Gra Speedway Grand-Prix w sieci, czyli wirtualny SPEEDWAY

Sprawy związane z polskim i międzynarodowym speedway'em
Jozi
miniżużlowiec
Kontaktowanie:

Postautor: Jozi » 2008-04-18, 18:38

No i stało się FIM SGP 3 już jest .... Przyszła dziś do mnie przesyłka z grą . Zdjęcia z gry na pudełku już zachęciły do instalacji ,więc zainstalowałem odpaliłem i .... Na początku wita nas film jak w tv przed rozpoczęciem transmisji , całe menu gry czytelne i przejrzyste , grafika też może być ,lecz na tym koniec !! Cała gra gorsza niż poprzednie ,fizyka jazdy chyba wogóle nie istnieje cudem jest przejechanie 4 okrążeń ,wystarczy wyjść z 2 łuku i już lądujemy na murawie bądź ładujemy się w bandę ,komentarze w grze ..... lepiej wogóle je wyłączyć , odgłos motorów przypomina motorynkę a nie żużlówkę . Ogólnie szkoda kasy i lepiej zlecić wykonanie gry jakiejś innej firmie np EA Games , bo speedway w wykonaniu techlandu z każdą nową częścią to coraz większa klapa !!

Awatar użytkownika
bzychol
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: bzychol » 2008-04-18, 22:26

A mi się gra podoba i to bardzo. Dla mnie najlepsza z wszystkich części !!! Komentarz jest niezły , model jazdy jak się go opanuje to się zaczyna podobać :) A tryb multiplayer też jest OK :) duuuży plus za Tachlandu za tą gierkę . Jak na cene 74,90 w Media Markt to warto kupić tą grę. !!! 8) :twisted:

Awatar użytkownika
Juras
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Juras » 2008-04-18, 22:35

Postaram się w nią zaopatrzyć, ale na razie muszę się zaopatrzyć w porządna kartę graficzną :-)
Co do fizyki jazdy... w poprzednich częściach też najpierw trzeba się było przyzwyczaić. Ja ciągle wpadałem na trawę w 1. części...
A jak tam wykluczenia (bo podobno miał być jakiś wirtualny sędzia), ulepszyli je trochę?

Gość

Postautor: Gość » 2008-04-18, 23:01

bylem dzis pierwszym klientem w media, ktory kupil SGP 3 :) i na prawde muszę powiedzieć ze gra jest bardzo dobra, w przeciwienstwie do tego co mowil kolega kilka postow wyzej. Fizyka jazdy jest dobra, a nawet bardziej realistyczna niz w poprzednich czesciach, odczuwamy kontat z innymi zawodnikami :P i nawet widac jakzawodnik z motocyklem podskakuje na koleinach, ktore raczej pojawiaja sie na trawie ;p Komentarz jest troche lepszy niz 2 ale no perfekcyjny tez nie jest :) brakuje kilku roznych akcentow wymawianych nazwisk, gdyz gdy sie prewracamy, czy jestesmy wykluczeni komentator wypowiada nazwisko zawodnika bardzo szczesliwy :) Co do wirtualnego sedziego to na pewno zostal poprawiony, wzgledem tego co bylo w poprzedniej wersji, dosc dokladnie ocenia sprawce wypadku itp. co do samego sterowania to jest ok, wystarczy troche pocwiczyc na trningu, pozniej w pojedynczych wyscigach i mozna startowac w GP :) Jest kilka rzeczy, ktorych mi osobiscie brakuje z 2 czesci, ale do wszystkiego trzeba sie przyzwyczaic no i nic sie tu nie zmieni :) Powinnismy sie cieszyc ze to wlasnie polska firma produkuje, tworzy oficjalna gre dotyczaca speedweya, porownajcie sobie to chociazby z demonic speedway, czy tez calkowicie pierwsza gra zuzlowa od techlandu Speedway '99 :) roznica jest ogromna i na pewno z czasem w kolejnych czesciach bedzie coraz to lepiej :) Jak wiadomo techland wypuscil juz w swojej karierze kilka tytulow, ktore podbily swiatowy rynek :)

Awatar użytkownika
bzychol
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: bzychol » 2008-04-19, 08:43

http://pl.youtube.com/watch?v=k5w9t9Hq6y0 ----> stadiony
http://pl.youtube.com/watch?v=ZbtllmLOLes ----> start i bieg

filmiki na youtube mojej roboty ;) co nieco powinny wam rozjaśnić :) 8)

Kartas
Srebrny Kask
Kontaktowanie:

Postautor: Kartas » 2008-04-19, 14:20

Gra jest całkiem fajna. Komentarz na pewno nie powala na kolona ale może być...Jeśli chodzi o fizyke jazdy to mnie się w miarę podoba, mocno dosyć trzeba wykontrować motocykl aby dobrze wejść w łuk no i fajny efekt daje jak zawodnik robi ruch nogą na łukach do tyłu jak to często bywa w realu :wink: Start też lepiej zrobiony i fajnie wygląda - bo nawet czasami zawodnik podnosi przednie koło czego chyba brakowało w poprzednich wersjach :wink:
Fakt faktem odgłos żużlówki na starce to nie jest co co chciałbym słyszeć ale cóż......No i lepiej wyglądają te upadki bardziej realistycznie. Menu także jest świetne. Dużo dużo by tu jeszcze pisać bo tych zmian jest sporo i to na lepsze. Sędzia także bardzo dobrze się spisuje bo np. ktoś mnie zepchnął z toru to wykluczyli jego a wiadomo jak to bywało w SGP 1 lub 2 wykluczali tego co wpadł w trawe bądz bande nawet jeśli został wepchnięty

Dosyć łatwo ukraść starty ale do tego trzeba mieć szczęście. Osobiście nie dawno grałem po sieci i ukradłem 3 razy z rzędu to mysleli, że jestem cziterem :rotlf: :lol:

Gra się przyjemnie, jest spora frajda momentami sam się wyginam na fotelu jak ten zawodnik na motorze :wink:

No i stadiony porządnie zrobione. Bydgoszcz zajebista, reszta także sporo wreszcie podobieństwa z prawdziwymi

Awatar użytkownika
Juras
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Juras » 2008-04-19, 14:26

No wynika z nich, że trochę chotycznie się steruje, ale może starali się odwzorować rzeczywistość. Bo jeżeli o to chodzi to poprzednie gry to był raczej śmiech na sali...
W SGP1 można było jechać tylko po małej i żeby to zrobić trzeba było puszczać gaz i uważać, żeby nie wpaść na trawę...
A w SGP2 jechało się raczej tylko po szerokiej (ewentualnie te boskie przycinki do krawężnika...:-) miodzio...), ale jechało się wciąż na pełnym gazie i szerokość jazdy regulowało tylko strzałkami w bok, co z rzeczywistością ma tyle wspólnego.... yyy, no my wiemy ile ma wspólnego...

A tak by the way: wy też mieliście ten problem, co ja, że na niektórych torach się pociska (cardiff, Krsko, a zwłaszcza Lonigo) a na innych ma się w ogóle kłopoty z dogonieniem kogo kolwiek (Bydgoszcz, a zwłaszcza Wrocław...)
Jakie były wasze ulubione?
I jak to wygląda w SGP3?

Awatar użytkownika
bzychol
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: bzychol » 2008-04-19, 14:43

Jeszcze nie rozpracowałem tej gierki tak dobrze ,żeby coś mówić o torach dokładniej itp. W 1 całym cyklu GP zająłem 10 msc z 64 punktami 2 najlepsze wyniki to 11 punktów. A tak to nawet raz się zdarzyło 1 punkt w Gp przywieść. :] 8)

Kartas
Srebrny Kask
Kontaktowanie:

Postautor: Kartas » 2008-04-19, 14:46

Wszystko zależy od przełożeń. Czasami np. możesz wygrać start a czasami zostać z tyłu i gonić rywali. Jesli chodzi o "pościg" za zawodnikami to możan atakować zarówno przy kredzie, bandzie czy nawet środkiem toru. Prawde mówiąc ataki są wszechstronne i tak samo jeżdzą przeciwnicy nigdy nie wiadomo z której strony zaatakują choć chyba częściej wolą jednak krede :roll: Z początku gra się na prawdę bardzo ciężko ale jak sie już dojdzie do wprawy to jest w miarę dobrze.

Takim minusem gry może być np. zawodnik z dziką kartą gdzie nie podają jego nazwiska lecz wpis "Dzika Karta" bądź tryb przenikania w multiplayerze, lecz to akurat w sumie może być(jest) dobre rozwiązanie na wypadek spięć na torze i częstych wykluczeń.

Moja ocena 4/5
:wink:

Awatar użytkownika
biegan.biegan
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: biegan.biegan » 2008-04-21, 15:17

Zapraszam do serwerów dzisiaj próbowałem już swych sił i wyszło mi całkiem nieźle :D Na 15 biegów zwyciężyłem aż 9 razy z kolegami z Zielonej Góry, Częstochowy i nawet uwaga Warszawy W opisie gry Fim Speedway GP 3 wszystko jest objaśnione jak zagrać na necie :!: :D polecam gierkę no i zapraszam do stworzonych przez mnie serwerów mapki Bydgoszcz, Krsko itd. Jak by co to jestem teraz!!!!
Bydgoszczaninie! "Przejdź na czarną stronę mocy" SPEEDWAY

Awatar użytkownika
bzychol
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: bzychol » 2008-04-21, 15:26

jak zauważycie na sieci server o nazwie Bzychol Serv albo coś z frazą Bzychol to wbijajta i zaznaczajta xD ,że jestescie z Bydzi i forum Net Fansów ;) Mi również całkiem nieźle idzie np Prage i Cardiff mam już opanowane :) Stadion przy Sportowej jeszcze nie w pełni ale spokojnie xD wyćwiczy się :] 8)

Awatar użytkownika
biegan.biegan
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: biegan.biegan » 2008-04-21, 15:52

Ja tez uczyniłem podobnie jak kolega oczywiscie moj serwer nazywa sie Biegan Bydgoszcz team-to brzmi dumnie :D Było by dobrze jakby w Bydgoszczy było dobrych kilku graczy mozna by było rozgrywac mecze pomiedzy druzynami dwoch na dwoch 15 biegów. Palce lizać :P
Ostatnio zmieniony 2008-04-21, 16:31 przez biegan.biegan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bzychol
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: bzychol » 2008-04-21, 15:54

Bardzo dobry pomysł ;) Fajnie byłoby pojechać zawody parowe. Jadnak są pewne niedoróbki co do zliczania punktów w trybie multiplayer :/ :evil:

Awatar użytkownika
biegan.biegan
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: biegan.biegan » 2008-04-21, 16:23

Sorki za prywate Bzychol przejdź na GG teraz

Awatar użytkownika
moRRo
Brązowy Kask

Postautor: moRRo » 2008-04-21, 19:35

W końcu mogłoby wyjść jakiś ligowy zuzelek :o coś na podstawie demonic speedway ;] Z grafiką sgp3 bądź 2 to by było coś ;)

Awatar użytkownika
biegan.biegan
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: biegan.biegan » 2008-04-23, 18:07

Mam ogromna prośbę, czy mogłby mimktos napisać w jaki sposob tworzy sie swoj serwer w grze GP 3. Robię wszystko zgodnie z instrukcja a podobno jestem nie widoczny :?: :!: Jest moze ktos z wśród was komu udala się juz ta sztuka?

Awatar użytkownika
Shoshone
szkółka żużlowa
Kontaktowanie:

Postautor: Shoshone » 2008-04-23, 20:45

a ja mam inne pytanie ;p dość banalne ;p
Jak sie rusza ;p
Bo ruszam tak jak w 2 i 1 a on mi wyjeżdża powoli podczas gdy inni startują od razu na maksa :(
Czy wiesz, że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

Awatar użytkownika
bzychol
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: bzychol » 2008-04-24, 05:43

M to jest sprzęgło ;) Trzymasz M i strzałkę górną . puszczasz sprzęgło i wio. Fakt faktem starty są i tak bardzo trudne w tej grze xD 8)

ps. Ja serwer bez problemu zakładam ;) biegan może jesteś nie dostępny w sieci i dlatego twojego serwera nie widać albo zakładasz na Lan a nie na Net ;]

Wizard89
turysta rowerowy

Postautor: Wizard89 » 2008-07-16, 21:56

to kiedy jakies sparingi :P wzorem SpeedwayTypera na forum mozna tez zaczac się bawić w SGP3 :D ktoś chętny??

edit: nie cytujemy całego posta, pod którym bezpośrednio odpowiadamy [Wulfik]
Obrazek

Jozi
miniżużlowiec
Kontaktowanie:

Postautor: Jozi » 2009-01-09, 13:42

Słuchajcie Techland rozpoczął prace nad nową grą o żużlu i nie będzie to tym razem FIM Speedway GP :P A niedawno znalazłem w planach rozwoju Center Net Speedway Ekstraligi punkt "wydanie oficjalnej gry rozgrywek Speedway Ekstraligi " hmmm czyżbyśmy wreszcie mieli się doczekać gry na wzór "Orange Ekstraklasa" i będziemy mogli wcielić się w rolę Leszka T ?? :D

"Jak podaje na swoich łamach serwis "Gry Online" firma Techland rozpoczeła pracę nad nową grą żużlową. Szykuje się niespodzianka dla fanów czarnego sportu. Gra, nie będzie kolejną częścią cyklu Fim Speedway Grand Prix, będzie to zupełnie nowy produkt. Szczegóły są owiane jeszcze tajemnicą, ale już niebawem poinformujemy Państwa o nich w naszym portalu."

żródło: eSpeedway.pl
www.foto.espeedway.pl - Największa Żużlowa Galeria w Polsce !

Wróć do „Generalnie o żużlu”