w najblizszej przyszlosci..........

A propo sedziowania - pamietacie Franka Ebdona??
ten tez byl konsekwentny do bolu - az za bardzo konsekwentny........czasem
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:
Lawrence
Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl
"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,
Mój ojciec mnie zabrał,
Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

Awatar użytkownika
Arturro
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Arturro » 2005-06-15, 08:11

No właśnie trzeba sie cieszyć że 2/3 rund SGP bedzie sedziowane przez polaków a sędzia jak sędzia może popełnić błąd choć tym wytypowanym rzadko sie to zdarza a czy wykluczenia słuszne cóż ktoś kiedyś powiedział ile głów tyle opinii :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
"Niejedną jeszcze paranoję przetrzymać przyjdzie robiąc swoje"

Cobra
junior - ligowiec
Kontaktowanie:

Postautor: Cobra » 2005-06-18, 20:35

Sędziowie już przechodza samych siebie w półfinale mistrzostw polski wykluczony został do końca zawodów Krzyusztof Jabłoński.Razem z nim wykluczono Tomasza Jedrzejaka.Jak stwierdził sędzia niesportowe zachowanie polegało na ustawieniu wyniku biegu.To o tyle dziwne ze jak wiadomo Jabłoński jest zawodnikiem Wybrzeza które w najbliższych zawodach jezdzi z Preparatorem Torów.Wykluczenie do konca zawodów sprawia że Jabłoński którego srednia na torze w Gdańsku wynosi ponad 2,0 bedzie pauzowal.Bardzo rzadko zdarza sie sytuacja wykluczenia za ustawienie wyniku biegu i dlacezgo odrazu do konca zawodów?Czyżby sedzia miał dowody?Decyzja conajmniej dziwna albo i nie zważywszy na to że Amator jedzie bez Ząbika w Gdańsku.Wiec czemu by nie osłabić gospodarzy wtedy szanse sie zwieksza.
Czy ktos może wie cos wiecej o tej sytuacji? Czy może rozpoczeło sie juz holowanie Amatora Karwana Toruń do konca sezonu na pozycji lidera?Coś dziwne ostatnio decyzje podejmuja sedziowie na korzysc amatora.Bo to nie pierwszy raz.Jak widac Karawan ma w kieszeniu wiekszosc sedziów :evil:

Awatar użytkownika
Marmar
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Marmar » 2005-06-18, 21:18

Wow, ale spiskowa teria dzejów :rotlf:

Swoją drogą śmieszą mnie te wszystkie teorie, że Apator wygrywa, bo Karwan każe sędzią dobrze sędziować... normalnie zawsze mam polewkę, bo zawsze można się doczepić do Torunia :D:D:D... jeszcze nie było takiej rzeczy, żeby nie dało się tego odpowiednio naciągnąć :D

Swoją drogą ktoś na PŻLD fajnie napisał... wyk Jabola to sprawka Ruski, bo Rusko za bezpośredniego rywala w walce o uniknięcie walki o utrzymanie ma właśnie Gdańsk, który nie powinien za wiele wygrywać :D:D:D

:rotlf:

Tomasz Gollob:

JD
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: JD » 2005-06-18, 21:36

Marmar pisze:Wow, ale spiskowa teria dzejów :rotlf:

Swoją drogą śmieszą mnie te wszystkie teorie, że Apator wygrywa, bo Karwan każe sędzią dobrze sędziować... normalnie zawsze mam polewkę, bo zawsze można się doczepić do Torunia :D:D:D... jeszcze nie było takiej rzeczy, żeby nie dało się tego odpowiednio naciągnąć :D

Swoją drogą ktoś na PŻLD fajnie napisał... wyk Jabola to sprawka Ruski, bo Rusko za bezpośredniego rywala w walce o uniknięcie walki o utrzymanie ma właśnie Gdańsk, który nie powinien za wiele wygrywać :D:D:D

:rotlf:

No tu lekko przeginasz mnie wcale nie śmieszy że jedna i ta sama osoba jest szefem Gksż i klubu ekstraligowego.To śmierdzi z daleka, myślisz że wszyscy jechaliby po apatorze tak jak teraz się to dzieje gdyby ta pała karwan zrezygnował z szefowania żuzlem?? Ja mysle że apator miałby spokój a jechalby po Rusko za ..... całokształt :D

Cobra
junior - ligowiec
Kontaktowanie:

Postautor: Cobra » 2005-06-18, 22:01

Marmar jak widze jestes jedyną osobą w kraju nie liczac kibicow amatora która twierdzi ze decyzja sedziego była dobra a Słaboń sam sie wykluczył :lol:

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2005-06-18, 22:08

Cobra pisze:Marmar jak widze jestes jedyną osobą w kraju nie liczac kibicow amatora która twierdzi ze decyzja sedziego była dobra a Słaboń sam sie wykluczył :lol:

Qrna... czytam i czytam wypowiedz Marmara i za ch...olere nie moge znalezc miejsca w ktorym by pisal, ze wykluczenie Slabonia bylo sluszne...
Powiedz mi Cobra czy Ty masz takie braki w czytaniu z rozumieniem czy raczej masz tak wielka sklonnosc do nadinterpretacji i naginania faktow pod wlasne potrzeby??? :evil:

Cobra
junior - ligowiec
Kontaktowanie:

Postautor: Cobra » 2005-06-18, 22:26

Kabat pisze:Powiedz mi Cobra raczej masz tak wielka sklonnosc do nadinterpretacji i naginania faktow pod wlasne potrzeby??? :evil:

Jak cała Polska. :evil:
Pozatym zadaj to pytanie założycielowi tematu :evil:
A jeżeli byś był łaskawy to skonsultuj sie k*** z osobą która miała wątpliwa przyjemność oglądania tego półfinału i zapytaj o opinie na temat wykluczenia.
Wypowiedz Krzysztofa Jabłońskiego na temat sytuacji w której został wykluczony:
"...Zadaję sobie więc pytanie: „Po co mi to wszystko ?” Kiedy wyjeżdżałem do ostatniego biegu miałem 9 pkt, i wiedziałem, że 2 pkt wystarczą mi do pewnego awansu z 4 miejsca. Wystartowałem ostatni ale już na pierwszym łuku wyprzedziłem dwóch rywali. Przez kolejne 3 kółka walczyłem z Jędrzejakiem. Wiozłem potrzebne 2 punkty. Ponieważ jednak ściganie mam we krwi, jest to część mojego życia, więc goniłem dalej. Kiedy pociągnęło ,,Ogóra” w koleinie ( nie tylko jego podczas całych zawodów) na wejściu w ostatni łuk, przyciąłem do krawężnika i wygrałem.
Czy dla sędziego ( p. Mądrzak z Gniezna) wyglądałoby lepiej gdybym spasował, przywiózł 2 pkt i awansował z 4 miejsca a nie z trzeciego ?
Jestem profesjonalistą. Mam zobowiązania wobec klubu, sponsorów i kibiców. Ale jestem także człowiekiem i wartości, które wyznaję, są silniejsze niż ludzie, którzy chcą je wypaczyć lub zniszczyć.”
Niesportowa postawa Jabłońskiego polegała jak wynika z tego na ...walce do końca :!: :evil:

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2005-06-18, 23:02

Wiesz co Cobra... Marmar wysmial dwie rzeczy:
- ogolna tendencje do naciagania faktow w taki sposob, zeby zawsze winny byl ten niedobry Karwan
- TWOJA teorie jakoby ten wstretny Karwan sterowal wykluczeniem Jablonskiego i Jedrzejaka do konca zawodow

W obu wypadkach W PELNI sie z nim zgadzam, a jednoczesnie NIJAK nie moge sie doczytac (nawet miedzy wierszami), jakoby twierdzil iz Slabon zostal slusznie wykluczony. Cos mi sie wydaje, ze masz dar czytania tego co:
- zostalo napisane czarno na bialym
- zostalo "napisane miedzy wierszami"
- nie zostalo nigdzie napisane... :wink:

Zreszta moze najlepiej niech sam Marmar wyjasni co mial na mysli piszac to co napisal i co zawarl miedzy wierszami... a co chyba tylko Cobra jest w stanie odczytac... :P

Cobra
junior - ligowiec
Kontaktowanie:

Postautor: Cobra » 2005-06-18, 23:24

Może i mam nadzwyczajne zdolności albo wykluczenie Jabłońskiego do końca zawodow akurat kiedy pauizowac bedzie on w meczu z osłabionym Apatorem to zbieg okoliczności.Tylko kiedy ostatnio sedzia wykluczył za ułozenie wyniku zawodnika do lońca zawodw? :roll: Chyba jednak mam nadzwyczajne zdolności :twisted: :twisted: :twisted: :wink: Albo to faktycznie czysty przypadek jakby nie patrzac amator na tym skorzysta a karawan jak by na to nie patrzec też bo to jego amator.Oby jego końcem był poczatkiem lepszego sedziowania :wink:
ps.Wszyscy sedziowie to wazeliniarze(moze poza małymi wyjatkami ) i beda włazic w d*** karawanowi nawet jesli ich o to nie poprosi. :?

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2005-06-19, 03:44

Cobra - ku***, czy ty żyjesz na takim poziomie abstrakcji, że nie dostrzegasz tego, że Kabat odniósł się do twojego durnego wpisu, w którym dyskutując o wykluczeniu do końca zawodów Jabłońskiego, nagle wyjeżdżasz z tekstem, że Marmar w takim razie uważa, że Słaboń sam się wykluczył - spróbuj czasami przeczytać ze zrozumieniem teksty innych !! A do tego zanim klikniesz "wyślij", przeczytaj swoje wypociny 100 razy i daj jeszcze komuś do sprawdzenia !!

BTW - JD, czemu tak nie protestowałeś, kiedy Rusko łączył funkcje wiceprzewodniczącego GKSŻ i prezesa klubu ?? Wtedy było wszystko OK ?? (wyjaśnienie dla Cobry - ten wpis nie oznacza, że popieram Karwana i sytuację, jaką mamy obecnie !!)

Obrazek

Awatar użytkownika
Marmar
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Marmar » 2005-06-19, 07:49

Ad 1) Dzięki Kabat za łopatologiczne wyjaśnienie naszemu "nadzwyczajnemu" gadowi, tego co autor napisał :)... nawet nie muszę nic dodawać :D
Ad 2) Mama ładnie wyjaśnił JDiemu, to co chciałem napisać :), właściwie tak jakby czytał w moich myślach :)... swoją drogą JD też nadinterpretował moją wypowiedź :P
Ad 3) Cobra: trochę kultury człowieku, bo niedługo nikt z Tobą nie będzie chciał dyskutować, ani mieć nic do czynienia... jak chcesz coś napisać to zastanów się dwa razy, bo piszesz takie głupoty i w taki sposób, że na odpowiadanie szkoda mojej klawiatury... już Ci kiedyś to chyba pisałem... to jest druga taka dobra rada... i się nie zdziw, że "nikt się z Tobą nie będzie chciał bawić" jak będziesz prezentował taką postawę.

Tomasz Gollob:

Cobra
junior - ligowiec
Kontaktowanie:

Postautor: Cobra » 2005-06-19, 12:35

Pomyśle nad tym :( Może faktycznie żle zinterpretowałem wypowiedz Marmara? :( wpisy pozostałych osób pozostawie bez komentarza :evil:
ps.Marmar bez urazy :wink:

Scorpion
egzamin na licencję

Postautor: Scorpion » 2005-06-19, 12:59

Sytuacja z Karwanem jest chora tak jak cały GKSŻ! Teraz dochodzi do takich paranoi, że Rusko odwołuje się od decyzji sędziego do prezesa Apatora Toruń!! Przecież to jest szaleństwo to tak jakby przewodniczący FIFA był również prezesem np. Juventusu Turyn!!! :evil: :evil:
Bene mori praestat, quam túrpiter vívere.

Wróć do „Generalnie o żużlu”