Śmieszne zdarzenia związane z żużlem

Sprawy związane z polskim i międzynarodowym speedway'em
Awatar użytkownika
szymon001
miniżużlowiec

Śmieszne zdarzenia związane z żużlem

Postautor: szymon001 » 2006-12-30, 12:50

Witam
Założyłem ten temat żebyście mogli wpisywać śmieszne zdarzenia związane z żużlem (wpadki komentatorów, śmieszne zachowania żużlowców itp).
Pozdrawiam :D

JuzNie(P)iknik
szkółka żużlowa

Postautor: JuzNie(P)iknik » 2006-12-30, 13:53

ze śmiesznych to chyba jak Tomek pobił tam kiedyś kogoś bo wywrócił Jacka :o
Albo akcja chuligańska klanu Kasprzaków na Rune Holtę :o

Marcin G.
szkółka żużlowa

Postautor: Marcin G. » 2006-12-30, 14:26

Tak, Tomek do Bajerskiego skoczył wtedy :D Jeszcze nokaut Tomka autorstwa Craiga Boyce'a. Albo jak Tomek (znowu on :) ) skakał przez bandę do sędziego Darago podczas GP w Coventry po wykluczeniu :D

Awatar użytkownika
Drzewol
egzamin na licencję

Postautor: Drzewol » 2006-12-30, 14:34

Pamiętam, jak po finale IMP '95 we Wrocławiu Jacek Gollob znokautował z główki mechanika Śwista (może u kogoś zachowało sie nagranie z Polsatu). Cała awantura wyniknęła z tego, że Świst, aby wystartować w dodatkowym biegu o mistrza z Tomkiem Gollobem, musiał wygrać swój ostatni wyścig i wygrał go, bo Kowalik w ogóle nie wyjechał na tor, Krzystyniak odpuścił już na starcie, a Jacek Rempała prowadząc bieg z przewagą połowy okrążenia nad gorzowianinem (strasznie się wtedy rozpadało) na ostatnim kółku zwolnił i przepuścił Śwista.

Druga sytuacja, jaką pamiętam, miała miejsce podczas derbów w latach 90-tych. 15 bieg, mecz już rozstrzygnięty, pod taśma stanęli Tomasz Gollob, drugi polonista (już nie pamietam kto) i Krzyżaniak (Bajerski w pierwszym podejściu zrobił ładnego "pirueta" i został wykluczony). Poloniści wyszli na 5:1, a Krzyżaniak, już bez ochoty na walkę, jechał tak wolno, że gdy Tomek mijał linie mety, widział torunianina na łuku przed sobą. Gollob, jak to Gollob, widząc że jest okazja sie pościgać, pojechał w pogoń za "Krzyżakiem" piąte okrążenie. Kiedy zawodnik Apatora zorientował się, co jest grane, odkręcił manetkę gazu na maksa, ale było już za późno. Tomek przy głośnym aplauzie publiczności minął Krzyżaniaka w swoim stylu na drugim łuku. :D :D :D
Polonia Bydgoszcz to nie tylko żużel :arrow: https://pl-pl.facebook.com/kppoloniabydgoszcz

Awatar użytkownika
Macieq
miniżużlowiec

Postautor: Macieq » 2006-12-30, 22:46

Jak Świst Protasa w bandę wkomponował i tłum z prostej pobiegł do parkingu Śwista bić.

No i jedna sytuacja, którą na zawsze chyba zapamiętam, do dzisiaj mi się płakac z śmiechu chce jak sobie przypomnę. Któreś GP, niestety nie pamiętam które. Bodajże finał i Crump na jednym z pól startowych. Taśma w górze, wszyscy wystrzelili do przodu jak z procy poza Crumpem, który nie przejechał 10 centymetrów. Jak się później okazało mechanik Crumpa ZAPOMNIAŁ ZATANKOWAĆ jego maszynę XDDD Potem Crump chciał chyba zabić tego mechanika, ostateczni go zwolnił i powiedział mu, że sam może do domu wracać. Ekipa Sullivana go przyjeła do siebie ;]
http://youtube.com/watch?v=upzwUoElR3c

"You can't do that Andreas Jonsson!!!"

JuzNie(P)iknik
szkółka żużlowa

Postautor: JuzNie(P)iknik » 2006-12-30, 23:17

a no to zapodam wpadkę pana kamerzysty z jakeigoś meczu żużla. Siedziałem wtedy jeden mecz na czerwonych ławkach. Transmisja w Polsacie. Był tzw. przeze mnie pan kamerzysta plenerowy, co biegał z kamerą w ręku po parkingu, a przy wyjeździe na tor czwartego zawodnika biegł za nim z kamerą w ręku aż na tor. No i bodajże 13 wyścig a pan kamerzysta plenerowy fiknął, złapał zająca (czyli się przewrócił) i w 14 i 15 biegu już nie wybiegł :cry: Pół stadionu się z niego lało jak pamiętam :o A w tv tak ładnie by to wyglądało gdyby nie to, że cień padał od pana kamerzysty i wszystko było uwidocznione w oku kamery :) Pewnie sobie nagranie z meczu zostawił na pamiątkę, żeby dzieciom pokazywać potem 'tatuś się tu wywalił z kamerą w ręku' :wink:

PS. Fajny temat

Vladek
kolarz szosowy

Postautor: Vladek » 2006-12-30, 23:35

Ostatnio zmieniony 2006-12-31, 00:08 przez Vladek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Drzewol
egzamin na licencję

Postautor: Drzewol » 2006-12-31, 00:04

Podczas DMŚ '95 w Bydgoszczy miała miejsce dosyć zabawna (a co najmniej dziwna) sytuacja. Jak pewnie większość osób pamięta, w jednym z wyścigów na defektującego Tomka Golloba wpadł Peter Karlsson. Do powtórzonego biegu jako pierwszy wyjechał Tony Rickardsson i... został chyba pomylony z Karlssonem, bo w jego kierunku ludzie na prostej spontanicznie zaczeli rzucać wszystkim, co mieli pod ręką :oops: . Tony nieco zdziwiony szybko zjechał do parkingu, a po chwili, o ile dobrze pamiętam :wink: , wyszedł na pas bezpieczeństwa i robiąc ukłon przeprosił kibiców :D .
Polonia Bydgoszcz to nie tylko żużel :arrow: https://pl-pl.facebook.com/kppoloniabydgoszcz

Awatar użytkownika
_SCOOTER_
junior - ligowiec
Kontaktowanie:

Postautor: _SCOOTER_ » 2006-12-31, 01:34

Drzewol pisze:Podczas DMŚ '95 w Bydgoszczy miała miejsce dosyć zabawna (a co najmniej dziwna) sytuacja. Jak pewnie większość osób pamięta, w jednym z wyścigów na defektującego Tomka Golloba wpadł Peter Karlsson. .

Pamiętam tą sytuację doskonale o mało wtedy Gollob nie zlamał sobie karku . :x
Obrazek

www.hattrick.org

Polecam :D
Jeżdzić do Torunia slużbowym autem na Krzyżackich tablicach a z przodu mniec szalik Polonii.
Widziec ich miny bezcenne :D

Awatar użytkownika
Gandalf
kolarz szosowy

Postautor: Gandalf » 2006-12-31, 03:31

Są zawodnicy którzy żeby startować nawet motoru nie potrzebują ...
To był dopiero świr....:)

http://www.youtube.com/watch?v=0K-PiFkX ... ed&search=
Dopóki Walczysz , Jesteś zwycięzcą...

Awatar użytkownika
Drzewol
egzamin na licencję

Postautor: Drzewol » 2007-01-18, 21:14

Kilka postów wyżej wspominałem o pewnym wyczynie Jacka Golloba. Oto krótki filmik z tego zdarzenia.

http://video.google.com/videoplay?docid ... 0855972431

bart_z_bydzi
kolarz torowy
Kontaktowanie:

Postautor: bart_z_bydzi » 2007-02-06, 11:02

Rok 1992. Mecz z Włókniarzem Częstochowa - do jednej bramki: przyjechali bez Drabika i jeśli dobrze pamiętam w krajowym składzie. Zdecydowana większość wyścigów kończy się wynikiem 5:1. W jednym z nich jadący na drugiej pozycji Waldek Cieślewicz notuje defekt motocykla bodajże na drugim albo trzecim okrążeniu. Najwyraźniej wk.... całą sytuacją zatrzymuje się i mimo trwającego wyścigu spokojnie zsiada z motocykla, zdejmuje gogle, wiesza ja na kierownicy i odchodzi .... pozostawiając motocykl na torze na prostej koło młyna. Skończyło się na ostrzeżeniu za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze.

Początek lat 90-tych. Mecz z Unią Leszno. Do wyścigu wyjeżdża Zenon Kasprzak i na prostej koło młyna ustawia się coby próbny start wykonać. Koncentruje się i skupia, kręci manetką .... i w tym momencie wjeżdża na niego z tyłu Jacuś Gollob, który wyjechał właśnie z parkingu i kulał się spokojnie na start.
Proch, M. Ziarnik, K. Ziarnik, Bukiej, Bizoń, Rutecki, Głowacki, Maroszek, Gabrych, Wolski, Dołomisiewicz - to była moja pierwsza Polonia.

kewałs
szkółka żużlowa

Postautor: kewałs » 2007-03-17, 11:36

a ja pamiętam takie zdarzenie,nie wiem który to był rok,ale chyba początek lat 90-tych,mecz ligowy Polonia Bydgoszcz z Ostrowem,wynik meczu 75:15 chyba jak sie nie myle,ale w 15 biegu nasi zostali na starcie,ruszyli,jak Ostrowianie byli na 2 łuku,i w 3 okrążeniu ich dopadli :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
wróciłem

Awatar użytkownika
zEtA
egzamin na licencję

Postautor: zEtA » 2007-03-17, 20:48

Ja podobne zdarzenie pamiętam w połowie lat 90 kiedy to na jakimś turnieju towarzyskim w Gdańsku podobnie zrobił Tomasz Gollob , a bodajże w następnym biegu ten sam wyczyn skopiował Sam Ermolenko . Fakt , że ograli jakiś miejscowych ogórków mając trzy raze szybsze maszyny , ale co tam :P Może taka moda wtedy wśród naszych była , że wszędzie tak robili ? A Sam gorszy od Tomka nie mógł być ?

Haha Jaca wymiata , ale koleś :D

/Czy teraz każdemu trzeba będzie przypominać punkt regulaminu mówiący o nie cytowaniu wpisu, na który się odpowiada tuż pod nim? Następne takie "akcje" będą po prostu w całości kasowane!

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2007-03-17, 23:23

To nie turniej tylko mecz Wybrzeze - Polonia 1992 ktory wygralismy 72-18 i sie chlopaki pobawili :D

/Czy teraz każdemu trzeba będzie przypominać punkt regulaminu mówiący o nie cytowaniu wpisu, na który się odpowiada tuż pod nim? Następne takie "akcje" będą po prostu w całości kasowane!
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:
Lawrence
Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl
"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,
Mój ojciec mnie zabrał,
Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

Awatar użytkownika
zEtA
egzamin na licencję

Postautor: zEtA » 2007-03-18, 01:13

Lawrance cytując Mateusza :
" // nie cytujemy postów jak odpowiadamy bezposrednio pod nimi! ile razy mam to powtarzac do ch...! [Mateusz] " :D

/Nie bądź taki mądry, bo sam robisz dokładnie to samo!

/EDIT Właśnie dlatego wkleiłem zwrot , który był kierowany do mnie ;-)

To może oni tak zrobili dwa razy , bo byłem niemal przekonany , że to był turniej . Choć może ( a pewnie napewno - wow jaka składnię tworzę ) masz rację .

Przypomniała mi się jeszcze jedna sytuacja związana z żużlem , choć może nie bezpośrednio . Mianowicie bodajże Wizja Sport przeprowadzała relację na żywo z pojedynku naszej ekipy (chyba) w Gnieźnie . Tomasz Lorek przeprowadzał wywiad z Shane'm Parkerem i spytał go jakie zna polskie wyrazy , a Parker bez żadnych obaw powiedział kuuuu*** :P
Choć pewnie wszyscy z Was to pamiętają również , więc proszę ew. o interwencje jeśli pomyliłem znowu gdzie się ten mecz odbywał ...

Vladek
kolarz szosowy

Postautor: Vladek » 2007-03-31, 22:24

Wróć do „Generalnie o żużlu”