Co dalej z naszą Polonią ?!

Wszystkie sprawy związane z drużyną żużlową Polonii Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Re: Co dalej z naszą Polonią ?!

Postautor: Przem@s » 2013-09-10, 18:42

Ja sie dziwie ze miasto co roku daje te przeszło 3 miliony na klub, mimo ze od jakis 5 lat (pamietny 2 milionowy dług po tillingerze) sezon konczy sie z takim samym, wysoce ujemnym bilansem finansowym.

Oby w nowym sezonie ktos w Ratuszu ruszył głową i jednak przycial znacznie dofinansowanie (1,5-2 mln. od miasta, reszta w rekach prezesa), a moze wtedy sklad zostanie zbudowany na miare mozliwosci finansowych i wymagan sportowych jakie stawia 1 liga (nie sa takie wysokie jak w ekstra, trzeba szukac raczej zawodnikow mlodych z przyszłością, zamiast scoagac gwiazdy za grubą kase).

Nowy prezes nie zbawi Polonii, tak jak nie uczynili tego wczesniej Wojciechowski (mowilo sie, ze rozkręcił wiele własnych spółek na wysoki poziom, zaczynajac od zera), Dering (ten ktory wedlug wladz miasta mial szerokie znajomosci w kregach biznesowych), Korda :wink: (pewnie nawet nie zdążył zajrzeć do swojego klubowego biura) i Deresinski, mimo ze znalazł dla klubu sponsora tytularnego, to skonczył z długiem na poziomie poprzedników, albo nawet wiekszym ze wzgledu na wziety przed sezonem kredyt.

No ale skoro sezon skonczylismy juz w sierpniu i znana jest juz wladzom miasta sytuacja finansowa klubu, stanowisko prezesa wolne to moze na zmiany nie bedziemy musieli czekac do grudnia tak jak to bylo rok temu i szybciej zapadna jakies decyzje?
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!
NAJLEPSZYM ŻUŻLOWCEM POLSKI !!

Awatar użytkownika
Arturro
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Arturro » 2013-09-11, 07:43

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że kibice i fani maja na tyle dość takich sytuacji, że juz nawet nie ma o tym dyskusji na forach interenetowych.
Na sportboard i na SF dyskutuje parę osób u nas dyskusji nie ma wcale. Przy poprzednich zmianach ludzie wylewali swoje pomysły i obawy a teraz cisza. Czy naprawdę Polonia straciła aż tylu fanów, że teraz to co z nią się stanie jest im obojętne :?:
"Niejedną jeszcze paranoję przetrzymać przyjdzie robiąc swoje"

Awatar użytkownika
Krzysiek
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek » 2013-09-11, 09:41

Arturro pisze:Czy naprawdę Polonia straciła aż tylu fanów, że teraz to co z nią się stanie jest im obojętne :?:

Tak i nie...

Myślę, że Polonia straciła bardzo wielu fanów, albo raczej przeszli oni w stan uśpienia (braku wiary w to, że oni czy nawet ktokolwiek inny może coś zmienić). Mamy co rusz zmiany władz w klubie, które nie przynoszą ni ciut stabilizacji. Stadion jaki był taki jest, nie zmienia się nic (na lepsze) w podstawowych kwestiach interesujących kibiców. Niestety uważam, że Polonia poza "garstką" fanów jest na takim etapie, że kibiców żużla w mieście musi sobie szukać od zera. Smutne, ale myślę, że niestety dużo w tym prawdy. Siatkówka się rozwija (przynajmniej w męskim wydaniu), piłka nożna się rozwija (pomimo słabych wyników w najwyższej klasie rozgrywkowej), a żużel nie tylko stoi w miejscu, a niestety się cofa, bo tak jak kiedyś byliśmy klubem, który nigdy nie spadł tak teraz nie jesteśmy klubem na poziomie e-ligi (chyba pod żadnym względem). Dotychczas byliśmy na granicy I i e-ligi, a teraz? W tej chwili obawiam się, że będziemy klubem typowo I ligowym, a przy obecnych tendencjach i braku konkretnej wizji Polonii raczej nie będziemy szli w kierunku odbicia się od dna, a dalszego pogrążenia... Niestety w tym wszystkim musimy być świadomi tego, że Bydgoszcz to nie jakieś malutkie miasteczko, a całkiem spore miasto, tutaj żużel na poziomie "średnio-pierwszoligowym" lub słabszym może się po prostu nie udać... Skoro o sponsorów było ciężko w e-lidze to czemu teraz ma być o nich łatwiej? Ok, można szukać mniejszych sponsorów itd. Tylko czy Ci mniejsi sponsorzy będą chętni do tego, żeby pakować się w takie bagno i klub, który z roku na rok jest bardziej pogrążany i gorzej kojarzony? Boję się, że żużel w niższej klasie rozgrywkowej w naszym mieście po prostu nie ma racji bytu, bo są inne konkurencyjne rozrywki (w tym również sportowe - ba, niestety dużo tańsze i to zarówno pod względem sponsorowania, jak i cen biletów). Prosty przykład - niech tylko ktoś w ratuszu wystarczająco głośno pomyśli i wypowie pomysł przerzucenia tej ogromnej kasy z Polonii np. na siatkówkę kobiet i koszykówkę mężczyzn... Efekt (nie znam się dokładnie na specyfice tych dyscyplin, nie jestem aż tak na czasie, jeżeli się mylę to przepraszam) koszykówka w najwyższej klasie rozgrywkowej na przyzwoitym poziomie, czyli gwarantującym przynajmniej ciekawe mecze i walkę o środek tabeli oraz siatkarki, które mogą wybić się z przeciętności i wejść na wyższym poziom, może nawet walka o medale. Ewentualnie wejście mocniej w męską siatkówkę i wsparcie, które pozwoliłoby rywalizować o siatkarzy z wielką polską siatkarską czwórką. I jedno co nas tutaj trochę jeszcze ratuje to fakt, że Polska żużlowo jest mocna, a siatkarki właśnie zaliczyły najgorszy występ na ME od 25 lat, a koszykarze w zasadzie skompromitowali się na swoich ME. Strach pomyśleć co byłoby, gdyby wyniki były lepsze i pojawiłby się boom na te sporty...

Smęcę, wiem... Ale z kim nie rozmawiam na ten temat to w zasadzie słyszę tylko zniechęcenie i w tym rzecz... Ludziom brakuje już wiary, którą mieli z sezonu na sezon w poprzednich latach, bo ile można się łudzić? Stadionu nie będzie, bo nie ma wyników i kibiców, kibiców nie będzie, bo nie ma wyników i stadionu, sponsorów nie będzie, bo nie ma kibiców i wyników (oraz stadionu na poziomie), a wyników nie będzie, bo nie ma kasy z kibiców i sponsorów...

Dla mnie opcje są dwie:
1) ciągniemy to tak jak jest i Polonia z sezonu na sezon ma się gorzej, a miasto coraz mocnej marudzi i czekamy na definitywny koniec (chyba, że jakiś szczęśliwy traf, coś nieoczekiwanego).
2) miasto się coraz mocniej odcina, a ktoś z jajami próbuje przy okrojonym wsparciu miasta zbudować żużel i całą otoczkę niejako od podstaw. Buduje klimat w oparciu o młodych, perspektywicznych zawodników, osoby, które można "przywiązać" do klubu, bo nie miały jeszcze styczności z karuzelą transferową na najwyższym poziomie. Nawet, jeżeli miałoby się to wiązać z dłuższym pobytem w I lidze to trzeba tym wszystkim wstrząsnąć i obrać jakąś perspektywiczną drogę.

Poprzedni sezon z punktu widzenia budowania przyszłości był chyba najgorszy jaki pamiętam... Nie winię tutaj akurat prezesa, który wszedł do gry, gdy było już za późno na sensowne plany i bardziej trzeba było polować na jednostki niż budować perspektywiczny skład. Tutaj akurat miasto samo sobie też może pluć w brodę, bo trudno się było spodziewać czegoś innego po tak zakończonym poprzednim sezonie i tak późnym starcie w kolejny (mówię o frekwencji, zadowoleni kibiców itd., bo oczywiście utrzymanie było jak najbardziej możliwe i realne). Słabą frekwencję poza oczywistymi przeciętnymi (wręcz słabymi wynikami) zbudował skład (i to owszem wcale nie słaby). Ok, utrzymujemy się i co dalej? Pewne były problemy finansowe, bo to tradycja w polskim żużlu za małymi wyjątkami, a w Polonii w zasadzie absolutna norma. Lepszy wynik zespołu dałby nam lepsze perspektywy na kolejny sezon? Niekoniecznie... Straciliśmy Emila, który jednak w Bydgoszczy był lubiany i był naszą żużlową wizytówką (pomimo, że ja osobiście z jego wyników nie byłem zadowolony, zwłaszcza na wyjazdach, ale na swoim torze budował widowisko i emocje, co jednak przyciągało trochę osób). Hancock tego już nie gwarantował, owszem miał zapewnić lepsze wyniki (a nawet tego nie zrobił), ale każdy kto się mocniej tym sportem interesował wiedział, że nie jest to zawodnik, który będzie jeździł wiele sezonów, a tym bardziej nie zawodnik, który zwiąże się na wiele lat z jednym klubem (chyba, że za tym pójdą pieniądze - a na to nas nie stać w dłuższej perspektywie czasu). Kto dalej? Niespecjalnie lubiany Kościecha, Łoktajew, który im lepiej się spisze tym z większym żalem i nerwem będziemy go oglądać w Motomyszach w kolejnym roku? Do tego Andersen, który raczej był nadzieją tylko dla garstki kibiców (koniec końców nie wypadł tak źle), ale nawet jego odrodzenie i świetne występy nie ułatwiłyby nam sytuacji, bo spowodowałyby, że żądania finansowe znacząco by wzrosły, co nijak nie gwarantowałoby niestety ewentualnego kolejnego dobrego sezonu, a więc zawodnik drogi, nie gwarantujący wyników, raczej starszy, nie przywiązujący się do klubów... Jedyny plus to juniorzy, którzy jednak coraz starsi, a jako seniorzy w e-lidze? No cóż, wcale nie wygląda to super perspektywicznie i kolorowo. No i na koniec Buczek - ok, dobry zawodnik, lubiany, taki "trochę nasze", ale przy ewentualnym spadku chyba jednak w świadomości kibiców trochę bardziej "grudziądzki"... Więc nasz spadek lub ewentualny awans Grudziądza mógłby nam i ta ostatnią ostoję stabilizacji odebrać. Nie oceniam tutaj żużlowców jako ludzi, nie chcę im przyklejać etykiet, jest to tylko przedsezonowe myślenie wielu kibiców, wielu osób, z którymi rozmawiałem... Z kim więc się utożsamiać? Jest Polonia i co dalej? Z prezesem, którego zwolnią pewnie (w najlepszym wypadku) po sezonie? Ze zmieniającymi się trenerami/managerami? Może lepiej dalej nie pytać, bo dojdziemy do wniosku, że ostatnimi wizytówkami klubu będą Pan Polkowski i Pani Brygida i chociaż nic do pani Brygidy nie mam to jednak nie sądzę, żeby na jej wizerunku móc zbudować marketingowy wizerunek Polonii, który przyciągnie sponsorów i kibiców ;)

Lekko z żartem, ale co nam pozostało? Jak nie to to tylko siąść i płakać. Niech ten spadek będzie wreszcie impulsem do zmian, mamy dużo czasu na zbudowanie perspektywicznej drużyny, stosunkowo taniej, z nadzieją na lata. E-liga jest droga i bardzo mocna, ale ten corocznie pompowany balonik finansowy wkrótce musi pęknąć, bo przecież nie tylko my mamy finansowe problemy, może przeczekanie w I lidze nie będzie takie najgorsze, ale skoro nie będzie stadionu, walki o medale to trzeba zaufanie kibiców odbudować czymś innym i czas myśleć o budowaniu drużyny z prawdziwego zdarzenia, która będzie faktycznie mogła być nazywana drużyną, a nie zlepkiem indywidualności. Moim zdaniem to ostatnia rozsądna droga, jak nie to możemy liczyć, że miasto dalej naiwnie będzie ładować taką kasę w żużel i w tym czasie nagle pojawi się jakiś wielki sponsor - ale jak pokazuje zainteresowanie Polonia na forach i frekwencja na stadionie w takie rozwiązanie wierzy z sezonu na sezon coraz mniej osób. Przytłacza poczucie bezsilności, braku wpływu na cokolwiek, bo nawet wokół zawodników trudno budować pozytywna otoczkę i się do nich przywiązywać skoro w większości to ekipa na sezon-dwa. Brakuje nawet powodów do negatywnych emocji... Wcześniej słyszało się nawet o osobach, które po odejściu Protasa przychodziły na mecz przeciwko jego drużynie tylko po to, żeby zobaczyć jak przegrywa z nowymi kolegami i go wygwizdać - nie mówię ( głośno:P ), że mnie to cieszy, ale kibic przynajmniej żył tym co się dzieje, tymi zmianami... A teraz? Zresztą bez sensu, żebym się 3-4 raz powtarzał, bo i tak już widać, że wrócił mi stary zły nawyk pisania na forum, za co szczerze przepraszam - tak wiem, nie chce się tego czytać, nawet ja daruję sobie sprawdzanie ewentualnych błędów, wybaczcie, jakoś mnie tak poniosło po dłuższej przerwie, ale za to coś we mnie pierwszy raz od dawna pozytywnie drgnęło ;)
Na koniec i tak łezka w oku lekko się kręci...

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2013-09-11, 11:39

Arturro pisze:Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że kibice i fani maja na tyle dość takich sytuacji, że juz nawet nie ma o tym dyskusji na forach interenetowych.

Co tu pisac, skoro przez ostatnie kilka lat, praktycznie co roku nadzieje na lepsze, z przyjsciem nowego prezesa konczą sie tak samo i coraz trudniej wierzyc ze jeszcze kiedys bedzie lepiej :oops:
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!

Awatar użytkownika
Wulfik
Prezes PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Wulfik » 2013-09-11, 18:36

Krzysiek pisze:Może lepiej dalej nie pytać, bo dojdziemy do wniosku, że ostatnimi wizytówkami klubu będą Pan Polkowski i Pani Brygida i chociaż nic do pani Brygidy nie mam to jednak nie sądzę, żeby na jej wizerunku móc zbudować marketingowy wizerunek Polonii, który przyciągnie sponsorów i kibiców ;)

Pani Brygida już od jakiegoś czasu nie pracuje w klubie :wink:
Obrazek

Zostań Net F@nsem --> Dowiedz się więcej ! :)

Awatar użytkownika
Lawrence
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Lawrence » 2013-09-11, 19:19

Przem@s pisze:[...]Deresinski, mimo ze znalazł dla klubu sponsora tytularnego, to skonczył z długiem na poziomie poprzedników, albo nawet wiekszym ze wzgledu na wziety przed sezonem kredyt.[...]

Cale szczescie ze znalazl sie sponsor ktory na sezon wylozyl 500 000 pln... Inaczej skonczylibysmy sezon z dlugiem powiekszonym o te 500 000.

Co do Pani Brygidy to jej juz w klubie nie bylo przez polowa obecnego sezonu. niestety nie wiadomo dlaczego. Takie decyzje.
I`m rozdajin` pozdrowieniaz:
Lawrence
Galeria Żużlowa: www.speedway-photography.pl
"Jedenaście lat, miałem gdym na speedway pierwszy raz wpadł,
Mój ojciec mnie zabrał,
Wdzięcznym... jestem mu za to do dziś...

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2013-09-11, 19:46

Co do Pani Brygidy to jej juz w klubie nie bylo przez polowa obecnego sezonu. niestety nie wiadomo dlaczego.

Wystarczy przypomniec sobie konferencje Kanclerza i fragment o nocnym powrocie z Zielonej Góry i włamaniu do klubu :twisted:. Wtedy odwoził panią Brygide do domu jak dobrze pamietam tą opowieść :P
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!

Awatar użytkownika
Arturro
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Arturro » 2013-09-12, 07:34

Przemek chyba trochę za bardzo brniesz. Fakt, że jest nowa kasjerka za nią. To, że jest odwożona do domu po SGP gdzie musi liczyć kasę do godzin późno nocnych to też normalne bo było tak od kiedy było GP na Polonii. Nie wiem jak było w poprzednich latach ale w tym roku podobno wiązało się to też z wpłatą kasy do banku (tak przynajmniej mówił Deresiński). Co do niej samej to widziałem ją całkiem niedawno na kapach. Gdyby była zamieszana w rzekomą kradzież w której nic nie zginęło to po pierwsze byłoby głośno a po drugie raczej na wolności by nie chodziła.

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2013-09-12, 18:01

Tak żartowalem :P. Chociaz nie zdziwil bym sie, gdyby z klubu, w trakcie sezonu w tajemniczych okolicznosciach, zaczely "znikac" osoby przychylne Kanclerzowi. O to mi bardziej chodzilo, a nie o wyprowadzenie z klubu zaginionej (?) kasy. W zadnym wypadku nie posądził bym o coś takiego pani Brygidy :P
(Były) prezes jak widac teraz uczciwy nie był. Kłamał ze sytuacja klubu jest dobra i kłamał w sprawie turnieju zastepczego za Kryterium Asów.

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2013-09-25, 20:41

:arrow: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/38700 ... -3-miliony

Polkowski jego plan naprawczy :shock:. Juz sie boje co to bedzie... Nie lepiej bylo zwolnic wlasnie jego i trzy równie zbędne w klubie osoby? Widac jednak ktos ciagle uwaza, ze Polonia potrzebuje betonu, by fundamenty klubu były mocne :wink:

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2013-10-11, 21:20

Jest okazja do kolejnych oszczednosci w klubie :wink:

:arrow: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/39039 ... agrodzenia

Wszyscy na minus, tylko Loktajew (i Hansio) na plus ale jemu premie moze wyplacic Falubaz, w koncu to ich zawodnik, nie nasz :P

djkarol
początkujący junior
Kontaktowanie:

Postautor: djkarol » 2013-11-09, 12:48

Znowu sie wszystko ciagnie jak flaki z olejem. Widac ratusz wszystko robi zeby to kompletnie upadlo. Brak prezesa trenera juz nie mowiac o braku jakiegokolwiek skladu. Zostal miesiac praktycznie na zbudowanie czegos sensownego ale widac ze ten kacap Polkos ma to w d... .
TEAM SPRITE NISZCZY!!!!

Awatar użytkownika
Arturro
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Arturro » 2013-11-09, 13:15

Z drugiej strony 15 mozemy się dowiedzieć, że klub ogłasza upadłość...
Tłumaczenie Gramzy o tym, że nie chca powielać błędów z przeszłości, żeby nie zniweczyć dokonanej do tej pory pracy jest do kupienia. W mijającym sezonie przez zbyt ochoczą współpracę z mediami straciliśmy duet Pedersen Pavlic. Tylko ze względu na to jest to słuszna droga. Powielany jest po raz kolejny ten sam błąd - wszystko na ostatnią chwilę, co nie wrózy nic dobrego - chyba, że jest plan i pomysł a wykonywane jest wszystko po cichu.

Jedno wydaje się pewne, że do ekstraligi tak szybko nie zapukamy. W pierwszej kolejności trzeba odbudować markę pod nazwa Polonia Bydgoszcz, bo w tej chwili ona sięga dna. Żużel na sportowej przyciąga mało ludzi, bo to już nie jest widowisko. Na torze niewiele się dzieje. Atrakcyjnośc zawodów jest żadna- brak mijanek i walki na torze. W tym roku jeszcze w derbach - czyli najważniejszym spotkaniu sezonu dostaliśmy łomot, co także wyleczyło wielu ludzi z wizyt na sportowej. A jak nie ma kibiców to nie będzie sponsorów. Jak nie bedzie sponsorów to nie będzie kasy na zawodników. A nie da się zmontować drużyny za małe pieniądze, która będzie walczyła o najwyższe cele. W tym sporcie to zawodnicy dyktują gdzie będą jeździć i za jakie kwoty. Inaczej jest w szwecji i dani tam jeździsz za mało a jak sobie olewasz to nie jeździsz. Dajemy zawodnikom zawsze wolną rękę w zakresie sposobu przygotowania do sezonu fizycznie i sprzętowo i dostają na to duża kasę. Jak wygląda ich przygotowanie okazuje się na poczatku sezonu gdzie ani sprzęt ani kondycja nie działa. Jednocześnie nikt nigdy nie pokusił się o rozliczenie zawodników z kwoty, którą dostali na przygotowanie. Ile sprzętu kupili i jak wygląda ich kondycja/ forma. U nas przy otwartości Collegium Medicum, aż dziwi fakt, ze nie pokuszono się do tej pory o zrobienie cwaniakom testów wydolnościowych czy sprawnościowych. Może czas zacząć myślec w tym kierunku.

Vargas
rowerek trójkołowy

Postautor: Vargas » 2013-11-10, 10:59

Panowie nie ma co się łamać :D Więcej optymizmu i większego ruchu na forum życzę :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Arturro
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Arturro » 2013-11-11, 18:53

Widzisz aktualny ruch na forum także świadczy o nastawieniu kibiców. Widać, że dużo osób ma już dość.

Awatar użytkownika
Kabat
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kabat » 2013-11-11, 19:50

I to najbardziej przeraża... :(

Awatar użytkownika
kitas
junior - ligowiec

Postautor: kitas » 2013-11-11, 22:55

Arturro dokładnie tak jak piszesz. Na co się nastawiać? Ja czasem na forum sportboard się udzielę, choć i tam ruch marny.

italian
rower treningowy

Postautor: italian » 2013-11-12, 18:28

Dokładnie, padaczka. Kilka lat temu to się można kłócić godzinami z ludźmi na tym forum ;p teraz niestety jak mowicie, wszyscy zniecheceni to sie nawet pisac nie chce.

Awatar użytkownika
Przem@s
należy do PBNF
Kontaktowanie:

Postautor: Przem@s » 2013-11-12, 20:06

Bo ile mozna pisac o tym samym :wink:. Klubowe darmozjady rok temu dostały od miasta 2 miliony (poreczony kredyt, nie licze tych ponad 3 milionow ktore miasto przeznacza na klub co roku). Tak im sie spodobało, ze teraz pan Gramza woła o kolejny milion. Moze sam niech poręczy kredyt? W koncu zasiada w Radzie Nadzorczej, wiec jest wspolodpowiedzialnym za klubowy dług, o ktorym z reszta mowi z rozbrajającą szczeroscią nie miał pojęcia w trakcie sezonu :D. A jak nie, to wpad z klubu. Polonii nie sa potrzebni ludzie ktorzy ile kasy od miasta by nie dostali, to po sezonie i tak zostawią klub z długiem.

Cale szczescie miasto zakręca juz kurek, bo to nie jest sposob na uratowanie klubu, a jedynie na napchanie kieszeni kilku osob ktore grzeją dupy na stołkach i nic wiecej nie robią.
KRZYSZTOF BUCZKOWSKI !!

italian
rower treningowy

Postautor: italian » 2013-11-12, 22:34

No to Buczek już w Tarnowie. Wg mnie dobry dla niego kierunek. Ciekawe kiedy z kolei w Bydzi pojawi sie chociaz prezes nowy. Ja jeb..ie

Wróć do „Polonia Bydgoszcz”