Zmiany regulaminowe w kolejnym sezonie

Sprawy związane z polskim i międzynarodowym speedway'em
Tomikx
kolarz torowy
Kontaktowanie:

Postautor: Tomikx » 2011-08-25, 20:24

"Marmar"
Jeżeli chodzi o koszty to nie zgadzam się z Tobą, bo zawodnik z GP który będzie chciał jeździć w SE, musi wziąć pod uwagę, że jest "nadmiar" zawodników z GP i jednym z argumentów pozostania w klubie może być niższy kontrakt i wcale nie chodzi mi o to żeby zawodnicy jeździli za półdarmo np. hipotetycznie jeżeli prezes będzie miał do wyboru dwóch zawodników prezentujących podobny poziom sportowy, którzy żądają za podpis 1 200 000 to zatrudni tego, który zgodzi się jeździć za 1 000 000.
Jeżeli podaż przewyższa popyt to ceny spadają - to jedno z prawideł ekonomii :)

Jeżeli chodzi zawodników i wyrównanie poziomu sportowego to nie chodzi mi o to żeby jeździli jacyś kalecy oraz osoby o innej orientacji seksualnej i to na dodatek z zezem, ale o sytuację w której w zespołach jeżdżą głównie zawodnicy o poziomie sportowym jaki prezentują Gapiński, Buczkowski, Ułamek ... podejrzewam, że oni jeżdżą za mniejsze pieniądze niż zawodnicy z czołowej 8 GP i nie nazwałbym ich kalekami. Od razu może nasuwać się pytanie skąd niby tylu wartościowych zawodników wziąć i tu dochodzimy do problemu szkolenia młodych zawodników w Polsce, ale to już trochę inny temat.
Najważniejsze to nie wierzyć politykom

Vangi
miniżużlowiec

Postautor: Vangi » 2011-08-25, 22:27

Tomikx pisze:hipotetycznie jeżeli prezes będzie miał do wyboru dwóch zawodników prezentujących podobny poziom sportowy, którzy żądają za podpis 1 200 000 to zatrudni tego, który zgodzi się jeździć za 1 000 000.

Tak, teoria jest piękna tylko, że to wszystko było już przerabiane i zawodzi w praktyce. A wygląda to między innymi na przykład tak:

1. Przede wszystkim w związku z tym, że obowiązuje KSM to prezes nie wybierze tego zawodnika z GP, który bierze mniej za podpis tylko tego który będzie mu się mieścił w limicie KSM. Zawodnicy to nie idioci ;) i dobrze wiedzą, że idealnie pasują do jakiś drużyn, więc pojeżdżą sobie od klubu do klubu i stawki pójdą w górę, a nie w dół.

2. Do tej pory prezes mógł zatrudnić sobie na przykład dwóch zawodników z GP spoza czołowej dziesiątki. Teraz już nie ma takiej opcji, a chyba lepiej mieć jako tego jedynego Crumpa niż Harrisa, więc ci czołowi z GP zaczną się cenić, a prezesi o nich licytować. Stawki idą w górę.

3. Presja kibiców oraz sponsorów na prezesach jest taka, że będą walczyć jak lwy, żeby to ich drużyna miała jak najsilniejszy skład - czytaj jak najlepszego zawodnika z GP - a że zawodnicy to nie idioci ;) to czołówka z GP z pewnością to wykorzysta, bo to oni rozdają karty a nie prezesi.

4. Sztuczne wyrównywanie składów przez KSM i inne ograniczenia prowadzi do tego, iż klub X musi zatrudnić zawodnika Y, bo tylko on ma albo odpowiedni KSM albo jest Polakiem albo nie jest startuje w GP albo coś tam jeszcze innego. Tacy zawodnicy to też nie idioci ;) i doskonale będą potrafili to wykorzystać podbijając stawki.

5. Sztuczne ograniczenia prowadzą do patologii. Zawodnicy są karani za to, że mają ambicje sportowe, aby walczyć o awans do GP czy też uzyskiwać coraz lepsze wyniki w lidze. Awans do GP grozi utratą pracy, a rozwój sportowy zbyt wysokim KSM i również brakiem zatrudnienia w przyszłym sezonie. Zawodnicy to nie idioci ;) więc za to, iż w GP Challenge będą mieli "kłopoty żołądkowe", a w lidze syndrom Holty z 2000 roku (d4,d4,d4,d4,0,t) wynegocjują sobie od klubu jakąś pieniężną "rekompensatę".

6. Sztuczne wyrównywanie poziomu sportowego prowadzi do tego, iż w drużynach jest więcej średniaków, którzy w normalnych okolicznościach startowaliby co najwyżej w pierwszej lidze, ale że pasują do regulaminu to prezesi muszą ich zatrudnić w ekstralidze, a że ci zawodnicy to też nie idioci ;) to wykorzystają tą konieczność, żeby trochę podreperować swój budżet. Po za tym to ja jednak wolę oglądać walkę Golloba z Hancockiem niż "pojedynek" Shieldsa z Lasse Bjerre. Niech w ekstralidze jeżdżą najlepsi, a nie pasujący do regulaminu.

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2011-08-25, 23:07

Mądrego to aż przyjemnie poczytać ...

Nasi "mądrzy" prezesi, w związku z tym, że sami nie są w stanie doprowadzić do żadnych porozumień, a nawet jeśli takowe zostaną zawarte, to nie sa dotrzymywane, na siłę wprowadzają coraz bardziej durne ograniczenia. W tej chwili, zamiast dbać o to, żeby klasa sportowa zawodników drużyny była jak najwyższa, zaczyna się rozwiązywanie łamigłówek p.t. "jak dopasować zawodników do istniejących ograniczeń". Jest to chore i do niczego dobrego nie prowadzi ...
Skończyła się era Leszka Tillingera :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2011-08-26, 06:15

No jak to nie :?:

Chyba, Mamo, nie twierdzisz, że rozwiązywanie łamigłówek nie wpływa korzystnie na procesy myślowe? :wink: :P
A jak w końcu u niektórych rozwiną się procesy myślowe, to może i rozwiązania lepsze wreszcie się znajdą? :roll: :twisted:

Awatar użytkownika
Marmar
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Marmar » 2011-08-26, 11:45

Vangi często nie pisze, ale jak już napisze, to jak :D

Wszelkie sztuczne ograniczenia (jakiekolwiek one nie są), to najprostsza droga do zagłady speedwaya w Polsce, a co za tym idzie także i na świecie... szkoda by było...
www.marmar.prv.pl - żużlowe zdjęcia i nie tylko!

Tomasz Gollob:
"Gdziekolwiek bym jednak nie startował, Bydgoszcz zawsze będzie w moim sercu."
"Kiedy zawodnik reprezentuje rodzinne miasto, zwykle daje z siebie dwa razy więcej."

Awatar użytkownika
pepe
egzamin na licencję

Postautor: pepe » 2011-08-29, 11:55

Nie dla 1 zawodnika z GP !
19[P]20
,,Są ludzie, którzy twierdzą, że żużel to tylko czterech facetów jeżdżących w kółko - żal mi ich ..."

krystiand
szkółka żużlowa

Postautor: krystiand » 2011-08-31, 22:20

^^ Nie dla KSMu, 1 zawodnik z GP niech zostanie ;)

Awatar użytkownika
Jonas
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Jonas » 2011-09-08, 14:21

Będzie jeden zawodnik z GP :arrow: LINK
Obrazek

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2012-03-22, 13:07

Znalazłem coś ciekawego w komunikacie 4/2012 GKSŻ:
Art. 15.
1. Aby wziąć udział w zawodach ligowych, każdy zawodnik musi przedstawić ważną licencję FIM International Speedway League Licence.

Czy tak było zawsze? Od jakiegoś czasu? Czy to jest nowość? Czy to oznacza, że każdemu zawodnikowi, juniorowi po licencji trzeba będzie wyrabiać licencję międzynarodową, żeby mógł brać udział w polskiej lidze? Może jestem niedoinformowany, może coś źle interpretuję, ale...
Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

Awatar użytkownika
Lechu
szkółka żużlowa

Postautor: Lechu » 2012-03-22, 22:53

nie jestem pewien w 100% ale na starty w polskiej lidze wystarczała licencja polska , dopiero jak jakies zawody typu eliminacje do IMSJ czy IMEJ odbywały sie zagranicą potrzebne były międzynarodówki i był dostępne na jedną daną imprezę albo na cały sezon
...są ludzie którzy twierdzą ze ZUZEL to 4 kolesi jezdzacy w kółko - zal mi ICH!!!

www.mikiteam.pl
www.gotcha.futbolowo.pl

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2012-03-23, 02:53

Lechu - Ty mówisz o licencjach międzynarodowych, które funkcjonują od wielu lat. Kabat natomiast cytuje nowy punkt regulaminu dotyczący międzynarodowych licencji ligowych. Będą je musieli posiadać wszyscy zawodnicy, ale chyba tylko do startu w ligach innych niż macierzysta (czyli np. Polacy w innych ligach, poza ligą polską).

Jest jeszcze jedna dodatkowa sprawa "papierowa" - od tego roku wszyscy zawodnicy startujący w lidze polskiej (także obcokrajowcy) muszą się legitymować Kartą Zdrowia w języku polskim, podbitą przez upoważnionego polskiego lekarza! 2012 będzie jeszcze rokiem przejściowym, gdzie zamiennie można będzie używać książeczek zdrowia starego typu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2012-03-23, 07:08

No coś o zmianach w Regulaminie Medycznym też słyszałem, ale bardziej mnie zaintrygował ten zacytowany punkt, bo tam jak wół stoi "KAŻDY ZAWODNIK"... nie ma nic o obcokrajowcach w polskiej lidze, ani o Polakach w obcych... chyba, że gdzieś z szerszego kontekstu to wynika, ale... jakoś mi się nie wydaje... 8)
Żeby się nie okazało w 1 kolejce, że się nie odbędzie żaden mecz, bo drużyny będą kwestionowały braki licencji międzynarodowych u rywali. :twisted:

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2012-03-23, 12:51

Muszę poszperać w zapiskach, bo ostatnio o tym dyskutowaliśmy ... jak się dokopię, dam znać jak to wygląda :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2012-03-25, 10:17

Zasięgnąłem opinii u specjalisty i jednak faktycznie ta międzynarodowa licencja ligowa będzie obowiązywała wszystkich zawodników, także krajowych ... Z 2 strony jedna taka licencja będzie ważna we wszystkich ligach.

Obrazek

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2012-03-25, 13:59

A jaki jest koszt i procedura wyrobienia takiej licencji? Szczególnie w porównaniu z dotychczasowymi licencjami krajowymi? Ktoś znowu chce na czymś zarobić? :roll:

Awatar użytkownika
Mama
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Mama » 2012-03-25, 23:54

Takich szczegółów na razie nie znam ... Ale jak to zwykle bywa - kończą się jedne sposoby wyciągania kasy, to wymyśla się następne ...

Obrazek

Pablos
miniżużlowiec

Re: Zmiany regulaminowe w kolejnym sezonie

Postautor: Pablos » 2012-05-31, 08:19

widzieliście zmiany regulaminowe na następny sezon??
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/28897 ... ekstraligi
To jest absurdalne!! W jednym regulaminie sami sobie zaprzeczają! Z jednej strony chcą dawać jeszcze więcej szans juniorom, a z drugiej strony tę szansę otrzymują tylko Ci najsłabsi. Na tę chwilę 14 najlepszych juniorów w tym sezonie (w tym Miki i Szymon) w następnym sezonie jeżdżą albo z pozycji seniorskich, albo w niższej lidze..
http://www.sportowefakty.pl/images/tmp/ ... ga2012.htm
hahahahaa
CI GRANATOWOMARYNARKOWI SA PO..BANI :brawa: CHYBA!!

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2012-05-31, 10:33

No i wystarczy do tego dodać, że jadąc 4 razy junior będzie miał za rywali aż 7 razy innego juniora (5x rywali i 2x partnera) a tylko 5x spotka się z seniorami. Załóżmy, że w kolejnych startach:
- przyjedzie w biegu młodzieżowym na 3 miejscu przy wyniku 3-3
- przyjedzie w biegu z 2 seniorami i juniorem rywala ponownie na 3 miejscu przy wyniku 3-3
- przyjedzie w biegu młodzieżowym na 3 miejscu przy wyniku 4-2
- przyjedzie w biegu z 3 seniorami na 4 miejscu
Realne? Myślę, że nawet bardzo! I co takiemu młodziakowi wówczas wyjdzie? Zdobędzie 1*+1*+1+0 = 3 punkty + 2 bonusy.
Średnia biegowa - 1,250
KSM? Jeśli dobrze liczę 5,000
SUPER!!! W kolejnym sezonie wcale nie będzie startował w e-lipie... ale może to i dobrze, bo przecież i tak był słaby... :roll:

Co za kur.... :ups: matematyk od siedmiu boleści na takie coś wpadł to ja nie wiem.... DEBILIZM do kwadratu.... :evil: :bije:

Pablos
miniżużlowiec

Postautor: Pablos » 2012-05-31, 10:57

Krzychu, a Ty założyłeś tylko wariant dla mocno średniego juniora.. A co jak ktoś wygra 2 biegi juniorskie i do tego jakieś punkty złapie w dodatkowych dwóch biegach?? Takiego "tuza" to nasi działacze już chyba do GP zgłoszą :lol:
czyli za 3 lata nie będzie juniorów uprawnionych do jazdy w e-lipie, bo wszyscy będą mieli za wysokie średnie!! :lol:
Przeraża mnie DEBILIZM osób zarzadzająch tak duża spółką..

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2012-05-31, 11:26

No pokazałem bardzo średniego juniora, żeby nikt nie mówił, że tych regularnie wygrywających biegi jest niewielu. 8)
A taki przykład tym bardziej obnaża całą głupotę zapisu regulaminowego!

Wróć do „Generalnie o żużlu”